WWE Monday Night RAW #1284 – 01.01.2018
American Airlines Arena – Miami na Florydzie

Gale komentują: Michale Cole, Corey Graves, Booker T

Na backstage’u Kurt Angle szykuje się do wejścia na ring, ale przerywa mu Alexa Bliss, która chce porozmawiać o jej dzisiejszej walce z Asuką. Kurt nie zgodził się na wycofanie walki, ale odbędzie się ona jako non-title match … na razie.

Show już w ringu rozpoczyna Kurt Angle, który mówi o roku 2017, który był jednym z najlepszych w jego karierze, a 2018 będzie jeszcze większy. Już za trzy tygodnie odbędzie się Royal Rumble match … dwa Royal Rumble matche. Kurt potwierdził, że zasady walki kobiet będą takie same jak mężczyzn. W walce wystąpi łącznie 30 kobiet, a zwyciężczyni wystąpi w jednym z main eventów WrestleManii 34. Angle życzy nam dobrego show, ale przerywa im The Bar. Sheamus i Cesaro są źli na Kurta za zeszłotygodniowe show, a dokładnie main event. The Bar chcą rewanż już dzisiaj, ale Angle mówi, że dostaną rewanż, kiedy to on go ustali. Przerywa mistrz RAW Tag Team Champion Jason Jordan, który obraża Cesaro i Sheamusa. Kurt ustalił walkę Jordan vs. Cesaro, ale przerywa drugi mistrz Tag Team RAW Seth Rollins. Seth mówi do Jordana, że ten musi nauczyć się być lepszym partnerem. Rollins będzie przy narożniku Jasona … fani zaczęli chantować „syn tatusia” … ale tylko dlatego, aby zobaczyć, jak przegrywa. Cesaro wykorzystuje rozproszenie swojego rywala i popycha go.

Jordan says he earned his opportunity...... and tells Jordan he needs to be more of a team player and not rush into 2-on-1 situations.

Singles match
Jason Jordan def. Cesaro
Po walce Rollins pogratulował zwycięstwa jego tag team partnerowi.

WWE Photo

Na backstage’u Renee Young jest z Romanem Reignsem i pyta go o jego dzisiejszą walkę z Samoa Joe. Reigns mówi, że mimo dziwnej stypulacji, dzisiaj zachowa swoje mistrzostwo.

Singles match
Bray Wyatt def. Apollo Crews
Po walce na titantronie pojawił się Matt Hardy, który powiedział, że zeszłym tygodniu przekształcił świetliki Wyatta w jego Woken Warriors. Na koniec Matt mówi DELETE!

WWE Photo

Alexa Bliss chce pomocy Jax przy walce z Asuką, ale ta śpieszy się do Enzo Amore. Alexa dała wybór albo ona, albo Enzo. Nia wybrała … Enzo.

Non-title match
Asuka def. Alexa Bliss

WWE Photo

Samoa Joe jest na backstage’u z Renee Young. Joe mówi, że The Shield nigdy nie będą mistrzami razem. Dean jest obecnie mężem pozostającym w domu, żyjącym z pensji żony. Może to jest Romana podwórko, ale Reigns żyje w jego świecie.

Singles match
Braun Strowman def. Rhyno
Po walce na prośbę fanów Braun zniszczył Rhyno i Heatha Slatera.

Na backstage’u Roman Reigns jest gotowy do walki. Przychodzi do niego Seth Rollins. Reigns nie martwi się o wcześniejszy komentarz Joe. Seth boi się, iż Roman może doprowadzić do dyskwalifikacji. Pojawia się Jason Jordan, który obiecuje, że jeśli The Bar spróbują ingerować walkę, pomogą mu.

Na backstage’u Kane podchodzi do Brauna Strowmana. Kane mówi, że oboje są potworami WWE i razem mogą oswoić Bestię. Braun mówi, że tylko on jest Potworem Alpha w WWE i sam obali Bestię.

Na backstage’u do Kurta Angle przychodzi Finn Balor, który oznajmił, iż wystąpi w Royal Rumble matchu. Kurt cieszy się, ale przypomina mu o walce Six-man Tag Team match. Obok niego pojawia się The Club. Finn przypomina, że w przeszłości był z nimi i wie, że lepiej mieć ich po swojej stronie.

WWE Intercontinental Championship match
Roman Reigns def. Samoa Joe

WWE Photo

Na backstage’u do Kurta Angle tym razem przychodzi Paul Heyman, który mówi, że pod nosem Kurta trwa spisek. Jeżeli Kane i Braun połączą siły, to jego klient będzie proaktywny, ponieważ rok 2018 będzie Rokiem Bestii.

Tag Team match
Goldust & Cedric Alexander def. Drew Gulak & Ariya Daivari
Przed walką Drew Gulak przeczytał informację od Enzo, który dzisiaj nie będzie bronił mistrzostwa Cruiserweight.

WWE Photo

Six-man Tag Team match
Finn Balor, Luke Gallows & Karl Anderson def. Elias, Bo Dallas & Curtis Axel

WWE Photo

The Miz powróci do WWE w następnym tygodniu w Memphis.

W ringu jest WWE Universal Champion Brock Lesnar oraz jego klient Paul Heyman. Heyman szybko przedstawia Lesnara i mówi o spisku Kane’a oraz Brauna Strowmana. Jednakże Brock sobie poradzi z nim, bo na Royal Rumble … SPOILER … obroni swój tytuł! Jego Bestia nie wierzy w potwory i bardzo wątpi, że Kane jest ulubieńcem diabła. Lesnar chce opuścić ring, ale nagle pojawia się Kane! Wielki Czerwony Potwór wykonuje Chokeslam na Lesnarze! Jednak to nic dla mistrza Universal, który wstaje jak Undertaker! Brock bierze swoje mistrzostwo i atakuje nim Kane’a! Obydwu rozdziela roster RAW i widokiem Lesnara z mistrzostwem WWE Universal kończymy pierwsze RAW w tym roku!

Raw Superstars break up the wild brawl between Lesnar and Kane!

——————————
Zdjęcia – WWE.com