WWE Monday Night RAW #1279 – 04.12.2017
Staples Center – Los Angeles, Kalifornia

Gale komentują: Michale Cole, Corey Graves, Booker T

Show rozpoczyna Generalny Menadżer RAW Kurt Angle, który wita nas i reklamuje dzisiejszy pojedynek o mistrzostwa RAW Tag Team pomiędzy Deanem i Sethem, a Sheamusem & Cesaro. Angle przechodzi do Romana Reignsa, ale przerywa mu Jason Jordan. Jason chce walczyć dzisiaj z Reignsem, ale Angle nie jest zainteresowany tym i przypomina, że wciąż ma problemy z kolanem. Jordan odpowiada, że prowadzi sobie z tym i wspomina takich zawodników jak John Cena, Kane, Braun Strowman i The Miz, mówiąc, że w walkach z nimi trzymał się. Jordan wie, że zdoła go pokonać i nagle pojawia się mistrz Interkontynentalny. Reigns mówi Angle’owi, że jest walczącym mistrzem, ale dzisiaj nie chce Jordana, on chce Samoa Joe. Jason nazywa mistrza IC chłopcem z plakatu, którego chce zarząd WWE … pojawia się Samoa Joe. Joe daje 5 sekund, aby Roman wycofał swoje wyzwanie, bo Reigns nie jest w stanie go pokonać. Jordan śmieje się z Samoa, gdyż w rzeczywistości, jest twardy. On nie musi atakować nikogo od tyłu, aby otrzymać title shota. On w przeciwieństwie do Joe wyzywa ich do walki, patrząc im w twarz … tak samo, jak robi to teraz z Samoą Joe. Reigns chce, aby Jordan się uspokoił i mówi coś do Joe, ale nagle Jason wykonuje Belly to Belly na Romanie, który zmienił zdanie i chce walki z Jordanem już teraz.

WWE Intercontinental Championship match
Roman Reigns def. Jason Jordan
Po walce pojawił się Samoa Joe, który śmieje się z Romana, który zmęczył się podczas walki. Joe biegnie w stronę ringu i zaczyna atakować Roman, ale nagle na pomoc pojawia się Jordan, który wykonuje Belly to Belly. Jason i Joe wyzywają się, ale do niczego nie dochodzi. Chwilę później Roman Reigns wykonuje Superman Punch i tak kończymy segment.

... and gets the 1-2-3 to retain his Intercontinental Title!Joe attempts to lock in the Coquina Clutch, but Jordan would suplex him to the ring.

Na backstage’u Jason Jordan chce kolejny title shot w następnym tygodniu. Angle nie jest zadowolony i nagle Samoa Joe zaatakował Jasona Jordana.

Singles match
Paige def. Sasha Banks

WWE Photo

Na backstage’u do Kurta Angle przychodzi Elias, który chce walki o mistrzostwo Interkontynentalne. Potem ostrzega on Kurta przed jego synem. Angle znajdzie godnego rywala dla Eliasa.

Na backstage’u jest WWE Cruiserweight Champion Enzo Amore z The Zo Train. Enzo mówi o porażce Dara i Daivari’ego, ale nagle za nim stoi Nia Jax. Nia pyta Enzo jak się ma i uśmiecha się do niego oraz odchodzi.

Fatal 4 Way match
Drew Gulak def. Tony Nese, Mustafa Ali, Cedric Alexander
Po walce Charly zapytała go o walkę z Enzo, a Gulak powiedział, że może przedstawić to jedynie za pomocą prezentacji PowerPoint. Graves jednak mówi, że nie mamy na to czasu.

WWE Photo

W ringu jest Elias, którego rywalem jest Braun Strowman! Strowman atakuje Eliasa, ale ten sobie jakoś radził, dopóki nie rozwalił gitary na Strowmanie. Wtedy potwór zdenerwował się i zaczął atakować zawodnika. Chwilę później na titantronie pojawia się Kane, który oskarża go o to, że Braun zapomniał, jak to jest być potworem wśród ludzi. W zeszłym tygodniu wkroczą w otchłań, ale w ringu pojawi się jedyny potwór.

The Shield jest na backstage i rozmawiają o dzisiejszej walce z The Barem. Ambrose był zaskoczony, że walka o pasy mistrzostwie odbędzie się tydzień po jego tygodniu poślubnym na Hawajach. The Shield jest pewne zwycięstwa.

Singles match
Asuka def. Alicia Fox
Po walce pojawiła się Paige, Sonya Deville oraz Mandy Rose, które otoczyły ring. Asuka odeszła, a Paige powiedziała, że nie jest tutaj, aby zaatakować Alicie, bo jest jej przyjaciółką. Niestety nie może powiedzieć tego samego o Sonyi i Mandy, które atakują Alicie.

Paige assures Fox that they are still great friends...Absolution stands triumphant.

Singles match
Finn Balor def. Bo Dallas

WWE Photo

Otrzymaliśmy wideo od Braya Wyatta, który mówi, że fani wiedzą, kim jest Matt, ale sam Matt już nie. Wideo zostaje przerwane przez Hardy’ego, który mówi kilka słów w stylu “Broken”. Wyatt nazywa Matta tchórzem, ale ponownie wracamy do Matta, który mówi, że został “przebudzony”. Wracamy do Braya, który mówi, że ostatni tydzień nie był przełomem Matta. Z kolei Hardy mówi, że Wyatt został go bez wyboru. Matt skazał Wyatta na “skreślenie”. Na koniec otrzymujemy raz śmiejącego Braya, a raz Matta.

RAW Tag Team Championship match
Seth Rollins & Dean Ambrose def. Cesaro & Sheamus via DQ
Podczas walki Sheamus nie zakończył ataków, gdy Seth trzymał się liny. Po zakończeniu pojedynku pojawił się Kurt Angle, który wznowił walkę.

Ambrose & Rollins wipe out the titleholders!

No DQ RAW Tag Team Championship match
Cesaro & Sheamus def. Seth Rollins & Dean Ambrose
Podczas walki pojawił się Samoa Joe, który zaatakował The Shield. Na pomoc przybiegł Roman Reigns, ale Joe uciekł. Zamieszanie wykorzystał Cesaro, który przypiął Deana Ambrose’a.

Suddenly, Samoa Joe storms the ring and attacks!WWE PhotoJoe and The Bar stand tall as Raw concludes.

——————————
Zdjęcia – WWE.com • BelieveInTheShield

  Czyżby za tydzień The Shield vs The Bar & Joe? 😀

  • Kamil J

   Ja odniosłem wrażenie że Joe będzie walczył z Jordan’em a Ambrose i Rollins będą kontynuować program z Sheamus’em i Cesaro,nie zdziwiłbym się też gdyby Reigns przyjął kolejne wyzwanie,choć mogą zrobić też 6-man tag za tydzień lub dwa

 • Łukasz Dobrowolski

  Heel turn Asuki i Jasona Jordana może być szykowany już niedługo.

  • Kamil J

   Co do Jordana to niemal pewne a jeśli chodzi o Asukę to wydaje mi się że Paige po nieudanej próbie zwerbowania jej do swojej ekipy rozpocznie z nią program

   • Łukasz Dobrowolski

    Zobaczymy, gdyż Asuka w głównym rosterze walczy brutalnie i nie typowo jak na face’a, ale kreatywni tam już będą wiedzieli co z nią zrobić.

    • Seba

     Wlasnie (nie)kreatywni czesto pokazuja, ze nie wiedza co zrobic z danym wrestlerem.

     • Łukasz Dobrowolski

      Tak ale najważniejszy głos ma Vince przecież a potem kreatywni 😛

     • Kamil10

      Vince też często nie wie co robi 🙂

    • Kamil J

     Wielu zawodników walczyło “brutalnie” będąc face’ami wszystko zależy od gimmicku postaci,a postać Asuki jest prowadzona tak że jest niepokonana i “zabija” przeciwniczki w ringu,może żeńska wersja Goldberga to niezbyt właściwe określenie ale jest budowana podobnie,tak czy inaczej jej styl walki raczej nie świadczy to o potencjalnym turnie

 • Sraczka

  YEEEEST!!! DELETE!!! DEEELEEETEEEEEEEEEEE!!!!!!! Segment był przekozacki!!

 • Kamil10

  O ja jebie, to Raw było świetne. Ani przez chwilę się nie nudziłem, nie było słabych momentów według mnie. Tak trzymać WWE. Teraz tylko dostać świetne SD 🙂

 • Gaduła

  Widzę RAW poszło na ostro, każdy segment praktycznie na plus, do tego segment Matta i Wyatta to złoto

 • MoraŚ GG

  Mógłbym proma Wyatta i Matta oglądać całymi dniami. Geniusz!

 • Casadi

  Ciekawe u kogo Kane,Bray i Matt wykupują lekcje śmiechu.

 • Kacper

  Dobra, Raw świetne. I zwracam od razu honor Wojtkowi, będzie jednak Woken Matt, nie Broken. No ale ten segment dzisiejszy Matta z Wyattem był po prostu genialny, czyste złoto. Walka Shield z Sheamusem i Cesaro także bardzo dobra. Było jeszcze kilka fajnych momentów, jednak te mi zapadły w pamięć najbardziej.

  • PM Rock

   Może jednak Broken. Woken oznacza jakby obudzony czy tam budzony, więc może jak Matt załatwi sprawę z TNA to Woken Matt w wyniku różnych spraw zamieni się w Broken Matta, chociaż może być na odwrót Woken może być transformacją z Broken Matta.

   • Kacper

    Wydaje mi się, że Woken będzie transformacją z Broken.

  • Gaduła

   Do końca roku bodajże Anthem ma się stawić w kwestii sprawy dotyczącej tego gimmicku, jeśli nie, trafia on do Matta, a wszystko na to wskazuje że się nie stawią

   • Kacper

    Ale też WWE niezbyt chętnie korzysta z gotowych gimmnicków z innych federacji.

    • Kamil10

     Ale jeśli chodzi a Matta, to oni właśnie to robią, tylko że pod nazwą Woken.

 • Marcin Siek

  Woken Matt rozbawił mnie do łez 🙂
  Uwielbiam go w tym gimmicku.