WWE Thursday Night SmackDown #873
Data emisji: 12 maja 2016, data nagrania: 10 maja 2016
Wells Fargo Arena – Des Moines, Iowa

SmackDown otwiera Dean Ambrose, który mówił o tym, co Chris Jericho zrobił z Mitchem (roślinką) i to dlatego zniszczył kurtkę Y2J’owi. Po chwili pojawia się Chris, który atakuje Deana i próbuje umieścić go w kaftanie bezpieczeństwa, ale bez skutku. W końcu Y2J’owi udaje się włożyć ten kaftan bezpieczeństwa na Deana i potem dalej go bije. Na pomoc przybiegają sędziowie, którzy odciągają Chrisa, ale ten po chwili jeszcze zaatakował Ambrose’a. Segment kończymy widokiem Jericho na stole komentatorskim i krzyczącego “the gift of Jericho”.

Rusev def. Sin Cara via The Accolade
Przy ringu był obecny WWE United States Champion Kalisto, który został zaatakowany podczas walki przez Ruseva. Sin Cara przegrał walkę po tym, jak Lana rzuciła butelką z wodą na Kalisto, a Rusev wykorzystał rozproszenie zawodnika.

Wywiad Renee Young z Emmą na backstage’u

Dana Brooke def. Becky Lynch
Walka nie była za ciekawa, Dana użyła theme songu Emmy podczas wejścia.

Segment na backstage’u z Lukem Gallowsem i Karl Anderson. Do nich dołączył AJ Styles, który obiecał zająć się Romanem Reignsem, gdyby ingerował w walce z The Usosami.

Aiden English def. Kofi Kingston
Sędzia poprzez chaos nakazał opuścić arenę Gotch’owi, Xavierowi oraz Big E’mu. English wygrał poprzez wykorzystanie rozproszenia Kofiego i przypięcie z pomocą lin.

Segment na backstage’u z WWE World Heavyweight Champion Roman Reigns & braćmi Usos. Podobnie jak AJ wcześniej, Reigns obiecał, że zajmie się Stylesem, gdyby ten ingerował.

The Usos def. Luke Gallows & Karl Anderson via DQ
Podczas walki Gallows uderzył jednego z braci Usos krzesełkiem, a po DQ doszło do kolejnych ataków krzesełkiem na braciach Usos.

Segment “Life Lessons” Z Bobem Backlundem i Darrenem Youngiem. Backlund pyta się Younga, która jest godzina, a Young wyciąga telefon. Bob krytykuje go za to i każe mu wykonać 200 przysiadów.

R-Truth & Tyler Breeze def. Fandango & Goldust
Podczas walki fani chantowali ‘Golden Truth”. Goldust i R-Truth nie chcieli się bić razem, więc doszło do zmian, ale Breeze uderzył R-Trutha. Gorgeous Truth wygrało, ale po walce Fandango z Breezem zaatakowali Goldusta, a potem R-Trutha.

Kolejna winieta dla The Shining Stars (The Colons)

Wywiad Renee Young z Ricem Flairem i WWE Women’s Champion Charlotte. Mistrzyni Women’s nazywa to, co wydarzyło się na RAW parodią, a Flair obiecuje Charlotte, że ona obroni pas na Extreme Rules.

Main Event
Cesaro & Sami Zayn vs. Kevin Owens &WWE Intercontinental Champion The Miz (w/Maryse) – No Contest
Podczas walki Miz wykonał na Owensie Skull Crushing Finale co doprowadziło do zakończenia walki i rozpoczęcia brawlu. W brawlu Owens po chwili zaatakował Miza, a potem Cesaro wykonał 32 razy Swing na Mizie. Następnie Cesaro wykonuje katapultę w narożnik, a Sami wykonuje Helluva Kick. SmackDown kończymy widokiem świętującego Zayna i Cesaro. • Arek Bujnik

  GOLDANGO VS GORGEOUS TRUTH ABSOLUTNY 5 STAR,MECZ ROKU MUROWANY!

 • Konrad Sobieszek

  No tak trochę za dużo się działo po tym Main Evencie, bo skończyło się na SCF na Owensie.

  SD ujdzie w tłoku, nic specjalnego. Dobry motyw z kaftanem i Deanem. Z tych prom Darrena i Boba nic nie będzie. Wiało nudą na kilometr. Breeze i Dango tworzą tag team, który chętniej bym chyba widział jako zwycięzców tego feudu. Tak w sumie, to on i są tu poszkodowani, bo Truth i Goldust cały czas ich wykorzystywali. To oni są na prawdę ofiarami tamtych dwóch. Poza tym nawet nie wyciszyli buczenia na Romana. Ciekawe…

  • PM Rock

   Już od jakiegoś czasu nie wyciszają.

   • Kamil10

    A ten cheer na raw był prawdziwy czy nie? Bo wyglądało to naturalnie.

    • Konrad Sobieszek

     Chyba był prawdziwy, po prostu miasto do kitu 😀

     • Kamil10

      Mi się podobało jak tak chantowali raz jednego raz drugiego.

    • jedrula12

     byłem zszokowany że romek jakiś cheer dostał

 • Piotr Napiórski

  Breeze i Fandango jako tag team ale nie jobberzy…