WWE Monday Night RAW #1263 – 07.08.2017
Air Canada Centre – Toronto, Ontario

Gale komentują: Michael Cole, Corey Graves, Booker T

Show rozpoczyna mistrz Interkontynentalny The Miz, który jest w ringu z Maryse, Curtisem Axelem i Bo Dallasem. Miz wzywa Jasona Jordana, gdyż jest zmęczony tym, jak ten zlekceważył go na jego show. Zamiast Jordana pojawia się Generalny Menadżer RAW Kurt Angle. Kurt mówi, że jego syn nie będzie gościem w MizTV, ale ma zaplanowaną walkę na dzisiaj z Curtisem Axelem … jednakże jest ktoś, kto będzie gościem Miza … jest to WWE Universal Champion Brock Lesnar! Miz przerywa Heymanowi i mówi, że to jego show. Miz prowokuje Lesnara, mówiąc, że ten opuści SummerSlam bez mistrzostwa Universal. Heyman pyta Miza, czy on i Maryse lubą odgrywać rolę. Potem używa tego do porównania Axela, Dallasa i Miza do Romana Reignsa, Samoa Joe i Brauna Strowmana. Nagle Lesnar dał próbkę SummerSlam i zaatakował The Miztourage, a na koniec wykonał F5 na Mizie, Curtisie i Bo.

"When my hand goes up, your mouth goes shut!" Miz says to Paul Heyman.

Singles Match
Sheamus (w/Cesaro) def. Seth Rollins
Po walce Seth zaatakował mistrzów Tag Team RAW, ale zaraz potem został przez nich zniszczony. Fani chantowali dla Deana, ale ten się nie pojawił.

WWE Photo

Rollins jest na backstage’u i podchodzi do niego Dean Ambrose. Dean mówi, iż informował Setha, aby tego nie robił ponownie, a teraz to on wychodzi na frajera. Seth odpowiada mu, że on jest frajerem. Minęło już 3 lata od tego, co wtedy zrobił i po prostu chce wiedzieć, co musi zrobić, aby udowodnić Ambrose’owi, że nie jest tym samym facetem. Dean ma dzisiaj walkę z Cesaro.

Singles Match
Jason Jordan def. Jean-Pierre Goulet
Przed walką dowiedzieliśmy się, że Curtis nie jest w stanie walczyć. Zamiast niego wystąpi Jean-Pierre Goulet.

W ringu jest Bayley oraz Charly Caruso, która poinformowała, iż Bayley jest wycofana z karty SummerSlam po tym, jak nabawiła się kontuzji w walce z Nią Jax na RAW. Bayley mówi, że nie mogła doczekać się walki z Alexą Bliss. Zawodniczka podziękowała fanom za wsparcie na twitterze. Charly przypomniała, że dzisiaj odbędą się dwa Triple Threat matche i zapytała się jej, kto zasługuje na miano nowej pretendentki do mistrzostwa Kobiet RAW. Odpowiedź Bayley mogła być tylko jedna – Sasha Banks.

Triple Threat Match
Sasha Banks def. Alicia Fox, Emma

Braun Strowman jest na backstage’u z Renee Young. Strowman mówi, że Reigns to tylko szczeniak, a jego podwórko jest placem Brauna. Na SummerSlam to on zostanie nowym mistrzem WWE Universal, a dzisiaj będzie jedynym potworem.

Tag Team Match
The Club (Karl Anderson & Luke Gallows) def. Enzo Amore & The Big Show
Przed walką Enzo i Big Show mówili o szacunku, którego Cass musi się nauczyć. Przerywa im The Club, który wyzywa ich do walki. Enzo zgadza się na walkę i porównuje Andersona & Gallowsa do “Doktora Zło” i “Mini Ja”. Po walce Cass zaatakował Enzo i Showa. W pewnym momencie Show wykonał KO Punch i chantował “how you doin?!”.

WWE Photo

W ringu stoi Finn Balor, który wspomina o tym, co działo się tydzień temu. Balor mówi, że dawno temu nauczył się, aby wstawać i kopnąć strach, zanim ten uderzy. Niezależnie od tego, czy będzie to SummerSlam, czy też dzisiejsza noc. Bray pojawia się pośrodku ringu i rozpoczyna się walką między nim, a Finnem. Nagle Wyatt znika i pojawia się na telebimie, następnie mówi, że następnym razem Balor stoczy się z nieba.

Non Title Match
Dean Ambrose def. Cesaro (w/Sheamus)
Po walce Sheamus i Cesaro zaatakowali Ambrose’a, ale na pomoc przybiegł Seth Rollins. Po wyczyszczeniu ringu z mistrzów Tag Team RAW Dean wstał i wyciągnął rękę do Setha, ale ten opuścił ring.

WWE Photo

Na backstage’u jest Titus O’Neil, Apollo Crews oraz Akira Tozawa. Nagle podchodzi do nich Neville, który mówi, że to ryzykowne umieszczać Tozawe w walce z mężczyzną, który nie ma nic do stracenia.

Singles Match
Akira Tozawa def. Ariya Daivari

Reigns jest przekonany o dzisiejszym swoim zwycięstwie, a na SummerSlam nie będzie inaczej.

Triple Threat Match
Nia Jax def. Dana Brooke & Mickie James

Rich Swann zmierzy się z TJP na 205 Live.

Goldust poinformował nas, że nie może doczekać się podzielenia swoim wielkim arcydziełem. Złoty Wiek powraca.

Kurt Angle ustalił na backstage’u, że Cass zmierzy się z Big Showem na SummerSlam, a Enzo zostanie zawieszony nad ringiem w klatce na rekina.

Last Man Standing Match
Braun Strowman def. Roman Reigns
Podczas walki pojawił się Samoa Joe, który wykonał Coquina Clutch na Reignsie. Fani zaczęli chantować “thank you Joe”, Strowman wstał przy 9 countach i wygrał walkę.

Suddenly, Samoa Joe emerges from the crowd and locks Roman Reigns in the Coquina Clutch!... and The Monster Among Men stands tall as Raw concludes.

——————————————————–
Zdjęcia: WWE.com • Xepa

  Reigns to wygra.

  • PM Rock

   Jeszcze zobaczymy co za tydzień, ale na razie Joe albo Lesnar. Za bardzo dominują Strowmana z Romanem, choć Lesnar tak naprawdę nie stanął z nimi jeszcze twarzą w twarz.

   • Xepa

    Lesnar tego nie wygra, na pewno.

    Tak sądzę.

    • Paweł Król

     Masz rację, ale tu nie chodzi o to czy Ty tak sądzisz tylko on i tak ma wrócić do UFC 🙂

     • Xepa

      No właśnie i dlatego tego raczej nie wygra 🙂

  • Paweł Król

   99.9% wygra Reigns
   81% wygra Joe
   43.9% wygra Strowman
   0% wygra Lesnar (bo i tak ma wrócić do UFC)

   • Gaduła

    Nie

    Lesnar ma wygrać i walczyć na No Mercy

    • Xepa

     To, że jest awizowany to nie znaczy, że wygra

     • Paffcio

      Ale Heyman jasno dał do zrozumienia że jeśli Brock straci pas to odchodzi… a wiedząc że ma kontrakt do 2018 nie sądzę żeby miał odejść już teraz.

     • Kamil J

      Promo Heymana miało “wkręcić fanów” na tle plotek na temat powrotu do UFC,(a przynajmniej tych którzy nie wiedzą dokładnie kiedy ma powrócić),jedynym problemem który może “podważyć wiarygodność” tego co powiedział jest to że przeciętny fan może dowiedzieć się z wyprzedzeniem na jakie daty zawodnik jest zapowiedziany bądź kiedy jego kontrakt wygaśnie.

     • PM Rock

      Ale przecież ten F4W nie ma stypulacji, że jak Lesnar przegra to opuści WWE, to tylko luźne sugestie Heymana. Tak naprawdę w walce może dojść do jakiejś ingerencji i Lesnar zostanie w WWE do WM.

     • Kamil J

      Oczywiście że nie to część historii Heyman przekonany o obronie tytułu Lesnara wspomniał o tym w promie z Kurtem (prawdopodobnie zamysłem tego było nieco podstawienie Kurta “pod ścianą” że niby potencjalne odejście Brocka byłoby jego winą bo zabookował tą walkę (w której nie musi być przypięty bądź poddany by przegrać) jako menadżer Raw bo w tym czasie po Raw na stronie WWE na Youtube,wrzucono krótki wywiad w którym powiedział że “musi robić co słuszne”,itd.

      Nigdzie nie napisałem że Lesnar nie zostanie w WWE a nawet jestem pewien że zostanie z racji tego na jakie daty ma terminy i do kiedy ma kontrakt (który jakby nie patrzeć jest za niezłą kasę i raczej nie zrywa się go od tak).

     • Gaduła

      Ty naucz się najpierw ogarniać jak spojleruje np dana osoba, bo Heyman tydzień temu nam już zaspojlerował że Brock będzie zwycięzcą

     • Xepa

      Nigdy nie możesz być w 100% pewnym.

     • Gaduła

      No nie, ale skoro Heyman spojleruje i Brock ma kontrakt do 2018 roku to wszystkie znaki na niebie wskazują że wygra walkę

     • PM Rock

      Nic nam nie zaspoilerował. Ta gadka Heymana równie dobrze może oznaczać, że Brock przegra. Dali nam Spoiler żeby tacy jak Ty w niego wierzyli i mieli shockera 🙂

   • Kamil10

    Coś z matmą u ciebie nie tak?

    • Dawid Węglarz

     Może mu chodziło o to, że na ile dany zawodnik ma szanse na wygrać z osobna? Może..

     • Gaduła

      Dziwnie to zrobione, do tego tak procenty liczyć ze 100% xD

     • Kamil J

      “Matma Steiner’a”

     • Gaduła

      To coś jak niegdyś słynna gadka Sida 🙂

     • Kamil J

      ta z “półmózgiem” ?

     • Gaduła

      Nom :), w sumie powiedział o sobie prawdę

 • PM Rock

  Nie wiem czy będą coś pisał dłuższego, ale muszę napisać o Seth’e i Dean’e.
  Naprawdę nieźle namieszali. Teraz niewiadomo co się stanie za tydzień, co miał oznaczać ten gest Setha, mimo wszystko teraz Dean się podwójnie załamie i wreszcie możemy dostać Broken Dean’a 🙂 Ale szczerze mówiąc bardzo dobrze to wymyślili, nawet mi było żal Dean’a, jednak z drugiej strony co teraz, bo ludzie teraz mogą się odwrócić od Setha i znów mocno wspierać Dean’a. Zupełne szaleństwo się zrobiło w tym feudzie.

  • Paweł Król

   Według mnie Seth nie przejdzie drugi raz Heel Turnu

  • Gaduła

   Nie nie nie, to jest gra na umyśle Deana, Dean i Seth pewnie wygrają pasy, a następnie myślę że stracą na No Mercy w jakimś sposobie i wtedy Dean heel turn, nie sądzę aby turnowali Setha który wraca do żywych jako ten dobry

   • Xerer

    “wraca do żywych jako ten dobry” Mógłbyś jaśniej?

    • Gaduła

     Chodzi mi o to że Seth co raz lepiej odgrywa tego dobrego od kiedy sparuje z Ambrosem, szkoda teraz go turnować jeśli zaczyna wchodzić na dobrą ścieżkę

     • Xerer

      Mi się wydaje, że Seth wraca tylko i wyłącznie dzięki Deanowi. A to, że akurat jest facem/heelem/tweenerem czy co tam chcesz to przypadek. Takie mam zdanie o tym.

   • Paweł Król

    Też nie sądzę żeby Seth przeszedł Heel turna 😛

 • Paweł Król

  Według mnie dobry jest ten feud Wyatta z Balorem, przynajmniej Finn zaczął już coś gadać do mikrofonu. Nie wiem jak dla was ale według mnie Feudu na razie nikt nie wygrywa 😛 Dlaczego ? Mógłby wygrywać Finn gdyby Bray nie uciekł na telebima, tak samo mógłby wygrywać Wyatt gdyby nie uciekł a by wygrał brawl 😛 Ale taki feud że feud to według MNIE wygra Balor.

 • Piotrek Pelc

  Kurde, brakuje mi czasu gdy Intercontinental Champion był “kimś” w sensie po WWE Championie był on osobą nr. 2, a nie jakimś popychadłem. Na SD przynajmniej pas USA jest wysoko bookowany i tak to chyba powinno wyglądać

  • Gaduła

   No co zrobisz jak RAW ma taki Main Event potężny, niestety tak już jest

  • KarloB1990

   Wiesz, za to rok temu w okolicach SummerSlam to pas IC był wysoko postawiony (pierwszy run Miza i jego feud o ten pas, szczególnie z Dolphem), zaś pas US prawie przez cały (jeśli nie cały) rok 2016 był niczym.

   I tu widać, co booking potrafi zrobić nie tylko z zawodnikiem, ale też ze znaczeniem pasa. A rok to nie taki odległy czas 🙂

 • Diego Lopez

  Bardzo jestem ciekawy co się wydarzy za tydzień z Seth/Dean, bardzo dobrze się ogląda ich razem, coś z tego może się wyklarować dobrego. A walka Reigns’a i Strowmana to cos pięknego, bardzo dobra walka, a rzut krzesełkiem mi sie mega podobał, chociaż liczyłem na to ,że Strowman wygra czysto, ale dobrze tą końcówkę rozegrali, jak na razie faworytem na SS jest Joe i ewentualnie Lesnar 🙂 Bardzo dobre raw 🙂

 • Kamil10

  Cholera, ten ME to było złoto: masa spotów, kontr i interwencja Joe. Można trochę żałować, że Braun nie wygrał czysto, ale jakoś nie miałem o to pretensji. Zazwyczaj jak widzę, że zawodnicy są często ze sobą zestawiani, to kolejne ich spotkanie mnie coraz bardziej nudzi, a tu odwrotnie, co walka, to większe emocje. Ta dwójka jest dla siebie stworzona.

  To co dzieje się wokół Deana i Setha jest świetne. Dobrze, że Seth nie przybił żółwika z Deanem, bo byłoby to zbyt proste, a tak to dalej trzymają nas w napięciu i teraz pytanie dlaczego Seth tego nie zrobił, przecież to jemu na tym zależało najbardziej. Pewnie trzymają to na SS. Ahhh jest ciekawie 🙂

  Co do pań, to szkoda, że wygrały zawodniczki, które wiadomo było że wygrają. Ale z drugiej strony nikogo innego na tyle wypromowanego, aby walczyć o pas na SS nie mają. Ale po cichu liczyłem na powrót Paige. A gdy Nia tak w pełnym biegu walnęła Dane to myślałem, że kolejna do szpitala pojedzie.

  To co dzisiaj działo się w feudzie Balora z Wyattem nawet mi się podobało. Nawet dobrze mi się Finna słuchało. Ale i tak ten feud do najlepszych nie należy, niestety. Może dlatego, że każdy feud Braya wygląda tak samo.

  • Gaduła

   Bo Wyatt zwyczajnie ssie, dla mnie to on powinien z pół roku albo więcej przerwy zrobić, dobrze mu to zrobi, bo teraz jest zbyt monotonny

   • Maciu.max

    To nie jest tak, że Bray ssie. Jego booking ssie.

    • Gaduła

     To też, ale gość widać że przerwy potrzebuje, bo jest coraz gorzej, do tego ten gimmick mu tak zjebali że nic to już nie znaczy praktycznie

     Uwierzcie mi, dobrze mu życzę, bo widzę w nim niewyobrażalny potencjał, ale przerwa moim zdaniem powinna być mu dana na ten moment

     • Maciu.max

      Do czasu feudu z Ortonem, dało się to jeszcze wprowadzić na dobrą ścieżkę, ale wtedy zaczęło się pierdzielenie o Bogu demonach i innych tego typu gównach.

     • Gaduła

      Wystarczy było aby wygrał z nim na WM, albo w House Of Horrors aby wygrał czysto, a tak, gadanie o tym samym, a potem na koniec dostaje w pizdę, a jak wygrywa, to w bardzo niewiarygodny sposób

     • Xepa

      Ale ty się zrobiłeś ostatnio wulgarny xD. Coraz bardziej to zauważyć można xD

     • Gaduła

      Oj tam parę razy tylko:), czasem trzeba trochę ostrzej się wypowiedzieć, albo po prostu nie chce mi się zwyczajnie odpowiednich wyrazów pisać 🙂

     • Xepa

      The Wrestling Observer Newsletter donosi, że finał walki Fatal-4-Way o mistrzostwo Universal będzie przechowywany jako wielki sekret.

      W dzisiejszej dobie wszechobecnego internetu, federacji WWE coraz ciężej jest zachować coś w sekrecie. Zdjęcia powracających gwiazd uchwycone przed budynkiem, informacje przepuszczane do stron internetowych czy zakłady bukmacherskie sprawiają, że często zamiast niespodzianki otrzymujemy coś, czego już się spodziewaliśmy. W związku z tym federacja postanowiła zachować wszelkie środki ostrożności w przypadku starcia Fatal-4-Way o mistrzostwo Universal na SummerSlam.

      Jedyną osobą, która pozna zakończenie walki przed dniem gali jest?.. Brock Lesnar. Zawodnik zapewnił sobie taki przywilej w kontrakcie, który zapewnia mu informację o zakończeniach wszystkich jego walk na długo przed ich terminem. Poza nim nikt nie będzie posiadał tej informacji aż do samej gali ? żadna osoba z Creative Team, żadna osoba odpowiadająca za produkcję, a nawet sami zawodnicy biorący udział w walce (poza Lesnarem oczywiście).

     • Gaduła

      No dobrze dobrze, już nic o tym nie napiszę

     • Kamil J

      Lesnar ma daty na Raw po Summer S,No Mercy ppv i Raw po nim,(WM raczej też go nie ominie) więc raczej mało prawdopodobne że straci tytuł tym bardziej w historii gdzie “odchodzi z WWE jeśli straci tytuł” (przynajmniej według mnie).

     • Kamil10

      Mogliby to rozwiązać w taki sposób, że Lesnar traci pas na rzecz Joe, na Raw mówi, że odchodzi, a wtedy wychodzi Joe i mówi, że Brock przed nim ucieka, mimo że ma zagwarantowany rewanż.

     • Kamil J

      Czy ja wiem ? trochę to “grubymi nićmi szyte” cała ta gadka Joe że “Lesnar przetrwał pojedynek z nim” i to że “Heyman próbuje bronić swojego klienta przed nim” miał (z punktu widzenia historii) sprowokować Lesnara co miało dać mu uczestnictwo w fatal 4 way i szansę na zdobycie tytułu który jest jego głównym celem,chociaż z drugiej strony już nie takie historie w WWE widziałem.

     • Kamil10

      Nie wiem czy gadanie miało zapewnić Joe uczestnictwo w f4w. Jak dla mnie to miało pokazać, że Joe to gracz, z którym trzeba się liczyć, który nie boi się nikogo, którego nie da się tak łatwo zatrzymać jak zrobił to Lesnar, czyli jak wspomniał Joe-ucieczką.

     • Kamil J

      Myślę że sam program Joe z Brockiem na GBoF wystarczająco go podbudował jako “poważnego gracza”,po prostu z punktu widzenia jego postaci żaden zawodnik (przynajmniej na początku walki) nie zdominował Lesnara jak on i w jego mniemaniu,był najbliżej “poskromienia bestii” ze wszystkich pretendentów.

     • Kamil J

      Według mnie dodanie Harpera do walki o tytuł naW (z punktu widzenia historii oraz dodania jakiejś dynamiki i dramaturgii walce) dałoby dużo lepszy rezultat.
      Widać że pod koniec programu nieco przekombinowali,Orton rzucił promo typu “spaliłem twoją stodołę z Abigail pozbawiając cię mocy”,po czym Bray powiedział “wcale nie obsmarowałem się jej prochami i jestem silniejszy niż wcześniej” (i parę innych tego typu nonsensów),ogólnie cała rywalizacja Braya z Randym był serią “eksperymentów” które nie do końca zdały egzamin.

     • Gaduła

      Racja, mogli wtedy pójść inaczej po tym segu ze spaleniem domu, można by i było zrobić nawet turn wtedy dla Wyatta i nwm, jakaś droga berserka czy coś, ogółem jakby trochę inaczej to poprowadzili to ten feud byłby pewnie jako kandydat do feudu roku

   • Kamil J

    Zgodnie z “ideologią” jego bookingu to czeka go podobny program z Reignsem bo miał karcić zawodników którzy pozbawili go przywileju walki o tytuł z Lesnarem.

 • Maciu.max

  Czy tylko ja zauważyłem jak ostatnimi czasy bookowani są mistrzowie na Raw? Na początku dostrzegłem to w postaci Nevilla. Coraz bardziej zaczął mi przypominać Lesnara cruiserów, walki toczy rzadko na tygodniówkach, prawie wcale, bookowany na takiego destroyera. Ostatnio zacząłem to też zauważać u Bliss. Zazwyczaj albo wywiad na backu albo komentuje walkę. Następnie Sheamus i Cesaro, nie licząc tego i poprzedniego tygodnia to również rzadko pojawiali się w tv. No i na koniec The Miz. Stopniowo coraz mniej walk, a coraz to więcej MizTV.
  Może to tylko takie chwilowe bookowanie championów na Raw albo po prostu chcą tak ich od teraz przedstawiać.

  • MixQQ

   Vince zapewne nie chce, aby któraś z gwiazd doznała jakiejś poważniejszej kontuzji. Na SD w sumie mistrzowie walczą często, może Vince tak bardzo nie nadzoruje co tam się dzieje?

   • Maciu.max

    Co do pasa IC, Womens i TT się zgodzę choć w przypadku Cruiserów, to jest bookowanie Nevilla typowo jak Lesnara.

    • MixQQ

     Może dostał lżejszy grafik? W końcu przepracował sporo od czasu zgarnięcia tytułu. Feud z Austinem też krótki nie był. Trochę odpoczynku na pewno mu się przyda.

    • Kamil10

     Neville to właśnie taki Lesnar, tylko że w dywizji Cruiserweight.

   • Kamil J

    Zauważ że championi walczą też sporo na live eventach,a karta walk (nawet jeśli będą nieco krótsze) bez walk o tytuły nie wygląda już tak atrakcyjnie,także wbrew pozorom championi mają dość napięte grafiki (nawet Lesnar jako part-timer ma daty na live eventy),to w jaki sposób są używani w tv to już inna kwestia.

   • Gaduła

    Co do SD, to tam Vince też patrzy, tylko że podobno Vince dla Huntera dał tam troszkę więcej władzy i tam ma coś do powiedzenia bardziej niż np na RAW,(choć ostatnio nie wygląda na to aby dał, bo booking w ME nie jest dość dobry) choć widać że Vince posłuchał się Huntera i zmienił prowadzenie niektórych gwiazd patrz. Jason Jordan

 • The Icon

  Po chwili oglądania początkowego segmentu (a konkretnie od momentu wejścia Lesnara i Paul’a) przypominasz sobie, że Curtis też był kiedyś “Paul Heyman Guy’em” 😀
  I pomyśleć, że były takie czasy, kiedy w ciągu dwóch lat (2012-2014) aż pięciu zawodników było klientami Paul’a. A potem został już tylko Lesnar…

 • Gaduła

  Co do tła:

  Jeszcze lepiej niż poprzednio 🙂

 • Gaduła
  • Kamil10

   Ten rzut krzesełkiem był piękny 😀

   • KarloB1990

    Rzekłbym, że to był najpiękniejszy moment wczorajszego RAW 😀

    • Kamil10

     Dodałbym jeszcze to co się działo po walce Deana z Cesaro oraz spear Romana 🙂

     • KarloB1990

      No dobra, to mamy podium 🙂 Jednak gdybym miał dać miejsca 1-3 to ciężko byłoby się zdecydować… Choć to krzesełko jednak najbardziej zapadło mi w pamięć (może dlatego, że sama walka była świetna – i to walka na tygodniówce, kurcze, ten pojedynek mógłby być Main Eventem PPV :D)

     • Gaduła

      Kiedyś musi być jakaś taka mega stypulacja, już na grupie były opcje, ja tam jbc za Buried Alive jestem 🙂

     • KarloB1990

      Hmm… w sumie ja bym zobaczył Three Stages of Hell 😀

     • Gaduła

      Tylko jakie stypulacje w tym matchu dać, oto jest pytanie

     • KarloB1990

      Jakieś propozycje? 🙂
      Gdyby na szali był pas, to na zakończenie pewnie Ladder Match (imagine: Braun bierze Romana na bark na drabinie i SLAM 😀 )

      A bez pasa – przy stanie 1-1 dałbym na zakończenie to, co było teraz – Last Man Standing: obaj zmęczeni dotychczasową walką, to wyjaśnić wszystko ma to, kto najdłużej utrzyma się na nogach 🙂

      A dwie pierwsze stypulacje… Wybór jest spory, więc coś się wybierze 😀

     • Dawid Węglarz

      To by było w sumie takie ciekawe, jakby nasz Fatal Four Way by umieścić w Hell in a Cell 😀 To było niezłe.. To by było coś 😀

     • Według mnie tutaj jak nigdy wcześniej w erze PG można przywrócić dzięki tej rywalizacji Hell in a Cell i zakończyć feud w tej klatce. Szkoda, że teraz Hell in a Cell ma SD…

     • Kamil J

      1.casket match
      2.burried alive match (przeciwnik ma 3 min. na odkopanie się)
      3.”I quit match” (wtedy gdy po walce Strowman powtórzy swoje “I’m not finished with you!”,Roman zawsze może powiedzieć “Przecież powiedziałeś – rezygnuje!”.

  • PM Rock

   #FightForever, najlepszy feud roku to mało jeśli chodzi o rywalizacje tych panów.

   • No bez przesady. Feud jest świetny, na razie najlepszy w tym roku, ale osobiście uważam, że jeśli nie zawalą Dean vs. Seth to ci spokojnie mogą ich przebić. Poza tym uważam, że Ziggler vs. Miz oraz AJ vs. Cena z tamtego roku były lepsze od tego. Nie wspominając już o Całej sadze Shield, która trwała 2 lata

 • RAW moim zdaniem naprawdę dobre. Większość storyline’ów nie ma większych błędów i są całkiem ciekawe. Można wbijać szpilki tu i tam ale ogólnie ocena show jest moim zdaniem wysoka.

  Pierwszy segment to spełnienie marzeń fanów, którzy cenią sobie pracę na micu. Schowajcie waszych Strowmanów i Romanów. Miz vs. Heyman – to jest starcie wieczoru. I muszę przyznać, że tym razem Miz wypadł absolutnie genialnie, lepiej od Heymana, który jednak trzeba przyznać zbyt dużo do powiedzenia tym razem nie miał. Zabawne, że dopiero teraz, przy porównaniu go z Mizem wyraźnie można dostrzec, że Heyman leje wodę. Zniszczenie Miztourage było ok, choć trochę mnie martwi, że Miz i jego kompania traktowani są jak nic na RAW.

  Sheamus vs. Rollins było ok walką. Dobry kawałek z tym, ze Dean tym razem nie wyszedł pomóc Sethowi. Dobry storytelling.

  Jason vs. Jobber. Jordan dostaje chanty “Die Jordan Die”. Tak jak sądziłem, zbyt długo jako face nie pociągnie.

  Jeśli chodzi o sytuację kobiet to tu jest jasno. Sasha wygrywa z Nią i feuduje z Alexą. Wygra pas, może nie na SummerSlam, ale po feudzie to ona będzie championką. Bayley wraca, Sasha przechodzi heel turn. Można to przewidzieć na kilometr. identyczna historia była w NXT. Tam też Bayley ominęło wielkie wydarzenie przez kontuzję i wtedy to ona poszła na Sashę by wygrać tytuł zaczynając z samego dołu i pnąc się powoli w hierarchii. Zaczynam się zastanawiać, czy ta jej kontuzja to nie jest work… Triple Threty były ok. Fajnie całkiem pokazali Emmę w pierwszym.

  Promo Enzo i Showa oraz Tag match były w sumie jedynymi minusami gali. Osobiście strasznie mnie męczy ten feud. Cass jest totalnie bezbarwny, a para Show i Enzo w ogóle mi się nie klei. Przewinąłem walkę i brawl, a rzadko to robię.

  Segment Balora i Wyatta był naprawdę fajny. Podobna mi się to, że Finn jest zawsze przygotowany na ataki Braya i sam używa gierek umysłowych. Promo Balora było ok. W niczym nie ustępowało w wykonaniu skryptowanym promom wielu wrestlerów na samym szczycie, więc według mnie fajnie, że Balor w końcu pokazał że potrafi dać gadkę na poziomie. Może za miciem nigdy nie będzie mistrzem, ale potrafi się sam obronić lepiej niż taki Corbin czy Cass. Podoba mi się fakt, że starają się w tym feudzie zrobić coś innego z Wyattem. Gdy Balor czekał na narożniku na Braya aż mi się przypomniała scena z “Mroczny rycerz powraca”: “Myślisz, że ciemność jest twoim sprzymierzeńcem, jednak ty zaadoptowałeś ciemność. Ja się w niej urodziłem”. Segment na plus.

  Ambrose z Cesaro dali bardzo fajny mecz. Miejscami powolny ale zupełnie do oglądania. Pojawiło się w nim kilka fajnych spotów, takich jak SuperPlex Deana czy cała masa siłowych spotów Cesaro (i kilka wybitnych uppercutów). Nie rozumiem trochę zachowania Setha. Tak długo chciał przebaczenia Deana, a teraz nagle wali focha. Trochę wkurza mnie takie bawienie się w czaplę i żurawia. Po prostu ono nie ma dla mnie sensu i tylko sztucznie chcą przedłużyć moment reunionu. Zamiast nagłego odwidzenia mogli zacząć dawać wahania się Deana, pokazać jak jego zero-jedynkowy świat zaczyna się walić w gruzach przez Setha. A tak to mamy Setha, który zachował się jak małe dziecko, który po tak długim czasie mówienia jak to on czegoś chce, gdy wreszcie to dostaje to wali focha i mówi że już nie chce.

  Titus WorldWide nadal świetnie się spisuje. Martwię się trochę o to, czy rzeczywiście Dana Brooke dołączy do teamu. Tutaj idealnie nadawałaby się Summer Rae, która jest niesamowicie utalentowana, gdy chodzi o taką lekką komedię, a nie wiem czy Dana ma jakieś doświadczenie w tej kwestii.

  Promo Goldusta genialne. Podczas feudu z Truthem nie interesowały mnie zbytnio jego monologi, ale ten mnie zaintrygował. Szykują dla niego nowy feud, lub rolę mentora. Ciekaw jestem kto miałby się okazać tym wybrańcem.

  Powrót Shark Cage mnie zbytnio nie obchodzi. Rywalizacja jest mi zupełnie obojętna, a gimmick w niczym nie pomoże. Mogliby trochę spuścić z tonu jeśli chodzi o te gimmick matche, trochę się już przejadły.

  Main Event palce lizać. Bezbłędny booking kolejny raz. Świetne zakończenie show. Niesamowite spoty.

  RAW według mnie bardzo dobre. W sumie można naliczyć dwa słabe punkty (w tym jeden to dobry storytelling, tylko nie mający zbyt dużo sensu dla mnie), a tak toi dostaliśmy wyjątkowo dobre show.

  • Zapomniałem napisać o Bookerze, który chyba był na jakimś chaju, bo to co gadał nie miało żadnego sensu. Dobrze że go Titus zmienił na początku drugiej godziny. Poszedł wtedy chyba na zaplecze by dostać konkretny ochrzan. Potem już się bardziej ogarnął

  • Maciu.max

   Co do Jordana, to jeszcze bym go tak szybko nie skreślał jeśli chodzi o face’a. Dzisiaj ludzie chantowali tak dlatego, że Goulet jest z Kanady (swoją drogą nie jestem pewnien, ale to chyba właśnie Booker powiedział coś w stylu, że wiedział że gość jest z Kanady, bo słyszał już kiedyś to nazwisko u kanadyjczyka, a przynajmniej mi ‘Jean-Pierre Goulet’ kojarzy się z Francją, także serio chyba serio po czymś mocnym był :v). Ludzie albo to podłapią albo wszystko wróci to tego jak to było przed dzisiejszym Raw. Poza tym wątpię, aby WWE tak szybko go turnuje. Raczej poczekają z tym parę miesięcy, nawet jeśli Jason nie będzie zbierał oczekiwanej przez nich reakcji publiki.

   • Tak tak, ja się zgadzam z tym, że WWE poczeka parę miesięcy, ale myślę, że angle z Jordanem pójdzie w tą stronę, co nie jest złym kierunkiem. Toi, że nie będzie facem i ludzie zturnują go na pewno mieli w planach i myślę że mecz z “ojcem” na pewno był planem B

 • Dawid Węglarz

  Dzisiaj przeglądając sobie youtuby, usłyszałem pewne stwierdzenie w
  filmiku nie pamiętam jakiego autora. A mowa o Main Evencie SummerSlam.
  Koleś mówił (bardziej stawiał/przeczuwał/liczył nie wiem) iż F4W wygra
  Roman Reigns, poprzez ingerencję Deana i Setha. Oczywiście jestem za
  tym, aby nie było ingerencji ich w tym meczu, ponieważ to by zwiastowało
  powrotu The Shield. Ale właśnie… właśnie kompletnie o tym nie
  pomyślałem i to wydarzenie byłoby w sumie wielkim shokerem.

  • Maciu.max
   • Dawid Węglarz

    hmm?

    • Maciu.max

     Nie chce mi się już rozpisywać, ale w skrócie radziłbym nie kierować się tym samym tokiem myślenia co większość youtuberów. 😉

     • Dawid Węglarz

      Spokojnie, nie kieruje się. Po prostu usłyszałem takie stwierdzenie, więc się nim podzieliłem.

    • Od kilku tygodni nic tylko Shield i Shield… trochę to denerwujące. Story z Deanem i Sethem jest ok, ale to nie oznacza, że zaraz zobaczymy wejścia przez publikę, fist-bumpy i triple powerbomby