WrestleMania często uważana jest za miejsce narodzenia wielkiej i spektakularnej rozrywki. Niezliczona ilość magicznych momentów, zaskakujące walki i wielkie emocje. W swojej historii posiada nie tylko te dobre momenty, ale także te złe. Jak wszystko, WrestleMania ma też swoją dziwną stronę…

W tym roku, jedną z największych walk będzie bez wątpienia walka Shane’a McMahona z Undertakerem. Wszyscy są ciekawi przebiegu jak i zakończenia walki.

Czym byłaby WrestleMania bez swoich dziwnych wybryków, cudacznych stypulacji i niewybaczalnych błędów?

Walki na tej liście można podzielić na dwie kategorie: takie, które od początku odgrywają swoją rolę i znają swoją pozycję w karcie, ale również na takie, na które po prostu nie ma wymówki. Te drugie zazwyczaj są winowajcami całej WrestleManii, a potem te lepsze momenty po prostu nie są zapamiętywane.

Walki te zostały wybrane z powodu “jakości” dziwactwa. Kto wie kiedy zobaczymy kolejne…

10. Goldberg vs. Brock Lesnar – WrestleMania XX
Zacznijmy od walki, która była dziwaczna pod względem nie tego, co działo się w ringu, ale tego, co się nie wydarzyło. To mogło być starcie tytanów i majstersztyk w karierze obu panów.

Zamiast tego fani doskonale wiedzieli, że zarówno Brock Lesnar jak i Goldberg odejdą z WWE. Ani jeden, ani drugi nie dostali dobrej reakcji ze strony fanów w Madison Square Garden, nawet Steve Austin (jako sędzia specjalny tej walki) nie osłodził atmosfery.

Obaj panowie stoczyli niezbyt długą walkę. Po usłyszeniu gongu minęły prawie dwie minuty, zanim doszło między nimi do tej nijakiej walki. Goldberg odniósł zwycięstwo po strasznie dziwnych dźwigniach, wolnych i drętwych akcjach. Wtedy też Stone Cold dał fanom powód do cheeru wykonując Stunner Brockowi i Goldbergowi.

WWE.com

9. Roddy Piper vs. Bad News Brown – WrestleMania VI
Kolejny przykład dziwacznej walki na WrestleManii, która zakończyła się podwójnym wyliczeniem poza ringiem po ledwo sześciu minutach. Jednak prawdziwym powodem, dla którego ta walka została wybrana jako jedna z najdziwniejszych jest występ Hot Roda, a dokładniej sposób w jaki został przedstawiony.

Hall of Famer zdecydował się zawalczyć wygłaszając wcześniej promo – Roddy Piper był pokryty w połowie czarną farbą. W dużej mierze chodziło tutaj o zdumienie fanów z 1990 roku – dzisiaj już mało kto o tym mówi. W 2012 roku, w wywiadzie Piper ujawnił:
“Miałem walkę, Vince sprawił, że to, czym mnie pomalowali było specjalne. Wykonałem swoją robotę, wróciłem, a to nie chciało ze mnie zejść”

Farba utrzymywała się widocznie przez około miesiąc, po specjalnych zabiegach (między innymi sauna) farba w końcu zeszła. Dziwne, dziwne i jeszcze raz dziwne…

WWE.com

8. Big Show vs. Akebono – WrestleMania XXI
Można oczekiwać, że poziom wspaniałości WrestleManii ewidentnie spada, gdy w grę wchodzi coś nie-wrestlingowego. Właśnie 21 WrestleMania była tego przykładem.

Po wspaniałym klasyku między Shawnem Michaelsem a Kurtem Anglem, liny zostały zdjęte, na płótnie pojawił się okrąg i na arenie pojawił się legendarny zapaśnik sumo Akendo. Jego przeciwnikiem był Big Show, oboje zmierzyli się w jednej z najdziwniejszych walk w historii WrestleManii.

Ta walka zdecydowanie nie pasowała publiczności, która zasiadła na WrestleManii. Nawet Tazz i Michael Cole, którzy mówili o “pięknie tej walki, równowadze i szybkości” nie przekonali ludzi do tej walki. Zwyczajnie brakowało tu czegoś, dzięki czemu inni mogliby cieszyć się z występu celebryty na WrestleManii.

W tamtych czasach Big Show był facem i okazał szacunek Akebono po porażce – tym samym fani zawiedli się, że nic się nie wydarzyło, a zakończenie było po prostu marne.

WWE.com

7. Undertaker vs. Big Boss Man – WrestleMania XV
Walka ta została zapamiętana głównie jako jedna z najsłabszych podczas niesamowitego Streaku Phenoma. Była to bardzo biedna walka, w szczególności dlatego, że to był to Hell in a Cell Match, więc ludzie nastawili się na emocje wiążące się z tą stypulacją. Jednak jakość tej walki można określić jednym słowem – błazenada.

Undertaker i jego Ministerstwo zaatakowało Boss Mana po walce. Później powiesili go na suficie, a ten moment był jednym z najbardziej wizualnie szokujących w historii WrestleManii.

Mimo to najbardziej przerażająca jest myśl, że to nie jest najdziwniejsza walka w historii Streaku, jednak do niej niebawem dojdziemy…

WWE.com

6. Jake Roberts vs. Rick Martel – WrestleMania VII
Blindfold Match z natury jest dziwną stypulacją, a tym bardziej, gdy widzimy ją na największej scenie ze wszystkich. Na WrestleManii VII zobaczyliśmy walkę Jake “The Snake” Roberts kontra Rick “The Model” Martel właśnie z tą stypulacją. Ta walka jest bez wątpienia jedną z tych bardziej absurdalnych w historii WrestleManii.

Opinie na temat tego pojedynku były podzielone, jedni widzieli w tym komedię i dobrą zabawę. Drudzy zaś zwyczajną stratę czasu. Walka trwała prawie 8 minut, z czego większość “walki” to szukanie przeciwnika, aby mu cokolwiek zrobić.

Nieważne jak ludzie widzą tę stypulację, ale ten pojedynek ewidentnie nie powinien mieć miejsca na WrestleManii.

wwe.com

5. Undertaker vs. Giant Gonzalez – WrestleMania IX
O tym była mowa. Najgorsza walka podczas Streaku Undertakera. Potencjalnie nawet najgorsza w karierze Phenoma. Chyba najbardziej pamiętliwym momentem tej walki jest Giant Gonzalez, który był potworem noszącym strój gołego, umięśnionego mężczyzny … dodatkowo owłosionego.

To jedna z najdziwniejszych walk, która przytrafiła się Undertakerowi. Ciężko jest znaleźć określenie dla walki na WrestleManii, która zakończyła się przed dyskwalifikację, bo przeciwnik został znokautowany szmatką nasączoną chloroformem.

Przypomnę tylko, że jest to jedyna walka z całego Streaku, która zakończyła się nie przez Pinfall czy Submission. Nie licząc oczywiście Casket Matchu z Markiem Henrym.

wwe.com

4. Butterbean vs. Bart Gunn – WrestleMania XV
Fani WWF z roku 1998 z pewnością pamiętają niezbyt słynny “Brawl for All”. Był to turniej, w którym wystąpili m.in. Bradshaw, Marc Mero, The Godfather i biedny, oj biedny Bart Gunn.

Podobno turniej został stworzony, aby uzyskać przewagę nad “Dr. Death” Stevem Williamsem, który uznawany był za twardziela. Celem tego Bart Gunn miał skraść show, niespodziewanie wygrywając serię walk.

Nagroda za wygranie turnieju? WrestleMania XV! A na niej walka z profesjonalnym bokserem – Butterbeanem. Nie trzeba o tym mówić, ale Bart Gunn znalazł się w kiepskiej sytuacji, a swoją walkę na WrestleManii przegrał. Już w pierwszej rundzie został znokautowany jednym trafieniem.

WWE.com

3. Daniel Bryan vs. Sheamus – WrestleMania XXVIII
Gdy spotkasz fana Daniela Bryana i powiesz mu “18 sekund” to możesz liczyć się z tym, że nie będzie on do ciebie przyjaźnie nastawiony. Niektórzy nawet rzuciliby się z pięściami. Na tę “walkę” otwierającą WrestleManię przeznaczono dokładną ilość czasu. Przypomnę, że walczyli o pas World Heavyweight…

Chociaż Daniel Brayn był heelem, to właśnie wtedy zaczynała się jego wielka, popularna integracja z fanami. Można powiedzieć, że był gdzieś pomiędzy “internetową gwiazdą” a “wiarygodną, przyszłą, główną atrakcją”. Z każdą kolejną walką, stawał się bardziej popularny, ponieważ jego występy były coraz lepsze.

Następnie, co wydaje się być dość dziwnym przykładem celowego przystopowania pushu, Daniel Bryan stracił swój pas na rzecz Sheamusa w zaledwie kilkanaście sekund. Sypiąc dodatkowo sól na ranę, na następnym RAW Sheamus próbował ukraść chanty “Yes! Yes! Yes!” głównie po to, by ludzie buntowali się przeciwko Danielowi.

Ta dziwna walka w pewnym stopniu została zapamiętana jako starter do kariery Daniela Bryana, która kończy się statusem supergwiazdy. Może nie jesteśmy w stanie spojrzeć na tę walkę inaczej niż na “parodię”, ale przynajmniej od tamtej pory WWE widziało w Bryanie przyszłą i popularną gwiazdę.

WWE.com

2. Bam Bam Bigelow vs. Lawrence Taylor – WrestleMania XI
To już nic nowego, że w świat WrestleManii zaangażowani są nie tylko atleci, ale także celebryci. Już na pierwszym evencie mogliśmy zobaczyć Cyndi Lauper i Mr. T, którzy odgrywali swoje rolę. Z pewnością to nic nadzwyczajnego zobaczyć celebrytę w walce na WrestleManii … ale zobaczyć supergwiazdę NFL w … Main Evencie? W zwykłym pojedynku? To też dość dziwne, nawet dzisiaj. Z szacunku do Lawrenca Taylora (dwukrotnego mistrza SuperBowl i Hall of Famera NFL) trzeba przyznać, że jego występ był naprawdę dobry jak na nie-wrestlingową osobę.

WrestleMania była Main Eventowana przez wielką gwiazdę NFL i midcardera – “nikt tego nie mógł przeoczyć”. Jednak pozycja tej walki w karcie WrestleManii sprawia, że jest to jedna z najdziwniejszych walk w historii WrestleManii.

Wyobraźcie sobie Ryback vs Ray Lewis. Zmierzyliby się w ringu? Czy może na boisku do baseballa?

wwe.com

1. Yokozuna vs. Hulk Hogan – WrestleMania IX
Ten niezbyt sławny triumf Hogana nad Yokozuną jest nie tylko jednym z najgorszych bookingów w historii WrestleManii, ale jest także wspaniałym przykładem niesprawiedliwej polityki, jaką rządzi się WWE. Oryginalnie w Main Evencie mogliśmy zobaczyć mistrza WWF Breta Harta walczącego z “japońskim” heelem. Walka powinna zakończyć się zwycięstwem umysłu nad masą, ponieważ już w tamtych czasach zapoczątkowano współczesne pokolenie gwiazd.

Zamiast tego zobaczyliśmy jak Hogan napina swoje mięśnie i twierdzi, że musi wyjść z pasem właśnie z tej WrestleManii. To było jedno z najbardziej niedbałych i nieprzekonujących zakończeń WrestleManii. Prawdopodobnie dzisiaj już nikt nie chciałby zobaczyć czegoś takiego na własne oczy – bo takich zakończeń było niewiele.

Bret Hart przegrał z Yokozuną (przy pomocy Mr. Fuji). Wygrany zaś natychmiast – wręcz nielogicznie – wyzwał do pojedynku Hulkstera. Hogan przyjął wyzwanie po otrzymaniu błogosławieństwa od Breta Harta – tu właśnie była scena niesprawiedliwej polityki WWE. Co się wydarzyło później? Hogan pokonał Yokozunę w zaledwie 22 sekundy.

wwe.com

 

—————————————————

Źródło tłumaczenia: whatculture.com • THE VIGILANTE STING

  wygląda na to że do tych najdziwniejszych walk na WM może dołączyć walka HHH vs Reigns jak zobaczymy Romka z pasem czysto pokonującego the game’a

  • Kamil10

   jak będzie dobra walka to raczej nie

   • THE VIGILANTE STING

    sądze że nawet jak bardzo romek byłby zakrwawiony to i tak bedzie wybuczany ale może sie COŚ wydarzy zobaczymy za tydzień

  • Julia O’Mac

   może raczej nie tak czysto,bo przecież mówi się,że Roman będzie miał heel turn,więc może już na WM?

   • AssCrackBandit

    Heel Turn będzie po tym jak po wygranej walce zostanie tak bardzo wybuczany jak żadny champ w historii WWE. Jeśli zostanie to jako Main Event spodziewam się nawet że ludzie po prostu wyjdą z areny.

    • Jeff Hardy

     Cena na MitB w Chichago w 2011 pobił i ustanowł rekord nie do pokonania.

 • Konstantin

  Do tego może dołączyć walka New Day-LoN która się okazuje nie być walką o pasy tag teamów co jest dziwne. Skoro walczą bez stawki to mogliby dać starcie WF-LoN a New Day dać innych rywali

 • Konstantin

  Do tego może dołączyć walka New Day-LoN która się okazuje nie być walką o pasy tag teamów co jest dziwne. Skoro walczą bez stawki to mogliby dać starcie WF-LoN a New Day dać innych rywali

 • Konstantin

  Do tego może dołączyć walka New Day-LoN która się okazuje nie być walką o pasy tag teamów co jest dziwne. Skoro walczą bez stawki to mogliby dać starcie WF-LoN a New Day dać innych rywali

  • THE VIGILANTE STING

   ale teraz WF ma tylko trzech członków wiec oni mogliby walczyć z New Day

   • Dean AmbrosePL

    Prawda bo Harper ma kontuzje…

  • Dean AmbrosePL

   Co to WF? Sorry ale mam skleroze xD

   • Konrad Sobieszek

    Wyatt Family…

    • Dean AmbrosePL

     Dzięki. Mówie ci ja to nie pamiętam xD

 • Radzio Radiksen

  ja bym dodał walkę Hogan vs Giant na wm3 ze względu na to że jakim cudem Hulk mógł wygrać? Gdyż masa po stronie Gianta była, to jakim cudem Hogan wykonał bodyslam na Giancie?

  • Dean AmbrosePL

   To nie jest dziwne lecz niesamowite!!! A Andre memorial battle royal na WM 30 to co? JAKIM CUDEM CESARO PODNIÓSŁ BIG SHOWA?

 • Konrad Sobieszek

  Można by dodać Miz vs. Cena na WM27. Count-out w Main Evencie Wrestlemanii tylko po to, żeby wypromować Rock vs. Cena za rok… Tragedia.

 • Dean AmbrosePL

  Ta WMka nie będzie dobra jeśli ME bedzie HHH vs RR. Romek bedzie wybuczany na 99,99%. Ale kto wie jeszcze jedno RAW i SD może Dean znowu coś dostanie xD Ja to czekam na raw typer wmki zdjecia stageu i nxt takeover ( sorry za orto ale spieszę się i mam 5 minut do wyjscia) xD

  • Konrad Sobieszek

   Kto wie, może zaskoczą nas nawet lepiej niż rok temu. Być może jednak planują jakieś genialne rozwiązanie do ME WM. Osobiście muszę powiedzieć, że tak mi się właśnie wydaje.

   • Oskar Kotkowski

    Rok temu niczym mnie nie zaskoczyli, wszystko było do przewidzenia.. ;/

    • Konrad Sobieszek

     Nie no wiem, że niektórzy rozważali możliwość cashu. Ale WWE dobrze rozegrało pojedynek między Reignsem i Brockiem, bo np. ja wiedząc, że może pojawić się walizka, podczas pojedynku kompletnie o tym zapomniałem. Jak usłyszałem muzykę Setha, to byłem ładnie zszokowany. Co nie zmienia faktu, że było to w pewien sposób przewidywalne, choć znacznie mniej niż po prostu wygrana Reignsa czy obrona Lesnara, jakby nie patrzeć, to był cash-in w Main Evencie.

     • Dean AmbrosePL

      Ja to oglądałem w październiku, dopiero wtedy dowiedziałem sie co to WM, SummerSlam i inne PPV. WWE zacząłem się interesować we wrześniu 2015 a wiem więcej niż mój kolega który się interesuje od 2 lat. On to naprawde jest na czasie xD On przychodzi i mówi mi co było na RAW z przed 2 miesięcy xD Ja po każdym RAW i SD oraz NXT i PPV mówie co się działo, jedynie nie obejżałem ME TLC i wogóle SurSeries. Np wczoraj dzwoni i gada: Wiesz co, na WrestleManii będzie Undertaker, Shane Mc Mahon, Triple H, Romek, Dean i Lesnar!!!
      Ja: No a jak może nie być HHH przecież on jest mistrzem!! Nawet będzie Chris Benoit, Andre The Giant i będzie walczył z Big Showem!!! (nie gadajcie że się nie znam bo wiem że oni nie żyją, ja tylko zażartowałem) ale on tydzień temu mówił mi to że nie żyją, ja już to dawno wiedziałem a i tak mi uwierzył i zaczął pier**lić wszystkim jeszcze sobie wymyślił HBK który na Payback będzie walczyć o pas WHC i wszyscy się z niego śmieją xD
      Mówi że ja kłamie obraził się na mnie i powiedziałem żeby się ogarnął i leczył się na skleroze xD
      A finał taki że 4 godz siedział na tej stronie którą mu poleciłem. (wwepolska.pl) Na pewno by się dowiedział kto żyje i jakie tytuły miał jakiś Mr. Perfect którego i tak nie zna xD Taki z niego tępy idiota, a raz taki numer odstawił że zaczął mi pokazywać jak się robi pedigree, YES Lock i mówił mi że The Rock wygrał RR w 2000.

 • Dean AmbrosePL

  Tak sobie popatrzyłem co jest na kanale WWE na YT i są treningi Shanea. On pewnie wygra ale napewno nie czysto. Te kopnięcia w twarz kolanem rozwalą Takera. Obejrzyjcie to on tam ostro ostro ćwiczy.

 • Dean AmbrosePL

  Tak sobie popatrzyłem co jest na kanale WWE na YT i są treningi Shanea. On pewnie wygra ale napewno nie czysto. Te kopnięcia w twarz kolanem rozwalą Takera. Obejrzyjcie to on tam ostro ostro ćwiczy.

  • Tomasz Pisarczyk

   *na pewno
   Te treningi to podpucha. I tak to jest ustawione i żadne treningi muai-tai nic mu nie pomogą.

 • Dean AmbrosePL

  Ludzie przecierz nie można dodać walki New Day vs LoN bo ta walka się jeszcze nie odbyła! HHH vs Romek tak samo.

  • Tomasz Pisarczyk

   *przecież

 • Konrad Sobieszek

  Miz kontuzjowany na Live Evencie.

 • john ślina

  co do romana to w ostatnim wywiadzie odpowiedział na odwieczne pytanie
  CZEMU JEST WYBUCZANY
  (roman)-może fani nie lubią mojego stroju
  XDDDDDDDD

  • THE VIGILANTE STING

   każdy zna strone wrestlingnews.pl nie musisz tutaj tego pisać 😉

   • john ślina

    TA WIEM ALE MIAŁEM Z TEGO DOBRĄ RADOCHE

  • Kamil10

   przecież on wymówił kilka przykładów, nie tylko to.

 • Dean AmbrosePL

  Ta WMka nie zapowiada się dobrze z takim match cardem. Mało niezbyt ciekawych walk nie licząc Ladder matchu, Div, Taker i Shane, Ambrose i Lesnar I PAUL HEYMAN xD

 • Patryk Pawlak

  A może Shane po walce będzie miał przejęta już władze i zmieni ME WM?? :”D

  • Diego Lopez

   Ty dobry pomysł 🙂

  • Dean AmbrosePL

   Zwróćcie uwagę na to że on przejmuje tylko RAW a nie całe WWE

 • Dean AmbrosePL

  Oto walka o której pisałem kilka dni temu, niestety nie cała: https://www.youtube.com/watch?v=lO9uKj9Z48s

 • Artur Pieczyński

  Jakiś czas temu (kilka miesięcy) było mówione, ze Stardust dobiega końca, co powiecie na zwycięstwo Stardusta na WM i pojawienie się na Raw jako Cody Rhodes?

  • Sheamus fan

   W innym zaś miejscu powiedział, że to koniec Cody’ego i to chyba tydzień po zacytowanej powyżej wypowiedzi, więc wątpie.