WWE Monday Night RAW #1197 – 02.05.2016
Scottrade Center – St. Louis, Missouri

Gale komentują: Michael Cole, Byron Saxton & John Bradshaw Layfield

Show rozpoczyna Stephanie McMahon, ale już na samym początku przerywa jej Shane McMahon. Po powitaniu na RAW Stephanie daje jej bratu fotografie, którą zniszczył Vince kilka tygodni temu. Stephanie pyta o pomysły Shane’a na dzisiejsze RAW. Shane’a natomiast interesują pomysły Stephanie, ale ta odpowiada, że fani chcą usłyszeć pomysłów Shane’a. Nagle przerywa Kevin Owens, który nazywa to, co się dzieje w ringu pięknym widokiem. Owens mówi, że powinni mu dać jako pierwszy pomysł walkę o pas Interkontynentalny po tym, jak pokonał Samiego Zayna. Kevin dodaje, że rewanż o pas Interkontynentalny mu przysługuje, ale nagle przerywa Cesaro. Były pretendent do pasu Interkontynentalnego mówi, że wczoraj przez Kevina i Zayna nie został mistrzem. Shane zapowiada walkę Owens vs. Cesaro, a zwycięzca zostanie pretendentem do pasu Interkontynentalnego.

Kevin Owens interrupts the McMahons to say that he wants an Intercontinental Championship Match.

WWE Intercontinental Title #1 Contendership Match
Cesaro def. Kevin Owens via DQ (Czas walki: 11:30)
Podczas walki Miz zaatakował Cesaro. Kevin wraz z Mizem zaatakowali Cesaro, ale nagle pojawił się Sami Zayn. Sami po wykonaniu Helluva Kick w narożniku na Kevinie próbował wykonać tę akcję na Mizie, ale uratowała go Maryse. Po brawlu Sami podniósł pas Interkontynentalny do góry.

Na backstage Stephanie spotkała Deana Ambrose, który stwierdził, że mimo tego uśmiechu na twarzy to ta sama Stephanie. Steph zaproponowała, że będzie gościem w Ambrose Asylum, a tam Dean zapyta ją o wszystko, czego chce. Dean zgodził się.

Na backstage’u R-Truth trolował Tylera Breeze używając gałęzi z telefonem. Nagle podchodzi Goldust, który ma swojego nowego partnera – Fandango.

Segment na backstage’u z AJ Stylesem, Lukem Gallowsem oraz Karlem Andersonem. Cała trójka rozmawia o przegranej przez Stylesa walce na Payback. Anderson mówi, że nie ma szans, aby Reigns opuścił Extreme Rules z pasem WWE World Heavyweight. Nagle pojawia się Reigns, który wyzywa AJ’a i jego przyjaciół do walki 3 vs. 3. AJ zgadza się.

Singles Match
Tyler Breeze (w/R-Truth) def. Goldust (w/Fandango) (Czas walki: 1:48)

W ringu są The New Day, który poinformowali, że Enzo Amore został wypuszczony ze szpitala po doznaniu wstrząśnienia mózgu na Payback. Przerwali im Simon Gotch oraz Aiden English, którzy naśmiewają się z Enzo. Przerywa im Dudley Boyz, którzy mówią, że chcą wznowienia turnieju, bo oni są najlepszym Tag Teamem na planecie. Przerywa im Big Cass, który mówi, że Gotch oraz English zadarli z jego rodziną. Dudley’sów oraz Vaudevillains może określić tylko jedno słowo “SAWFT”!

Eight Man Tag Team Match
Colin Cassady & The New Day (Big E, Kofi Kingston & Xavier Woods) def. The Dudley Boyz (Bubba Ray Dudley & D-Von Dudley) & The Vaudevillains (Aiden English & Simon Gotch) (Czas walki: 15:48)

Singles Match
Emma def. Becky Lynch (Czas walki: 5:45)

Kolejna winieta dla The Colons.

W ringu jest Dean Ambrose i rozpoczynamy kolejny epizod Ambrose Asylum, a jego gościem jest Stephanie McMahon. Dean pyta o jej reakcje na decyzje Vince na Payback. Steph odpowiada, że nie mogłabyć szczęśliwsza i opowiada o nowej erze. Steph przypomina WrestleManię 32, gdzie Reigns wykonał Spear na niej . Ambrose mówi, że Shane prowadzi lepiej RAW przez kilka dni niż Authority przez kilka lat. Steph odpowiada, że na Payback dostała cenną lekcje od Vince’a i nadszedł czas na zmiany … dlatego oficjalnie zakończy Ambrose Asylum i nadszedł czas na porwót … Hightlight Reel Chrisa Jericho! Y2J wchodzi i rozpoczyna się brawl. Po wykonaniu Codebreakera Chris opuszcza ring, ale nagle zatrzymuje się … bierze Mitcha (rośline w doniczce) i rozbija ją na plecach Deana.

WWE United States Title #1 Contendership Battle Royal
Rusev def. Alberto Del Rio & Apollo Crews & Baron Corbin & Bo Dallas & Curtis Axel & Damien Sandow & Darren Young & Dolph Ziggler & Sheamus & Sin Cara & Stardust & Titus O’Neil & Viktor & Zack Ryder (Czas walki: 13:38)

W ringu jest WWE Women’s Champion Charlotte oraz jej ojciec Ric Flair. Charlotte zaprosiła na ring Charlesa Robinsowa, który w ringu mówi, że Natalya nie klepała w matę, ale prosiła go, aby zakończył walkę. Charlotte zapytała go czy historia Robinsona, który kiedyś był w teamie z Flairem miała coś z tym wspólnego? Charles odpowiada, że nie. Na ring wchodzi Natalya, która oskarża Flaira za oszustko, a potem dodaje, że Hartowie byli, są i będą najlepsi. Charlotte chce uderzyć Natalyę, ale ta kontruje i wyrzuca z ringu mistrzynię Women’s. Nagle Flair zdejmuje marynarkę, zegarek i pierścień Hall of Fame, a potem Natalya sprowadza Rica na matę i wykonuje Sharpshooter.

Na backstage’u Stephanie ogłosiła rewanż walki Charlotte z Natalyą na Extreme Rules, a Ric Flair nie będzie mógł przebywać przy ringu.

Six Man Tag Team Match
AJ Styles, Karl Anderson & Luke Gallows def. Roman Reigns & The Usos (Jey Uso & Jimmy Uso) (Czas walki: 11:30)
Po walce Gallows raz z Andersonem wrzucają do ringu Reignsa i krzesełko. AJ nie jest za tym, aby zaatakować Reignsa i w międzyczasie bracia Usos atakują od tyłu AJ’a, Gallowsa oraz Andersona. AJ wykorzystuje krzesełko i zaatakował nim braci Usos. Reigns zobaczył to i zaatakował Superman Punchem AJ’a, a potem dodał kilka ataków poza ringiem. Na koniec Reigns wykonał Powerbomb na stół komentatorski.

——————————————————–
Zdjęcia: WWE.com
Gify: hiitsmekevin.tumblr.com • kioMsU

  Coś mi się wydaję że na ER poznamy kto naprawdę stoi za atakami na Reingsa. I to na pewno nie będzie Styles. 😀

  • Martyna Biedrzyńska

   HHH? Balor? XD Ktoś coś? XD

 • THE VIGILANTE STING

  naprawdę dobra gala zarówno otwarcie jak i zakończenie ciekawe, walki w większości stały na wysokim poziomie, bardzo licze na fatal 4 way o pas IC bo to by było coś epickiego, aż mnie zabolało jak Dean zainkasował doniczką nie w plecy tylko w kark a nawet w głowe, rozwiązanie z Battle Royalem o pretendenta jest chyba tutaj najlepszym rozwiązaniem ale dziwne że wygrał Rusev wątpie że znowu dadzą mu ten pas już bardziej liczyłem na Sheamusa no cóż zobaczymy

 • Tomasz Pisarczyk

  Ciężko się ogląda RAW z nadzieją na debiut Finna. Całą galę czekałem na ME a on się tam nie pojawił. Przez to i gala obejrzana “na odwal się” i niedosyt na koniec. xD

  • Kamil10

   Moim zdaniem lepiej o nim nie myśleć cały czas tylko oglądać normalnie. A jak się pojawi to dopiero będziesz miał niespodziankę.

   • Tomasz Pisarczyk

    To nie takie proste 😀

    • Grubas1337

     Hunter chce miec podobno Balora w nxt do konca roku, aby zostal on twarza NXT

     • Fan WWE

      za niedługo to będzie walka w ME jakiegoś PPV. Vince McMahon vs. Triple H wygrany zadecyduje do którego rosteru trafi Balor

 • Martyna Biedrzyńska

  Rusev pretendentem do pasa US? I co wygra z Kalisto na ER, potem wraca Cena i mają feud do MitB?? Powtórka z tamtego roku? :d

  • Hunico & Camacho WWE

   Haha nie no Cena nie pójdzie raczej już po pas US . Bo na SummerSlam zaklepaną ma walkę z Romkiem więc będzie celował na główny pewnie. 🙂

 • Hunico & Camacho WWE

  Ciekawe raw . Fajnie rozgrywają feud o pas IC . Chyba najlepiej , lepiej niż o główny. Kevin ma świetny mic skill ,powinni na trochę dłużej mu dawać mikrofon . Breeze w końcu wygrał ale cóż na pewno aby ten raz . Mam nadzieję że Enzo wróci na następne Raw chociaż tylko po to aby nawijać . Cass bez Enzo jest słaby . Battle Royal w końcu coś się dzieje wokół tego pasa . Gdy usłyszałem theme song Barona strasznie chciałem aby poszedł po pasa ale cóż . Szkoda . ME gali .. AJ rządzi Karlem i Lukiem to trochę słabe. Gość o połowę mniejszy od nich , nie pasuje tam . Wolałbym jednak Balora . Romek = Cena . Wolałem go jednak jako destroya w walkach. Ciekawsze były a nie całą walkę obijany nagle punch spear koniec. Przynajmniej końcówka była dobra . Po raz kolejny Romek udowodnił że czuje się lepiej jako zły . Jako heela mogę go z rok oglądać . Dalej przemilcze.

 • JoeyTribbiani

  Roman fajnie się prezentuje jako monster heel ale tą gadkę ma bardzo sztuczną i to psuje cały efekt. Jak dla mnie mógłby tłuc wszystkich prawie zawsze ale jakby było widac po nim bardziej ze ma wyje**** na wszystko. Przychodzi, niszczy i spada. Za dużo sztucznych emocji wkłada w swoje gadki.

 • JoeyTribbiani

  Roman fajnie się prezentuje jako monster heel ale gadkę ma bardzo sztuczną i to psuje cały efekt. Jak dla mnie mógłby tłuc wszystkich prawie zawsze ale jakby było widać po nim bardziej ze ma wyje**** na wszystko. Przychodzi, niszczy i spada. Za dużo sztucznych emocji wkłada w swoje gadki. Tak jak to było z the shield. Mało gadki, ewentualnie konkrety które ciekawie się słuchało i rozwałka.

 • JoeyTribbiani

  Roman fajnie się prezentuje jako monster heel ale gadkę ma bardzo sztuczną i to psuje cały efekt. Jak dla mnie mógłby tłuc wszystkich prawie zawsze ale jakby było widać po nim bardziej ze ma wyje**** na wszystko. Przychodzi, niszczy i spada. Za dużo sztucznych emocji wkłada w swoje gadki.Powinno być z nim tak jak to było z the shield. Mało gadki, ewentualnie konkrety które ciekawie się słuchało i rozwałka.

  • THE VIGILANTE STING

   ja mam wrażenie że ktoś mu co do słowa pisze na kartce co ma powiedzieć a on się uczy tego na pamięć bo tak to wygląda

   • sksfd

    To się nazywa script.

    • Tomasz Pisarczyk

     No wiadomo, że skrypt, ale są różne sytuacje. Nie wystarczy nauczyć się i powiedzieć. Trzeba dostosować się do sytuacji, reakcji tłumu, ewentualnych błędów, trochę poimprowizowac, dodać cos od siebie.. To ma wyglądać naturalnie, a nie jak na akademii w podstawówce.
     Porównaj sobie Jericho i Romka. I tu i tu jest skrypt.

 • Kamil10

  Raw bardzo dobre, nie chce mi się wszystkiego po kolei omawiać bo nie ma potrzeby. Wiedziałem, że na dzisiejszym raw nie będzie: “i respect you” tylko jakiś brawl, ale zobaczyliśmy jak pięknie Romek rozwala Stylsa. Mi się to podobało i oby doprowadziło to oficjalnego heel turnu.

  • THE VIGILANTE STING

   wkurwiony Roman to dobry Roman ;D

   • Kamil10

    Dokładnie :D. Ale jeszcze w heel turnie jakby pociągnął za sobą braci Usos to by było super. Bo się już przyjedli.

 • JoeyTribbiani

  a co sądzicie o Cenie? jak dla mnie jest teraz jednym z najbardziej interesujących zawodników a jego walka z romanem by była wspaniała

  • Kamil10

   Ja bym wolał Rollinsa do walki z Romanem. Mają wspólną historię, Rollins ma rewanż i więcej może w ringu pokazać od Ceny. Walka jego z Romkiem mogłaby być dobra. Nikt nie wierzył że walka Aja z Romkiem może być dobra, a wyszła moim zdaniem świetnie, także Rollinsa z Reignsem mogłaby wyjść również dobrze.

  • StachuXXX

   Ja tam bym chciał (marzenia) walkę na summer slam o WWE WHC John Cena(c) (jako heel) vs Dean (wygrywa).

 • Konrad Sobieszek

  RAW nie było jakieś specjalne. Niby złe nie było, ale w sumie to w porównaniu do odsłon sprzed Payback to obniżyło loty.

  Początkowe promo nudziło mnie bardzo. Shane i Stephanie wymieniali się grzecznościami do niczego nie doprowadzając. Na szczęście mają KO, który może uratować każdy segment od nudy. Wkrótce pojawia się Cesaro i mamy pierwszy mecz na RAW. Dziwne trochę, bo widzieliśmy dosłownie taki sam skład o taką samą stawkę 3 tygodnie temu… Nowa Era? Stare zwyczaje…
  Walka oczywiście byłą dobra, zakończona przed dq. Krótki brawl i wchodzi Sami, który się nie patyczkuje i od razu po sprzątnięciu ringu sięga po pas. Trzeba przyznać pasuje mi on jako IC Champion.
  https://twitter.com/WWECreative_ish/status/727294474909413376

  Segment Tylera, R-Trutha, Goldusta i Fandango… Straszne. Biedny Tyler – przecież zasługuje na więcej niż to… Dobrze, że chociaż mecz wygrał. Dzisiaj został pokonany kolejny wielki streak – przegranych Tylera.

  New Day z dobrym promem, reszta średnio. Dobrze, że postanowili dać shota VV. To było jedyne logiczne wyjście. https://twitter.com/WWECreative_ish/status/727304319024795648
  Mecz był za długi. Strasznie się wynudziłem podczas niego. Jedynie Bubba coś tam się starał. Trochę dziwne, że pretendenci przegrywają swój pierwszy mecz po dostaniu shota, zwłaszcza, że potrzebowali zwycięstwa (gdyż nie wygrali wczoraj).
  Ciekawostka. New Day aby pobić rekord najdłużej panujących mistrzów TT musi trzymać pad do Battleground. Wtedy będą mieli 333 dni na koncie wyprzedzając Kendricka i Londona o 2 dni. Wtedy też nie będą mieli już żadnych rekordów do pobicia oprócz ilości zdobytych pasów tag teamowych, gdzie na razie zaliczają drugi run z pasem, a rekord to… 3. Wszystko więc jest możliwe i w zasięgu ND.

  Szkoda, że Emma z Becky nie dostały więcej czasu. Mogłyby wykręcić fajny 10-minutowy pojedynek.

  Ambrose Asylum było punktem zwrotnym. W końcu coś się zaczęło dziać ciekawszego. Ambrose zasypywał Stephanie trudnymi pytaniami i zachowywał się trochę heelowo trzeba przyznać. Stephanie mimo, ze grała glównie tą dobrą, to jednak gra Ambrose’a wkurzyła ją na tyle, że zdjęła AA i Chris powrócił jako host HR. Całkiem fajny pomysł z Stephanie jako taką cukierkową szefową – jednocześnie złą do szpiku kości. Teraz zamiast slapów i krzyków będą uśmiechy, miły głos i uderzanie tam, gdzie najbardziej boli. Mi to pasuje.
  Feud z Jericho jednak jeszcze nie został zakończony, ale dopiero teraz zaczyna on mieć większe znaczenie. RIP Mitch.
  https://twitter.com/WWECreative_ish/status/727318143127834624
  https://twitter.com/mauroranallo/status/727317928341708801

  Battle Royal był dla mnie najważniejszym punktem gali, gdyż był jedynym meczem ze sporą stawką, gdzie zwycięzca nie był znany. Było wielu kandydatów do zwycięstwa, ale dla mnie najważniejsze było, żeby ani Alberto, ani Sheamus, ani Baron nie dostali shota, bo: Alberto już miał swoją szansę, Sheamus… sam nie wiem – ale nie ekscytowałbym się jego zwycięstwem, a Corbin dzień wcześniej został pokonany w ośmieszający sposób. Osobiście wygraną Ruseva uważam za najlepszy wybór. Ten tytuł go po prostu potrzebuje. A on potrzebuje tytułu. Mam nadzieję, że Rusev go wygra i potem będzie feud z resztą Ligi, no a potem… potem zobaczymy, ale mam nadzieję, że najbliższe miesiące pomogą mu się odbudować.
  BTW. na grafice poprzedzającej Battle Royal był;o kilku zawodników, którzy w meczu nie wystąpili. Ryback, Swagger i Slater. Ryback podobno poprosił na odesłanie do domu i podobno jest w trakcie dyskutowania kontraktu. Swagger ostatnio pisał na twitterze, ze to była najlepsza praca jaką miał. To, że tylko dwójka Outcastów walczyła też daje do myślenia, że Heath też już długo nie zabawi. Najmniej mi szkoda Swaggera, bo średnio się nadawał jako jobber, a wiadome było, że wyżej już nie pójdzie. Ryback myślę, że sam czuje, że stać go na więcej, ale tutaj nie ma miejsca. Najbardziej szkoda mi Heatha, gdyż dopracował sztukę jobbera do perfekcji, a teraz jedynym świetnym jobberem zostaje Bo Dallas. Pierwsze cięcia już widać. Chyba więc Brand Splitu w najbliższym czasie nie będzie.

  Natalya vs. Charlotte było całkiem dobrym segmentem. Natalya nie wygląda jak idiotka w tym feudzie, a to jest najważniejsze. Stypulacja jest bardzo dobra, zawsze lubiłem submissiony matche, a Natalya i Charlotte są najlepsze właśnie w klasycznym, bazującym na dźwigniach i chwytach wrestlingu, więc szczerze powiedziawszy bardzo czekam na tą walkę. Do tego nie będzie Rica. Ogólnie Charltte coraz bardziej zaczyna przypominać Rollinsa. Teraz czeka ją ten okres, w którym Rollins był podczas MITB, gdzie bez niczyjej pomocy pokonał Deana. No a potem już Sasha albo Becky.

  Main Event był dobry. Dobrze podkręcił emocje. No i nikt nie wyszedł po tym słabo. Roman, gdy zamienia się w tego dzikusa jakim był w Shield jest zdatny do oglądania. Zobaczymy jak przez te trzy tygodnie rozwinie się akcja, ale ogólnie rzecz biorąc, to podobają mi się te rozwiązania i kierunek WWE.

 • Konrad Sobieszek

  Tak na marginesie i poza tematem. Nie wiem czy oglądacie E&CShow, więc zamieszczę tu tego tweeta:
  https://twitter.com/DeathToAllMarks/status/727484149670502400

  • kioMsU

   Ta, to wygrało wszystko. 😀
   Ale w sumie trochę dziwne że Vincent pozwala na takie coś, czyżby jakaś umowa między Punkiem i WWE o wykorzystywanie wizerunku?

   • Konrad Sobieszek

    Nadal mają prawa do jego wizerunku zdaje mi się…

    • Tomasz Pisarczyk

     Na Payback w Chicago mogli puścić jego theme podczas speachu Vince’a. Reakcja dekady.

     • THE VIGILANTE STING

      wyobrażacie sobie teraz powrót Punka i tą reakcje publiczności ;D

 • Seba

  Raw bylo dobre. Ludzie sami sobie szkodzicie napalajac sie na Balora i innych ludzi.
  Owszem byloby ciekawiej ale wszystko przyjdzie w swoim czasie

 • Rafiki90

  Tak poza tematem. Ja rozumiem, że zliczanie głosów z naszych komentarzy było żmudne, ale obecny Typer jest… Zły:P Najpierw był problem z wklepaniem głosów za FastLane2016, a teraz coś mi się zdaje, że za dużo mi się wbiło punktów za Payback2016. Jest jakaś możliwość, by wzbogacić go o historię własnego obstawiania chociaż?

 • Jeff Hardy

  Ja mam takie pytanie. Czy Zack Ryder coś przeskrobał na backstage’u, powiedział albo zrobił coś czego nie powinien (jak swego czasu Jack Swagger) że go tak kompletnie szmacą?

  • Konrad Sobieszek

   Szmacą go? Drugie miejsce w Battle Royalu to zeszmacenie? Jak dla mnie to jego obecna pozycja zwiastuje dla mnie coś wielkiego, albo po prostu WWE postanawia go nagrodzić za tyle lat współpracy i wierności. Coraz bardziej wyrasta mi na kandydata, by gdzieś w przyszłości zostać bardzo poważnym graczem w WWE, bo to co się z nim teraz dzieje wygląda jak początek fenomenalnej historii underdoga.

   • Jeff Hardy

    Jak na moje to wyglądało tak że znów został pogrzebany. Eliminuje Sheamusa, przejmuje kontrolę nad walką, nawet finishera wykonał i nagle marzenia legły w gruzach bo Rusev go od tak wyrzucił.
    Na co Rusevowi tittle shot? Zack miałby potencjał żeby przynajmniej stworzyć inną walkę z Kalisto a nie znów “dawid vs. goliat” gdzie luchador jobbuje na każdym RAW a później wygrywa na ppv.

    • PM Rock

     Na co Rusev’owi title shot? Może na to, że jest szmacony od czasu kiedy przegrał z Ceną a na pewno na to nie zasługuje, więc może dlatego dostał shoota. Może także dlatego by podnieść range pasa, która właśnie była świetna kiedy to Rusev go posiadał a teraz ten pas nieznaczny nic. Wiesz co to znaczy Underdog? Koleś dotrwał do samego końca wyeliminował nawet ADR( Sheamusa wyeliminował chyba ADR albo Rusev) i walczy już tylko z Rusevem o pretendenta, ale jak zwykle na ostatniej prostej mu się nie udaję. To właśnie się nazywa underdog.

 • ShymonWWE XD

  Vince zostaw Goldusta. Co ty robisz z tak utytułowanym zawodnikiem? Czemu jest on pośród jobberow typu Breeze albo Fandango. #PushGoldust

 • Darek Góra

  ja cos czuje że będzie tak, że do romana reingsa i braci usos dołączy rollins, a do aj luka i gallowsa balor, i na mitb 8 tag team match. Roman na ER szykuje się do speara przybiegają luke i gallows i bracia usos tylko przegryają i dalej sa obijani, przybiega rollins a chwile po nim balor, oraz rollins vs balor moja walka wymarzona super by była .A wiadomo co z beyley kiedy jej debiut bo ostatnio to nawet walki 1 na 1 przegrywa