Na początek przypomnimy, iż są to przewidywania autora, więc nie każdy musi się z nimi zgadzać, oczywiście zachęcamy do komentowania posta, gdzie możecie zamieścić własne prognozy dotyczące gali.

WWE HELL IN A CELL 2016
#HIAC

Theme song: “Breakin’ Outta Hell” – Airbourne
Data: Gala odbędzie się w nocy z 30 na 31 października (z niedzieli na poniedziałek)
Miejsce: TD Garden
Miasto: Boston, Massachusetts
Poprzednia gala: No Mercy 2016
Następna gala: Survivor Series 2016
Godzina rozpoczęcia: Pre-show – 00:00; Gala główna – 1:00 na WWE Network oraz beat-down.pl
Wyniki show znajdziecie jutro rano na naszym portalu, powtórkę natomiast jak zwykle na fight-poland.
Emisja w polskiej TV (ESC): 13 listopada o 17:00
Plakat:

1. Six-man tag team Match [Pre-show]
Sin Cara, Lince Dorado & Cedric Alexander vs. Tony Nese, Drew Gulak & Ariya Daivari

Pojedynek stworzony na potrzeby tego, aby ludzie nie zapomnieli o dywizji Cruiserweight. Starcie z niczego, niepoprzedzone żadnym feudem. Zobaczymy kilka akcji wysokich lotów i tyle. Stawiam na zwycięstwo face?ów.

Faworyt bukmacherów:

2. Singles Match
Dana Brooke vs. Bayley

Sasha walczy z Charlotte o RAW Women?s Championship, więc trzeba czymś zająć Bayley. Trafiło akurat na byłą podopieczną córki Rica Flaira. Konflikt zaczął się poprzez atak Dany na Bayley na rampie. Na ostatnim RAW mieliśmy pokaz siłowania się na rękę obu Pań. Nie zachwyciło mnie to zbytnio. Mogliby dać Paniom chwile czasu za mikrofonem, niż pokazywać nam siłowanie się na rękę. Nie wykluczam zwycięzca Dany Brooke, jednak zakładam, że to Bayley wygra ten pojedynek, w końcu niedługo ma się stać pretendentką do tytułu mistrzowskiego. Do tego Dana przypięła Bayley na jednym z ostatnich RAW. To tylko jeszcze bardziej przekonuje mnie do tego, że była mistrzyni NXT Women?s wygra.

Faworyt bukmacherów:

3. Tag Team Match
Enzo Amore & Big Cass vs. Luke Gallows & Karl Anderson

Kolejny feud, który zaczął się kompletnie z niczego. The Club zaatakowali Enzo i Cassa w ringu, a na następnych dwóch tygodniówkach byliśmy świadkami solowych walk Andersona najpierw z Cassem, a następnie z Enzo. Obie te walki Anderson przegrał. Mogłoby to świadczyć o tym, że The Club wygra na Hell in a Cell. Z drugiej strony Enzo i Cass mają dostać niedługo porządny push, co mogłoby wskazywać na ich zwycięstwo. Stawiam jednak tutaj na zwycięstwo duetu Gallows & Anderson, gdyż przegrana zakopie ich doszczętnie. Enzo i Cass, nawet jeśli tutaj przegrają, to wydaje mi się, że podbudowanie ich do postaci pretendentów będzie o wiele łatwiejsze niż wyciągniecie Clubu z dna, na którym prawie już są.

Faworyt bukmacherów: Enzo Amore & Big Cass


4. Singles Match o WWE Cruiserweight Championship
TJ Perkins (c) vs. Brian Kendrick

Jest to jedyny pojedynek, w którym zakładam, że mistrzostwo może zmienić właściciela. Nie mam nic do TJ Perkinsa. Lubię tego zawodnika, podoba mi się jego styl walki, a także wejście i theme song stylizowany na stare gry na Pegasusa (sentyment). Wydaje mi się jednak, że na Hell in a Cell może stracić swój pas. Kendrick przegrał na ostatnim RAW ze Swannem, a do tego usłyszeliśmy od niego, że musi wygrać z Perkinsem, aby wykarmić swoje dzieci. W razie zwycięstwa Kendricka mamy gotowego pretendenta w postaci Ricka Swanna (oczywiście po rewanżu TJ’a), a także zawsze możemy być świadkami Triple Threat matchu z udziałem Kendricka, Perkinsa i właśnie wspomnianego Swanna. Zanim zacząłem pisać te przewidywania chciałem napisać, że pas na 50% zmieni właściciela. Teraz jednak stawiam na Kendricka który przeżywa swoją drugą młodość.

Faworyt bukmacherów: T.J. Perkins


5. Tag team Match o Raw Tag Team Championship
The New Day vs. Cesaro & Sheamus

Czy właśnie poznaliśmy team, który może przerwać panowanie New Day? Czyżby nie do końca współpracujący ze sobą Cesaro i Sheamus zabrali pasy mistrzowskie niezwykle barwnym jednorożcom? Napisałbym, że tak, jednak jeden aspekt każe mi twierdzić, że New Day obronią swoje pasy. Powód? Rekord. A dokładniej rzecz ujmując rekord Demolition, jeśli chodzi o długość trzymania pasów Tag-team. Do pobicia rekordu brakuje obecnym mistrzom około 45 dni. Wydaje mi się, że zostanie on pobity, gdyż Michael Cole często wspomina podczas gal o tym rekordzie. Gdyby WWE nie miało w planach pobicia title reignu Demolition to najprawdopodobniej komentatorzy nie wspominaliby o nim. Według mnie Cesaro i Sheamus mogą zostać mistrzami RAW Tag Team … jednak jeszcze nie teraz. Nie w tym momencie. Pytanie tylko, kiedy nadejdzie odpowiedni moment, to czy nadal Szwajcar z Irlandczykiem będą stanowili Tag Team? Tego mogą nie wiedzieć nawet writerzy WWE.

Faworyt bukmacherów: The New Day


6. Hell in a Cell Match o United States Championship
Roman Reigns (c) vs. Rusev

Feud, który na początku był całkiem interesujący, pod koniec stał się strasznie męczący. Lubię jak zawodnicy wdają się między sobą w brawl, jednak co za dużo to niezdrowo. Obaj Panowie bili się praktycznie na każdym RAW, dlatego byłem zadowolony, gdy na ostatniej tygodniówce dostaliśmy tylko ich proma. Jest to jedna z trzech walk w piekielnej klatce, walka, która zakończy ten feud. Dało się z niego wycisnąć trochę więcej, jednak nie będę już na to narzekać. Jedną z rzeczy, które wiem na pewno jest to, że wolę (przynajmniej na razie) oglądać Romana w walkach o inny pas niż ten główny. Roman na Clash of Champions pokonał Ruseva i zdobył pas Stanów Zjednoczonych, dlatego też jestem przekonany, że obroni On go. Sama walka może być całkiem dobra. Roman już rok temu w walce z Brayem pokazał nam, że całkiem dobrze czuje się w piekielnej konstrukcji. Jestem ciekawy jednak jak Reigns będzie się prezentował podczas feudu z następnym przeciwnikiem. Jak na razie dostaje mało czasu na mikrofonie i cały czas według mnie jest nudny.

Faworyt bukmacherów: Roman Reigns


7. Hell in a Cell Match o WWE RAW Women’s Championship
Sasha Banks (c) vs. Charlotte

Czy ta walka będzie main eventem gali? W internecie czytałem wiele komentarzy będących przeciwko takiemu rozwiązaniu. Według mnie obie Panie, a także ich feud zasługują, by kończyć tę galę, jednak wydaje mi się, że to Kevin z Sethem będą kończyć galę. Trzeba zwiększyć (chociaż trochę) prestiż pasa Universal, który nie jest ostatnio zbyt duży. Wracając jednak do Pań, trzeba przyznać, że walka zapowiada się interesująco. Jestem bardzo ciekawy, jakie spoty w klatce zaprezentują nam Banks i Charlotte. Mam nadzieje, że klatka nie będzie stanowiła tutaj tylko elementu wystroju. Sam feud oby Pań bardzo mi się podobał. Jest to jeden z niewielu feudów na RAW który posiada jakąś historię (przeniesioną jeszcze z NXT). Kontuzje Sashy pokrzyżowały trochę pierwotne plany na ten feud jednak i tak mieliśmy w nim dużo fajnychrzeczy. Panie wdawały się między sobą w brawle, ale nie obyło się także bez dobrych lub nawet bardzo dobrych prom obu zawodniczek. Tutaj trzeba pochwalić w szczególności Charlotte, która jak dla mnie jest zawodniczką kompletną. Jest świetna w ringu, a na mikrofonie jak heel sprawdza się znakomicie. Czekam również na heel turn Banks, bo wydaje mi się, że rola tej dobrej jej zbytnio nie odpowiada. Walka w klatce zakończy ten feud i pewne jest (jeśli Sasha nie dostanie kolejnej kontuzji), że to właśnie The Boss wygra tą walką. Czekam na reakcje Bostonu na Sashe, gdyż to rodzinne miasto mistrzyni Kobiet (oczywiście według WWE).

Faworyt bukmacherów: Sasha Banks


8. Hell in a Cell Match o WWE Universal Championship
Kevin Owens (c) vs. Seth Rollins

Niewykorzystany potencjał. To pierwsze dwa słowa, które przychodzą mi do głowy, kiedy myślę tym feudzie. Patrząc na wydarzenia z tygodniówek można dostrzec, że Owens (niestety) stanowi tylko tło w tym feudzie. Większość fanów zadaje sobie jedno pytanie. Kiedy ponownie pojawi się Triple H? Można odnieść wrażenie, że jest to bardziej konflikt Setha z Triple Hem niż z Owensem. Panowie nie mieli żadnej dłuższej konfrontacji słownej w ringu. Na ostatnim RAW nareszcie zaczęło się coś dziać pomiędzy Owensem a Sethem. Seth po przypięciu Kevina i Chrisa wdał się w brawl z Owensem. Z brawlu zwycięsko wyszedł obecny mistrz, wykonując na Rollinsie Powerbomb na krawędź ringu. Podgrzało to trochę atmosferę przed Hell in a Cell. Jednak spotlight Owensowi zabiera nie tylko mocarnie bookowany Rollins, ale także i Jericho, który jest fenomenalny w ostatnim czasie. Szkoda tylko, że każda tygodniówka opierała się głównie na tym, że Seth atakował Chrisa, a Owens uciekał. Walka w piekielnej konstrukcji przy umiejętnościach obu Panów powinna być bardzo dobra. Na Hell in a Cell wygra Owens, na pewno wmiesza się w jakiś sposób Jericho, może pojawi się Triple H. Walka ta najprawdopodobniej zakończy feud Setha z KO. Patrząc na potencjał tego feudu można powiedzieć, że szkoda, że to już koniec. Patrząc na to, jak feud był prowadzony, można powiedzieć, że nareszcie to już koniec.

Faworyt bukmacherów: Kevin Owens

Fot. WWE.com

Więcej o Hell in a Cell znajdziecie tutaj:
https://wwepolska.pl/hell-in-a-cell-2016/ • Casadi

  A co mi tam.
  1. Cara, Dorado & Cedric
  2. Dana
  3. Luke, Karl
  4. TJ
  5. New Day
  6. Roman
  7. Sasha
  8. Kevin

  • Rafiki90

   Obstawiłem Bayley, reszta tak samo. Choć im bliżej do gali, tym bardziej się zastanawiam, czy jednak Kendrick nie użyje jakiejś brudnej sztuczki i nie wygra kantem. At least, he’s the man with a plan xD Zwycięstwo heelów w meczy cruiserweight też mogłoby być ciekawe, Cedric ma program w NXT, ale Sin Cara vs Lince Dorado mogłoby być dość fajnym feudem…

 • Konrad Sobieszek

  Nieźle napisane przewidywania. Temat został doszczętnie wyczerpany, i nie ma tu nic do dodania. Walki o pasy (oprócz Cruiserów) są bardzo przewidywalne, ale wśród pozostałych walk jest miejsce na zawahanie. Myślę, że niespodziankę zrobi Kendrick (jak zresztą sam zauważyłeś), ewentualnie Dana może wyjść zwycięsko, by być następną przeciwniczka dla Sashy. Club i Team Cedrica powinni wygrać. Najbardziej w Cruiserach na RAW boli mnie to, że są tak bardzo oddzielani od reszty show. Chciałbym zobaczyć mecze tagowe cruiserów z normalnymi zawodnikami RAW, jak i pojedyncze mecze.

 • Kamil10

  Jestem ciekaw jakie spoty zostały przygotowane na te 3 walki. Bo powinni jakoś je urozmaicić, żeby się nie powtarzały do końca w każdej walce Hiac. I zastanawiam się czy będzie jakiś 1 duży spot.

  • hbkfans

   Podczas walki Sashy z Charlotte pojawia się Stone Cold Steve Austin który niszczy drzwi niczym Kane, wykonuje Stunera na Charlotte, nagle słyszymy theme song Flaira. Ric gratuluje SCSA popijając z nim piwo, Foley wchodzi na ring i ogłasza Fatal 4-way match, Flair przypina Charlotte i zostaje nowym mistrzem Women’s. (Można pomarzyć).

   • Diego Lopez

    Nie no spoko 🙂 Nigdy nie wiadomo co Vince ma w bani xdd

 • Gaduła

  Jeżeli to będzie ME gali, to musi w tej walce pojawić się Triple H

  • PM Rock

   Klimat dawnego Hell in a Cell raczej już nie powróci, przynajmniej do czasu do póki WWE nie wycofa PPV HiaC. Walka HiaC powinna być walką niezwykłą, wyjątkową, walką która budzi grozę, która kończy największe konflikty. Niestety przez PPV ta walka stała się czymś dość normalnym, jeśli nie wycofali by gali to chociażby mogli zmniejszyć ilość walk HiaC na gali do jednej, 3 walki to już według mnie za dużo.

   • Gaduła

    W 100% się zgodzę że powinni wycofać PPV, bo ta walka jak to napisałeś “budzi grozę”, taka walka jak Hell In A Cell powinna się pojawiać z 3 razy na rok, a nie robienie PPV, ale mimo wszystko powinniśmy być pozytywnie nastawieni co do walk, bo od 2014 roku walki w klatce są coraz brutalniejsze

    P.S aż na myśl przyszło mi do głowy zrobić na WM Asylum Match

 • Bardzo dobrze napisane przewidywania 😉

 • Gaduła

  Co jak co, ale plakat Survivor Series jest świetny

 • Seba

  W sumie to mnie interesuja tylko walki w klatce i walka o pasy TT. Z ciekawosci bym spojrzal na Zayn vs Strowman jesli bedzie.