Zapraszamy do dołączenia do naszej grupy na Facebooku!

W drugiej części przyjrzymy się segmentom, które wzbudzały u nas największe emocje.

Konrad Sobieszek:
Pierwszym segmentem z RAW jaki chcę wziąć pod uwagę, jest debiut Samoa Joe. Według mnie był to jeden z najlepszych debiutów ostatnich czasów. Joe od razu pokazał się jako niszczyciel, a wrażenie to spotęgowała tylko kontuzja Rollinsa. Do tego było w tym segmencie genialne promo Triple H’a, który z roku na rok staje się mistrzem mikrofonu i w tym momencie moim zdaniem już nie ma sobie równych w tym aspekcie. Był to moim zdaniem naprawdę świetnie zrobiony początek storyline’u między Hunterem a Sethem.

Kuba “PM Rock” Jeziorski
Zgadzam się, to był jeden z lepszych segmentów Drogi do WM i gdybym ja wybierał Top10, to on by się znalazł na takiej liście. Triple H wspaniale zbudował atmosferę tego feudu, ale trzeba oddać też Sethow’i co jego, bo wcześniej na tym samym RAW on także miał świetny segment ze Stephanie.

Wybrałem ten segment na Royal Rumble, ponieważ po prostu bardzo mi się on podobał. Zdrady w Rodzinie/Grupie to zawsze coś, co przyciąga uwagę, tu dodatkowo mieliśmy jeszcze do czynienia z relacją Mistrz – Podwładny i to właśnie ten drugi zaatakował swego mistrza, co dodatkowo wzbudziło uznanie w oczach fanów I z miejsca dodało pushu Harperowi w jego karierze solowej. Szkoda, że została ona trochę przystopowana, ale może jednak nie wszystko stracone…

Konrad Sobieszek:
Sam bardzo lubiłem ten segment ze zdradą Harpera. Był to mój ulubiony fragment Royal Rumble Matchu – cóż, ex-aequo z Tye’m Dillingerem – jednak miał on też spory wpływ na rozwój wydarzeń tuż po Royal Rumble i zapewnił nam kilka emocjonujących godzin na SD oraz dwa świetne mecze – z Randym Ortonem oraz AJ Stylesem, które uważam za jedne z najlepszych w tej podbudowie. Moim jedynym problemem jest trochę tchórzostwo ze strony WWE. Szkoda, że to nie Harper wyrzucił Wyatta, bo to moim zdaniem dałoby impaktu tej zdradzie, no i statystyka Romana w Royal Rumble Matchu by została obniżona o jeden, a trzeba przyznać, Reigns ciut za szybko zbliża się do rekordu Kane’a.

Drugim segmentem, jaki wybrałem z RAW, jest “Festival of Friendship”. Moim zdaniem jest to kluczowy moment na tej drodze do WM. Wszystko było idealnie zaplanowane, od wejścia i atmosfery, jaką tworzył Jericho, przez minimalizm Owena, wszystkie dary, aż kończąc na zdradzie i pobiciu Jericho przez Owensa. Moment, który moim zdaniem nawet ci “smartowi fani” przeżyli dość mocno.

Kuba “PM Rock” Jeziorski
Absolutnie się zgadzam. Segment dopracowany chyba do perfekcji. Rzadko oglądaliśmy w ostatnich latach tak doskonałe segi, Jericho w kilka minut z heela stał się w nim face’em, który chce uszczęśliwić przyjaciela, a Kevin ostatnim sukinsynem, którego obchodzi tylko własna kariera. Segment ideał!

Absolutnie najlepszy segment na SmackDown podczas drogi do WrestleManii. Segment był niemal idealny, muzyka w tle, Randy stojący z kilofem, świetnie przechodzący powoli do sedna. Promo, które zaskoczyło Braya Wyatt, ale nie tylko. Większość osób wiedziała, że Randy zdradzi Braya, ale że podpali grób Sister Abigail? Tego chyba nikt nie przewidywał. Świetna gra aktorska Braya i Randego co także dodało wiele temu segmentowi, efekty specjalne jak krzyk Abigail to także duży plus. Naprawdę świetny seg, który będziemy wspominać po latach.

Konrad Sobieszek:
Oczywiście zgadzam się z tą opinią. Segment ten był dokładnie tym, czego potrzebował ten feud, aby od początku podgrzać atmosferę. Bardzo lubiłem intensywność Randy’ego podczas jego proma. Moim zdaniem był to jeden z najbardziej kreatywnych segmentów w historii WWE w wersji PG.

Ostatnim segmentem z RAW zasługującym na wyróżnienie jest moim zdaniem konfrontacja Micka i Stephanie, która doprowadziła finalnie do brawlu HHH’a z Sethem. Promo Triple H’a (trochę się zaczynam powtarzać) było świetne jak zawsze, a gra aktorska Micka na psa z podkulonym ogonem wzbudzała prawdziwe emocje. Moment, w którym Mick postanowił wykonać Mr. Socko na HHH’u był niesamowitym powrotem do przeszłości. Był to też moim zdaniem idealny segment, aby pokazać Setha jako face’a, który w końcu widzi swój cel i nie boi się staczać swoich własnych bitew. Mimo swoich ciągłych problemów oraz urazów nie odstąpił od okazji, aby uprzykrzyć życia Hunterowi. Ogólnie moim zdaniem był to arcyciekawy segment, który udowodnił nam parę rzeczy, w które zaczęliśmy przestawać wierzyć.

Kuba “PM Rock” Jeziorski
O kurczę zaczyna się to nudne robić, ale znów się zgadzam. Ten segment to idealny przykład na to, jak wykorzystać starsze gwiazdy/legendy po to wypromować młode. Myślę, że częściej WWE powinno bookować takie segi.

Ostatnim segmentem, który wybrałem spośród wszystkich ze SmackDown, jest to atak AJ Styles’a na Shane’a McMahona. Moim zdaniem bardzo dobry segment, który rozkręcił nam tę rywalizację. Przed tym atakiem to wszystko głównie opierało się na zarzutach AJ’a w stronę Shane’a czy też Daniela Bryana, jednak po ataku ich rywalizacja nabrała rumieńców i ja sam jestem ciekaw, jak będzie wyglądać walka obu panów na WrestleManii 33, wielka szkoda, że prawdopodobnie nie będzie żadnej stypulacji w tej walce, ale mimo wszystko liczę na dobry pojedynek.

Konrad Sobieszek:
Zgadzam się co do twojego ostatniego wyboru. Samemu wydaję mi się, że był to idealny segment, który pokazał bezwzględność AJ’a oraz jego brutalność. Podoba mi się w tym też to, że Styles nie wypadł w nim na poturbowanego przez życie typka, który wkroczył na złą drogę, bo musiał, tak jak wielu teraz robi. Heel nie powinien być rozumiany przez publikę. On powinien być po prostu zły i tak też AJ w tym segmencie wypadł. Po prostu jako zły człowiek.

Jak widać, tym razem byliśmy zgodni, jednak nie oznacza to, że na drodze do WrestleManii brakowało ciekawych segmentów. My wymieniliśmy tylko 6, ale przecież każdy z nas pamięta doskonale dużo więcej takich, które były ważne dla rozwojów kluczowych rywalizacji, co oznacza, że były to bardzo mocne punkty podbudowy pod WrestleManii 33.