Hayabusa nie żyje… Spoczywaj w pokoju legendo!

Powracamy do oceniania NXT! Tydzień temu miałem już napisany rzut oka, ale do publikacji nie doszło. Ostatni odcinek z CFE Arena (wreszcie), więc do dzieła!

The Vaudevillains vs Hugo Knox & Tucker Knight

Vaudevillains wracają na NXT i pokonują nic nieznaczący Tag Team. Pewnie powiecie ,,na kiego grzyba bezsensowna walka, która nic nie dała?? A no dała? Vaudevillains idą w stronę heel turnu i każda ich walka do tego zbliża. Czy to dobry pomysł? Absolutnie nie. Jako face?owie mają ogromny potencjał, jednak cały hype opadł, gdy przegrali pasy na podrzędnym epizodzie NXT i nie wprowadzili ich do MR. Teraz już nie elektryzują, są nudni więc chcą ich turnować. Szkoda, bardzo oryginalny Tag Team, cholernie dobry i dziwie się czemu WWE zwleka z ich awansem, to samo z Collinem i Enzo.

Emma vs Santana Garrett

Promocja Emmy. Nic dla niej na razie nie ma, to niech się przypomni szerszej publiczności. Santana jest nikim, ale pamiętajmy, że Sasha, Bayley, Becky też tak zaczynały. Po kilku akcjach widać potencjał ringowy, czekamy na coś więcej dla panny Garrett.

Elias Sampson

W wersji roboczej go pominąłem, co nie zbyt dobrze o nim świadczy. Ma wygląd, jakiś gimmick, ale strasznie zanudza. Ta gitara aż prosi się o cotygodniowe rozwalanie, ale polityka WWE staje temu na przeszkodzie. Nie widzę przyszłości u Eliasa, jeśli dalej będzie miał taką rolę.

This is Awesome!

Marzenie z czasów bycia januszem spełnione, Austin Aries w WWE … a co lepsze w NXT! Zawsze go chciałem tu zobaczyć, ma wygląd, ring skill, mic skill no i charyzmę, czyli wszystko, co jest ważne, aby być ulubieńcem smartów. Gwiazda indys i TNA, każdy wie kim on jest. Oczywiście zaskoczenia nie było, na fp WWE dało wideo, nawet theme song był do pobrania przed debiutem w TV, a i na YouTube można znaleźć jego walke z live eventu NXT. Na pierwsze NXT Takeover dostaje Corbina. Gościa, który kreowany jest na niszczyciela, więc nie byłbym taki pewny co do jego zwycięstwa. Będę mu jednak cholernie kibicować, pop pewnie dostanie spory i grzech będzie go od razu udupić. Czy sięgnie po pas NXT? Czy wejdzie do głównego rosteru? Na razie za wcześnie, aby na to odpowiedzieć.

Finn Balor vs Neville

Pisząc tytuł nagłówka, pomyliłem się i z początku napisane było ,,Prince Devitt vs PAC?. Zorientowani zrozumieją tę pomyłkę, ci mniej?niech po prostu wpiszą w YouTube tych dwóch zawodników. Czy na tym NXT przebili swój popis w finale Juniorów w 2012 w NJPW? Nie, ale pokazali niewiele mniej. Bardzo dobry pojedynek, emocje, technika, budowanie napięcia i opowiedziana historia. Czy to najlepsza walka w NXT od Sashy z Bayley w Brooklynie? Byłbym skłonny tak napisać. Wyrzucenie Neville?a za ring i trzepnięcie głową o schodki ? wyglądało boleśnie i niebezpiecznie, nie wiem, czy to miało tak wyglądać. Taka walka śmiało mogłaby kończyć Takeover.

Niektórzy twierdzą, że Finn jest strasznym mistrzem, nie powącha main eventowania w WWE. Cholera, gość ma kapitalny wizerunek, gimmick, w ringu robi cuda a no i posiada ,,Balor Club?. Pojaiwa się co dwa/trzy tygodnie, aby nie spadł na niego hype. Jest mistrzem, na którego czeka się z niecierpliwością. Zgodzę się, że jest źle rozpisywany, bo sam Finn robi wszystko, co może. Brakuje mu rozpisanych feudów, jakichś segmentów (niekoniecznie mówionych). Szkoda, ale i tak bardzo dobrze mi się go ogląda w tej roli.

Podsumowanie

Prosimy o więcej! Odcinek, który wreszcie dało się oglądnąć bez przynudzania, głównie za sprawą Ariesa i main eventu. To wystarczyło. Do pełni szczęścia brakło żywiołowej publiki. Plotki się potwierdziły i fani z CFE nie dorównują tym z FSU. Brakło ich reakcji szczególnie w walce wieczoru. Za tydzień wracamy do FSU, Sami vs. Joe w 2 na 3 przypięcia, będzie się działo! Nie wiem czy za tydzień będzie wideo od Nakamury, ale jestem ciekaw reakcji publiki na jego facjatę na titantronie. SHINSUKE! SHINSUKE! • Konrad Sobieszek

  Emma prawdopodobnie kontuzjowana w czasie walki z Asuką po tym jak Asuka ją kopnęła w twarz. Mecz został zakończony jako knock-out. Oby jednak nie było to nic poważnego.

 • Konrad Sobieszek

  Charlotte prawdopodobnie kontuzjowana na live evencie podczas walki z Becky. Możliwe, że ma złamany nos.

  Kontuzje nie przestają atakować 🙁

 • ambrose555

  Z Charlotte jest już wszystko w porządku. Dzisjaj zawalczy w live evencie 😉

 • Radzio Radiksen

  Finn już dawno powinien do głównego rostera trafić.A może dostanie swoją szanse na wm w meczu o pas Ic jesśli dojdzie do kilku osobowego boju o pas

 • Patryk Woś

  Ile godzin będzie trwalo główne show Wrestlemanii?

  • THE VIGILANTE STING

   4h

 • Senek PL

  Wie ktos co to te Roadblock, o ktorej godzinie bedzie w PL wiem ze 12 marca ale czy bedzie mozna to obejrzec oprocz tego WWE Network? 😀

  • Konrad Sobieszek

   Na necie można znaleźć Streamy WWE Network 24/7, a na pewno będą jeszcze jakieś odpalone. Podejrzewam, że admini Beat-Down jakieś znajdą 😉 Jeśli chodzi o czas to pewnie tak jak zwykle 2. Fajnie, że to jest noc z soboty na niedzielę, to każdy może nawet na żywo obejrzeć