WWE Tuesday Night SmackDown #958 – 26.12.2017
Allstate Arena – Rosemont, Illinois

Gale komentują: Corey Graves, Byron Saxton, Tom Phillips

Show rozpoczyna SmackDown General Manager Daniel Bryan. Po jego wejściu na ring widzimy wideo z udziałem Dolpha Zigglera, który zostawił mistrzostwo United States. Daniel mówi, że próbuje dzwonić do Zigglera przez cały tydzień, ale nie oddzwaniał do niego. Ze względu na działania Dolpha wygląda na to, że dobrowolnie zrzekł się z mistrzostwa. Bryan życzy mu powodzenia w przyszłości i ogłasza turniej, który wyłoni nowego mistrza United States. W pierwszej rundzie Baron Corbin zmierzy się z Bobbym Roodem. Nagle przerywa mu Shelton Benjamin i Chad Gable, którzy są ciekawi, co Daniel zrobi z sytuacją mistrzostw Tag Team SmackDown. Oboje twierdzą, że byliby mistrzami, gdyby nie to, że były inne drużyny na Clash of Champions … pojawia się Aiden English oraz Rusev. Fani chantują Rusev Day, ale następnie pojawia się The New Day. Każdy chce title shota, a Daniel Bryan ustalił Triple Threat match o miano pretendenta do mistrzostw Tag Team SmackDown.

#1 Contenders Triple Threat match
Shelton Benjamin & Chad Gable def. The New Day, Rusev & Aiden English

WWE Photo

Na backstage’u jest Daniel Bryan oraz Shane McMahon. Shane mówi, że Vince nie jest najłatwiejszym facetem, ale zbudował to imperium cegła po cegle. Zmienił rozrywkę sportową w to, czym jest dzisiaj. Shane przechodzi do turnieju o mistrzostwo United States, gdyż nie rozumie jego logiki, w końcu Corbin jest byłym mistrzem i ma rewanż, więc jego walka z Bobbym jest nielogiczna. Daniel odpowiada, mówiąc, iż SmackDown to miejsce możliwości, więc pomyślał, że da szansę innym zawodnikom. Shane rozumie to, ale nie rozumie dzisiejszego main eventu – AJ Styles vs. Kevin Owens. McMahon mówi, że nie zabronił on być przy ringu Samiemu, więc wiemy, jak się to skończy. Daniel mówi, że story AJ’a z Owensem było jednym z najbardziej okrutnych rywalizacji w 2017 roku, więc myślał, że zakończą rok jednym meczem. Shane mówi „OK” i kończymy ten segment na backstage’u.

Tag Team match
Breezango vs. The Bludgeon Brothers – No Contest
Podczas walki pojawiło się The Ascension, które zabrało z ringu Fashion Police.

WWE Photo

Na backstage’u The Ascension wyzwali The Bludgeon Brothers … do rewanżu z Breezango.

Singles match
Ruby Riott def. Naomi
Po walce The Riott Squad zaatakowało Naomi, ale na pomoc przybiegła mistrzyni kobiet SmackDown Charlotte Flair. Niestety wkrótce potem Charlotte również poległa. Po chwili pojawiła się Natalya wraz z Laną, Taminą oraz Carmellą. Ostatecznie The Riott Squad opuściło ring, ale doszło do krótkiej walki między drużyną Natalyi.

WWE Photo

Na backstage’u Renee Young jest z AJ Stylesem. AJ nie ma planu na dzisiaj, ale gdy wchodzi do ringu, to jest faworytem. Jeżeli dzisiaj Owens pokona go, to będzie musiał się wyleczyć, wyćwiczyć i zniszczyć go. Jednakże to się nie stanie i rok 2018 będzie taki sam, jak rok 2017 … będzie domem, który zbudował AJ Styles.

Pierwsza runda turnieju o WWE United States
Bobby Roode def. Baron Corbin

WWE Photo

Pierwsza runda turnieju o WWE United States
Jinder Mahal def. Tye Dillinger

WWE Photo

Na backstage’u Kevin Owens jest z Samim Zaynem. Kevin mówi, że dzisiaj udowodni, iż jest lepszy niż fenomenalny. Nikt z Chicago nie jest zaproszony na ich uroczystość, bo tylko on i Zayn mogą świętować … Yep!

Randy Orton i Shinsuke Nakamura ogłosili, że wystąpią w Royal Rumble matchu.

Non-title match
Kevin Owens def. AJ Styles
Podczas walki pojawił się Shane McMahon, który chciał, aby wyrzucił Samiego Zayna. Sędzia zrobił to, a AJ wykonał rollup, ale sędzia nie widział tego. Styles rozproszył się tym, a Kevin wykonał rollup i wygrał walkę.

Shane McMahon hits the scene, and he and the official eject Zayn from ringside!KO and Zayn stand tall as SmackDown LIVE concludes!

———————————
Zdjęcia – WWE.com