WWE Monday Night RAW #1285 – 08.01.2018
FedExForum – Memphis, Tennessee

Gale komentują: Michale Cole, Corey Graves, Booker T

Show rozpoczyna mistrz Interkontynentalny Roman Reigns, który mówi, że w zeszłym tygodniu walczył dla jego brata Deana Ambrose’a. I to będzie się działo w przyszłości, jeżeli ktoś zadrze z jednym z jego braci, to będzie musiał walczyć z całą jednostką The Shield. Nagle przerywa mu mistrz Tag Team RAW Jason Jordan, który mówi, że w zeszłym tygodniu Roman udowodnił, iż to jest jego podwórko. Jordan wyciąga pięść, ale Reigns jest zdezorientowany. Pojawia się Seth Rollins, który ma kolejną lekcję dla Jordana. Seth mówi, że rozumie co czuje Jordan, ale w pewnym sensie przerwał moment Reignsa. Jordan odpowiada, że to wszystko to ich chwila, bo są mistrzami i wszyscy prowadzą to show. Jason dodaje, że wie, iż nie są The Shield, ale są bardzo dobrzy … wręcz są obecnie najbardziej dominującą grupą mężczyzn w WWE. Przerywa mu Finn Balor, Luke Gallows i Karl Anderson. Balor wie, że Jason jest podekscytowany, ale nie może uwierzyć, że sądzi, iż jest częścią najbardziej dominującej grupy w WWE. Finn był z Andersonem i Gallowsem 10 lat przed tym, jak Jason dowiedział się, że Kurt jest jego ojcem. Balor dodaje, mówiąc, że widzi Architekta, Big Doga i …. NERDA! Jason wściekł się, ale powstrzymuje go Seth i Roman. Na stage’u pojawia się Kurt Angle, który ustalił main event – Roman, Seth i Jason vs. Finn, Karl i Luke.

Finn says he?s been running with Luke Gallows and Karl Anderson 10 years before Jordan knew Kurt Angle was his dad.Raw General Manager Kurt Angle says the main event will be a Six-Man Tag Team Match!

Tag Team match
Sasha Banks & Bayley def. Sonya Deville & Mandy Rose

WWE Photo

Goldust dodaje kilka słów zachęty Cedrickowi Alexanderowi przed jego walką o mistrzostwo.

Singles match
„Woken” Matt Hardy def. Curt Hawkins
Po walce Bray Wyatt pojawia się w ringu. Oboje patrzą na siebie i zaczynają się śmiać.

W ringu jest Elias, który śpiewa piosenkę, w której obraża publiczność z Memphis. Elias zaczyna kolejną muzykę, która kończy się wielkim wejściem dla The Miza. Miz pojawia się w towarzystwie Curtisa Axela i Bo Dallasa. Fani chantują „witamy z powrotem”. Miz mówi, że The Marine 6 został nagrany, ale nie został zapomniany na RAW przez dwóch ludzi, którzy są jego gośćmi na dzisiejszym RAW … Bo Dallas i Curtis Axel. Oboje dziękują Mizowi za rok 2017 i dają mu prezenty – obraz z Mizem, marynarkę Axela oraz złoty zegarek. Miz każe im usiąść i mówi, że w 2017 roku był mistrzem Interkontynentalnym i wyniósł Dallasa, Axela, RAW i SmackDown na szczyt. Wszystko, co dotknął, zmieniło się w złoto, a on sam został nazwany przez Rolling Stone zawodnikiem roku. Jednakże nie zapomniał tego, co działo się 2 miesiące temu (The Shield zaatakowało go po RAW). W 2018 będzie świętował narodziny swojej córki i stanie się jednym z najdłużej panujących mistrzów Interkontynentalnych w historii. Uwierzcie w to.

Na backstage’u jest The Balor Club. Balor mówi, że mają wspaniałe wspomnienia, ale pora pomówić o strategii. Finn mówi, aby mieli oczy otwarte i poruszali się na nogach. Rok 2018 będzie rokiem Balor Clubu. Na koniec otrzymujemy „too sweet”.

WWE Cruiserweight Championship match
Cedric Alexander def. Enzo Amore – Count-Out
Podczas walki Enzo otrzymał kopniak od Cedricka i doznał rozcięcia koło oka. Później Enzo nie mógł również stanąć na jednej nodze. Nia Jax oglądała walkę na backstage’u i była zaniepokojona.

Due to an ankle injury, Amore can't get back in the ring and is counted out.

Enzo jest na backstage’u i trener mówi, że będzie poddany prześwietleniu. Nia Jax pojawia się, Enzo mówi, że ok, ale gdy Nia wychodzi, odczuwa on ból.

Na backstage’u The Bar przychodzi do Kurta Angle. The Bar otrzymają rewanż na Royal Rumble. Cesaro i Sheamus odchodzą, a przychodzi The Miz. Miz mówi, że wkrótce on i Maryse będą mieli swój „nieskryptowane” reality show na USA Network. Pytanie brzmi czy Kurt potrafi również go docenić – Miz otrzyma swój rewanż na 25-leciu RAW.

Tag Team match
Titus Worldwide def. The Bar

WWE Photo

W drodze na ring WWE Universal Champion Brock Lesnar z Paulem Heymanem. Paul przedstawia się i opowiada o tym, co wydarzyło się w zeszłym tygodniu. Brock wziął to, co miał Kane i zaśmiał się mu prostwo w twarz. To samo zrobi na Royal Rumble również z Braunem Strowmanem. Oboje opuszczają ring, ale nagle Kane atakuje Lesnara od tyłu! Walka przenosi się na backstage, gdzie do walki dołącza Strowman. Braun niszczy Lesnara rzucają nim w skrzynie, a potem jedną z nich rzuca w Kane’a. To nie koniec, Strowman znalazł hak i z jego pomocą zrzucił duże rusztowanie na Kane’a i Lesnara!

WWE Photo

Singles match
Samoa Joe def. Rhyno
Po walce Joe powiedział, że to nie była porażka, to była mała wygrana Reignsa. Wkrótce dokończy swoją robotę, ale pierw wystąpi w Royal Rumble matchu! Samoa obiecuje, że John Cena będzie pierwszą osobą, którą wyeliminuje.

... and he declares for the Men's Royal Rumble Match.

Na backstage’u Nia Jax jest z Alexą Bliss. Nia ogłasza, że wystąpi w Royal Rumble matchu kobiet. Bliss jest zadowolona i ma nadzieje na walkę Jax vs. Bliss na WrestleManii 34. Jednakże każdy mówi o Asuce, ale ta nie wygra Royal Rumble, jeżeli Jax zajmie się nią przed PPV. Bliss wie coś, co Asuka powiedziała o Jax, ale nie powie jej. W końcu daje się przekonać i mówi niej na ucho. Nia pyta się Bliss czy mówi po japońsku, bo Asuka nie mówi po angielsku. Jax odchodzi.

Singles match
Asuka vs. ???
Podczas wejścia Asuki zaatakowała ją Nia Jax.

W następnym tygodniu Asuka zmierzy się z Nią Jax.

Six-man Tag Team match
The Balor Club (Finn Balor, Luke Gallows & Karl Anderson) def. Roman Reigns, Jason Jordan & Seth Rollins
Po walce Romana Reignsa i resztę jego zespołu zaatakował The Miz, Bo Dallas i Curtis Axel. Miz wykonał na Romanie Skull Crushing Finale oraz wspólnie Triple Powerbomb. Widokiem stojącego Miza oraz Miztourage nad Reignsem kończymy RAW.

The A-LIster drops his nemesis with a Skull-Crushing Finale.The Miz, Dallas and Axel drive Reigns into the canvas with the Triple Powerbomb...... and the trio stands tall as Raw concludes.

——————————
Zdjęcia – WWE.com