WWE Monday Night RAW #1249 – 01.05.2017
Golden 1 Center – Sacramento, Kalifornia

Gale komentują: Michael Cole, Corey Graves, Booker T

Show rozpoczęła Alexa Bliss, a w ringu swoją inne kobiety z rosteru RAW. Alexa powiedziała, że niektóre zawodniczki nazywają siebie królową, ale Królowa nie żyje. Bliss dziękuje także zawodniczką, potem Alexa podlizuje się Nia Jax i ma nadzieje, że dobrze połączą siły w Tag Team matchu. Bliss staje na podium i dziękuje także Bayley, którą wyśmiewa i cieszy się, że nie tylko jej ojciec był w publiczności, ale cała rodzina Bayley. Była mistrzyni nie wytrzymała i rozpoczął się w ringu brawl.

... and the previously-announced tag team match becomes an Eight-Woman Tag Team Match.

Eight Man Tag Team Match
Alexa Bliss, Alicia Fox, Emma & Nia Jax def. Bayley, Dana Brooke, Mickie James & Sasha Banks (Czas walki: 14:00)

Singles Match
Luke Gallows (w/Karl Anderson) def. Enzo Amore (w/Big Cass) (Czas walki: 5:40)

TJ Perkins jest na backstage’u z mistrzem WWE Cruiserweight Nevillem. Perkins mówi, że ludzie mówią, iż wyglądało to, jakby Neville poddał się podczas walki z Ariesem na Payback i wykorzystał sędziego, aby zachować mistrzostwo. Neville odpowiada, że to, co stało się na Payback to wina sędziego. Perkins zmierzy się dzisiaj z Ariesem.

W ringu jest Seth Rollins, który mówi, że pierwszy raz od dłuższego czasu czuje się dobrze. Seth mówi o wzlotach i upadkach, ale teraz chce tylko jednego … chce Bestii! Rollins dodaje, że chce Brocka Lesnara i chce tytuł WWE Universal. Seth był już w Suplex City i nie boi się wrócić. Przerywa mu Finn Balor, który szanuje Rollinsa, ale on zdobył mistrzostwo Universal jedną ręką i nigdy nie stracił mistrzostwa. Przerywa mu mistrz Interkontynentalny Dean Ambrose, który mówi, że Lesnar nie broni swojego mistrzostwa, ale on jest walczącym mistrzem. Przerywa mu The Miz, który mówi, że żaden z nich nie zasługuje na złoto, prócz niego. Ambrose wyciąga telefon i dzwoni do Kurta Angle. Kurt nie jest zadowolony, że Dean ma do niego numer, otrzymujemy walkę Miz vs. Rollins vs. Balor, a zwycięzca otrzymuje title matcha na mistrzostwo Interkontynentalne.

... and says he's always hungry to put his Intercontinental Championship on the line.

Six Man Tag Team Match
Akira Tozawa, Gentleman Jack Gallagher & Rich Swann def. Noam Dar, The Brian Kendrick & Tony Nese (Czas walki: 10:35)

W ringu jest Cesaro oraz Sheamus. Celtycki Wojownik mówi, że czuje się dobrze, bo jest wolny. Sheamus dodaje, mówiąc, że nigdy nie lubił fanów. Fani chantują „you look stupid”, ale Sheamus mówi, iż Jeff Hardy wyglądał głupio w zeszłej nocy. Bracia Hardy ukradli ich moment na WrestleManii 33. Cesaro opowiada o tym, jak fani kochają nostalgię. Fani woleliby żyć w przeszłości niż patrzeć w przyszłość. Przerywają im mistrzowie Tag Team RAW Hardys Boyz. Matt Hardy mówi ze stage’u, że to, co wydarzyło się po ich walce, boli, ale dzisiaj dostarczą odpowiedź. Fani chantują „Delete!”, a Matt robi ruch „Delete” i oboje udają się na ring, ale Sheamus i Cesaro nie chcą walki i uciekają.

The Raw Tag Team Champions rush the ring, but Cesaro and Sheamus hit the road.

The Miz i Maryse są na backstage’u z Charly Caruso, ale przerywa im Dean Ambrose. Dean chce wiedzieć, czy żel do włosów Miza dostaje się do jego oczy, gdy walczy. Miz odchodzi.

Singles Match
Apollo Crews (w/Titus O’Neil) def. Heath Slater (w/Rhyno) (Czas walki: 3:40)
Po walce Crews i Titus zrobili sobie zdjęcie, ale z ukrycia dołączył do niego Rhyno.

Generalny Menadżer RAW Kurt Angle jest w ringu i chce omówić sytuację Reignsa i Strowmana. Angle mówi o ich walce na Payback i nie jest zadowolony z ponownej kontuzji żeber Reignsa, a Braun także nabawił się kontuzji. Jednakże jedno jest pewne, oboje jeszcze nie skończyli. Angle rozmawiał z oficjelami WWE, jak rozwiązać tę sytuację … Bray Wyat przerywa mu. Wyatt przedstawia się i mówi, że nie jest tutaj dla zniszczenia, jeszcze nie. Bray mówi, że na Payback zamknął rozdział Ortona. WWE Champion zostanie na zawsze zamknięty wewnątrz jego „House of Horrors”. Bray pyta się Angle, czy pozwoli mu robić jego pracę. Kurt Angle nie wie, co Wyatt planuje, ale to jest jego show. Wyatt śmieje się i mówi, że może to jest show Angle, ale to świat Wyatta.

... and Angle hesitates, but accepts.

Wywiad Deana Ambrose’a z Sethem Rollinsem.

Singles Match
Austin Aries def. TJ Perkins (Czas walki: 11:25)
Po walce TJ zaatakował Ariesa i wykonał na nim Knee Bar.

Dean Ambrose jest na backstage’u z Finnem Balorem i pyta się go czy jest zdenerwowany. Balor odpowiada, że on zjada nerwy, a tytuł IC przejdzie do Balor Clubu. Ambrose daje Balorowi pączka i mówi, że musi jeść więcej węglowodanów. Finn bierze gryza i odchodzi. Ambrose je pączka, a nagle pojawia się „The Drifter” Elias Samson, który gra na gitarze.

Golden Truth są na backstage’u z Kurtem Angle. Oni chcą walczyć z Braćmi Hardys. Angle mówi, że nie może ustalić takiej walki ze względu na ich wynik wygranych i porażek. W następnym tygodniu odbędzie się Tag Team Turmoil match, gdzie zwycięzcy zostaną pretendentem do mistrzostwa Tag Team RAW.

WWE Intercontinental Title #1 Contendership Triple Threat Match
The Miz def. Finn Balor & Seth Rollins (Czas walki: 21:50)
Podczas walki pojawił się Samoa Joe, który zaatakował Setha Rollinsa oraz Bray Wyatt, który wykonał Sister Abigail na Finnie Balorze.

Wyatt plants Bálor with Sister Abigail...The A-List Couple celebrates the victory.

——————————————————-
Zdjęcia: WWE.com