?Połączenie? to film Brada Andersona, reżysera takich filmów jak ?Mechanik? czy ?Obłąkani?. Produkcją filmu zajęło się m.in. WWE Studios.

Główną postacią jest Jordan Turner (Halle Berry), która jako operatorka linii alarmowej musi zajmować się głupimi telefonami, ale również tymi poważniejszymi.

I właśnie taką poważniejszą sprawę odbiera pewnego dnia, do pewnej dziewczyny włamuje się jakiś mężczyzna-psychopata, a Jordan ma pomóc jej zachować spokój. Przez jej błąd dziewczyna zostaje zamordowana. Po kilku miesiącach Jordan otrzymuje kolejny telefon od dziewczyny, która została porwana na parkingu centrum handlowego. Jordan musi zrobić wszystko, aby tym razem uratować porwaną Casey Welson (Abigail Breslin), ale sytuacja wcale nie jest prosta. Czy Turner tym razem nie zawiedzie? Tego musicie przekonać się sami.

Filmem zajmowało się WWE Studios i w sumie tylko dlatego byłem zainteresowany tym filmem (i w sumie tylko dlatego pojawia się jego recenzja). Oczywiście była również rola dla zawodnika WWE – Davida Otungi, który grał rolę oficera policji Jake’a Devans’a, ale pojawił się kilka razy i jego momenty raczej nic ciekawego nie dodały. Moim skromnym zdaniem jest to najlepszy film od WWE Studios, który oglądałem. Ma bardzo mocny mroczny klimat, a ja akurat takie filmy bardzo cenie.

Cały czas film stał na wysokim poziomie. Końcówka trochę szokuje, ale z drugiej strony pokazuje, że każdy może się zmienić (no i, że mordercy-psychopaci mogą otrzymać to samo co ich ofiary).

Czy film Wam polecam? Oczywiście … jeżeli lubicie filmy z psychopatami i mrocznym klimatem. Jak ja oceniam ten film? Tak jak wspomniałem, według mnie ten film jest najlepszym, jakim widziałem od WWE Studios. Już niedługo pewnie obejrzę jakiś kolejny film od WWE Studios (mam tu na myśli Countdown z Dolphem Zigglerem oraz Kanem i The Condemned 2 z Randym Ortonem).

Poprzednie moje recenzje:
1. 12 Rund 2: Reloaded
2. 12 Rund 3 Lockdown
3. Zapaśnik
4. The Marine 3: Homefront
5. The Marine 4: Moving Target

Wkrótce: Countdown, The Condemned 2… • John John

  Proponuję do następnej recenzji “Hotel Śmierci” z Kane’m, najlepszy film od wwe studios jak dla mnie.

  • Z chęcią obejrzę 😀

   • John John

    Nie nastawiałbym się na Twoim miejscu na wybitny seans, mimo, że jest to jeden z lepszych slasherów XXI wieku. Jako, że to mój ulubiony rodzaj horrorów to będę go bronił do ostatniego tchu 🙂 Chociaż co prawda nic nowego nie wnosi do gatunku, jest to wręcz podręcznikowy przedstawiciel. No i Kane jako główny czarny charakter sprawdza się bardzo dobrze.
    Parę lat temu wyszedł sequel, słabszy, ale cały czas jest to solidny poziom. No i jest też The Big Red Monster Kane.

    • Właśnie skończyłem oglądać “See No Evil”. Film podobał mi się (a ja za horrorami nie przepadam. Postać Kane’a wyśmienita, tylko mam dwa minusy. Szkoda, że powiedział tylko chyba jedno słowo w całym filmie (reszta to krzyki) oraz trochę za mało informacji, dlaczego taki się stał (mieliśmy retrospekcje, ale nie wiadomo konkretnie czy został on porwany, czy po prostu miał taką wspaniałą matkę).

     PS. Za kilka dni napiszę recenzje, to mam nadzieje, że też w komentarzu wypowiesz się na temat tego filmu 😀