WWE Tuesday Night SmackDown #952 – 14.11.2017
Spectrum Center – Charlotte, w Północnej Karolinie

Gale komentują: Corey Graves, Byron Saxton, Tom Phillips

Show rozpoczyna wideo, gdzie na backstage’u jest Shane McMahon, który pyta się Becky, Corbina o ich plany co do Survivor Series. Shane przypomniał, że Triple H zastąpił Jordana w drużynie RAW, ale nie ma potrzeby do rozpaczy, gdyż do ich drużyny dołączył 16-krotny mistrz WWE John Cena. Nikt ich nie zatrzyma – nawet Kurt Angle, Stephanie McMahon oraz The Shield. Kofi bierze mikrofon i mówi, że akceptują wyzwanie The Shield, a Big E dodaje, że to dlatego, iż “SmackDown rządzi!”

W ringu jest SmackDown General Manager Daniel Bryan, który mówi, że wspaniale jest wrócić, po tym, jak otrzymał Chokeslam od Kane’a. Według niego to była jego wina, gdyż poszedł sam na RAW. Powinien wiedzieć, ale pokazał też, że SmackDown nie boi się RAW. To RAW boi się SmackDown dlatego dodali do zespołu Triple H’a. Daniel wie, że Stephanie jest mściwa i istnieje duża szansa na to, że RAW zaatakuje dziś wieczorem. Bryan zaprasza na ring nowego mistrza WWE AJ Stylesa! AJ chce coś powiedzieć, ale przerywa mu Bryan, który pyta się, czy skoro Brock Lesnar ma swojego prywatnego adwokata, to czy może AJ chciały mieć takiego samego na dzisiejszej show. AJ zgadza się, a Daniel zapowiada Stylesa w stylu Heymana. Daniel mówi promo o tym, jak AJ pokona Lesnara. Po promie AJ mówi, iż umie mówić, bo nie jest marionetką jak Lesnar. Styles zgadza się z Heymanem, jest słabszy. Mistrz WWE dodał, że Heyman pomylił się, gdy wspomniał o filmie Rocky, który jest produkcji AJ Stylesa. Na koniec Styles dodał, że znajdzie sposób na pokonanie Lesnara, a SmackDown będzie najlepszym show, które zbudował.

Na backstage’u Jinder Mahal powiedział do Stylesa, że porażka z Lesnarem nie będzie oznaczała nic w porównaniu do porażki z Jinderem.

WWE United States Title match
Baron Corbin def. Sin Cara

The Lone Wolf plants Sin Cara into the canvas with the devastating End of Days for the 1-2-3!

Shane McMahon jest na backstage’u z Danielem Bryanem. Shane mówi o tym, jak ważna jest spójność. Daniel nie zgadza się z “Under Siege”, a kiedy udał się na RAW, to został zaatakowany.

SmackDown Women’s Title match
Charlotte Flair def. Natalya
NOWA MISTRZYNI SMACKDOWN WOMEN’S: CHARLOTTE FLAIR
Po walce Charlotte powiedziała, że w niedziele Królowa pokona Bogini. Flair wie, że jej ojciec nie może być tutaj. Charlotte dedykuje ten pojedynek swojemu tacie. Nowa mistrzyni idzie na stage, gdzie nagle rozbrzmiewa theme song Rica, a WWE Hall of Famer pojawia się na stage’u. Charlotte podbiega do niego i oboje się przytulają.

Charlotte is excited to take on Raw Women's Champion Alexa Bliss at Survivor Series in the battle for brand supremacy...Charlotte and Ric Flair share an emotional moment following The Queen's dramatic title victory.

Promo The Bludgeon Brothers. Na końcu proma pojawił się napis “w następnym tygodniu”.

Singles match
Jimmy Uso def. Chad Gable
Przed walką Usosi powiedzieli, że w niedziele stanie się to samo co z innymi zespołami … zostaną zamknięci w więzieniu Uso.

WWE Photo

Sami Zayn i Kevin Owens mówią o main evencie, a Owens dodał, że będzie to The Sami & Kevin Show. Sami poprawia go i mówi The Kevin & Sami Show.

W ringu jest The New Day. Wszyscy mówią o Survivor Series i walce z The Shield. Kofi powiedział, że oni mogą sobie ufać, a The Shield nie, gdyż w przeszłości ktoś zdradził. Big E nazywa New Day “prawdziwym braterstwem”, a to wszystko dlatego, że New Day rządzi.

New Day say they know they can trust each other 100 percent, but The Shield can?t.

Na 205 Live odbędą się urodziny Kalisto.

Tag Team match
The New Day vs. Sami Zayn & Kevin Owens
Nagle podczas walki rozbrzmiał theme song The Shield. Cała trójka pojawiła się w publiczności! Roman, Dean i Seth otaczają ring, gdzie New Day, Sami i Kevin jednoczą … Sami i Kevin opuszczają ring. The Shield atakuje New Day! Na pomoc przybiegają Usosi i The Shield przegrywa brawl. Nagle przychodzi The Bar, który walczy z drużynami SmackDown. Na backstage’u jest drużyna kobiet RAW, która atakuje kobiety SmackDown. Charlotte podnosi się, a kolejny atak dodaje Alexa Bliss. Do ringu wbiegają kolejni zawodnicy RAW, ale na pomoc przybiega Shane i jego ekipa! Na stage’u pojawia się Kurt Angle, który przywołuje Brauna Strowmana! Strowman niszczy roster SmackDown! Nagle Shane próbuje z nim walczyć, ale również zostaje zniszczony przez Strowmana. The Shield pokazują Shane’owi co stało się z rosterem SmackDown, a do ringu wchodzi Kurt Angle. The Shield wykonuje Triple Powerbomb na McMahonie, a potem Kurt wykonuje Angle Slam! Na koniec The Shield ponownie wykonuje Triple Powerslam! Drużyna RAW opuszcza ring i takim widokiem kończymy ostatnie show przed Survivor Series!

The New Day, Zayn and KO prepare for The Shield...WWE PhotoWWE PhotoWWE Photo... and nearly put him through the canvas with a Triple Powerbomb!Team Red stands triumphant at the conclusion of SmackDown LIVE. • Fan WWE

  ciekawe by to bylo, jakby Daniel pojawił się z Stylesem na SS i pomógł mu wygrać lub przez niego Styles przegrał

 • Kamil nynek

  Zwróćcie uwagę, że jak pojawiło się The Shield, to za nimi stoi gościu podobny do Kofiego 😛

  Fajny moment, jak Usosi wbiegają do ringu, a tam Roman xD

  Szkoda, że nie było Ceny i HHH ^_^

  • BelieveInTheShield

   Moment zatrzymania się Usosów przed Romanem – bezcenne 😀

   • Kamil J

    Widocznie Roman jest dla kogoś bezcenny….

  • Kamil10

   Fajne było to zawahanie Usosów i Romana.

  • Gaduła

   Prawda, brak Ceny i HHH to była jednak lipa, no ale tak ogółem rzecz biorąc to tak jakby Free Agent, więc wiesz

   • Kamil10

    No Free Agent, więc w ogóle go tam nie powinno być. Rozwaliło mnie jak SD miało pretensje, że Raw wzięło Triple H’a 😀

    • Gaduła

     Obie strony wyszły jak hipokryci, wzięli tak jakby Free Agentów, a potem SD miało pretensje, ehh, głupota

 • Juan Cena

  Moim zdaniem na SS Bryan zastąpi kogoś z drużyny SD

 • MixQQ

  Ten rajd był zbyt OP ze strony RAW. SD raczej wygra to 5 vs 5.
  Pewniaki To Lesnar i Shield więc mamy 2:0 już na starcie dla czerwonych. Szarlotka ugra pewnie dla niebieskich. Kobiety od czerwonych też powinny wygrać. A reszta to niewiadoma jak dla mnie.

  • Marek Kozioł

   A mi się z kolei wydaję że będziemy mieli na SS odwrotną sytuacje z zeszłego roku czyli Raw wygra starcie mężczyzn a SD starcie kobiet ale czas pokaże kto wygra te starcia na pewno Raw i SD wygrają po jednej eliminacyjnej walce bo wątpię by jakiś roster wygrał dwa starcia eliminacyjne

   • MixQQ

    Też tak myślę co do eliminacyjnych po jednej dla brandu, może SD znowu schowa pod ringiem Ellsworth’a 🙂 Największa niewiadoma to dla mnie Tagi – tutaj naprawdę nie mam pojęcia.
    Również może się zdarzyć jakiś remis – double count-out czy jakaś inna masakra w którymś z pojedynków, takie rozwiązanie stawiałbym w walce Corbin vs Miz.

    • Kamil J

     Walkę Tag Team’ową moim zdaniem wygrają Usos,widać że niedługo turnują a ich zwycięstwo na Survivor S.,nieco przybliży ich do pozycji babyface’ów,jeśli chodzi o Corbina i Miza (tu trochę trudniej wyczuć sytuację) ale mam wrażenie że Miz będzie zdominowany przez Corbina po czym wygra kantem i Corbin dalej będzie bookowany na gościa który łatwo daje się ponieść emocjom i nie uczy się na błędach

 • Paffcio

  Będę wierzyć w zwycięstwo Styles’a nawet jak to z logicznego punktu widzenia jest niemożliwe.

 • banasiur

  Ten najazd Raw był piękny, warto było zarwać nockę.

 • Krzysiek Jaryniuk

  Czy tylko mi się wydaje że piątą zawodniczką w teamie SD będzie Paige?

  • Gaduła

   Myślę że jak będą wchodzić na SS to ją zapowiedzą

 • Tomasz Tomporek

  Epickie SmackDown. 5 vs 5 teraz jednak wygląda że wygra RAW. Strowman sam niszczy cały roster, do tego HHH, Angle który jest głównym bohaterem całego story i promowani na mocnych Joe i Balor. To będzie epicka gala, nawet WMkami się tak nie jarałem od kilku lat jak tym SS.

  • Gaduła

   Raczej SD wygra walkę, bo zgrzyty na RAW, do tego HHH vs Angle się szykuje, a na SD JOOHNN CENA, więc to z miejsca daje więcej szans dla niebieskich, dodać do tego że dziś niebiescy dostali wpiernicz

   • Zaiker107

    Zgrzyty w drużynie to dość slaby argument (choćby SS rok temu – Dean i AJ). Ogólnie kibicuje SD ale to WWE, nic nie jest pewne 😀

   • Tomasz Tomporek

    Gdzie ty tam zgrzyty widzisz? Są zjednoczeni jak nigdy. Balor i Joe współpracują i nawet Strowman jest posłuszny. Jedynie ego Triple H może być jakimś zgrzytem. Chciałbym żebyś miał rację, ale Cena to już nie jest synonim zwycięstwa. Ogólnie jednak mimo, że jestem za niebieskimi to przyjąłbym ich porażkę jeśli tylko AJ by wygrał. Ma jakiekolwiek szanse?

    • Gaduła

     Joe i Balor, Kurt i HHH, i atak Kane’a być może na Strowmana, każdy na RAW może mieć jakieś story, a na SD tylko z Shane’m ze strony Samiego i KO coś może być, ewentualnie z Ceną, po prostu mi tu śmierdzi zwycięstwem SD na kilometr wręcz

     • Kamil J

      Przeważnie w tego typu match’ach jest tak że jak zwycięstwem jakiejś drużyny śmierdzi na kilometr to paradoksalnie przegrywa (np. w 2014)

     • Gaduła

      W 2014? Jaja sobie robisz? Ja tam byłem w 100% pewien że team Jasia to wygra, do tego ploty o Stingu coraz bardziej to wszystko podgrzały

     • Kamil J

      Wynik mnie też nie zaskoczył,chodzi mi o to jak był prowadzony ich program i cała walka

     • Gaduła

      Wiadomo, robiono ich za underdogów, ale to było raczej wiadome że team Jasia wygra, nie było tu takiego efektu WOW, ostatni efekt WOW jaki był to właśnie debiut Stinga, oraz Bill pokonujący Brocka, w tym roku liczę na więcej

     • Kamil J

      Na pewno liczę że sporo elimniacji/spotów będzie nawiązywać do późniejszych programów (głównie po stronie Raw),które moim zdanie wygra,SD zdobędzie znaczącą przewagę a pod koniec walki zrobią coś z Zaynem i Owensem (i ewentualnie Bryanem) co zadecyduje o wyniku starcia,tak moim zdaniem może to wyglądać,zauważ że wszystkich “historii pobocznych” w matchu eliminacyjnym mężczyzn,to angle Shane’a,Owensa i Zayna jest budowany najdłużej

     • Gaduła

      Jak tak dalej dojść to możesz mieć rację, ale angle Kurta i Jordana także jest dość długi i nagła kontuzja także może o tym zadecydować, na pewno obie strony mają w sobie coś ciekawego,z jednej strony masz tą trójkę która nie zgadza się na to co robi Shane, z drugiej strony masz syna Kurta który walczy ciągle o szansę, a kiedy ją zyskuje to przychodzi jeden z największych wrogów Kurta i ją mu po prostu niszczy, obie strony wnoszą wiele do tej walki, choć angle Samiego i KO wydaje się najciekawszy w tej chwili

     • Kamil J

      Coś czuje że angle z Jordanem będzie prowadził do walki Kurta z HHH na WM a przeważnie takie programy są przeciągane w czasie,choć mogliby zrobić tak że Authority sprawi że Jordan odwróci się od Kurta,albo Jason będzie powodem eliminacji Kurta który zostanie zwolniony z “etatu” menadżera,potem Hunter i Steph będą znęcać się nad Jordanem po czym Angle ruszy na Huntera

     • Gaduła

      Coś takie w stylu Daniel Bryan, tylko z dodaniem do tego Kurta jako poplecznika dla Jasona tak?

     • Kamil J

      Mniej więcej,nie jestem do końca pewien jak to pociągną,ale raczej nie “mianowaliby” Jordana synem Kurta,gdyby nie byłby później częścią jakiejś historii,(i nie chodzi mi tu o Gravesa który po 1 esemesie potrafi znaleźć haka na każdego)

     • Gaduła

      Może Corey pracuje w FBI? 😀

     • Kamil J

      W końcu kiedyś było na SD,może pora na Raw ?

     • Gaduła

      Graves agentem FBI, a Dana Brooke dziewczyną od podawania kawy

     • Kamil J

      Jestem ciekaw komu w WWE tą kawę podaje (i czy aby na pewno czegoś do niej nie dosypuje ?)

     • Gaduła

      Pozostawmy tą sprawę dla detektywa Santino Marelli(dla kumatych 2012 rok)

   • Kamil J

    Mam wrażenie że te zgrzyty będą pretekstami do bronienia niektórych zawodników w eliminacjach,a drugą sprawą (według mnie) drużyna Raw prezentuje się nieco lepiej od SD i spory między zawodnikami na Raw nieco wyrównują szanse obu drużyn

    • Gaduła

     Co do prezencji się zgadzam, bo owszem prezentują się lepiej, ale jeśli chodzi o to jak sprawuje się Shane jak kapitan to wychodzi to lepiej niż to jak robi Angle, do tego dla SD ogarnięcie teamu naprawdę zajęło tyle co nic, a na RAW co chwila jakieś problemy, no cóż, jestem ciekaw jak to będzie, sytuacja która od dawna się nie zdarzyła, czyli brak przewidzenia w kwestii zwycięzcy

 • Gaduła

  “Under Siege” Mega, ale zastanawia mnie jedno, Daniel Bryan i KO oraz Sami, coś czuję feud pomiędzy Shanem a Danielem, do tego chyba nam zwiastuje coś dla Bryana, albo heel turn, albo to heel turn Shane’a może nastąpić, do tego czuję że Daniel jeszcze jedną walkę w WWE stoczy, bo nagle tak wrócił, a przecież było mówione od dawna że Daniel ma nie wrócić, stało się inaczej jednak, no cóż, to dla mnie jest obecnie najciekawsza sytuacja w WWE związana z Bryanem

  Gratulacje dla Charlotte, 5krotna mistrzyni kobiet, robi wrażenie w tak krótkim czasie, do tego fajna walka się szykuje

  A co do panów, to sercem i rozumem jestem za niebieskimi., bo po “Under Siege” ze strony czerwonych to niebiescy zyskują przewagę, Survivor Series szykuje się eepicko, jeszcze lepiej niż w 2014 roku

 • Ruski Bartłomiej

  A może Kelly Kelly będzie 5 zawodniczką? Tak głośno się mówi o jej powrocie a stara przecież jeszcze nie jest (Młodsza od Taminy, Jax, Charlotte, Natalyi, Asuki, Alicii Fox, Mickie James)

  • Gaduła

   Nie

 • baranito

  podobno natalya ma byc za charlotte

  • Gaduła

   Podobno ma być efekt WOW jakiś w tej kwestii

   • Kamil10

    Paige?

    • Gaduła

     Nic mi nie wiadomo, ale to ma być WOW

     • Zaiker107

      Santina Marella XD

     • Gaduła

      A może Tyllera Breeze

     • Kamil J

     • darekWWE

      nikki bella albo Michelle McCool albo Paige

     • baranito

      pewnie to bedzie nikki bella, bo jak Cena wrocil to ona tez

     • Kamil10

      Eva Marie bang bang 😀

 • Stichh

  A mi się wydaję że mimo feudów ze sobą Raw wygra bo 99% osób jest przekonanych że właśnie przez to Raw przegra a przecież dablju nie może być takie przewidywalne i muszą coś wymyślić.

  • Zaiker107

   A co keśli ludzie przejrzeli ten podstęp i wiedzą że RAW wygra? Wtedy musiało by wygrać SD aby zaskoczyć 😀

  • Kamil J

   Ostatnio w bookingu,stają się tak nieprzewidywalni że ich nieprzewidywalność powoli staje się przewidywalna

   • Gaduła

    Konrad bodajże mówił coś o nieprzewidywalności kiedy to było Rumble, nie pamiętam kiedy

  • MixQQ

   SD ma w drużynie gwiazdy do promocji (Nakamura,Roode) Nakamura ostatnio przygasł. Szczególnie ten drugi powinien dostać porządny push i jako ostatni w drużynie przypiąć kogoś z RAW i wygrać to. Glorious jako utwór kończący SS brzmi też rewelacyjnie i pasowałby wyśmienicie do zwycięstwa niebieskich.
   Druga sprawa, że RAW ma naprawdę mocną drużynę i każdy, kto pierwszy raz spojrzy na składy obydwu teamów, od razu wskaże na czerwonych. WWE raczej powinno nas zaskoczyć, aniżeli dawać wygraną wyglądającej lepiej na papierze drużynie.
   Ważne są też ratingi SD, gdyż te ostatnio spadły do 2.1 miliona. Vince ma na ich punkcie konkretnego hopla, albo to umowy telewizyjne wymagają określonej liczby. Długo nie czekał i natychmiast przerzucił tytuł na Aj’a i w ten sposób skończył się oficjalnie “projekt Mahal”. Tytułu raczej nie ma szans odzyskać, kto śledzi newsy wie jak będzie wyglądać tour w Indiach i z kim Mahal będzie walczył.
   Oczywiście może dojść do interwencji/turnów/a może i powrotów bądź debiutów. To są gdybania, a jak to się wszystko szybko zmienia w WWE to każdy wie. Decyzja o zmianie zwycięstwa określonego teamu może zapaść nawet 1h przed galą, albo i później.

  • Wojtek Kubiak

   Smackdown wygra. Nie zapominajmy, że Triple H zrobił finisher na “synku” Angle’a. Ciężko o lepszy powód do jak najszybszej walki między tymi dwoma. Jakoś nie wyobrażam sobie, by się klepali teraz do zmiany w ringu, raczej będą się klepać po twarzy i zostanie 3v5.

 • Kamil10

  Trochę dziwi mnie fakt, że w drużynie SD są sami facowie. Tu coś musi pójść nie tak.

  • Seba

   Pamietaj, ze sa jeszcze Owens i Zayn.

   • Xepa

    I Orton

    • Seba

     O, wlasnie Ortonowi tutaj chyba jest najblizej do turnu. Zawsze mial mocna pozycje a ostatnio jakis spokoj z nim.

     • Xepa

      Tak mógłby przejść turn, bo byłby ciekawszy wtedy

 • Kamil nynek

  Ja to w wolne miejsce u kobiet dałbym Ember Moon. Dodało by to smaczku do rywalizacji z Asuką, później każda idzie w swoją stronę w swoim brandzie, a po brand splicie, jedna dołącza do drugiej i kontynuacja feuda zakończona na Wrestlemanii ^_^

  • Gaduła

   Już bardziej Liv by tu pasowała, do tego Ember ma walkę