WWE Tuesday Night SmackDown #940 – 22.08.2017
Barclays Center – Brooklyn, Nowy Jork

Gale komentują: John Bradshaw Layfield, Byron Saxton, Tom Phillips

Show rozpoczyna mistrz United States AJ Styles. AJ przypomniał, że nadal jest mistrzem USA po tym, jak pokonał Kevina Owensa na SummerSlam. U Stylesa nic się nie zmieniło, więc czas na US Title Open Challenge. Nagle przerywa mu Kevin Owens, ale AJ nie zgadza się na walkę z nim, gdyż pokonał go na SummerSlam i zakończył z nim sprawy. Owens sugeruje, iż historia została powtórzona 20 lat później, gdy McMahon wyrolował Kanadyjczyka od wygrania tytułu. Chwilę później pojawia się Shane McMahon, który mówi, iż AJ wygrał sprawiedliwie. Owens odpowiedział, że Shane zaatakował go fizycznie i to doprowadziło do zwycięstwa AJ’a. Potem otrzymujemy materiał, gdzie Owens miał prawie 3 county. KO spekuluje, że Shane skupił się na niewłaściwej części ciała i powinien trzykrotnie odliczyć Stylesa. McMahon odpowiada, że decyzja należy do sędziego i wygrał lepszy. AJ każe im się zamknąć. Owens oczywiście pyta go, czy ten nie lubi prawdy. Obecny mistrz United States odpowiada mu, że nie lubi takiej płaczliwej suki jaką jest Owens i chce walki z Kevinem. Shane zgadza się, ale Kevin nie chce zwykłego sędziego. Styles pozwala wybrać Owensowi specjalnego sędziego. O’Mac ustalił także, że jeżeli Kevin przegra, to będzie jego ostatni title shot.

Na backstage’u jest Generalny Menadżer SmackDown Daniel Bryan i przychodzą do niego The Singh Brothers oraz Jinder Mahal. Według Daniela Jinder nie może wygrać bez The Singh Brothers, Mahal w odpowiedzi nazywa go ksenofobem, a DBryan ustala walkę Nakamura vs. The Singh Brothers.

Kevin Owens spotkał na backstage’u Samiego Zayna. Owens mówi, że walczyli ze sobą przez 15 lat, ale dzisiaj potrzebuje kogoś, komu może zaufać, a Sami jest jedyną osobą, która pasuje. Zayn odpowiedział mu, że oglądał DVD Owensa i czasami zapomniał, o co walczyli. Według Kevina Sami nie zrobił wiele od momentu przejścia na SmackDown, ale dziś wieczorem może zrobić coś, co się liczy.

W ringu jest Aiden English, nagle podczas jego występu przerwał mu …. Bobby “The Glorious” Roode!!!

Singles match
Bobby Roode def. Aiden English
Po walce Roode w wywiadzie z Renee Young pogratulował Danielowi Bryanowi i Shane’owi McMahonowi złamania banku i wykupienia najgorętszego free agenta oraz dodał, że wkrótce dowiemy się, że wszystko, czego dotknie, robi się dużo warte.

Daniel Bryan jest na backstage’u i przychodzi Chad Gable, który chciałby zadbać o swoją przyszłość. Daniel przedstawia jego przyjaciela… Sheltona Benjamina! Bryan ujawnił, że w następnym tygodniu Gable i Shelton wystąpią w tag teamie.

Sami Zayn odrzucił propozycję bycia specjalnym sędzią w walce AJ’a z Owensem.

Tag Team match
The Usos def. The Hype Bros
Po walce Usosi powitali wszystkie tag teamy w więzieniu Usosów.

Handicap match
Shinsuke Nakamura def. The Singh Brothers
Po walce Jinder zaatakował Nakamurę, ale ten odpowiedział mu Kinshasą.

WWE Photo

Kevin Owens spotkał na backstage’u Tylera Breeze’a i Fandango, którzy chcą sędziować pojedynek Kevina z AJ’em. Owens nie zgadza się i nagle widzi Corbina. Baron oferuje, że będzie sędzią, ale po zwycięstwie Kevina chce dostać title shota. KO zgadza się.

Tag Team match
Becky Lynch & Naomi def. Natalya & Carmella
Przed walką poinformowała Natalyę, że kiedy nadejdzie czas, odbierze jej mistrzostwo. Podczas walki doszło do kłótni między Natalyą i Carmellą, a Becky i Naomi wykorzystały to.

WWE Photo

Dolph Ziggler powiedział na backstage’u, że jest zadowolony, iż wrócił jako … osoba od wywiadów na backstage’u. Ziggler mówi, że ogląda dużo WWE i teraz wie, jak ma być gwiazdą WWE. Ziggler mówi, że może zacznie śpiewać, grać na gitarze lub może tańczyć jak idiota. Ziggler zostanie “gwiazdą” w następnym tygodniu.

Na backstage’u Lana szykuje Taminę do zostanie mistrzynią SmackDown.

Na backstage’u AJ Styles spotkał się z Baronem Corbinem, którego poinformował, że jeżeli on wygra, to Open Challenge będzie w każdym tygodniu i Corbin będzie mógł na nie odpowiedzieć.

WWE United States Championship match – Sędzia specjalny Baron Corbin
AJ Styles def. Kevin Owens
Podczas walki Corbin wdał się w kłótnie z AJ Stylesem. Nagle pojawił się Shane, który pozbawił Corbina roli sędziego … i sam zajął to miejsce. Po powrocie Kevina na ring AJ wykonał Phenomenal Forearm i wygrał walkę.

WWE Photo

——————————————————–
Zdjęcia: WWE.com