WWE Monday Night RAW #1233 – 09.01.2017
Smoothie King Center – Nowy Orlean, Luizjana

Gale komentują: Michael Cole, Corey Graves & Byron Saxton

Show rozpoczyna Stephanie McMahon i Mick Foley. Stephanie przygotowała przegląd wyników Foleya na rok 2016. McMahon przypomniała o plotkach, iż Undertaker ma pojawić się dzisiaj na RAW. Nagle pojawia się Seth Rollins, który oficjalnie informuje, że będzie w Royal Rumble matchu, potem pojawia się Braun Strowman, który chce walki z Romanem lub Goldbergiem. Rollins zaoferować pomoc i rozpoczął brawl z Strowmanem.

2-on-1 Handicap Match o pas WWE United States
Chris Jericho & Kevin Owens vs. Roman Reigns
Walkę przerwał Braun Strowman, który zaatakował Romana Reginsa, ale od razu pojawił się Seth Rollins z krzesełkiem. Face’owie oczyścili ring, a potem pojawiła się Stephanie, która ustaliła, że w main evencie Roman będzie bronił swojego mistrzostwa United States, a już teraz Rollins zmierzy się z Braunem.

Raw Commissioner Stephanie McMahon announces Rollins will face Strowman now!

Singles Match
Braun Strowman vs. Seth Rollins – Double Count Out (Czas walki: 11:30)
Rollins skoczył z narożnika na Strowmana, ale ten się odsunął i Seth uderzył w barykadę. Sędzia zakończył walkę przez dyskwalifikację, a Braun wziął krzesełko, którym chciał zaatakować rywala. Seth skontrował i Strowman nie pojawił się już w ringu.

Bayley jest na backstage’u z Sashą Banks i cieszy się z otrzymania title shotu na Royal Rumble, pokonała już raz Charlotte, więc wie, że może zrobić to ponownie. Sasha pomoże jej, gdy Charlotte będzie próbowała jakieś sztuczki. Nagle pojawia się Charlotte, która śmieje się z nich. Potem pojawia się Nia Jax, która atakuje Sashe w nogę, a Bayley zostaje znokautowana przez Charlotte. Następnie Nia złapała Charlotte i popchnęła ją do metalowej konstrukcji.

Singles Match
Jack Gallagher def. Drew Gulak (Czas walki: 3:00)
Po walce Gallagher zaoferował „gałązką oliwną” aby rozstrzygnąć ich spór pokojowo. Jack zaprosił Ariya na 205 Live, gdzie będą negocjować umowę, ale jeżeli Daivari się nie zgodzi, to zaangażuje się w rękoczyny.

Jack Gallagher invites Ariya Daivari to a parley on tomorrow night's 205 Live.

Mick Foley szuka na backstage’u Undertakera i nagle spotyka Stephanie McMahon. Steph dała mu godzinę na sprowadzenie Deadmana.

WWE Hall of Famer Shawn Michaels jest w ringu. Shawn wspomina o Royal Rumble w San Antonio i fani chantują „jeszcze jeden pojedynek”, ale Michaels odpowiada, że on jest tutaj, aby promować film „The Resurrection of Gavin Stone”, przerywa mu Rusev, Lana i Jinder Mahal. Rusev przerywa i mówi, że HBK potrzebuje Lany, jeżeli chce sukcesu. Shawn informuje go, że film jest już gotowy i wyjdzie 20 stycznia. Rusev wchodzi do ringu, a fani chantują „Sweet Chin Music”, a Rusev odpowiada im, że HBK nie może tego zrobić. Przerywa mu Enzo Amore i Big Cass, Enzo nadal jedzie na wózku. Rusev grozi umieszczeniem Cassa i HBK’a również na wózku. Cass wyzywa Ruseva do walki jeden na jednego. Rusev akceptuje walkę i jego rywalem będzie … Jinder Mahal. Big Cass nazywa ich SAWFT, a Shawn dodaje, że ma dla nich dwa słowa … Suck IT!

Singles Match
Big Cass (w/Enzo Amore & Shawn Michaels) def. Jinder Mahal (w/Lana & Rusev) (Czas walki: 4:00)
Podczas walki HBK wykonał Sweet Chin Music na Rusevie, gdy ten chciał zaatakować Enzo.

Promo powrotu Emmaliny.

Singles Match
Neville def. Lince Dorado (Czas walki: 3:00)
Po walce Neville zaatakował Dorado, na pomoc przybiegł Rich Swann. Neville uniknął Kicka i uciekł z ringu.

Sasha Banks i Bayley chcą walki z Nią Jax i Charlotte. Stephanie nie podoba się ich ton do niej, ale ostatecznie ustala walkę już teraz.

Singles Match
Sheamus (w/Cesaro) def. Luke Gallows (Czas walki: 10:00)
Podczas walki Cesaro został zaatakowany przez Andersona przy stole komentatorskim, ale nagle Cesaro skontrował, a Sheamus wykorzystał rozproszenie Gallowsa i wykonał Brouge Kick.

W ringu jest Mick Foley, który próbuje zapowiedzieć Undertakera. Nagle światła zgasły i pojawiła się Stephanie McMahon. Stephanie chciała przeprosić fanów za niezdolność Foleya do sprowadzenia Undertakera. Stephanie pyta się go, co teraz powinna zrobić. Foley mówi, że jest mu przykro i nagle mamy gong i światła robią się niebieskie … pojawia się Undertaker. Deadman wchodzi do ringu i mówi, że świat wie, iż będzie on na Royal Rumble. Undertaker nie podlega nikomu i nikt nim nie kontroluje. Taker stoi przed Stephanie i powtarza, że nikt. Dzisiaj Deadman wrócił do miasta, gdzie jego streak został zakończony i został zmiażdżony jego najgorszą porażką. Jednak jego droga trwa, wykopał 29 dziur dla 29 dusz z Royal Rumble. Taker oznajmia, że wygra i wróci do main eventu na WrestleManii 33 i jeżeli ktokolwiek stanie mu na drodze, oznaczać, to będzie, że ten ktoś będzie spoczywać w pokoju!

Tag Team Match
Charlotte Flair & Nia Jax def. Bayley & Sasha Banks (Czas walki: 10:00)

Na backstage’u jest Noam Dar i nagle podchodzi Alicia Fox, która całuje go. Fox dodaje, że Cedric miał racje i Dar nie potrafi obsłużyć prawdziwej kobiety.

Titus O’Neil jest wraz z New Day w ringu i chce kolejną szansę na przystąpienie do New Day. New Day pretentuje wideo z 2010 roku, gdy Titus musiał w jak najszybszym czasie okrążyć ring z beczką piwa. New Day ma dla niego wyzwanie i musi on przenieść beczkę … soku Booty! Titus miał do pokonania 12,7 sekund, ale mimo tego, że zdążył być z powrotem przed końcem czasu, to upuścił wcześniej beczkę, więc zadanie nie zostało zaliczone.

Singles Match
Kofi Kingston (w/Big E & Xavier Woods) def. Titus O’Neil

WWE United States Title Two On One Handicap Match
Chris Jericho & Kevin Owens def. Roman Reigns (c)
NOWY MISTRZ UNITED STATES: CHRIS JERICHO

Przed walką Roman zaatakował Kevina i Chrisa, którego potem umieścił w klatce rekinoodpornej, ale pomógł wydostać się z niej Chrisowi Kevin Owens. Po walce Jericho bierze swój pas United States i celebruje zwycięstwo z jego najlepszym przyjacielem.

But the two-on-one advantage is too much, as Jericho connects with the Codebreaker for the win.

——————————————————-
Zdjęcia: WWE.com