Do walki o pas Universal na SummerSlam pozostało niewiele czasu. Sobotnia noc mogła nam przynieść lekki spojler co do tego starcia. Jon Jones, który jakiś czas temu wyzywał na pojedynek Lesnara, pokonał przez KO Cormiera na UFC214. Jednak najważniejsze stało się po walce, kiedy Jones wyzwał do walki Brocka Lesnara. Dziś The Associated Press spytało się Lesnara o słowa Jones’a, a ten odpowiedział Jones’owi- „Be careful what you wish for, young man.” Oczywiście to może nic nie oznaczać, ale może to być zapowiedź tego, że Brock pożegna się wkrótce z WWE, a pas Universal straci na SummerSlam.

Z kolei Cris Cyborg, która obroniła na UFC swój pas wagi piórkowej kobiet, wyzwała do pojedynku na SummerSlam Becky Lynch. Becky umieściła na twitterze wideo, w którym ogląda UFC i mówi, że „już studiuje swoją przeciwniczkę”. Zaraz potem Cris Cyborg napisała do Triple H’a o to, by zabookował tę walkę na największej imprezie lata.

Wygląda na to, że w pewnym sensie mogliśmy poznać plany Johna Ceny, jakie wejdą w życie po SummerSlam. Po pierwsze John Cena po raz pierwszy od podziału na brandy wystąpi prawdopodobnie na gali PPV od RAW, czyli No Mercy, która to gala odbędzie się 24 września w hali Staples Center w Los Angeles. Na tej samej gali zobaczymy także prawdopodobnie Brocka Lesnara, który jest zapowiadany na show.

Swoją drogą 16-krotny mistrz świata zapowiedziany jest na Live Event w Tupelo, Mississippi, co ciekawe podczas tego eventu ma dojść do walki Cena vs Joe, co może zwiastować długo oczekiwany feud pomiędzy tymi wrestlerami.

Jak spekuluje IWNerd, na SummerSlam może ostatecznie dojść do US Open Challange’u. Sytuacja na ostatnim SD wskazuje bardzo nieśmiało na pojedynek Owens z Shane’m podczas największej gali lata, to doprowadza do tego, że na kilka tygodni przed galą AJ traci rywala, z którym walczył przez ostatnie miesiące o pas US. Oczywiście możliwe byłoby stworzenie rywalizacji z Corbinem czy Rusevem na kolanie, ale w tym przypadku US Open Challange to także bardzo prawdopodobna opcja.

Od dłuższego czasu widzimy, jak Sasha Banks współpracuje z Bayley na RAW. Obie panie są blisko siebie, odkąd ta druga zadebiutowała w głównym rosterze, jednak pojawiają się spekulacje, że po przegranym pojedynku na ostatnim RAW – Sasha Banks może przejść Heel Turn na Bayley. Sugeruje to, chociażby Dave Meltzer, który uważa, że właśnie porażka Banks w walce o pretendentkę może spowodować Heel Turn.

Konrad ostatnio pisał, że Khali może pojawić się na SummerSlam, jednak WON podaje, że jeszcze nic nie jest pewne co do przyszłości wrestlera w WWE. Hindus nie jest zapowiedziany na żadne gale po Battleground, więc być może nie wystąpi w ogóle na SSlam.

Jak kilka dni temu wspomniał Konrad, Asuka posiada pas Kobiet już od 486 dni, czym pobiła rekord New Day(483), a także wiele innych historycznych osiągnięć. Obecnie Asuka posiada dziesiąty najdłuższy run w historii WWE, jeśli chodzi o kobietę. Jednak dłużej pas tylko posiadały Fabulous Moolah, June Byers i Rockin Robin (502). Jednak żeby być świadomym, czego dokonuje Asuka, powiedźmy, że tylko Rockin Robin występowała w czasach kiedy świat mógł już oglądać WM. Pozostałe panie to odległe lata 50-70. Co ciekawe, jeśli Asuka wygra na TakeOver: Brooklyn III, to może także mieć dłuższy run niż Lex Luger i stać się najdłużej panującym mistrzem od 1986, kiedy to Ric Flair stracił pas World Heavyweight po 793 dniach.

Oglądalność ostatniego RAW wyniosła śr. 3,067,000 co jest spadkiem w porównaniu z poprzednim tygodniem, gdzie oglądalność wyniosła 3,153,000.

Natomiast SmackDown w tym tygodniu oglądało śr. 2,535,000 widzów, co także jest lekkim spadkiem względem poprzedniego tygodnia 2,548,000.

Tegoroczna gala Tables, Ladders and Chairs będzie galą przeznaczoną dla RAW i odbędzie się 22 Października, a nie jak przeważnie na początku Grudnia. Miejscem zmagań wrestlerów będzie Target Center w Minneapolis.