WWE Monday Night RAW #1282 – 18.12.2017
Dunkin’ Donuts Center – Providence – Rhode Island

Gale komentują: Michale Cole, Corey Graves, Booker T

Show rozpoczyna RAW General Manager Kurt Angle, który przypomina, co stało się w zeszłym tygodniu. Dzisiaj oficjalnie poznamy rywala Brocka Lesnara … przerywa mu Braun Strowman. Strowman przypomina, że to on był tym, który ostatni stał na nogach i to dlatego powinien zostać rywalem Lesnara. Chwilę później pojawia się Kane, który przypomina mu, że spowodował więcej zniszczeń niż ktokolwiek inny w WWE w ciągu ostatnich 20 lat. Lista ofiar obejmuje jego brata – Undertakera, ale samego Kane’a nie … “Panie i panowie…” Pojawia się Paul Heyman, który wprowadza obecnego mistrza Universal Bestię Brocka Lesnara! Kurt szybko ogłasza Triple Threat match pomiędzy nimi na Royal Rumble i ewakuuje się z ringu … gdzie rozpoczyna się brawl! Na koniec Lesnar wykonuje F5 na Kane i zabiera swoje mistrzostwo Universal.

WWE Photo

Singles match
Samoa Joe vs. Seth Rollins – Walka się nie zaczęła
Po wejściu Rollinsa pojawił się Jason Jordan, który również chce Samoa Joe. Rollins rozumie Jordana i wie, że to wielka szansa dla niego, ale … przerywa mu Samoa Joe. Samoa Joe ogłosił walkę Rollins vs. Jordan, a zwycięzca zmierzy się z nim. Seth nie jest zadowolony, gdyż miał mieć walkę z Joe. Nagle Jordan popycha Setha i rozpoczynamy walkę.

... and he says he wants to face Joe.

Singles match
Seth Rollins def. Jason Jordan
Po walce Seth zaczął walczyć z Joe, ale po wejściu do ringu Samoa wykonał na nim Uranage. Chwilę później po opuszczeniu ringu wykonał on Clothesline w barykadę na Jordanie.

WWE PhotoWWE Photo

Na backstage’u Seth Rollins chce walki z Samoa Joe. Do pokoju wchodzi Jason Jordan, który również chce walki z Joe. Kurt ustalił Six-man Tag Team match Rollins, Ambrose i Jordan vs. The Bar i Samoa Joe.

Promo Braya Wyatta. Bray sugeruje zakończenie “Wielkiej Wojny”.

2-on-1 Handicap Match
Finn Balor def. The Miztourage via DQ
Podczas walki Miztourage razem zaatakowało Balora, na pomoc przybiegł Hideo Itami!

Tag Team match
Hideo Itami & Finn Balor def. The Miztourage

... and hits Go To Sleep to score the victory!

Renee Young jest na backstage’u z Cedrickiem Alexanderem. Cedric mówi o walce z Enzo Amore, ale aby zmierzyć się z nim musi pokonać pierw Gulaka.

#1 Contenders Match
Cedric Alexander def. Drew Gulak
Przed walką Enzo powiedział kilka nawiązań do Star Warsów, ale przerwał im Cedric Alexander.

WWE Photo

Na backstage’u Enzo Amore spotyka Nię Jax. Nia chciała dokończyć rozmowę z Enzo, ale przerywa im Gulak. Jax mówi, że porozmawiają później.

Singles match
Asuka def. Alicia Fox

WWE Photo

Six-man Tag Team match
Samoa Joe & The Bar vs. Jason Jordan, Seth Rollins & Dean Ambrose
Podczas walki Seth Rollins wykonał Suicide Dive, trafiając w Deana, Cesaro i Samoa Joe. Sędzia zajął się Deanem, który został kontuzjowany, a w międzyczasie Sheamus wykonał na Rollinsie Brogue Kick.

Joe & The Bar are victorious after Sheamus felled Rollin with a wicked Brogue Kick!

Promo Matta Hardy’ego. Matt powiedział, że będzie stał przy swoich “Przebudzonych Wojowników” podczas Wielkiej Wojny. Bray i Sister Abigail muszą zostać powstrzymani … muszą zostać usunięci!

Samoa Joe oraz The Bar zaatakowali Deana Ambrose’a i Setha Rollinsa na backstage’u!

Tag Team match
The Revival def. Rhyno & Heath Slater

WWE Photo

Heath Slater jest na backstage’u z Rhyno i Kurtem Anglem. Kurt potrzebuje, aby się wzmocnili, jeżeli chcą lepszych szans na RAW. Angle odchodzi, a Slater mówi, że ma dzieci do wykarmienia i muszą się zmienić.

W ringu jest Elias, który mówił trochę o Tomie Brady. Potem powiedział, że pojawi się na Royal Rumble i wygra tę walkę. Następnie zaczyna śpiewać, ale przerywa mu Sasha Banks, Mickie James oraz Bayley.

Six-Women Tag Team match
Bayley, Sasha Banks & Mickie James def. Absolution via DQ
Podczas walki Absolution zaatakowało Sashę Banks. Nagle na pomoc przybyła Nia Jax, która poradziła sobie z rywalkami! Chwilę później Paige zaatakowała Nię, a w ringu rozpoczął się wielki brawl każdej kobiety z RAW! Następnie pojawiła się Stephanie McMahon, która oficjalnie ogłosiła, że na Royal Rumble odbędzie się pierwszy w historii Royal Rumble match kobiet! Na koniec Stephanie mówi, że jeżeli kiedykolwiek był czas na chanty “Yes!” to właśnie teraz jest to dobry czas.

... and a massive brawl ensues!

——————————
Zdjęcia – WWE.com • Nikodem Szczęsny

  elo

 • Tomasz Tomporek

  Powie mi ktoś bo nie jestem w temacie tego co poza WWE- ten słynny gimmick Matta to broken czy woken? Myślałem że broken i jak odzyska do niego prawa to będzie miał go w WWE a tu jest teraz woken.

  • Fan WWE

   Matt odzyskał prawa, ale dablju chciało coś zmienić w tym gimmicku i wyszło na to, że po prostu nazwa zostanie lekko zmieniona. Sam Matt dostał od Vinca pozwolenie na prowadzenie swojej postaci przez co każdy segment jest pisany przez niego samego.

   • Gaduła

    Z tego co wiem prawa dopiero w 2018 roku, bo Impact nie zjawia się w tej sprawie, więc gimmick do Matta leci, na ten moment robi tak jakby coś nowego

 • insert91

  RRM kobiet bardzo fajna sprawa, a czy ktoś mi powie czy było powiedziane czy będzie to 30 osobowy RR jak u mężczyzn, czy jednak 20 czy 25. Zastanawiam się czy WWE uzbierałoby te 30 kobiet.

  • MixQQ

   Pewnie, dałoby radę spokojnie uzbierać – jest przecież NXT stamtąd można jednorazowo wpuścić kilka Pań do meczu, a i są jeszcze powroty, które na RR są już tradycją, może Kelly Kelly o której niedawno było głośno, albo jakaś inna diva np Aj Lee, Brie Bella? Mają masę możliwości.

   • Ruski Bartłomiej

    Nie licząc tego, że mistrzynie nie powalczą w tym matchu to mamy 10 zawodniczek z Raw i 8 ze Smackdown czyli 16-18. Jeśli weźmiemy dwie zawodniczki do walki o pasy jeszcze czyli jakieś 4 zawodniczki z NXT albo powroty będą 😉

  • Kamil J

   Na pewno mogą,pytanie tylko czy będą chcieli 2 30-osobowe rumble matche na ppv

  • Gaduła

   Raczej 20 pań

 • Gaduła

  I tak się właśnie wykorzystuje Stephanie Mcmahon

 • Ruski Bartłomiej

  Coś tak myślę, że oba Royal Rumble matche skończą się na korzyść Japończyków 😉 wiadomo o kogo chodzi.

 • Kamil10

  Ciekawie rozwija się sytuacja z Deanem. To tylko kwestia czasu kiedy nie wytrzyma i będzie turn.

  • Gaduła

   Podobno kontuzja, i to nie jest część story