People power! Tak można określić tę serię. Z rzutu oka chyba jednak do końca nie zrezygnujemy, po prostu teraz nie mam jakiejś ochoty na pisanie takich obszernych recenzji. Erę Attitude i tak chciałem oglądnąć. Zabieram się do tego od dwóch lat, ale czekałem na moment, gdy na Network wszystko uzupełnią. Doczekaliśmy się! Wszystkie PPV, RAW, SmackDown! są w jakości minimum 720p na Network i torrentach.

W jakiej to ma być formie? Na pewno nie będę pisał mini raportów z każdej gali. Z tych odcinków 40-minutowych mógłbym, ale nie długo przejdziemy na RAW półtoragodzinne więc sensu nie ma. Czy robić podsumowania z każdego miesiąca? Czy może jakiegoś dłuższego okresy czyt. Kwartał a może pół roku? Nie wiem, wyraźcie opinie w komentarzach! Dziś na próbę zaczniemy styczeń 1997 rok. WWF powolutku zmierza ku zmianom, w 97 rodzi się najlepsza (zdaniem wielu) era w wrestlingu. Zapraszam do czytania i pisania komentarzy odnośnie formy tej serii.

Styczeń

Zaczynamy! Początek roku nie jest porywający. Staromodny stage, stare logo, Austin nieporywający fanów. Na pewno nie czuć, że coś się zbliża. Tradycyjnie styczeń oferuje nam jedną z największych gal od WWF. Do gali PPV zostały dwie gale RAW, więc na pewno sporo się działo.

RAW przed Royal Rumble: Dwie tygodniówki miały na celu promocję PPV. Głównym feudem był feud o pas WWF między mistrzem Sycho Sidem a Shawnem Michaelsem. Hunter Hearst Helmsley jako mistrz IC zajął się Goldustem a Ahmed Johnson praktycznie całym Nation of Domination. Vader natomiast bił się z Takerem. Na papierze wygląda to cholernie dobrze! Niestety tak dobrze nie było. Sycho Sida nigdy nie polubię, może to przez tę muzyczkę. Strasznie irytująca. Trzeba jednak przyznać, że od gościa kipiało charyzmą. Shawn Michaels był ulubieńcem publiczności. ,,Złoty chłopak Texasu? był faworytem w walce na RR tym bardziej że gala odbyła się w San Antonio, Texas. Te dwa tygodnie jakoś mnie nie powaliły, jeśli chodzi o najważniejszy pas WWF.
Reszta konfliktu była nijaka. Tak naprawdę zapamiętałem, jak Terri Runnels, wtedy Marlena pokazała cycki na jednej z sobotnich gal oddzielnych od RAW. Kiepsko, oj kiepsko.

Royal Rumble: Na arenie zasiadło nieco ponad 60 tysięcy ludzi. Dosyć dobry wynik co? Walki z tych czasów nigdy nie były jakieś zajebiste. Taker vs Vader, Ahmed Johnson vs Faarooq były po prostu słabe. Warto odnotować, że Johnson rozwalił stół jednym z członków NoD a Paul Bearer zaatakował Takera czym dał zwycięstwo Vaderowi, sędzia oczywiście nie widział. HHH vs Goldust było wyjątkowo dobre. Curtis Hughes ? przydupas Huntera rozproszył sędziego, HHH zaatakował ,,złotego? clotheslinem, pedigree i po zabawie. Feud kontynuowany! Shawn Michaels vs Sycho Sid. Wyszło naprawdę fajnie. Ringowo szału nie było, ale psychologia i booking na najwyższym poziomie. Baby face wreszcie wygrywa, w Texasie, u swoich. To zawsze się sprzedaje. Royal Rumble Match z 97 roku powinien znać każdy. Jeśli napiszę, że SCSA został wyeliminowany i jako ,,nieważny zawodnik? wyeliminował Vadera, Takera i Harta to już wiecie, o co chodzi? Tak myślałem! Bardzo dobrze zabookowana końcówka, która w tamtych czasach musiała wywołać mnóstwo emocji. Steve Austin heelował, fani w sumie mieli na niego wyjebane ? rozbicie szkła podczas wejścia do ringu nikogo prawie nie ruszyło ? ale to powoli zaczyna się zmieniać. Na RR był jakiś six man jobberów, who cares!?

RAW po RR: Po PPV trzeba było wyjaśnić co ze zwycięzca flagowego meczu w WWF? Bret poczuł się wykiwany przez wszystkich i postanowił odejść. Jakiś tam ekspert ? sorry, nawet nie wiem jak się nazywa, ale mordkę kojarzę ? powiedział, że dojdzie do Fatal 4 Way’u między Stone Coldem a Vaderem, Takerem i Hartem, którzy zostali nielegalnie wyrzuceni. To niestety w lutym.

Johnson znów feuduje z Nation of Domination. Gość wygląda mocarnie, nie wiem jak to się skończy, ale powinno to się skończyć dołączeniem Ahmeda do tej frakcji, w końcu jest czarnuchem, wygląda kozacko więc co stoi na przeszkodzie? Ludzie go lubią, więc może w niego zainwestują/zainwestowali, nie wiem. Nie spoilerować!

Podsumowanie: Początek jakoś mnie nie powalił na kolana. Ogląda się jednak dobrze. Przed nami najlepsze, więc cierpliwie czekamy.

Na styczniu jakoś się nie skupiłem, nie pamiętam zbyt wielu szczegółów. O Lutym będzie raczej dokładniej. Seria nie będzie regularna. Zależy, kiedy to obejrzę, ale myślę, że raz w tygodniu powinno się pokazać. Jak najdzie mnie wena, to rzut oka również powinien być. O Payback i RAW po nim już nic nie powinno się pokazać, ktoś pytał na fan pejdżu.

Co zmienić? Pisać!

W lutym wkraczamy w fazę dwu godzinnych RAW. Dzieje się tam cholernie dużo, przez miesiąc się to nazbiera i niemożliwe będzie zebranie wszystkiego do jednej kupy w podsumowaniu miesiąca gdzie jest jeszcze PPV. Kolejny odcinek się ukaże, ale nie wiem w jakiej formie. Rzucajcie propozycje!” • Konrad Sobieszek

  Seria wydaje mi się trafionym pomysłem. Na Smart Fan Zone akurat opis tych odcinków widziałem, więc tylko przejrzałem ten artykuł, ale ogólnie to sam chętnie poczytam o Attitude.

  • Pawel Karmasz

   Tam nie było wszystkich, ba nie było chyba nawet do WMki13. Pisać co zmienić, kolejny wpis bedzie z RAW w nieco innej formule, Thursday RAW Thursday tez w innej i wybierzecie która lepsza.

   • Konrad Sobieszek

    Mówiłem o akurat tych. co opisałeś, bo ogólnie to blog szybko upadł i właściwie to tylko te odcinki były tam opisane.

 • Marky

  Opis miesiącami jest jak najbardziej ok.

 • Maciek Piątek

  “DO zawsze się sprzedaje.” Co to DO?

  • Pawel Karmasz

   *To. W sensie, że wygrana zawodnika w swoim domu, po dobrej walce i po długiej drodze zawsze się w wrestlingu sprzeda

 • Michu08

  Jeżeli bym mógł prosić aby w miare były podane wyjasnienia gdzieś skrótów. By nie było nieporozumien i pytan np “Co to DO ?”

  • Pawel Karmasz

   Tutaj po prostu błąd w pisaniu, bo miało być “To”

 • jonathan23

  Może co 2/3 odcinki? sam zaczalem ogladac i duzo sie dzieje 🙂