WWE Monday Night RAW #1283 – 25.12.2017
Allstate Arena – Rosemont, Illinois

Gale komentują: Michale Cole, Corey Graves, Booker T

Show rozpoczyna John Cena, który na początek dał swoją nową koszulkę i czapkę małemu chłopcu. Cena powiedział, że WWE jest jego domem, a fani jego rodziną. Jak każda rodzina mają wzloty i upadki, ale dzisiaj … przerywa mu Elias. Po wejściu na ring Elias pyta, kto chce podróżować z nim. Fani chantują „CM Punk”, a zawodnik mówi, że chociaż raz na 100% CM Punk nie przeszkodzi mi. John po chwili ustępuje i daje Eliasowi stołek, a następnie otrzymujemy utwór … oczywiście nie obyło się bez kolejnych chantów CM Punk. Podczas wykonywanego utworu fani buczeli, gdyż Elias obrażał ich i ich miasto. W końcu przerwał mu John Cena, który nazywa Eliasa palantem, a ten mówi, że może tak rzeczywiście jest, ale chce drugą szansę od Chicago. John ze względu, iż są święta, zgadza się na utwór. W pewnym momencie John zaczyna śpiewać … ale Elias wykonuje puncha prosto w twarz! Następnie zawodnik mówi, że Boże Narodzenie jest przereklamowane, podobnie jak Chicago. Po chwili ponownie atakuje Cenę i wyzywa go do walki … już teraz!

Elias continues to hammer away on Cena and challenges him to a match.

Singles match
John Cena def. Elias

Cena drops Elias with the Attitude Adjustment to get the 1-2-3 on Christmas!

Na backstage’u jest RAW General Manager Kurt Angle oraz jego syn Jason Jordan. Później do pokoju wchodzi Seth Rollins, który chce Samoa Joe. Między Sethem i Jasonem dochodzi do kłótni, a Kurt ustawia walkę Tag Team – Rollins & Jordan vs. The Bar … o mistrzostwa RAW Tag Team. Angle życzy im Wesołych Świąt. Potem do pokoju wchodzi Roman Reigns, który dzisiaj zmierzy się z Samoa Joe … o mistrzostwo Interkontynentalne.

Singles match
Hideo Itami def. Brian Kendrick
Przed walką Brian Kendrick powiedział, że chce sprawdzić, czy Hideo Itami naprawdę należy do Cruiserweightów, czy jest po prostu kolejną chwilową modą. Hideo wygrał walkę wykonując GTS.

WWE Photo

Na backstage’u Bo Dallas i Curtis Axel tęsknią za The Mizem.

Six-Women Tag Team match
Absolution def. Sasha Banks, Bayley & Mickie James

WWE Photo

Komentatorzy ogłosili, że Dean Ambrose będzie pauzował przez 9 miesięcy.

Renee Young jest na backstage’u z Samoa Joe. Joe mówi, że teraz Ambrose może być w domu ze swoimi bliskimi i uśmiecha się do Renee, która jest żoną Deana. Na koniec mówi, że będzie po kolei usuwał The Shield, a teraz czas na Roman Reignsa.

Singles match
Kane def. Heath Slater (w/Rhyno)
Po walce Rhyno próbował walczyć z Kanem, ale ostatecznie otrzymał Chokeslama.

Singles match
Finn Balor def. Curt Hawkins
Przed walką pojawił się Curt Hawkins, że dzisiaj chce zakończyć swój rekord porażek (146 walk).

Na backstage’u mamy segment Axela, Dallasa, Goldusta. Segment kończy się daniem przez Miztourage DVD Santa’s Litte Helper (z Mizem i Paige) Goldustowi, który potem przekadał je Titus Wolrdwide (Dana Brooke, Titus O’Neil oraz Apollo Crews).

Promo Braya Wyatta na temat Matta Hardy’ego i jego „Woken Warriors” … Bray jest tutaj! Wyatt wchodzi na ring, gdzie zostaje zaatakowany przez Matta Hardy’ego! Matt ma na sobie strój „Broken”, a po tym, jak Wyatt ostatecznie ucieka z ringu, robi gest „Delete!”. Na koniec na ekranie pojawia się napis „Woken”, który pęka.

Na backstage’u The Bar jest złe na obronę mistrzostwa. Sheamus ma prezent dla Cesaro. Tym prezentem jest figurka Deana Ambrose z brakującym ramieniem. Ceasro ma prezent dla Sheamusa … figurkę Setha Rollinsa i Jasona Jordana.

Miracle on 34th Street Fight match
Cedric Alexander, Mustafa Ali & Akira Tozawa def. Enzo Amore, Drew Gulak & Ariya Daivari

WWE Photo

Na backstage’u do Enzo podchodzi Nia Jax. Oboje stoją pod jemiołą, ale gdy ma dojść do pocałunku, nagle pojawia się Alexa Bliss, która chce porozmawiać z Nią na temat Royal Rumble.

Na backstage’u Renee Young jest z Romanem Reignsem, który mówi, że dzisiaj opuści Chicago z tytułem. Roman dzisiaj pomści Deana Ambrose’a.

WWE Intercontinental Title match
Samoa Joe def. Roman Reigns
Podczas walki Reigns nie przerwał ataku w narożniku, więc sędzia zakończył walkę przez DQ. Po walce Roman nie zakończył swojego ataku i obijał Joe. Atak zakończył się uderzeniem schodami i chairshotem.

Na backstage’u Rollins mówi do Jordana, że ten nigdy nie zastąpi Deana Ambrose’a. Jason zgadza się i mówi, że będzie lepszy.

2-on-1 Handicap match
Braun Strowman def. Bo Dallas & Curtis Axel
Po walce Strowman wykonał po jeszcze jednym Powerslamie.

W ringu jest RAW Women’s Champion Alexa Bliss, która opowiada o tym, jak rok 2017 był rokiem Bliss i jak zdominowała każdą przeszkodę na swojej drodze, zupełnie jak Jedi z Gwiezdnych Wojen. Jednakże w zeszłym tygodniu Stephanie McMahon ogłosiła pierwszy w historii damski Royal Rumble match … to wszystko, dzięki niej. Bliss będzie oglądała Royal Rumble, gdyż chce zobaczyć, kto może być jej przeciwnikiem na WrestleManii 34 … światła gasną i pojawia się Asuka! The Empress of Tomorrow wchodzi do ringu i mówi, że weźmie udział w Royal Rumble matchu i go wygra … gdyż nikt nie jest gotowy na Asukę! Bliss wygląda na przestraszoną … nagle Asuka wykonuje kick w stronę Bliss!

RAW Tag Team Title match
Seth Rollins & Jason Jordan def. The Bar
NOWI MISTRZOWIE TAG TEAM RAW: SETH ROLLINS & JASON JORDAN

——————————
Zdjęcia – WWE.com