WWE Tuesday Night SmackDown #924 – 02.05.2017
Save Mart Center – Fresno, Kalifornia

Gale komentują: John Bradshaw Layfield, Byron Saxton, Tom Phillips

Show otworzyło wideo z Jinderem Mahalem, który oddał pas Shane’owi McMahonowi. Jinder zmierzy się dzisiaj z Samim Zaynem.

Show rozpoczął Shane McMahon, który powitał nowego członka SmackDown LIVE Chrisa Jericho. Y2J pojawił się w ringu, a Shane ogłosił, że dzisiaj Chris będzie bronił swojego tytułu w walce z Kevinem Owensem. Przerywa im AJ Styles, który mówi, że wiele się zmieniło i również chce powitać go jako nowego członka SmackDown LIVE. Styles przypomina o Backlash i dodaje, że będzie chciał zabrać mu tytuł … jeżeli do tej pory nadal będzie mistrzem. Jericho mówi o pokonaniu Owensa na Payback i tym samym Chris Jericho jest nową twarzą Ameryki. Y2J chce dodać Stylesa do listy, ale przerywa Kevin Owens. KO mówi, że jest to najbardziej żałosna rzecz, którą widział. Kevin jest pewny zwycięstwa w dzisiejszym main evencie. Owens mówi o Festiwalu Przyjaźni i WrestleManii 33, które były niczym w porównaniu do tego, co zrobi Y2J’owi dzisiaj wieczorem. Kevin każe opuścić ring AJ’u, gdyż ta sytuacja jego nie dotyczy. Styles opuszcza ring, ale natychmiast atakuje Kevina. Pojawiają się sędziowie, którzy próbują wraz z Shanem ich rozdzielić.

The Prizefighter and AJ Styles need to be separated by Shane McMahon and officials.

Singles Match
Jinder Mahal (w/The Singh Brothers) def. Sami Zayn (Czas walki: 12:19)

Natalya, Carmella oraz James Ellsworth i Tamina Snuka są na backstage’u, gdy nagle podchodzi do nich Becky Lynch. Natalya mówi, że chcą uratować ją przed Charlotte, która wiele razy atakowała ją od tyłu. Becky zastanowi się.

Dolph Ziggler jest na backstage’u i mówi o Nakamurze. Nagle za plecami pojawi się Shane McMahon, który mówi „ten facet” nazywa się Shinsuke Nakamura. Dolph pamięta, że był zaskoczony wejściem Nakamury, ale to wszystko.

Singles Match
Tye Dillinger def. Aiden English (Czas walki: 2:01)
Przed walką Aiden śpiewał, ale przerwał mu Tye.

Na backstage’u Chris Jericho jest z Renee Young. Nagle pojawia się Aiden English, który najwyraźniej płacze. Jericho próbuje pocieszyć Englisha, dodając go na Listę. Aiden jeszcze bardziej płacze, a Y2J dodaje także Renee na Listę i odchodzi.

Dasha Fuentes jest na backstage’u z Charlotte Flair, która mówi, że „Komitet Powitalny” po prostu opóźnił to, co nieuniknione. Mistrzostwo SmackDown Women’s to jej przeznaczenie. Nagle pojawia się Carmella, Natalya oraz Tamina, cała trójka atakuje Charlotte.

Tag Team Match
Carmella (w/James Ellsworth) & Natalya def. Charlotte Flair & Naomi (Czas walki: 13:38)
Charlotte Flair pojawiła się chwilę później. Naomi została rozproszona przez Ellswortha, a Carmella wykonała rollup. Po walce Komitet Powitalny zaatakował Charlotte oraz Naomi, ale nagle przybiegła Becky Lynch, która dołączyła do Komitetu, jednakże po chwili zaatakowała ich. Oczywiście czwórka poradziła sobie z Becky i ostatecznie to oni świętowali zwycięstwo.

Promo The New Day.

Singles Match
Dolph Ziggler def. Sin Cara (Czas walki: 6:23)

Promo debiutu Lany.

Wideo „The Fashion Files”, gdzie Breeze oraz Fandango szykują się na Backlash.

WWE United States Title Match
Kevin Owens def. Chris Jericho (c) (Czas walki: 14:24)
NOWY MISTRZ UNITES STATES: KEVIN OWENS
Po walce w ringu pojawili się lekarze, ale Owens jeszcze nie skończył i zaatakował Chrisa Jericho. Chwilę później Owens odszedł, ale wrócił i założył krzesełko na głowę Y2J’a, a potem wrzucił go w ring post.

... to score the victory and become the new United States Champion.Jericho is helped up...Owens places a chair around Jericho's neck and drives him into the steel ring post, leaving him writhing in agony.

——————————————————-
Zdjęcia: WWE.com