WWF In Your House 13: Final Four
Chattanooga, Tennessee
16 luty 1997

Gala odbyła się Chattanooga, TN. Na arenie zasiadło niespełna 7 tysięcy ludzi, komplety podajże nie było skoro Arena ma ponad 10k, a i jeszcze przy ringu były dostawiane miejsca.

Wydarzenie gali: main event. Walka, która wyjaśniła nam prawie wszystko w kwestii walki wieczoru WrestleManii. Vader vs The Undertaker vs Steve Austin vs Bret Hart. Walka eliminacyjna. Eliminować można było przez pin lub wyrzucenie zawodnika przez górną linę, co było fajnym nawiązaniem do tego, co działo się w Royal Rumble Matchu. No właśnie, przez górną linę. Zawodnicy już na początku wyszli z ringu, cholernie dużo akcji było poza nim. Vader zaczął mocno krwawić pod okiem, ale spokojnie, to nie ta walka gdzie wypadło mu oko. Działo się bardzo dużo, klimat tej walki niepowtarzalny, oglądało się kapitalnie. Pierwszy poleciał Steve Austin. Ten, co wszystkich wykiwał, odpadł jako pierwszy. Nie widziałem tej walki, ale to było pewne, że gość wróć. W końcu to Stone Cold prawda? Potem wypadł Vader. Został Bret i Taker. Zwycięzca niestety znany więc zabrakło trochę emocji. Austin oczywiście wrócił i rzucił się na Harta. Gościa musiało powstrzymywać z 6 osób, ale ten dalej chciał wejść do ringu. Panie, tego nie zobaczysz we współczesnym WWE. W końcu Taker również chciał ,,ukarać? Steve?a przy linach, ale wykorzystał, to Hart wyrzucając go z ringu i zostając nowym mistrzem WWF. Rezultat nie dziwi, tym bardziej że wiemy czemu Michaels zwakował pas. Bret miał go wygrać na WMce, a po tym, co stało się na RAW przed PPV musiał zgarnąć złoto na ?In Your House?. Już po tej gali można było się domyślać, że to Steve zostanie pretendentem, ale co z Sycho Sidem, któremu należy się rewanż? Wszystko rozwiąże się w najbliższych tygodniach.

O czym warto pamiętać: Rocky Maivia obronił pas IC w rewanżu przeciwko Triple H?owi. Walka była naprawdę dobra. Goldust rozproszył Huntera, Rocku wykonał Suplex, przypiął i wygrał. Ale nie o tym mowa. Po walce Goldust (jeśli ktoś z Was zna Goldiego z obecnych czasów WWE to musi oglądnąć, chociaż kilka odcinków z Atti. Kompletnie inni zawodnik) już miał wejść do ringu, by zmierzyć się z Hunterem. Przy ringu Marlena została przyduszona przez jakąś kobitę z publiczności. My już wiemy, że był to debiut?CHYNY. Tak jest, Chyna zadebiutowała na tej gali. Myślę, że oficjele już wtedy mieli rozpisany projekt o nazwie DX, bo po kiego grzyba dawaliby takiej postury managerkę wrestlerowi, który całkowicie się od niej różni?

Zapomnijmy: W openerze Marc Mero zmierzył się z Leifem Cassidy, znanym nieco później jako Al Snow. Nic ciekawego, zwykła walka bez większej historii. Sable była przy ringu, tutaj plusik.

Flash Funk (później Godfather) & Bart Gunn & Goldust vs Savio Vega, Faarooq, Crush. Niby mocne zestawienie. Gunn i Goldust mieli na pieńku z NoD ? Funk to nie wiem co tam robił), ale ta walka nic nie dała. NoD wygrało, Goldust poszedł potem na HHHa a Flash i Bart po prostu nie powinni feudować z takim LoN, bo s za krótcy. W ogóle na gali nie było Ahmeda Johnsona, który najbardziej walczy z tym całym gangiem. Czemu jego nie dali do walki? Nie rozumiem, zapomnijmy.

Kontrowersyjny moment: Owen Hart & British Bulldog mieli za zadanie obronić pasów TT w walce przeciw Dougowi Furnasowi i Philowi Lefonowi (swoją drogą nie ma innych tag teamów w WWF?). Walka spoko, Doug i Phil potrafią naprawdę dużo w ringu, ale są nijakimi facetami gaciach. Podczas walki znów Bulldog i Hart ,,przypadkowo? się zderzyli, znów doszło do ostrej sprzeczki i znów wyszli razem z areny beż większego brawlu. Niby Bulldog wykonał clothesline na Owenie podczas walki, ale to nie to. Ten ich powolny rozpad trwa już jakiś czas, na PPV byłby idealny moment, żeby Bulldog wreszcie zniszczył Owena. Po co to jeszcze ciągnąć? Jeszcze dwa takie RAW i będę naprawdę znudzony. To jest walka na WMkę, zobaczymy czy faktycznie dojdzie do ich pojedynku.

Podsumowanie: Bardzo dobre PPV. Rozpisane prawie idealnie ? patrz. Owen i Bulldog. Nic tylko delektować się starymi dobrymi czasami.

PS: To podsumowanie pisane w tym stylu ze względu na to, że o tym PPV piszę sporo przed czasem i nie wiem jeszcze którą formę wolicie. • Łukasz Kotewicz

  Zdecydowanie ta powyżej

 • jonathan23

  Jesli moge wiedziec, ile odcinkow ogladasz srednio tygodniowo? Moze to pomoze w wyborze czestotliwosci pisania i stylu artykulu 🙂

  • Przez pierwsze dwa tyogdnie oglądałem odcinek na dzień, teraz mam mniej czasu ale 4 gale tygodniowo olądam

   • jonathan23

    moze artykul co 2,3 lub 4 gale?