WWE Monday Night RAW #1271 – 09.10.2017
Bankers Life Fieldhouse – Indianapolis, Indiana

Gale komentują: Michale Cole, Corey Graves, Booker T

Show rozpoczyna mistrz Interkontynentalny The Miz oraz Curtis Axel. Dzisiaj trzy osoby otrzymają nagrody Mizzie, pierwsza z nich idzie do Axela, a fani chantują “zasługujesz na to”. Miz zgadza się z fanami i nazywa Curtisa jednym z najbardziej utalentowanych gwiazd WWE. Drugą nagrodę “najlepszych wspierających aktorów” otrzymują Cesaro i Sheamus. The Bar pojawia się w ringu, Sheamus mówi, iż są zaszczyceni i przypomina, co działo się w zeszłym tygodniu. Następnie dziękuje on facetowi, bez którego nie byłoby to możliwe … Romanowi Reignsowi. Cesaro dziękuje także … Sethowi Rollinsowi oraz Deanowi Ambrose’owi za danie im powodu do udowodnienia, że są przeszkodą. Ostatnią nagrodę otrzymuje … The Miz, a fani chantują “zasługujesz na to”. Miz dedykuje tę nagrodę swojemu nienarodzonemu dziecku i innym dzieciom, które potrzebują nowego wzoru do naśladowania. Przerywa mu Roman Reigns, który mówi, aby Miz się zamknął. Miz przypomina, że on jest sam, a ich jest czterech. The Shield są tym, czym jest Reigns … niczym poza hype’m. Roman pyta, czy ktoś mówił o plotkach i pojawia się Dean oraz Seth. The Shield idzie w stronę ringu, a potem otacza ring. Sheamus, Cesaro oraz Curtis walczą z Shieldami, a Miz opuścił ring. Roman wykonuje Superman punch, Rollins King’s Landing. Cała trójka zobaczyła Miza i chwilę później otrzymał on już Dirty Deeds oraz oczywiście Triple Powerbomb. Na koniec The Shield zrobiło swój znak pięścią i takim widokiem kończymy RAW.

As do Sheamus & Cesaro.The Hounds of Justice hoist Miz into the air and...

Singles match
Jason Jordan def. Karl Anderson

WWE Photo

Kurt Angle ustalił walkę na TLC The Shield vs. The Miz & The Bar.

Singles match
Elias def. Apollo Crews
Przed walką Titus O’Neil zaśpiewał piosenkę na banjo.

WWE Photo

W ringu jest Enzo Amore i nie jest on zadowolony z walki o mistrzostwo Cruiserweight na TLC z Kalisto. Przypomina klauzulę i według niej Kalisto nie powinien otrzymać title shota. Enzo czuje się oszukany i chce, aby Kurt okazał mu szacunek. Do ringu przychodzi Kurt Angle, który mówi, że podpisał kontrakt z Kalisto po podpisaniu klauzuli. Następnie ustala, że w dzisiejszym main evencie Enzo zmierzy się z Kalisto o mistrzostwo Cruiserweightów … w Lumberjack matchu!

Singles match
Braun Strowman def. Matt Hardy
Po walce Strowman nie skończył ataku na Hardym, więc na stage’u pojawiło się The Shield (w koszulkach The Shield). Strowman zaatakował Romana, a Dean i Seth rzucili się na Brauna. Reigns wykonał Spear, a potem cała trójka rzuciła się na niego. Atak zakończył się Triple Powerbombem na stół komentatorski.

Believe in The Shield!

Na backstage’u jest The Shield z Charly Caruso. Ambrose mówi, że robią to, co robią najlepiej – niszczą swoich wrogów, którzy stają im na drodze. Roman dodaje, że jeżeli będzie trzeba, to wezmą wszystkich, jak będzie trzeba … i możecie w to uwierzyć.

W ringu jest pretendenta do mistrzostwa Kobiet RAW Mickie James. Mickie mówi, że w końcu uświadomiła sobie, że chce podziękować Alexie Bliss. Bliss kryła się za jej ochroniarką Nią Jax. Mickie ma więcej energii niż Bliss ma różowych farbowanych włosów. Wiek to tylko liczba, jedyną liczbą, która będzie się liczyć to 7, gdyż na TLC zostanie siedmiokrotną mistrzynią kobiet. Na stage’u pojawia się Alexa Bliss, która pokazuje wideo z przeszłości Mickie w WWE. Mickie mówi, że być może przez jej wiek nie jest w stanie usłyszeć tego, co mówi, więc może Alexa przyjdzie do ringu i powie jej to. Bliss idzie w stronę ringu, ale zatrzymuje się i mówi, że ten ruch jest tak stary, jak James. Pretendenta szybko wychodzi z ringu i sprowadza Alexe do ringu, gdzie wykonuje kilka punchy. Mickie próbowała wykonać Superkick, ale Bliss opuściła ring.

... but Alexa manages to dodge a Mick Kick and heads for higher ground.

Kurt Angle jest na backstage’u z Bayley i Sashą Banks. Obie kobiety są zainteresowane zmierzeniem się z Asuką. Alicia Fox przerywa i chce wiedzieć, po co miała się tutaj stawić. Potem przychodzą także Dana Brooke i Emma. Kurt ogłasza Fatal 5 Way, a zwyciężczyni zmierzy się z Asuką na TLC.

Tag Team match
Jack Gallagher & Brian Kendrick def. Cedric Alexander & Mustafa Ali

WWE Photo

Kurt Angle jest na backstage’u i spotyka The Miza, który mówi, że The Shield powiedziało, iż mogą zmierzyć się z czteroma lub pięcioma zawodnikami. Kurt zgadza się, a Miz mówi, że już znalazł czwartego partnera … Brauna Strowmana.

W drodze na ring jest Finn Balor. Finn nie wie, co ma powiedzieć. Po chwili mówi, iż Wyatt jest jak trucizna lub wirus, który wciąż mutuje się z większą liczbą kłamstw i gier umysłowych. Balor nie wierzy mu, Bray jest zdesperowany i próbuje wzbudzać strach. The Balor Club nie boi się Wyatta, Demon też się nie boi. Bray może sprowadzić Siostrę Abigail, może sprowadzić całą rodzinę, bo na TLC nie ma on szans. Wyatt pojawia się na titantronie i mówi o siostrze Abigail. Widzimy, jak Bray zmienia wygląd i także zmienia się jego głos, brzmiący bardziej jak kobieta. Głos mówi, że obiecała Wyattowi, że zawsze będzie przy jej boku … więc oto ona jest. Finn nie może go/jej pokonać. Bray/Abigail na koniec mówi uciekaj i zaczyna się śmiać.

Fatal 5 Way elimination Match
Emma def. Sasha Banks, Alicia Fox, Dana Brooke, Bayley

WWE PhotoWWE Photo

Finn Balor jest na backstage’u z Renee Young. Po obejrzeniu i usłyszeniu słów Braya zaczął się bać. Jednakże teraz wie, co musi zrobić.

Kalisto jest na backstage’u z Charly Caruso, mówi on o byciu zainspirowanym przez facetów jak Eddie Guerrero i Rey Mysterio. Dzisiaj ma nadzieje, że Rey i Eddie będą dumni, gdy zostanie nowym mistrzem.

Lumberjack match o WWE Cruiserweight Championship
Kalisto def. Enzo Amore
NOWY MISTRZ CRUISERWEIGHT: KALISTO
Podczas walki face’owie Cruiserweight’ci rozpoczęli brawl z heelami. Po walce kilku Cruiserweightów świętowało z Kalisto.

WWE PhotoSuddenly, Kalisto drops Enzo with a stunning superplex onto the brawling Cruiserweights!WWE Photo

——————————————————-
Zdjęcia: WWE.com • Kamil nynek

  Alexa <3

 • PM Rock

  Handicap 3-4 Match, czyli bez pasów na szali, czyli odeszli od pomysłu Romana z IC, ufff 🙂 Chociaż to dobre.

  Nie wiem czy ten powrót na dłużej, ale skoro już są koszulki to czemu nie ? 🙂 Szkoda, że Roman nie wszedł do ringu a Dean i Seth nie wyszli przy muzyce Shield z publiczności byłby lepszy efekt.

  Całe RAW naprawdę przyjemnie się oglądało. Było kilka zapychaczy, niestety głównie chodzi o dywizje Kobiet 🙁 Ale było kilka bardzo mocnych punktów jak Shield i Main Event 3 z rzędu z udziałem Cruiserów!!! Mi osobiście Main Event się bardzo podobał. Zwłaszcza Mustafa Ali który wyrósł na takiego bezdyskusyjnego face’a który zrobi wszystko by ratować dobre imię dywizji i pasa Cruiser. Podobnie wypadł Cedric, ale on jakoś nie jest tak dobry w tej roli, może lepiej by się spisał w roli Heel’a. Kalisto także dobrze został przedstawiony jako ten face’owy, uczciwy i prawdziwy champion który zasługuje na pas. Mimo wszystko myślę, że Kalisto straci tytuł na 205 albo TLC, cała ta sytuacja którą widzieliśmy w Main Evente, a więc bójka pomiędzy Drwalami to moim zdaniem lekkie przygotowanie do 4 v 4 Cruiserów podczas Survivor Series. Ali, Kalisto, Alexander i może jeszcze Neville choć wątpię vs Enzo, Daivari, Gallagher i Kendrick. Tak ja to widzę. A propo Neville’a to właśnie nie było go dziś przy ringu. Oczywiście można o tłumaczyć, ze Król nie będzie Drwalem, ale może to znak, że jutro a właściwie to dziś zobaczymy go na SD.

  Siostra Abigail dziwna, ale powiem szczerze wywołuje takie skrajne emocje. Z jednej strony myślisz, że to dziwne, z drugiej jakbyś był dzieciakiem w wieku 10-14 lat to mogłoby to przestraszyć powiem szczerze. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, ja na razie dam szanse temu projektowi i tak Wyatt zbyt dużo już do stracenia nie ma.

  Powrót Shield już trochę opisałem, według mnie trochę inaczej mógł przebiec, ale nie ma co narzekać. Fajna sprawa zobaczyć ich znów razem i to nie w jednym segmencie ale przez całe RAW bo za chwilę znów się pojawili i zaatakowali Strowmana. Na razie są Face’ami co zrozumiałe, ale po SSeries jeśli będą nadal funkcjonować czego bym sobie w sumie życzył bo jeśli już powrócili w taki sposób to niech to trwa ten rok, nawet dwa, wracając do myśli po SSeries mogliby przejść Turn bo w wersji Heel’owej mają większy wachlarz możliwości, mogą nawet zająć się sprawami osobistymi, czyli Dean i Seth na pasy TT a Roman na Universal, tyle że cała grupa by się zajmowała zawsze sprawą jednego/czy tam dwóch. Dlatego lepiej by stali się później Heel’ami.

  • Nuvri

   Zgadzam się z tobą. Main eventy z udziałem cruiserów wypadają bardzo porządnie w moich oczach. Ciekawi mnie jak Strowman będzie chciał odpowiedzieć tarczy

   • PM Rock

    Za tydzień Roman vs Braun w klatce. Poza tym przecież potwierdzone, że Braun razem z The Bar i Mizem walczą przeciwko Shield na TLC w TLC Matchu

  • Kamil10

   Dla mnie z Shield powinni obchodzić się ostrożnie. Jak dadzą wszystko naraz, to i hajp szybko minie i sensu to mieć nie będzie. Z muzyką wyjdą najpewniej na TLC, mi pasuje, będzie lepszy efekt 🙂

  • URSUS

   Jeśli chodzi o cruiserów to do drużyny Kalisto dojdzie pewnie Rich Swann a do przeciwnej TJP, ale wcześniej, na TLC może nas czekać wieloosobowy ladder (lub TLC) match o pas.

   • Xepa

    Już jeden TLC jest, drugiego nie będzie

  • Gaduła

   Ali zawsze fajnie się pokazywał, pamiętam jego starcie z Nevillem na RAW bodajże po Rumble, Ali wręcz wtedy był cheerowany jak cholera, jakby to lepiej prowadzić, to mógłby być naprawdę over face’m

 • banasiur

  Cała
  trójka zobaczyła Miza i chwilę później otrzymał on już Dirty Deeds oraz
  oczywiście Triple Powerbomb. Na koniec The Shield zrobiło swój znak
  pięścią i takim widokiem kończymy RAW.

  Szybko się te RAW coś skończyło 😉

  • Tomasz

   Prawda szybko

 • Cm Punk2

  Ten powrót shild nie ma sensu… Teraz Rollins i Ambrose beda pewnie tylko przydupasami reignsa… a na tlc muszą dorzućić do stypulacji walke o pasy tt raw i ic bo inaczej ta walka nie ma sensu

 • DawidReigns12

  Ciekawe czy na TLC The Shield wejdą ze starą muzyką czy każdy osobno.

 • Gaduła

  Co jak co, ale powrót Shieldów przyćmił i tak heel turn Zayna, teraz to na SD dzieją się większe rzeczy, i to w tym tygodniu wszystkie oczy na niebieską tygodniówkę będą skierowane

  Ale fajnie że wrócili, znając życie po TLC raczej będzie znowu solówka, albo coś w rodzaju DX od 2006 do 2010

  • Kacper

   No nie wiem, dla mnie reunion Shield jest większym wydarzeniem niż heel turn Zayna. Choć to też wielki moment. Ale to może dlatego, że uwielbiam The Shield.

   • Gaduła

    Wiesz, Reunion to akurat był spodziewaną sprawą, ale heel turn gościa który zawsze był dobrą osobowością to jednak coś ogromnego, to tak jakby John Cena przeszedłby heel turn

    Co jak co, ale to na Zayna całe WWE Universe skieruje swój wzrok

    A tak poza tym, Brauna zrobiło mi się cholernie żal, do tego jego ten wzrok takiego niewinnego psa kiedy ich zobaczył trzech

    • Kamil10

     Zayn to teraz gorący temat, bez wątpienia. Ale jednak
     2,5 mln wyświetleń w 15h mówi samo za siebie.

     • Xepa

      Dokładnie, to jaki pop dostali, dawno czegoś takiego nie było

     • WWE Champion

      ,,To tak jakby John Cena przeszedł heel turn”
      Przejście heel turnu przez Johna Cene byłoby 100 razy bardziej większym wydarzeniem niż heel turn Zayna. To, że Cię to tak bardzo jara nie oznacza, że od razu jest to olbrzymie wydarzenie, które przyćmi wszystkie inne.

   • Paffcio

    Dla mnie ten reunion Tarczy jest trochę zrobiony na siłę z powodu słabych retingów i mógł być zrobiony o wiele lepiej, no ale cóż… :/

    • Kamil10

     To akurat jedna z najważniejszych przyczyn i mi się ten pomysł nie podobał i dla mnie dalej tarczy mogłoby nie być, ale wyszło dużo lepiej niż się spodziewałem, choć i tak mogłoby być dużo lepiej za jakiś czas.

    • Kacper

     Znaczy ja nie mówię, że był on genialny, wiem że zrobiony na siłę. Ale wyszedł dobrze. No i ja jestem ogromnym fanem Shield i teraz ciężko mi zachowywać się obiektywnie.

  • Marcin Siek

   A jakiej miary użyłeś dokonując tej oceny?
   Ja też jarałem się Samim Zaynem przed RRumble 2017 gdzie naiwnie wierzyłem w jego zwycięstwo… To jest tylko Sami Zayn. Facet w głównym rosterze (niestety) jeszcze nic nie osiągnął. Dla WWE Universe to Roman, Dean i Seth są superstars. Publika dziś w nocy po prostu oszalała gdy wyszli na Brauna i rzucili go na stół.

   • Gaduła

    Ale heel turn faceta który zawsze był dobrym to ogromna sprawa, jeszcze pomaga dla tego który go tak okrutnie zdradził i pozbawił go marzeń

    Jeśli wszystko będzie iść zgodnie z planem, to story Zayna zmiecie Shieldów z powierzchni ziemi, bo mamy kandydature na mega mega feud

    • Kamil10

     No dobra, nikt nie wątpi w to, że to jest coś wielkiego. To najważniejszy temat na SD, a drugi w WWE. O możliwym turnie Zayna dowiedziałem się jakieś 3 dni temu i pomyślałem: No może być ciekawie. A na powrót Shieldów fani ile czasu czekają? 2-3 lata? I co chwila były newsy i hajp rósł.
     Zdecyduj się o czym mówisz? Co jest ważniejsze i ma większy rozgłos, czy co będzie miało lepsze story, bo na pewno story z Samim będzie dobre i prawdopodobnie lepsze od story z The Shield.

     • Gaduła

      Ja akurat nie patrzyłem na newsy, więc mnie to zaskoczyło kompletnie, może dla mnie ten feud na ten moment jest tak zajebisty że przyćmiewa absolutnie wszystko, oby do WM i jeszcze dalej

      A tak poza tym, ja tam tak sobie, bo jednak powrót Shieldów był robiony na siłę, bo ratingi spadały, ja tam czuję niesmak, bo jednak powrót takich stajni musi być o wiele wiele większy, no ale cóż, wrócili, fani się cieszą, tak to chciało WWE zrobić

     • Kamil10

      Ano mógł być większy. Ale hajs i raitingi muszą się zgadzać. Bez Lesnara i Ceny, na Raw nie zostało za wiele tych wielkich nazwisk, a powrót Shield zalepia braki, a fani i tak się cieszą.

     • Xepa

      Jeszcze brak Joe

 • Kamil10

  Tak gadamy o Tarczy, ale chciałbym pochwalić feud o główny pas kobiet. Serio mi się podoba, jak na razie wszystko co było z nim związane i czekam na ich walkę na TLC. Jak myślicie, jaką stypulację dostaną?

  • Gaduła

   Dla mnie akurat on ssie, jak cała dywizja, ale sama walka może być ciekawa, ja tam tylko na Asukę czekam, a na SD na przejęcie pas od Charlotte i może feud z Lynch

   A co do stypulacji, chciałbym Ladder Matcha, bo Tables Match dla mnie zawsze będzie niedokończoną stypulacją

   • Kamil10

    Jak tak czytam twoje komentarze, to myślę, że obecnie pozytywnie jesteś nastawiony tykji do sytuacji z Samim i do niczego więcej 🙂

    • Gaduła

     Po takiej nudzie jaką ostatnio zaoferowało mi WWE to się nie dziw mi wcale, No Mercy to mnie w ogóle zabiło

     A tak poza tym, nie tylko Zayn, także Tagi mnie ciekawią, no i Enzo

     • Xepa

      Co w tagach ciekawego, feud na SD raczej zakończony i nie wiadomo kto teraz będzie następny, a na RAW tag teamy nie istnieją, jak kiedyś jeszcze było w porządku to teraz nic się nie dzieje

     • Gaduła

      Na SD? No tak bym średnio powiedział, ja mam wrażenie że ten feud jeszcze dość długo potrwa

      A na RAW, no cóż, chyba to skomentuje tak, SHIELD

     • Xepa

      No a walki o pasy na RAW nie będzie 🙂

     • Gaduła

      Ale przynajmniej będą w tle te pasy bardziej niż wtedy gdy był Lesnar

     • Kamil10

      Na SD mamy świetny feud o pasy, a na Raw prawdę mówiąc nie ma temów, aby strartowały do Rollinsa i Ambrosa. The Revival kontozja, Jeff kontuzja.

     • Gaduła

      A tak poza tym, co się nagle stało z Broken, temat wręcz opadł

 • Seba

  Kalisto mistrzem? Jakos tego nie widze.

  • Wiesz, też nie byłem jakoś specjalnie do niego przekonany. Enzo i cała dywizja robiła naprawdę genialną robotę przed jego pojawieniem się. Jednak dzisiejszy epizod zupełnie mnie uspokoił. Świetny pomysł na lumberjack match. Dali Kalisto szansę na wykazanie się w urodziny Eddiego. Teraz rewanż na TLC. Dałbym im ladder match, wiedząc głównie co Kailsto w takim matchu może zrobić (zwłaszcza że i tak tylko dwa tytuły będą bronione i bądźmy szczerzy – Alexa vs. Mickie takiej stypulacji nie dostaną). A co0 potem dla ewentualnego Kalisto jako championa po TLC? Ja bym chętnie zobaczył heel turn Metallika i coś czego w WWE chyba nigdy nie było, czyli feud dwóch prawdziwych luchadorów. Akurat dywizja Cruiserów to jedyne co od dłuższego czasu napawa mnie optymizmem na RAW 🙂 Od dłuższego czasu mają najlepsze segmenty wieczoru, a story jest nietuzinkowe i naprawdę dobrze napisane. Jedyne story imo które może rywalizować z Main Eventem SD. Zresztą widać to po tym co kończy obie gale. Na RAW od pewnego czasu Cruiserzy nie wychodzą z głównego obrazka, a na SD story z Kevinem dyktują nowe standardy.

   Żeby nie było. Lubię powrót Shield, jednak bądźmy szczerzy – historia pod to mogła być lepsza. Ja bardzo cenie sobie w wrestlingu dobre story. Niekoniecznie jest to moim priorytetem w wrestlingu, jednak zobaczenie story nie tylko dobrze wykonanego przez zawodników, ale przede wszystkim dobrze rozpisanego i intrygującego – to jest coś czego już dawno nie uświadczyłem, a teraz na obu brandach mamy takie historie i to jest cudowne. W końcu mamy story, które nie dzieli zawodników na złych i dobrych. To są story, które dają do myślenia, które nie wskazują komu cheerować i wymagają od widza czegoś więcej niż tylko siedzieć z pop cornem i cheerować kiedy wrestler wypowie nazwę miasta czy wybuczeć typa, który obraża miejscową ikonę. To jest coś w co mam nadzieję wrestling kiedyś wyewoluuje. A przynajmniej ta część wrestling rozwinie się na tyle by stanowiła wręcz osobny styl.

   • Seba

    Moim zdaniem Kalisto jest bardzo bezbarwny, machanie rekami i krzyczenie “Lucha Lucha” to nie jest cos, czego oczekuje od wrestlera. Zobaczymy, moze cos sie zmieni w jego postaci. A co do Ladder Matchu z udzialem Kalisto moze wyjsc dobrze , bo ringowo jest bardzo dobry. No i chyba kazdy pamieta Salida Del Sol z Drabiny na jednym z braci Usos 2 lata temu na TLC.

 • Kuba Wojnowski

  Mega! Powrót T.H.E. S.H.E.I.L.D.
  Marzylem o tym ?