WWE Monday Night RAW #1278 – 27.11.2017
Thompson-Boling Arena – Knoxville, Tennessee

Gale komentują: Michale Cole, Corey Graves, Booker T

Ostatnie RAW w listopadzie rozpoczyna nowy mistrz Interkontynentalny Roman Reigns. Roman powiedział, że mineło kilka tygodni od zjednoczenia się The Shield, a po pokonaniu przez RAW niebieskiej tygodniówki dostał kolejną szansę. Niektórzy fani chantują “zasługujesz na to”. Reigns dziękuje fanom i pokazuje wideo z zeszłego tygodnia, gdzie po RAW The Shield zaatakowało Miza. Roman ogłasza open challenge, a pojawia się Bo Dallas oraz Curtis Axel. Oboje mówią, że Roman jako mistrz jest bólem dla nich. Oni nie mogą sprawiedliwie rozprawić się z nim, ale mają kogoś, kto może. Pojawia się Elias, który deklaruje, iż odbierze mistrzostwo od Romana. Mistrz IC zgadza się, ale chce, aby popatrzył on na Axela, gdyż po ich walce będzie miał coś takiego na szyi.

Singles match
Seth Rollins def. Cesaro
Po walce Charly Caruso zapytała się Rollinsa, czy inni członkowie The Shield będą podążali swoją drogą. Seth odpowiada, że oczywiście nie. Ambrose jest w podróży poślubnej, a mistrzostwo Romana ich nie rozdzieli, tylko zbliża do siebie. W następnym tygodniu Seth i Dean zmierzą się z Sheamusem i Cesaro o mistrzostwa Tag Team RAW.

... and that he and Dean Ambrose will be getting their rematch next week against The Bar for the Raw Tag Team Championship!

Na backstage’u jest Generalny Menadżer RAW Kurt Angle oraz Cedric Alexander, Rich Swann, Mustafa Ali & Akira Tozawa. Cruiserweightci chcą, aby The Zo Train całkowicie zniknął z torów. Kurt Angle ogłasza dwa Fatal 4 Way matche (jeden dzisiaj, jeden za tydzień), a zwycięzcy nich zmierzą się za trzy tygodnie i ostateczny zwycięzca zmierzy się z Enzo.

Singles match
Samoa Joe def. Titus O’Neil
Po walce Joe nie zakończył ataku i do ringu wkroczył Apollo. Samoa skontrował atak i wykonał Coquina Clutch.

WWE Photo

Six-Women Tag Team match
Paige, Mandy Rose & Sonya Deville vs. Sasha Banks, Bayley & Mickie James – Walka się nie rozpoczęła
Mickie James oraz Bayley nie pojawiły się, ale zamiast nich otrzymaliśmy Paige, Mandy Rose oraz Sonya Deville. Paige powiedziała, że wie co dzieje się z jej przyjaciółkami. Otrzymaliśmy wideo i obie zawodniczki zostały zaatakowane wcześniej. Alexa Bliss uciekła od stołu komentatorskiego. Paige mówi, że rok temu usunęła słowo “Diva” ze słownika. A teraz … wraca. Paige nazywa swoją grupę Absolution, a Mandy dodała, że zanim była Szefowa, Bogini, Cesarzowa i Totalna Diva … była Paige. Sonya następnie powiedziała, że Absolution przyniesie zupełnie nowy rodzaj kobiecej rewolucji. Chwilę później Paige pyta Sashę, czy chce mieć taki sam los jak Mickie i Bayley, czy może przysięgnie lojalność wobec Absolution. Sasha nagle atakuje Paige, a następnie cała trójka rzuca się na nią. Sonya wykonuje Big Kick, Mandy Facebuster, a Paige RamPaige.

WWE Photo

Bray Wyatt jest w ringu i mówi, że nigdy nie miał dzieciństwa, nigdy nie obchodził świąt i nigdy nie ciął indyka, gdyż nigdy go to nie obchodziło … ale fanów tak. Bray starał się nauczyć, ale nikt go nie słuchał. Teraz w końcu widzi, kim jesteśmy … wszyscy jesteśmy martwi. Nagle przerywa mu Matt Hardy.

Singles match
Bray Wyatt def. Matt Hardy
Po walce Matt usiadł w narożniku i powiedział “delete!”. Michael Cole zastanawia się, czy jesteśmy świadkami “załamania Hardy’ego”.

WWE PhotoWWE Photo

Kurt Angle ustalił walkę Jasona Jordana z Kanem.

Fatal 4 Way
Rich Swann def. Akira Tozawa, Noam Dar, Ariya Daivari

WWE Photo

WWE Intercontinental Championship match
Roman Reigns def. Elias
Po walce pojawił się Samoa Joe, który zapiął Coquina Clutch na Romanie Reignsie. Potem Joe powiedział, że idzie po Romana.

Joe continues his savage attack!

Singles match
Asuka def. Dana Brooke
Po walce pojawiła się Paige, Mandy oraz Sonya, które otoczyły ring. Asuka ostatecznie opuściła ring.

WWE Photo

Singles match
Kane def. Jason Jordan via Count-Out
Przed walką Jordan powiedział, że w zeszłym tygodniu spekulowano, iż próbował się wycofać z walki, udając kontuzje kolana. W zeszłym tygodniu jego kolano nie było w 100% sprawne, ale dzisiaj jest i dlatego jest tutaj, aby zrobić to, czego nie mógł zrobić Braun … zamknął Wielkiego Czerwonego Potwora. Jordan pojawił się w ringu, ale już po 10-countach. Kane zniszczył Jordana, ale pojawił się Finn Balor.

... and Jordan apparently re-injures his knee.

Singles match
Finn Balor def. Kane via DQ
Podczas walki Kane użył krzesełka. Po kilku chairshotach Kane założył krzesełko na głowę Finna, ale nagle pojawił się Braun Strowman. Kane zaatakował krzesełkiem Strowmana, ale nie zrobiło to na nim wrażenia. Braun następnie zniszczył Czerwonego Potwora, używając schodów. Strowman wykonał Running Powerslam na duże metalowe schody oraz dwa razy przyłożył krzesełko do gardła Kane’a i uderzył w schody.

Kane wraps a chair around Balor's throat...WWE PhotoWWE Photo • kacper syrek

  wah

 • Kamil nynek

  Coś u kobiet wreszcie się dzieje. Mam nadzieję, że nie jest to krótkofalowe.
  Ciekawa sytuacja z Asuką.

 • Lunatic
  • Kamil10

   Jeszcze do tego feud z Wyattem. Przecież to będzie piękne 😀
   DELETE!

   • Seba

    I Wyatt znowu przegra.

    • PM Rock

     No miejmy nadzieje, że teraz w końcu wygra skoro walczy z Mattem. Hardy to w końcu nie Cena czy Orton, więc może dadzą wygrać Wyattowi.

 • Gaduła

  Joe jest świetny po prostu

  • Lunatic

   Joe świetny, ale wczoraj show skradł według mnie Elias, który już na dobre stał się moim ulubieńcem. Uwielbiam jego postać, widać że jest dla niego stworzona. W ringu też daje radę – Elbow Drop cudowny, Powerbomb z Electric Chair też świetnie wygląda. Naprawdę, mógłbym go oglądać, a przede wszystkim słuchać godzinami.

   • Gaduła

    Piosenki go trzymają na życiu, może zajdzie dalej niż nam się wydaje

    • PM Rock

     Mów za siebie. Mi się wydaje, że Elias zajdzie daleko, oczywiście zachowując proporcje. Według mnie to może być duży midcarder który na koniec kariery będzie wspominany jako legenda midcardu.

 • Kamil10

  Nie wiem czy nie za wcześnie zaczęli feud o pas IC, bo prawdopodobnie Open Challenge’e się skończą, a Roman straci pas na rzecz Joe. A po dzisiejszej walce, chce zobaczyć więcej OC 🙂 Świetny sposób aby pretendent pokazał swoje umiejętności. Elias wypadł dzisiaj bardzo dobrze.

 • Kacper

  Czyli plotki się potwierdziły i gimmnick Broken dla Matta! O Jezu, już się nie mogę doczekać tej odsłony w WWE.

  • Wojtek Kubiak

   Woken*

   • Kacper

    Jak Woken?

    • Gaduła

     No że zamiast nazwy Broken będziemy mieć nazwę Woken, ale raczej Broken, bo Matt już wysunął pozew, i jeśli Anthem się nie stawi to gimmick automatycznie leci do Matta

     • Kacper

      Nie no to rozumiałem, ale będzie raczej Broken. W końcu te gesty delete po walce coś muszą oznaczać.

 • Ruski Bartłomiej

  Mam nadzieję, że na Wrestlemanii albo chociaż na Royal Rumble zobaczymy Sister Abigail vs Broken Matt Hardy ;33

 • PM Rock

  Jakbyście jeszcze nie widzieli to zapraszamy –> https://www.youtube.com/channel/UCyH6EaafjWq1wOqrEtB_qHQ – kanał YT gdzie omawiamy RAW, SD i inne tematy związane z WWE. Polecam, jeśli podoba się Wam to komentujcie i subskrybujcie 😉

 • Dawid Węglarz

  Wg mnie ten Atak Joe na Romana będzie czymś więcej, a przynajmniej chciałbym by tak było. Mam na myśli fakt, że nie będzie tutaj pas brał udział, a całe stajnie. Shield z AoP i Joe? W sumie czemu nie?

  • Gaduła

   Raczej solo Joe vs Roman