Nie można nie odnieść wrażenia, że Main Event SummerSlam to pierwsza od dawna walka wieczoru wielkiego PPV, na którą czekają chyba niemal wszyscy fani. O ile Undertaker vs Reigns, Lesnar vs Goldberg czy Lesnar vs Orton było ok, to nie miało w sobie tego, co ma ta walka, czyli idealnej podbudowy i potencjału na być może nawet najlepszą walkę w historii SummerSlam. Czemu akurat zdecydowałem się na taki tytuł? Ponieważ liczę, że panowie zdemolują Barclays Center, 4 facetów powyżej 120 kg w walce bez DQ jest w stanie zrobić na SummerSlam coś niesamowitego i ja na to liczę.

WOJNA – STROWMAN
Braunowi przydzieliłem pierwszego Jeźdźca, ponieważ Strowman jak nikt inny kojarzy mi się z niszczeniem, nawet w takim towarzystwie Braun się szczególnie wyróżnia. Będąc szczerym, Brauna już polubiłem w grudniu, kiedy zaczął przeciwstawiać się Foley’owi i niszczył RAW. To było coś, taki powiew świeżości, gość, który się nikogo nie obawia i ma wszystko gdzieś, liczy się tylko z własnym zdaniem. Kogoś to przypomina prawda ? Braun 3:16 whooped your ass, ehh, ale przecież Braun też już ma swój słynny cathprase ? ?I’m not finished with YOU!!!? Nie ukrywam, że Braun jest moim faworytem w tej walce, ale sądząc po tym, jak jest ostatnio odbierany przez fanów, to pewnie nie tylko moim jest faworytem. Strowman jest w niesamowitym gazie i to, co obecnie się dzieje z jego postacią to ciężko tak naprawdę jakoś racjonalnie wytłumaczyć, chodzi mi o to, że dotychczas tacy giganci nazwijmy to umownie jak np. Big Show, Mark Henry nie byli darzeni olbrzymią sympatią przez rzesze fanów, dlatego przeważnie pełnili rolę Heel’ów. Strowman to coś wyjątkowego, mierzy 2 m, waży 175 kg, czyli jest chyba najlepiej zbudowanym gościem w historii WWE, a mimo to ludzie go uwielbiają. Dlaczego ? No chyba właśnie za tą jego nonszalancje i demonstrowanie siły na każdym kroku, choć nie wiem, czy można to tak upraszczać, może powiedzmy wprost, Braun jest świetnym wrestlerem! Takiego WWE potrzebuje, może to być ich przyszła wielka gwiazda. Co do SummerSlam, pomimo mojej sympatii to wydaje mi się, że Braun walki nie wygra, ale bardzo chce się mylić.
SZANSE NA WYGRANĄ BRAUNA ? 24 %

ZARAZA – JOE
Może zaraza to złe określenie, ale chodzi mi o to, że Joe w tym feudzie jest jak wąż, jak przebiegły drapieżnik, który poluje na ofiarę z zaskoczenia i wreszcie atakuje i dusi. Tym właśnie się kierowałem, przydzielając Samoa Joe do drugiego jeźdźca. Powiem tak, na samym początku, kiedy jeszcze zaczynał się ten feud wydawało mi się, że Joe chyba ma najmniejsze szanse na wygraną, co ciekawe tak samo myślałem w walce Fatal-5-Way. Jednak teraz na ostatniej drodze przed galą uważam, że Joe jest faworytem do wygranej, może nie głównym, postawiłbym go na równi z Romanem i ciężko mi wytypować tego większego. Jednak co by się nie wydarzyło, Joe już dużo zyskał tymi ostatnimi miesiącami. Przypomnijcie sobie kim był Joe przed wygraną na Extreme Rules, oczywiście dobry, ciekawy zawodnik, ale góra Mid Carder, a teraz czołowy Heel RAW. Podsumowując, stawiam jednak go chyba jako największego faworyta, ale minimalnie przed Romanem.
SZANSE NA WYGRANĄ JOE ? 31 %

GŁÓD – LESNAR
Tu chyba nie ma co tłumaczyć. Kolejna wygrana Brocka to będzie dla nas kibiców i dla pasa Universal głód i to taki konkretny, zapewne na kilka miesięcy, choć podobno Lesnar jest zapowiedziany już na No Mercy, więc kto wie. Mimo wszystko Lesnar to najgorsza opcja. Walka Fatal-4 Way to wydaje się idealna opcja na odebranie pasa Lesnarowi, tak by nie stracił on wiarygodności. Wygrywając Fatal-4 Way oczywiście wskoczy znów na tryb Bestii, w którym znajdował się przed przegraną z Goldbergiem, ale pozostanie mimo wszystko niesmak … bo ok, Lesnar może stracić pas na No Mercy (choć wątpię), ale to nie porównywalne z tym, jak duży kaliber miałaby zmiana posiadacza na SummerSlam w potężnej 4-osobowej walce. Dochodzą tutaj jeszcze te spekulacje dotyczące UFC i spoilery, jakimi rzuca Heyman na RAW. Moim zdaniem WWE nie wyrzucałoby takich spoilerów w TV, gdyby faktycznie Lesnar miał wygrać, dlatego zaryzykuje I Brockowi dam najmniejsze szanse na wygraną.
SZANSE LESNARA NA OBRONĘ TYTUŁU : 15 %

ŚMIERĆ – ROMAN REIGNS
Czemu Śmierć? Bo to Killer, kasuje wszystkich na swojej drodze. Nie zdziwię się, jak to Roman wygra na SummerSlam, nie będę na to zły, choć mam innego faworyta. Od rozpadu The Shield do dziś, Roman stał się prawdziwą gwiazdą federacji występując w między innymi 3 Main Eventach z rzędu, kończąc karierę Undertakera. Jednak nigdy jeszcze Roman nie był w tak dobrej sytuacji, jak teraz według mnie, obecnie jego postać jest bardzo dobrze bookowana i wielu fanów się już do niego przekonało i wielu, którzy nie widzieli go na szczycie teraz chcą go jako mistrza. Można powiedzieć, że rywalizacja Reignsa ze Strowmanem pomogła bardzo temu drugiemu, jednak ja też uważam, że ta rywalizacja także dużo dała Romanowi, który przedtem w oczach fanów był postrzegany jako ten zły, który dostaje zbyt wiele i zbyt często, nagle pojawił się Strowman I okazało się, że Roman nie może sobie z nim poradzić, pierwszy raz Roman stanął przed wyzwaniem nie do przeskoczenia. Ludzie polubili tę rywalizację jeszcze bardziej, bo to Roman w niej robił za ofiarę, choć także kilka razy się odpłacał. Jednak do rzeczy, czemu Roman skorzystał na tej rywalizacji ? Po pierwsze to był pierwszy od dawna okres, w który Reigns oddalił się od jakiegokolwiek pasa! Po drugie Roman wreszcie dzięki Strowmanowi włączył tryb wkurzonego gościa, który nie przeprasza, że bije tylko niszczy karetkę o tył przyczepy. To są przyczyny, dla których Roman jest teraz lepiej odbierany. Podsumowując, Roman Reigns już bardzo wiele wygrał, pokonał wielu klasowych rywali, porażka w Fatal-4-Wayu nic mu nie ujmie na tak świetnej karierze, a może dodać innemu zawodnikowi, jednak z drugiej strony można powiedzieć, że wygrana w takim meczu pasa Universal świetnie by pasowała do obecnego gimmicku Romana i wypełniła jakby jego przeznaczenie. Mimo iż ja sam nie uważam wygranej Reignsa za coś koniecznego, to myślę, że jest on jednym z 2 głównych kandydatów do wygranej.
SZANSE ROMANA NA WYGRANĄ : 30 %

Tegoroczne SummerSlam zapowiada się bardzo ciekawie, wiele spotkań jest odpowiednio podbudowanych, za wieloma stoi bardzo ciekawa historia, na niektóre starcia po prostu czekamy, ponieważ mogą nas porwać w zapomnienie, są też takie, które mogą rozpocząć coś niezwykłego, co będzie kluczowe w następnych miesiącach. Main Event SummerSlam można zaliczyć do wielu z tych kategorii, na pewno jest to najbardziej wyczekiwana walka od bardzo dawna. Każdy ma swojego faworyta, każdy czeka na inne rozwiązanie, każdy czeka innego zakończenia i to jest to, za co trzeba pogratulować WWE, za to, że stworzyli rywalizacje, która obchodzi absolutnie wszystkich i każdy tu staje po czyjejś stronie i czeka, jak to wszystko się rozwiąże w niedziele na SUMMERSLAM!