Zapewne duża część osób wchodzących na tę stronę ogląda lub oglądało regularnie NXT. Jest to dobre show, gdzie możemy rzucić okiem na gwiazdy przyszłości. W czasie najlepszego okresu złotej tygodniówki nie było wątpliwości, że robili oni lepsze widowisko niż główny roster. W czasach, gdy jedynymi interesującymi postaciami na RAW byli Seth Rollins oraz New Day, zawodnicy z rozwojówki byli prawdziwym ratunkiem dla bardziej wymagających fanów wrestlingu. Jednak pomimo wciąż wielkiej popularności projektu Triple H?a chciałbym zwrócić uwagę na kilka problemów, jakie NXT wywołuje w WWE.

Ewolucja tego brandu według mnie była niezwykle zaskakująca. Od kilku niezbyt znanym szerszej publice wrestlerów, NXT z czasem zaczęło podpisywać coraz większe gwiazdy ze sceny niezależnej. W tym momencie ciężko znaleźć na samej tygodniówce zawodników, którzy nie wyrobili sobie imienia już wcześniej w mniejszych federacjach. Nowa krew kształtująca się w Performance Center musi ustępować swoim bardziej doświadczonym kolegom, aby nagrywana w Full Sail University tygodniówka utrzymała, choć częściowo hype, jaki sobie wcześniej wytworzyło, gdy na szczycie były osoby pokroju Balora, Kevina, Samiego czy Bayley. Jest to bardzo szkodliwe dla samego WWE. Większość tych weteranów już jest po trzydziestce i gdy trafiają do głównego rosteru, należy się spodziewać, że będą w nim pięć, maksymalnie dziesięć lat. Wśród takich zawodników ciężko jest znaleźć dobrego kandydata na nową twarz federacji, której WWE tak gorączkowo szuka. Jednak nie jest to największy minus NXT. Być może format show wkrótce się zmieni, szczególnie zauważając, jak bardzo wzrosło zapotrzebowanie na szybkie debiuty największych gwiazd w związku z brand splitem. Jest to problem więc możliwy do rozwiązania.

Znalezione obrazy dla zapytania sami zayn nxt champion

Znacznie poważniejszy problem widzę w samej egzystencji złotej tygodniówki. To tu zawodnicy osiągają swoje pierwsze sukcesy i zdobywają swoich najwierniejszych fanów. To tutaj zaczynają swoją przygodę i chcą wyrobić o sobie opinię. Z jednej strony publika zaczyna się już wcześniej oswajać z wrestlerami, sprawiając, że w większości przypadków są oni całkiem popularni w momencie swojego debiutu, zdobywając świetną reakcję publiki. Jednak z drugiej strony musimy pamiętać, że nie wszyscy fani oglądają NXT. Jest to prosty sposób na podzielenie fanów, a nawet zniechęcenie do produktu tych, którzy nie mają czasu na oglądanie więcej niż 5 godzin wrestlingu tygodniowo. To musi być bardzo frustrujące dla takich osób: obejrzeć debiut zawodnika, którego się widzi pierwszy raz w życiu, a tymczasem fani zgromadzeni na arenie tracą głowę i szaleją z radości. Ktoś taki czuje się wyobcowany i po czasie zaczyna dochodzić do wniosku, że to już nie jest jego świat. Że zaczyna się coraz bardziej gubić w nowych postaciach, których nie miał szansy do tej pory zrozumieć. Jest to moim zdaniem bardzo poważna sprawa, której nie można lekceważyć.

Moim zdaniem sami wrestlerzy, którzy występowali w NXT mają spore problemy w głównym rosterze. Zastanówmy się, ilu zawodników przerosło oczekiwania i stali się bardziej popularni na RAW czy SmackDown? Shield, Charlotte, Alexa i Baron Corbin. Chyba nikogo nie pomyliłem. Cała reszta moim zdaniem prezentuje się gorzej. Jest to spowodowane różnicami pomiędzy żółtym brandem, a jego czerwonym bądź też niebieskim odpowiednikiem. W NXT występują oni naprzeciw publiki, która widzi cię na każdych tapingach oraz w większości przypadków kibicuje ci, bo sam brand można powiedzieć, że jest underdogiem w WWE. Fani przyzwyczajają się do ciebie, wyrabiają sobie o tobie opinię. Jednak tracisz to wszystko, przechodząc na RAW lub SmackDown. Idealnymi przykładami są Bayley i Sami, którzy stracili nie tylko unikalną więź z fanami, ale też to co ich definiowało w NXT. Mieli oni tam szansę pokazać, że mogą należeć do tych najlepszych, bo (jak sama tygodnióka) byli underdogami. W WWE jednak Bayley niemalże od razu była wrzucona do tytułowego obrazka, a Sami nigdy nie dostawał szans na pokazanie swojego talentu po feudzie z Kevinem Owensem.

Znalezione obrazy dla zapytania Bayley  champion

Dodatkowo fani, którzy oglądają ich w rozwojówce, oczekują, że zawodnicy od samego początku będą traktowani jako grube ryby, co jeszcze bardziej denerwuje fanów, którzy NXT nie znają. Na przykład weźmy Balora. Po jego wielkim runie z pasem NXT wydawało się naturalne dla jego fanów, by walczyć o pas Universal. Jednak druga część nie była tak zadowolona z tego faktu i zaczęła wyrażać niezadowolenie z kosmicznego pushu, jaki wydawałoby się dostawał Balor.

W NXT wrestlerzy zdobywają swoje pierwsze tytuły, niszcząc tym samym magię pierwszego wielkiego zwycięstwa w głównym rosterze. Tu znów posłużę się przykładem Bayley. Wygranie przez nią tytułu na TakeOver: Brooklyn było odczuwane jako docenienie jej za wiele miesięcy bycia tą poniżaną dziewczynką. W WWE nie było tej magii, całość była odczuwana jako zbyt szybkie i szczerze powiedziawszy niezasłużone osiągnięcie. Przykładów można znaleźć jeszcze kilka. Jednak porównajmy to z AJ Stylesem, który zadebiutował od razu w głównym rosterze, czy nawet Alexą Bliss, która w NXT nie miała takiego znaczenia. Ich pierwsze zwycięstwa były odbierane jako duże osiągnięcia oraz dostrzeżenie ich talentu. Jest to związane nie tylko z samym NXT, ale też ewolucją wrestlingu. Obecnie swoją postać kreuje się nie tylko podczas programów jednej federacji. Charakter jest kreowany przez całe twoje doświadczenie w biznesie oraz przez twoje codzienne zachowanie. Kreujesz swoją osobowość przez Twittera, Instagrama itd. Fani wiedzą o wszystkich twoich osiągnięciach i naturalnie kibicują ci, jeśli nie zdobyłeś jeszcze nic, co by mogło być potwierdzeniem posiadanego przez ciebie talentu.

Zawodnicy odchodzą z żółtego brandu pokonani, przegrywając swoje tytuły z nowymi championami. Wyobraźcie sobie co będzie, jeśli Asuka przegra swój pierwszy mecz w NXT, a potem zawita na RAW czy też SmackDown. Hype na nią będzie już znacząco mniejszy. Nie będzie można już jej tytułować jako niepokonanej. To samo można było powiedzieć o Finnie. To w NXT jego ?Demon?: został pierwszy raz położony, tracąc tym samym być może ogromny moment dla jakiegoś wrestlera, bo mogło to zostać zbudowane podobnie do Streaku, jako coś dużego i oryginalnego. Jednak zmarnowano to, aby dać Samoa Joe trochę wiarygodności, żeby Shinsuke mógł od niego przejąć pas na następnym TakeOverze. Przypadków jest oczywiście więcej jak np. pierwszy Fatal 4-Way Horsewomens, czy też pierwszy kobiecy Main Event.

Znalezione obrazy dla zapytania nxt takeover

NXT daje dużo rozrywki. Żadne TakeOver prawdopodobnie jeszcze nigdy nie zawiodło fanów, a zawodnicy tam są świetnie promowani i rozwijani. Jednak być może problemy, które tworzy złoty brand, mogą być poważniejsze i szkodzić po prostu głównemu programowi, z czego nie każdy może sobie zdawać sprawę. Piszcie w komentarzach, jakie jest wasze zdanie na ten temat.