WWE Monday Night RAW #1266 – 28.08.2017
FedExForum – Memphis, Tennessee

Gale komentują: Michael Cole, Corey Graves, Jerry Lawler

Show otworzył mistrz Interkontynentalny The Miz, ale od razu przerwał mu Kurt Angle. Angle myśli, że wie, co Miz chce powiedzieć i mówi o tym, że On nie miał walki o mistrzostwo na SummerSlam. Kurt informuje mistrza IC, że zmierzy się na No Mercy. Miz przerywa mu i mówi, iż Angle nie szanuje go. Kurt daje mu tytułowi prestiż, na jaki zasługuje. Miz zmierzy się na następnym RAW ze zwycięzcą … battle royal. It’s true, it’s damn true.

15-Man Intercontinental Title Battle Royal match
Jeff Hardy def. Big Show, Matt Hardy, Finn Balor, Jason Jordan, Apollo Crews, Curtis Axel, Bo Dallas, Curt Hawkins, Kalisto, Goldust, Elias, R-Truth, Karl Anderson, Luke Gallows
Podczas walki Wyatt pojawił się w ringu i wyeliminował Balora.

The Charismatic Enigma will challenge Miz for the Intercontinental Championship next week!WWE Photo

Charly Caruso jest na backstage’u z Alexą Bliss. Alexa powiedziała, że Sasha Banks zawsze traci mistrzostwo podczas pierwszej obrony, więc dzisiaj poznamy nową mistrzynię.

Singles match
Enzo Amore def. Noam Dar

WWE Photo

Na backstage’u Neville nazwał Enzo łasicą oraz dodał, że zawsze będzie mistrzem.

W ringu jest WWE Universal Champion Brock Lesnar wraz z Paulem Heymanem. Heyman przedstawia się i mówi, iż Braun Strowman zasługuje na pochwałę. Braun jest najbardziej wartym kandydatem do tytułu Lesnara w całym WWE. Paul opowiada o tym, co działo się na SummerSlam, gdy Strowman zniszczył Bestię. Tydzień temu na RAW Braun także zniszczył Brocka. Na No Mercy Lesnar zmierzy się z Braunem … Lesnar przejmuje mikrofon i mówi, że Heyman próbuje powiedzieć … “Suplex City, suko!”.

Singles match
Cesaro (w/Sheamus) def. Seth Rollins (w/Dean Ambrose)
Sheamus rozproszył Rollinsa, a Cesaro wykorzystał to i wygrał walkę. Po walce Sheamus powiedział, że noc się nie skończyła i teraz zmierzy się z Ambrosem.

WWE Photo

Singles match
Dean Ambrose (w/Seth Rollins) def. Sheamus (w/Cesaro)
Podczas walki Cesaro próbował rozproszyć Deana, ale Seth przeszkodził mu w tym. Gdy sędzia był zajęty Cesaro, to Rollins uderzył Sheamusa kolanem, a Ambrose wykonał Dirty Deeds.

WWE Photo

Na backstage’u Mickie James sugeruje, aby Emma w końcu coś zrobiła, a nie tylko używała hashtagu.

Zawodnicy WWE zapraszają do wspierania ofiar huraganu Harvey.

Singles match
Emma def. Mickie James
Po walce Emma mówiła, że to ona zaczęła rewolucję kobiet.

W ringu jest Generalny Menadżer RAW Kurt Angle, nadszedł czas na podpisanie kontraktu na walkę Cena vs. Reigns na No Mercy. Pierwszy przychodzi John Cena, który mówi o tym, że nie ma ochrony. John chce walczyć z Reignsem, gdyż on wie, że Reigns nie chce z nim walczyć. Cena podpisuje kontrakt i pojawia się Roman Reigns. Roman mówi, że on ma się bać, walczyć z Ceną? Reigns zrobić coś, czego nigdy nie zrobił Cena … sprawił, że Undertaker przeszedł na emeryturę na WrestleManii. Roman dodaje, że być może po prostu nie musi walczyć z Ceną. John obraża Romana, a siebie nazywa najszybszym i najsilniejszym w całej karierze. On wie, że gdy Reigns podpisze kontrakt, jego Imperium … nie widzi go. Roman każe się zamknąć Cene i mówi, iż tak naprawdę Cena jest fejkową suką …. part timing’ową fejkową suką. Roman kontynuuje i mówi, że Cena jest part-timerem, który niszczy młode talenty. Według Romana jest on jedynym facetem, którego Cena nie widzi. Reigns pyta się, dlaczego miałby porzucić wszystko, aby być następnym Johnem Ceną, kiedy może być jedynym Romanem Reignsem. Cena nazywa go cholernym głupcem, który mówi tę samą wymówkę, którą mówią inni. John gratuluje Reignsowi jego proma, które zajęło mu 5 lat przygotowań. Cena mówi o swoich ostatnich osiągnięciach oraz o promowaniu nowych zawodników WWE takich jak AJ Stylesa i Kevina Owensa. Lider Cenation mówi, iż on nadal jest tutaj, bo Roman nie umie wykonywać swojej pracy. Na koniec Cena mówi, że on robi to lepiej, będąc part timerem, a Roman nigdy nie zrobi tego, walcząc na pełny etat. Reigns podpisuje kontrakt i rzuca stołem. Nagle przerywa im The Club, który chcą dać lekcję niedobrym braciom. Kurt tworzy walkę.

Tag Team match
John Cena & Roman Reigns def. Luke Gallows & Karl Anderson

WWE Photo

W ringu jest Elias, który ostatnio przesłuchał piosenkę Sun Records i zainspirował się. Śpiewa on “Nic prócz Złego Miasta” jako parodię “Nothing but a Hound Dog” Elvisa. Przerywa mu Jerry Lawler, który przedstawia Pelvisa Wesleya (Heath Slater) z Southpaw Regional Wrestling. Pelvis tańczy w ringu. Elias nie jest zainteresowany i wykonuje Drift Away na nim.

Miz na backstage’u nie jest zadowolony z walki z Jeffem, ale Maryse pociesza go, że Jeff nie przypiął, więc nie ma się czego bać.

RAW Women’s Title match
Alexa Bliss def. Sasha Banks
NOWA MISTRZYNI WWE RAW WOMEN’S: ALEXA BLISS
Po walce Nia Jax atakuje Sashę Banks … oraz Alexę Bliss!

... but Alexa counters with a thunderous DDT and scores the victory to become a two-time Raw Women's Champion!Nia holds up the Raw Women's Championship as Raw concludes.

——————————————————–
Zdjęcia: WWE.com • MixQQ

  Jasiu ładnie wypunktował Romana, ten gość na micu naprawdę niszczy każdego :O
  CM Punk był mu jedynie równy

  • Artur Skrzekut

   Chyba żartujesz, Reigns go zjadł w tym promie, powiedział całą prawdę o nim i to jak.

   • PM Rock

    Pełna zgoda

    • PhenomenalDemon

     Cena pogrzebał Romana, dodając że to ” Promo, naucz się to robić jeśli masz być Big Dogiem”. Nie mówiąc nawet o tym jak zgrabnie podsumował karierę Romka na micu.

   • MixQQ

    Powiedział o nim, to co każdy mówi od dawien dawna i nie było w tym nic innowacyjnego, co nie zmienia faktu, że Roman dał dobre promo

    • PM Rock

     No tak, ale to prawda. To, że inni już to mówili w innych słowach to nie jest akurat ważne. Cena oczywiście wypadł świetnie, ale mówił także to co chcieli głównie usłyszeć fani, podobnie jak Roman.

     • MixQQ

      To oczywiste, mimo wszystko w moim odczuciu wygrał Jasiu. Powiedział coś nowego, bo wytykanie Cenie, że jest part- timerem czy niszczy młode talenty to już naprawdę mi się przejadło

     • PM Rock

      Tyle, że Roman świetnie się odniósł do sytuacji z Corbinem. To nie było typowe wytykanie młodych talentów, tylko jawnie powiedziane, że Cena decyduje o tym, czy młodzi dostają push czy nie. (tak było z Corbinem)

  • Gaduła

   Rock i Heyman jeszcze

   • Kacper

    Jeszcze Ambrose potrafił mu dorównać, nie mieli zbyt wielu wspólnych segmentów, ale w tych przed zeszłorocznym No Mercy, to Dean wychodził według mnie z nich jako zwycięzca.

 • Adventurer

  “It’s called a promo, kid. If you wanna be the Big Dog, you’re gonna
  have to learn how to do it, so go ahead. See ya, fourth wall” – po prostu genialne!
  Wielkie dzięki John, po tych słowach Roman dał najlepsze promo w swojej dotychczasowej karierze.

  Segment był dla mnie świetny, czegoś takiego się nie spodziewałem. Obaj poszli na całość i to było w tym najlepsze. Jeśli chodzi o zwycięzcę, to oczywiście jest to
  Cena. Roman wkurzył się i dzieki temu wypadł naprawdę dobrze, ale jednak Cena to Cena i niezmiernie ciężko jest z nim wygrać w bitwie na słowa.

 • Łukasz Kotewicz

  Nie wiem jak was, ale mnie nudzi już, że po każdym zdobyciu tytułu przez Banks ona traci go następnej nocy.
  A jak widzicie walkę Hardy vs. Miz o #ICChampionship ? Bo mi się wydaje, że Miz obroni tytuł.

 • Adventurer

  (Publikuję to jeszcze raz, bo z jakiegoś powodu mój komentarza został uznany za spam i zniknął :/)

  “It’s called a promo, kid. If you wanna be the Big Dog, you’re gonna
  have to learn how to do it, so go ahead. See ya, fourth wall” – po prostu genialne!
  Wielkie dzięki John, po tych słowach Roman dał najlepsze promo w swojej dotychczasowej karierze.

  Segment był dla mnie świetny, czegoś takiego się nie spodziewałem. Obaj poszli
  na całość i to było w tym najlepsze. Jeśli chodzi o zwycięzcę, to oczywiście jest to Cena. Roman wkurzył się i dzięki temu wypadł naprawdę dobrze, ale jednak Cena to Cena i niezmiernie ciężko jest z nimwygrać w bitwie na słowa.

 • Gaduła

  Dzisiaj i tak Pelvis Wesley został zwycięzcą na RAW, rozbawił mnie do bólu xD

 • PM Rock

  Nie będę się rozpisywał o RAW i tak każdy rozmawia o jednym.

  Prześledziłem trochę YT i powiem tak, zyskał Roman na tym promie. Nie jest to coś w stylu Austin 3:16, ale ludzie się trochę do niego przekonali po tym promie.

  Właśnie co do proma to świetną robotę zrobili panowie (podobno to zawodnicy nie writerzy) bo teraz trochę podzielili się fani na dwa obozy Ci którzy trzymają racje Ceny i Ci którzy uważają, że racje miał Roman. A przecież za chwilę gala SSeries i prawdopodobnie Team Cena vs Team Roman, więc to już dobra podbudowa. Jeśli to faktycznie była improwizacja to widać, że Roman stać na dużo, choć jeszcze z Johnem na dłuższą metę nie jest w stanie rywalizować, ale Ceną tylko kilku w historii było w stanie rywalizować. Myślę, że to jest feud na WM, ME ? Nie wiem, nie wiadomo co się jeszcze wydarzy, ale widać, że ta walka nie jest WWE obojętna i bardzo długo czekali na zestawienie Ceny z Romanem i teraz będą na to chuchać i dmuchać. Wydaje mi się, że to będzie bardzo dobry feud z finałem na WM34, gdzie możemy zobaczyć całkiem dobrą walkę, ale jeszcze nie wiem czy chce widzieć ją w ME.

  • iLikeSTARDUST

   W moich oczach Roman strasznie zyskał na feudzie ze Strowmanem. Było to cudo. Jeżeli dzisiaj lecieli na spontanie, to gratulacje głównie dla Romana, bo to, że Jasiu jest genialny na micu to wie chyba każdy. Co do tego, że na SSeries mialby byc Team Roman vs Team Cena to sądze, że wtedy WWE zdecyduje sie na powrót Shieldów. Według mnie nie powinni tego ciągnąć aż do WM, wystarczyłoby nawet do tego sseries. Ich feud ma wielki potencjał, oby CT go dobrze rozpisało.

   p.s. Wydaje mi sie, że Cena złamał kayfabe, podczas mówienia, że ”zmienia swoją postać dla fanów” czy coś w ten deseń, bo wspomniał o heel turnie. Oceńcie to sami.

   • PM Rock

    Nie ma sensu wracać Shieldów na feud Romana z Ceną bo Tarcza będzie w cieniu Jasia i Romka.

    • iLikeSTARDUST

     To jest WWE, a jak mają wracać to, to jest całkiem dobra okazja. Ale to tylko moja opinia 😀

     • PM Rock

      Dobrą okazją będzie:
      a) Rywalizacja z podobną do nich siłą
      b) ponowne zdominowanie rosteru

      Wrócić tak po prostu na SSeries by pomóc Romanowi wygrać SSeries Match nie ma zbytnio sensu

     • iLikeSTARDUST

      Dobrze mówisz, zgadzam sie.

     • Kamil10

      Dla nich mogą zrobić walkę Raw TT champions vs SD TT champions 😀

   • Kamil10

    Ja szczerze myślałem, że Roman zacznie się jąkać i nie wydusi nic, bo Cena go tak zjedzie. Bo John to geniusz a Roman taki średniak, a tu jednak Roman się bardzo fajnie odpalił i też miał kilka fajnych tekstów. Myślałem, że zestawienie tej dwójki będzie klapą jeśli chodzi o mic, a tu wręcz przeciwnie 🙂

 • Kamil10

  Wszyscy huczą o jednym, ale nic dziwnego, bo w końcu było to najważniejsze wydarzenie Raw, mimo że zmieniła się posiadaczka tytułu kobiet 😛
  Ale się tego dobrze słuchało. Myślałem, że nie dadzą niczego powiedzieć Romanowi, tylko że on wyjdzie na tego, co woli walczyć zamiast mówić. Na szczęście tak się nie stało. Roman mówił to co wielu przed nim, ale co z tego skoro i tak się tego świetnie słuchało. Cena wygrał, no ale wiadomo, jest świetny na micu. Poza tym Cena miał większe pole do popisu, bo Romanowi jeszcze nikt nie wypunktował błędów i braków, a Cenie owszem. Mimo wszystko panowie odwalili kawał dobrej roboty.
  Zastanawiam się czy zawodnicy to planowali, czy poszli na żywioł. Ten moment zastanowienia Romana. Myślę że wiedział co powiedzieć, tylko nie wiedział czy powinien. Takie odniosłem wrażenie.

  • PM Rock

   Podobno to był spontaniczny segment. Cena miał mówić co mu ślina na język przyniesie, a Roman się bronić. Oczywiście bronić, w sensie wyprowadzać kontrujące proma. Widać było, że po tym jednym już zabrakło pomysłu, ale i tak brawa dla niego. Z Ceną rzadko kto się może mierzyć na micu. Jak dla mnie i tak on wypadł bardzo porównywalnie z Johnem, bo Jaś też nic wielkiego nie mówił, a tylko to co wszyscy którzy nie przepadają za Romanem chcieli usłyszeć.

   • Kamil10

    Mistrzem mikrofonu z dnia na dzień się nie stanie, ale w tym segu wypadł bardzo przyzwoicie, a przeciwnika miał z górnej półki.

 • Gaduła

  A tak poza tym, co się stało z Fight Poland?

 • Wojtek Kubiak

  Wspaniałe, zaskakujące, niepowtarzalne… 10/10

  • Wojtek Kubiak

   A sorka, to nie to forum.

 • MrShikamaru15

  Lesnar vs Strowman… CENA VS ROMEK na… UWAGA UWAGA… NO MERCY, takie walki na jakimś podrządnym PPV, dobrze ze nie na tygodniówce…. Takie starcia powinny odbyć się co najmniej na Survival Series no cholera…
  O ile tą 2 przeżyje to jednak pojedynek pieska z jasiem nie, kompletny bezsens to nie jest miejsce na takie wielkie starcia.

  • Gaduła

   Znaczy Braun vs Brock niech będzie, bo wiadomo, musi Brock bronić pas, no ale pełna zgoda, taka walka jak Cena vs Roman nie powinna być na No Mercy, tylko WM

  • PM Rock

   No przecież te walki będą na SSeries, a co Wy chcecie by na No Mercy to same walki w stylu Enzo vs Cass się odbywały ? A później jest narzekanie, że PPV jak No Mercy mają słabe karty.

   • MrShikamaru15

    Takie ikony jak Romek i Cena nie powinny mieć walki na tak podrzędnym PPV, przynajmniej nie tej “pierwszej” to nie miejsce na walki legend( bo bądźmy szczerzy ze Romek jest już legendą, stał się nia pokonując Takera)

    • Kamil10

     Z tego co pamiętam to Aj i Cena swój pierwszy mecz mieli na BG i nikt na to nie narzekał. I wszystko wyszło dobrze.

     • Gaduła

      Na Money In The Bank

     • Kamil10

      A na BG walka Cena z Enzo i Cassem na Club, tak chyba było.

     • Gaduła

      Tak, tak było, potem walka na SummerSlam, a potem na RoyalRumble

 • Narthul55

  Brakuje informacji o co walczyły Mickie i Emma (to by wtedy wyjaśniło dlaczego Emma po walce mówiła że to ona zaczęła Rewolucję Kobiet) oraz że Nia na początku celebrowała z Alexą wygranie mistrzostwa

  • Wojtek Kubiak

   Widocznie przewinąłeś segment na backstagu, jak gadały ze sobą.

 • Dawid Węglarz

  Myślę, że całkiem ciekawe Raw
  – Nie wiem czy to aby na pewno był dobry pomysł ze zmianą mistrzostwa kobiet. Już Sasha mogła go trzymać, chociaż w sumie.. czas pokaże.
  – Fajny sagment Ceny z Reignsem. Fajne promo Romana, lecz to Cena go zniszczył. Obecnie tylko kilka osób byłoby w stanie walczyć równą walke z Cena na micu. Mimo wszystko mnie się ten segment bardzo podobał.
  – Szkoda, że dali na pożarcie Romanowi i Cenie (nie wiem jak się to odmienia) Luke’a i Karla
  – Obie walki Deana i Setha Całkiem fajne.
  – Segment Brocka i Heymana całkiem fajny. Bardzo przyjemne promo Heymana.
  – Ciekawy pierwszy segment Miza z Kurtem.
  – Battleroyal fajny, szczerze mówią nie spodziewałem się, że wygra Jeff. Czekam zatem na starcie z Mizem.
  – Mickie i Emma nie wykręciły jakiejś fajnej walki, kijowe zakończenie, fajnie, że wygrała Emma.

 • Sterling

  Skoro Nia zaatakowała Bliss, a Sasha dostanie rewanż, to prawdopodobne, że na No Mercy będzie Triple Threat o pas.

  • Dawid Węglarz

   To brzmi realnie.

  • PM Rock

   I Sasha znów odzyska pas 🙂 🙂 🙂 Bo przecież na SSeries wraca już Bayley

   • Sterling

    Ja tam wole Alexe niż Sashe ale pewnie dostaniemy powtórke z przed roku

    • MoraŚ GG

     Asuka pokona Nia’e :p

 • Marcin Siek

  Ależ Jasiek dał dziś czadu na micu – poezja dla moich uszu 😉 Polecam ten segment z Romanem każdemu, kto nie ma czasu oglądać całego RAW.

  Największym minusem show była przegrana Legit Loser.
  Po pierwsze męczy mnie zmiana pasa tak często.
  Po drugie Alexa jako mistrzyni już mi się znudziła.
  Po trzecie nic a nic mnie nie kręci feud Alexy z Nią Jax.

 • Diego Lopez

  Tak ogólnie to od pewnego czasu jakoś lepiej mi się ogląda raw, takie jakieś odnowione 🙂 Nie spodziewałem sie wygranej Jeff’a, w sumie to czemu nie, fajny pomysł. Szkoda tylko ,że hiac jest dla sd, bo na zakończenie rywalizacji z dean&seth i shesaro byłoby idealnym rozwiązaniem mecz w klatce, bardzo bym taki chciał zobaczyć, to by było coś mega fajnego 🙂 I co do zakończenia walki sashy, jak Nia wykonała atak na Bliss naprawdę fajne to było 😉

 • Zapowiedź SmackDown:
  – Czy Kevin Owens wkroczy na wojenną ścieżkę?
  – Czy Bobby Roode uczyni SmackDown Live Glorious?
  – Gable i Benjamin po raz pierwszy w akcji
  – Czy Dolph Ziggler jest gotowy pokazać swój star-power?
  – Czy Lana przygotowała Taminę do zniszczenia przeciwników?

  • PM Rock

   Czemu już tutaj piszesz ?

   • Kamil10

    Nie ma na stronce, pewnie dlatego.

  • MACIU.MAX

   Recka Raw będzie? 🙂

 • PM Rock

  Fashion Peaks miało się skończyć. Może teraz na SD zobaczymy – CSI: Investigation Fashion Police

 • The Phenom

  Big Show bez brody… bezcenny widok