Zapraszamy do dołączenia do naszej grupy na Facebooku!

Czas na część trzecią, w której przyjrzymy się rywalizacjom trwającym podczas Drogi do WrestleManii. Najpierw przyjrzymy się rywalizacjom na RAW.

Singles match o WWE Cruiserweight Championship – Neville (c) vs. Austin Aries

Znalezione obrazy dla zapytania Neville (c) vs. Austin Aries

Konrad Sobieszek:
Może podbudowa nie była jakoś specjalnie kunsztowna, jednak ja osobiście lubię takie proste feudy. Podobały mi się zwłaszcza segmenty tuż po FastLane, gdzie Aries przestał być komentatorem i stał się zawodnikiem. Austin jest według mnie bardzo over z fanami, co bardzo pomaga dywizji. Trochę szkoda, że walka odbędzie się w Kick-Offie, bo moim zdaniem walka ma potencjał na skradnięcie show. Mam wysokie oczekiwania od tego pojedynku, zwłaszcza że jest to jeden z nielicznych przypadków, na tej WM, gdzie nie mamy do czynienia w pojedynku weteran kontra młody.

Kuba ?PM Rock? Jeziorski:
Powiem szczerze, że czekam na ten pojedynek. Neville uratował dywizje Cruiserów, a Aries nadał jej jeszcze większego blasku, więc ich pojedynek będzie czymś bardzo ciekawym. Zgadzam się z Konradem i też mi szkoda, że pojedynek będzie tylko w Pre-Show, ale nie powiem, że się tego nie spodziewałem, bo karta WM33 jest prze mocna i ciężko tam zmieścić wszystkie dobre walki.

Singles match o WWE United States Championship – Chris Jericho (c) vs. Kevin Owens

Znalezione obrazy dla zapytania Chris Jericho (c) vs. Kevin Owens

Kuba ?PM Rock? Jeziorski:
Bardzo ciekawa rywalizacja. Przeprowadzona dość klasycznie ze zdradą przyjaciela, jednak miejsce i czas, w którym nastąpiła zdrada, to był strzał w dziesiątkę. Myślę, że mało osób się spodziewało takiego obrotu spraw, by KO zaatakował swojego przyjaciela właśnie na Festiwalu Przyjaźni. Być może trochę za późno nastąpiła ta zdrada, bo przez to feud miał tylko około miesiąca na podbudowę, a bez pasa Universal sprawa była jeszcze trudniejsze. Mimo wszystko według mnie to jeden z ciekawszych feudów w drodze do WrestleManii.

Konrad Sobieszek:
Zdecydowanie jeden z najmocniejszych feudów na WrestleManię. Storyline wyszedł bardzo naturalnie. Jestem dużym fanem tego typu historii, które ciągną się miesiącami, aby zakończyć się na WM. Tutaj mamy idealny przykład właśnie takiego storyline’u. Moim zdaniem szczególnie Kevin na nim zyskał – jako zawodnik, gwiazda RAW i jako heel. Rozwinął się przy Jericho w każdej dziedzinie oraz w oczach fanów. Mam nadzieję na solidny mecz, choć wiem, że Jericho niestety nie może już iść na 100% tak jak kiedyś.

Fatal 4 Way match o WWE Raw Women’s Championship – Bayley (c) vs. Charlotte Flair vs. Sasha Banks vs. Nia Jax

Znalezione obrazy dla zapytania Bayley (c) vs. Charlotte Flair vs. Sasha Banks vs. Nia Jax

Konrad Sobieszek:
Moim zdaniem program o pas Kobiet był bardzo powtarzający się. Nie było zbyt wiele segmentów godnych zapamiętania. Jednak muszę przyznać, że wizja heel turnu Sashy jest tak pociągająca, że większość drogi do WrestleManii to właśnie to angle spędzało mi sen z powiek. Mam więc ogromne oczekiwania co do samej walki i doceniam takie subtelniejsze prowadzenie feudu, choć we wrestlingu rzadko ono się udaje.

Kuba ? PM Rock? Jeziorski:
Bardzo czekam także na walkę Kobiet, bo po pierwsze będzie to Eliminator, który bardzo sam lubię, a po drugie Heel Turn Sashy wisi w powietrzu. Sam Feud był mocno średni, jednak był także naprawdę logicznie poukładany od początku do końca. Jestem ciekaw, czy WWE ?zaryzykuje? i postawi na zwycięstwo Heelowej Sashy czy może pójdzie na łatwiznę I da wygraną Charlotte lub Bayley, choć w tym drugim wypadku mocno by to ją wypromowało.

Triple threat ladder match o WWE Raw Tag Team Championship – Luke Gallows & Karl Anderson (c) vs. Enzo Amore & Big Cass vs. Cesaro & Sheamus

Znalezione obrazy dla zapytania Luke Gallows & Karl Anderson (c) vs. Enzo Amore & Big Cass vs. Cesaro & Sheamus

Kuba ?PM Rock? Jeziorski:
Powiem szczerze, że średnio mnie obchodziła ta rywalizacja. Enzo i Cass są już tak nudni, że aż ich się oglądać nie da, The Club są bardzo przeciętnymi mistrzami a jedynymi, którzy ratowali ten feud jest drużyna Cesaro i Sheamus. Co do walki to uratowała ją stypulacja, bo jednak Ladder Match to może być coś mocnego i coś, co otwiera drogę do…..no właśnie, chyba każdy czuje w powietrzu “Złamanych” 😉

Konrad Sobieszek:
Mi osobiście jakoś umknęła ta rywalizacja. Nie potrafię sobie przypomnieć ani jednego porządnego segmentu. Brakuje w tej rywalizacji takiego osobistego podejścia, jakiejś zgryzoty między tag teamami. Historia jest zbyt prosta na moje – 3 teamy, które biją się o pasy. Jednak stypulacja, tak jak mówisz, zmienia oblicze tej walki. Liczę na solidne, prawie czterogwiazdkowe starcie.

Non-sanctioned match – Seth Rollins vs. Triple H

Znalezione obrazy dla zapytania Seth Rollins vs. Triple H wrestlemania 33

Konrad Sobieszek:
Moim zdaniem ta rywalizacja ma zadatki na feud roku. Na szczęście już teraz ma sporą konkurencję. Mimo to feud od Royal Rumble rozwijany był moim zdaniem wzorowo. Duża w tym pomoc Samoa Joe oraz Micka Foleya, którzy dołożyli się do ogólnego sukcesu programu. Jest to też mecz, na którym czekam najbardziej, a szczególnie liczę na jakiś nowy finisher Setha, który może zadebiutować w trakcie tej walki.

Kuba ?PM Rock? Jeziorski:
Świetna rywalizacja. Bardzo długo musieliśmy czekać na to, by się rozpoczęła i by Triple H zaczął program z Rollinsem, ale gdy się w końcu zaczęło, to ruszyło ostro z kopyta. Od samego początku nie dostaliśmy niemal żadnego słabego segmentu między panami, każde ich spotkanie wywoływało spore emocje i kradło show na RAW. Absolutnie jedna z najważniejszych walk na WrestleManii, ja osobiście także bardzo na nią czekam.

Singles match o WWE Universal Championship – Goldberg (c) vs. Brock Lesnar (w/Paul Heyman)

Znalezione obrazy dla zapytania Goldberg (c) vs. Brock Lesnar (w/Paul Heyman)

Kuba ?PM Rock? Jeziorski:
Co tu pisać, jedyne dobre co w tej rywalizacji to zakończenie jej 😉 Na szczęście ten dobry moment już się zbliża wielkimi krokami, oby ta ?wielka? walka nie kończyła WrestleManii, bo to będzie potężny Bullshit. Niestety po RAW mam obawy, że panowie zakończą tegoroczny ?pokaz nieśmiertelnych?.

Konrad Sobieszek:
Cóż, nie mogliśmy spodziewać się chyba zbyt dużo po tym programie. Walka istnieje po to, aby przyciągnąć tych, którzy nie śledzą tygodniówek i lecą na wielkie nazwiska. Nie ma się więc nawet jak o nim specjalnie wypowiedzieć moim zdaniem. Bo ten feud zrobił praktycznie tylko Heyman.

Singles match – The Undertaker vs. Roman Reigns

Znalezione obrazy dla zapytania The Undertaker vs. Roman Reigns wm33

Konrad Sobieszek:
Ta rywalizacja jest tylko po to, by w zasadzie powiedzieć jasno i wyraźnie: “Walić fanów, Roman Rulz!” Od samego początku taki był chyba zamiar. Z każdym dniem rośnie frustracja fanów na ten pojedynek. Wszystko jest w nim sztampowe i oklepane. Segmenty takie jak ten z ostatniego RAW były widziane już setki razy, a Roman gra znów postać najsilniejszego kolesia, który nie ma za grosz charyzmy. Nadchodzi przekazanie pałeczki numer 2, które oczywiście będzie przywitane przez fanów tak, jak koronacja nowego bohatera powinna, czyli głośnym buczeniem. Najbardziej szkoda mi Takera. Nie dlatego, że przegra, że to jego ostatni mecz, że walczy z Romanem. Wszystko to nie przekreślało tego feudu. Najbardziej szkoda mi tego, że Taker skończy swoją karierę po feudzie, który jest tak naprawdę żartem, aby wkurzyć nas – fanów.

Kuba ?PM Rock? Jeziorski:
Większość fanów uważa tę rywalizację za zło, jednak ja osobiście myślę, że nie jest to taka straszna sprawa. Oczywiście feud wygląda blado i szkoda, że legenda taka jak Undertaker nie dostał lepszej rywalizacji na koniec, ale jeśli to wszystko doprowadzi do Turnu Romana, to myślę, że warto było, bo dostaniemy dzięki tej walce świetnego heela, przynajmniej ja tak uważam.

Czas teraz na podsumowanie rywalizacji SmackDown.

Mixed tag team match – John Cena & Nikki Bella vs. The Miz & Maryse

Znalezione obrazy dla zapytania John Cena & Nikki Bella vs. The Miz & Maryse

Konrad Sobieszek:
Moim zdaniem genialna rywalizacja. Proma podczas całego programu zaliczają się do najlepszych. Miz i Maryse zapewnili mnóstwo śmiechu skitami z Total Bellas Bulls***, a Miz i Cena wypadali fenomenalnie w starciach na micu. Żaden feud nie wzbudził tyle emocji według mnie co właśnie ten. Sama podbudowa to najwyższa klasa. Moim zdaniem było to wybitne osiągnięcie wszystkich w to zamieszanych, gdyż ten mecz nie zapowiadał się najlepiej, a tymczasem dostajemy świetnie wypromowane starcie, na które nawet najwięksi sceptycy czekają z niecierpliwością, by zobaczyć, jak ten pojedynek, mimo może przewidywalnego wyniku, będzie wyglądał.

Kuba ? PM Rock? Jeziorski:
Zupełnie nie rozumiem Hype’u Konrada na tę rywalizację. Ok Miz i Maryse odwalają kawał dobrej roboty tymi filmami i dają z siebie 300% normy, by coś wydusić z tej rywalizacji. Jednak mając ciągle z tyłu głowy, to co wydarzy się na WrestleManii, ja nie mogę po prostu powiedzieć, iż to dobry feud, bo tak nie jest! Feud składa się z początku, rozwinięcia/rozbudowy i zakończenia a w tym przypadku zakończenie to będzie Total Bullshit! Jeśli jednak stanie się cud i na WrestleManii wygrają Miz z Maryse i nie będzie tej tandety z oświadczynami, to wszystko odszczekam i przyznam, że to był bardzo dobry feud.

Singles match o WWE Intercontinental Championship – Dean Ambrose (c) vs. Baron Corbin

Znalezione obrazy dla zapytania Dean Ambrose (c) vs. Baron Corbin

Kuba ? PM Rock? Jeziorski:
Powiem szczerze, że szkoda mi potencjału, jaki był w tej rywalizacji. 2 spoty i krótkie przepychanki słowne to trochę mało na feud o pas IC pomiędzy takimi zawodnikami, ale widać, że panowie będą kontynuować rywalizacje i dlatego WWE nie chciało za wszelką cenę tego feudu mocarnie budować. Wielka szkoda także, że prawdopodobnie nie będzie żadnej stypulacji w tej walce, co też jest dużym minusem.

Konrad Sobieszek:
Zgadzam się co do twojej opinii. Liczyłem na to, że będzie to pierwszy dobry feud Deana jako championa. Że w końcu będzie mógł się pokazać jako gość, któremu można powierzyć ciężar dźwigania feudu. Niestety dostajemy bardzo słabo podbudowany mecz Interkontynentalny. Żałuje trochę, że Styles nie jest IC Championem, a Dean nie walczy z Shanem. Takie dopasowanie moim zdaniem byłoby lepsze dla wszystkich. AJ wycisnąłby z Corbinem świetny mecz, a Dean jednak jest bardziej typem kolesia nastawionego bardziej na opowiadanie historii niż ringowe cuda. Żałuje też, że prawdopodobnie nie będą mieć żadnej stypulacji. Osobiście liczyłem na to, że Dean w tym meczu mógłby zaprezentować pomysły, które Lesnar rok temu odrzucił. Niestety, ta walka wcale nie zapowiada się dobrze. Oby się mylił.

Six-pack challenge match o WWE SmackDown Women’s Championship – Alexa Bliss (c) vs. Becky Lynch vs. Natalya vs. Mickie James vs. Carmella (w/James Ellsworth) vs. Naomi

Znalezione obrazy dla zapytania Alexa Bliss (c) vs. Becky Lynch vs. Natalya vs. Mickie James vs. Carmella (w/James Ellsworth) vs. Naomi

Konrad Sobieszek:
Moim zdaniem feud o pas kobiet na SD to zaprzepaszczona szansa na bardzo dobre starcie. SD spędziło dużo czasu by zainteresować charakterami zawodniczek publikę i według mnie szkoda, że program, jaki dostały wcale nie skupia się na tym. Zamiast tego mamy po prostu zbieraninę ludzi, którzy po prostu siebie nienawidzą. Nie zrozumcie mnie źle – moim problemem nie jest fakt, że jest to pojedynek wieloosobowy. Mój problem z tą walką polega na braku pokazywania każdej zawodniczki jako wyjątkowej i brakuje mi pokazania motywacji każdej z nich z osobna. Jedyne dwie historie, jakie można tu wyróżnić to rozłam pomiędzy Mickie i Alexą oraz powrót Naomi. To jest tylko połowa stawki.

Kuba ?PM Rock? Jeziorski:
Ja od początku byłem za tym, by Kobiety na SmackDown na WrestleManii powalczyły w wieloosobówce, bo na niebieskiej gali dywizja jest bardzo ciasna i niezwykle ze sobą połączona. Becky, Alexa, Naomi, Mickie, one wszystkie ze sobą walczyły i mają wspólną historię. Natalya i Carmella też miały utarczki między sobą. Zgadzam się, że podczas drogi do WrestleManii na niebieskiej gali mało czasu poświęcano na podbudowę tego feudu i każdej z zawodniczek, ale w tym roku jest tak dużo walk na Manii, że ciężko by każda walka miała odpowiednią podbudowę.

Singles match – Shane McMahon vs. AJ Styles

Znalezione obrazy dla zapytania Shane McMahon vs. AJ Styles

Kuba ?PM Rock? Jeziorski:
Wielu fanów AJ’a jest pewnie zawiedzionych tym, że Styles będzie walczył z Shane’em, ale mi się podoba rywalizacja Komisarza SmackDown z P1. Jest to bardzo przemyślana rywalizacja, od początku do końca nie ma w niej jakiś niepotrzebnych segmentów, zawsze dostawaliśmy w niej coś, co było mocnym punktem SmackDown i mocno podbudowywało tę rywalizację. Jeden z lepszych feudów w Drodze do WrestleManii, czekam na tę walkę, choć liczyłem, że będzie tu jakaś stypulacja, a teraz przyznam, że walka może wypaść słabo.

Konrad Sobieszek:
O ile nie jestem fanem pomysłu na tę rywalizację oraz mam duże obawy co do walki, to muszę przyznać, że feud wypadł bardzo przyzwoicie. Program miał momenty, które mi się bardzo podobały jak na przykład roztrzaskanie Shanem szyby. Podoba mi się też to, że chyba jest to najlepiej rozłożony w czasie feud. Mieliśmy do niego sporą podbudowę w postaci walk AJ’a o Main Event, a sama rywalizacja ruszyła do przodu dopiero w kilku ostatnich tygodniach, zostawiając nam same mocne segmenty do zobaczenia i nie nudząc nas zbędnymi zapychaczami.

Singles match o WWE Championship – Bray Wyatt (c) vs. Randy Orton

Znalezione obrazy dla zapytania Bray Wyatt (c) vs. Randy Orton wm33

Konrad Sobieszek:
Gdy słyszałem pierwsze plotki o tym, że to ten feud ma być o mistrzostwo WWE, to byłem bardzo sceptycznie do tego nastawiony. Jednak, mimo że nie jestem wielkim fanem takich mistycznych feudów, to muszę przyznać, że rywalizacja robi wrażenie. Wydaje mi się, że Bray miał być w niej facem, jednak publika zadecydowała inaczej. Dlatego końcówka tego feudu jest taka, a nie inna i nie za bardzo mi odpowiada. Jednak pierwsze tygodnie po Elimination Chamber były naprawdę niesamowite, zwłaszcza gdy mogliśmy uwierzyć w to, że Harper dołączy do walki. Moim zdaniem rywalizacja, która będzie najczęściej wspominana po latach, gdy będzie mowa o walkach z SD na WM 33.

Kuba ?PM Rock? Jeziorski:
Topowa rywalizacja w Drodze do WrestleManii. Feud rozpoczął się chwilę po Backlash jak na dzisiejsze czasy, to naprawdę można powiedzieć, że był to longer. Samo to jak wyglądała rywalizacja między Wyatt’em a Ortonem według mnie można zaliczyć na plus, bo to było coś oryginalnego, z czym rzadko się stykamy. Po początkowej ciekawej rywalizacji Randall dołączył do Rodzinki i stworzył świetną drużynę z Wyattem i Harperem. Zdrada na Bray’u to istny majstersztyk, lepiej się tego chyba zrobić nie dało. Może okres po spaleniu domku to już lekkie załamanie się tej rywalizacji, ale co najwyżej lekkie, bo według mnie to nadal rywalizacja Top3 obecnie w WWE, która będzie kandydatem do feudu roku, może bardziej sezonu, bo w większości odbywała się w 2016 roku. Co do walki to żałuje, że nie ma żadnej stypulacji, mam chociaż nadzieje, że będzie to Main Event WrestleManii, bo ta rywalizacja na to zasługuje.

A więc Wielkie Podsumowanie za nami, teraz już czas tylko na główne przedstawienie, na największą scenę ze wszystkich, która w tym roku zapowiada się na najciekawszą od kilku ładnych lat. Oby po raz kolejny po zakończeniu WrestleManii nie przyszedł zawód a wręcz przeciwnie i oby w końcu większość z nas w poniedziałek była zadowolona z tego, co zobaczyła na WrestleManii 33!