Przedstawiony został plakat SummerSlam. Na nim znajdują się gwiazdy walki o Universal Championship (Braun Strowman, Roman Reigns, Samoa Joe i Brock Lesnar), pojedynku o SmackDown Womens Championship (Naomi i Natalya), meczu o pas RAW Womens Championsip (Alexa Bliss i Bayley), a także Jinder Mahal, John Cena i Shinsuke Nakamura, co od razu wywołało spekulacje, że miałby odbyć się Triple Threat Match o WWE Championship z udziałem tych zawodników.

Powodem bardzo cichej publiki podczas Punjabi Prison Matchu mogła być nie tylko jego jakość. Okazuje się, że zaraz po Flag Matchu w arenie ruszyły sprzedaże biletów na Royal Rumble, które ma odbyć się w Filadelfii w styczniu. Wiele osób opuściło więc swoje miejsca, by stanąć w kolejce po bilety.

Ostatnio wspominany Superstar Shake-Up miałby przybrać trochę inną formę od poprzedniego. Gwiazdy NXT również miałyby zmienić brandy. Ciekawy jest jednak fakt, że federacja planuje wysłać zagubionych obecnie wrestlerów z rosterów RAW i SD, na których nie ma pomysłu do NXT. Którego „wypalonego” zawodnika byście chcieli zobaczyć na żółtej tygodniówce?

Obecne plany wskazują na to, że na SummerSlam odbędzie się pojedynek Kevina Owensa i Shane’a McMachona. Pojedynek ten będzie miał bardzo duże szanse na pojawienie się w karcie sierpniowej gali, jeśli Owens na następnym SD nie odzyska tytułu US. Według pierwotnych planów przeciwnikiem Shane’a podczas SummerSlam miał być Rusev.

Możliwe, że Great Khali znajdzie się w walce na SummerSlam. Jeżeli federacja postanowi pójść w stronę rywalizacji giganta z Ortonem, to na SummerSlam odbyłby się prawdopodobnie Handicap match, gdzie Randy zmierzyłby się z Khalim i braćmi Singh.

Niezależnie od tego z kim Mahal zmierzy się na SummerSlam, obecne plany zakładają, że Jinder zachowa swój pas. Oficjele uważają, że to nie jest odpowiedni pojedynek dla Ceny, aby pobić rekord Rica Flaira, natomiast Nakamura jest zbyt krótko w rosterze, by dawać mu już pas. Plany mogą się jednak wielokrotnie do tego czasu zmienić.

Jeżeli WWE postanowi sparować Jasona Jordana i The Miza w drodze na SummerSlam, to bardzo prawdopodobne, że Jasonowi pomoże jego „ojciec” Kurt Angle. Federacja ma pewne obawy co do zdolności za mikrofonem Jasona, więc Kurt miałby pomóc mu w jego potyczkach słownych z Mizem.

Na potrzeby feudu Finna Balora oraz Braya Wyatta WWE może się pokusić o reformowanie Wyatt Family (w składzie Bray Wyatt, Luke Harper i Erick Rowan) oraz o utworzenie Balor Clubu, gdzie do Balora dołączyliby Karl Anderson i Luke Gallows. Trójka ta należała do znanego z NJPW Bullet Clubu, gdzie Finn i Karl byli założycielami grupy.

Zostając w temacie Bullet Clubu, AJ Styles powiedział w ostatnim wywiadzie, że chętnie zobaczyłby ostatnich oryginalnych członków tej grupy w WWE: Tamę Tongę i Bad Luck Fale. Warto zauważyć, że kilka tygodni temu Finn został wysłany do Japonii, by przekonać część swoich kolegów do przyjścia do WWE. Dodatkowo ostatnio Tama Tonga życzył wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Finnowi, wysyłając wspólne zdjęcie pierwszego składu Bullet Clubu stojącego nad obitym Kennym Omegą: