WWE Thursday Night SmackDown #862
Data emisji: 25 lutego 2016, data nagrania: 23 lutego 2016
Bankers Life Fieldhouse – Indianapolis, Indiana

W ringu jest podium, a do ringu wchodzi Triple H z pasem WWE World Heavyweight. Hunter cytuje słowa z utworu Rolling Stones – “Sympathy for the Devil”. Prócz tego HHH mówił o tym, co zrobił na RAW Romanowi Reignsowi i dodał, że na WrestleManii pokona Reignsa.

Sheamus, Rusev, King Barrett & Alberto Del Rio def. Neville, Dolph Ziggler, Sin Cara & WWE United States Champion Kalisto.

WWE Intercontinental Champion Kevin Owens jest na backstage’u z Renee Young. Owens proponuje rewanż Ambrose’owi, ale tego tutaj nie ma. Kevin przechwala się, że pokona wszystkich i robi open challenge. Nagle pojawia się Big Show, który mówi, iż Owens go jeszcze nie pokonał. Mistrz IC żartuje z Big Showa, z którym zmierzy się później.

D-Von Dudley def. Jimmy Uso
Walka trwała około 1 minute po interwencji Bubba Ray’a Dudley..

Powtórka z RAW z powrotu Shane’a McMahon’a. The Undertaker pojawi się na najbliższym RAW.

Segment na backstage’u, gdzie AJ Styles & Chris Jericho wybierają Marka Henry’ego jako ich Tag Team partnera.

Kevin Owens def. Big Show via count-out

Natalya def. Becky Lynch via DQ
Do dyskwalifikacji doszło, gdy Naomi & Tamina Snuka pojawiły się. Tamina wykonała Superkick na Natalyi. Sasha Banks przybiegła, aby pomóc Becky Lynch. Potem pojawiła się WWE Divas Champion Charlotte z Ricem Flairem i ogłosiła walkę Becky vs. Sasha na RAW.

R-Truth def. Heath Slater
W walce pomógł mu Goldust.

AJ Styles, Chris Jericho & Mark Henry def. The New Day
Podczas cała trójka face’ów naśmiewała się z tańców New Day. Walkę zakończył AJ Styles wykonując na Xavierze Woodsie Calf Crusher. • john ślina

  smackdawn nijakie , oprócz tego ze poznalismy chyba najgorszą walke z karty wrestlemani ”big show vs owens” .ale CZEMU BIG SHOW jest przecierz zayan ,kalisto(perytyfikacja usa i ic) nawet bo dallas , przecierz kevin z takim klocem dobrego meczu nie wykreci , ALE ZAWSZE MORZEMY MIEC NADZIEJE ze na nastepnym raw owens zmasakruje showa pojawi sie zayan i mamy nice match n wmce . poza tym podobno aj jericho mają walczyc z wayattami

  • JohnnyBlaze

   człowieku użyj słownika bo to aż kłuje w oczy – przecież oraz możemy

   • THE VIGILANTE STING

    ja niewiem oco ci hodzi pszeciesz dobże napisal :V

 • Wojciech Grzegorz Kubiak

  ,,Potem pojawiła się WWE Divas Champion Charlotte z Ricem Flairem i ogłosiła walkę Becky vs. Sasha na RAW”. Czy tylko mnie coś tutaj nie pasuje?

  PS. Od kiedy to Charlotte ma prawo do ustawiania stypulacji innym? Zresztą, Romek wygrał, kolejny Main Event pod niego, nie ma co się ekscytować.
  Teraz mnie hejtujcie, ale stypulacja między Bryan’em, a tą całą ,,The Autority” to niebo a ziemia. Ludzie go atakowali, że tylko ,,Yes!” no ale kurna. To się kręciło cały rok, był Batista, Orton, The Shield… Ja nie wiem, jak się można Reigns’em i jego feudem ekscytować.

  Kurna, aż polubię swój post

  • AssCrackBandit

   Tak BTW jak ostatnio Jericho próbował zrobić coś podobnego na samym RAW Steph powiedziała że to nie są dawne czasy i już nie może tak robić :v

   • Wojciech Grzegorz Kubiak

    Dlatego uznałem, że coś musi być nie tak 😀 No sorka, ale nie widzę sensu w tym, aby Charlotte ustalała innym walki, w dodatku ze stypulacją 😀 WWE już się gubi samo w sobie. Jak nie Undertaker vs Shane McMahon (przyznam się, że gościa kojarzę tylko z kilku filmików i gry na psp), to kolejny raz Romek. No ok, ten Shane może coś wnieść, mimo, że na rywala Undertakera chciałbym kogoś bardziej ,,mistycznego”, a nie takiego gościa z dupy. Nawet ci z Ascension by pasowali jakby nie zrobili ich jobberami. Byliby jako nie pokonani, ci obłąkani, w walce na Undertaker’a 2v1.
    Wygląda na to, że na WM jedyną normalną walką będzie Ambrose – Lesnar. Chociaż znając WWE i ich podejście do Ambrose’a, wynik jest już znany. McMahon nie rozumie czego chce community, tyle. Jak tak będzie dalej to skończą jak TNA.

    • PM Rock

     To, że nie kojarzysz Shane’a to nie oznacza żebyś pisał, że gość jest z dupy. Pooglądaj więcej archiwalnych walk to może zrozumiesz kim jest Shane’a. Nie komentuj rzeczy jeśli nie kojarzysz faktów.
     Wrestlemania zapowiada się naprawdę świetnie, pisanie iż jedyną normalną walką będzie Ambrose vs Lesnar świadczy jak mało jeszcze znasz się na Wrestlingu.

  • Kamil

   Czasu jest jeszcze sporo żeby ten feud się rozwinął, a dopiero na ostatnim raw zaczął się na poważnie.

  • Konrad Sobieszek

   Charlotte powiedziała na SmackDown, że rozmawiała o tym z Authority. Patrząc na to, że Ric i HHH są dobrymi przyjaciółmi, to aż dziwię, się, że nie zrobili z Charlotte “Authority girl”.

 • TheVeQoX

  jest błąd, powinno być na poczatku ,,data nagrania 23 lutego” i ,,data emisji 25 lutego”

 • THE VIGILANTE STING

  Po smackdown nie można oczekiwać powtórki z Raw ale też jest ok ale mam nadzieje że na WM nie odbędzie sie walka big showa z KO bo to by była tragedia…

 • banasiur

  Jako, że jeszcze nikt nie zapytał to zrobię to pierwszy … Kiedy wyniki Typera? 🙂

 • Radzio Radiksen

  Goldust robi co może aby R-Truth zgodził się xD coś czuje że w kick off będzie tag team Golden-Truth.A co do KO to serio? Dali Big Showa lepszy byłby Zayn albo nie wiem czemu Damien Sandow np.Coś czuje że po wm Aj i Jericho zakręcą się wokół pasa Tt i wówczas 3d mogą dostać szanse wygrania pasu

 • Konrad Sobieszek

  SmackDown miało dwie dobre walki – pierwszą i ostatnią. Poza tym całkiem zabawne segmenty.

  Speech HHH fajny. Bardzo heelowy, w końcu pokazał, że to on ma być tym złym. Odwołania do tego, że on jest systemem, który Roman chce obalić to bazowanie na popularnym ostatnio trendzie politycznym w najbardziej ucywilizowanych krajach, gdzie radykałowie zaczynają zdobywać coraz większe poparcie wygłaszając podobne proma. Dzięki temu Roman zostaje postawiony jako powiedzmy wersja WWE Trumpa, czy bardziej w polskich klimatach, jako Kukiz lub Korwin. Ciekawy pomysł, powinni skupić się na tym aspekcie bardziej. Nawet jako większy storyline po Wrestlemanii, gdzie wrestlerzy mogliby wszcząć otwarty bunt przeciw Authority. Byłoby to genialne podłoże do jakże licznych powrotów, które będą następować wiosną i wczesnym latem. Każdy powrót mógłby zasilić albo szeregi władzy, albo buntowników. Tylko, żeby to był storyline na całe WWE, obejmujący cały roster. Oczywiście, jeśli Shane miałby przegrać na WM 😉

  Barret w końcu naprawdę walczył w ringu. Poza tym walka była szybka i nie było w niej przestojów. Najgorsze jest to, ze cały czas szmacą Kalisto jako championa. Najgorsze w tym jest to, że pas US staje się niczym, bo nikt na tych przegranych Kalisto nie zyskuje.

  Segment z KO i Big Showem był komiczny. “Moja droga prowadzi do KOManii, a twoja prosto na emeryturę, czyli w tamtym kierunku”, a potem reakcja Big Showa – bezcenna.

  Walka singlowa między D-Vonem, a Jimmy’m mogła być, bo podbudowała Dudley’ów jako heeli. Bubba wyciągnął stół, Jey się rozproszył i D-Von zgarnął mało przekonujący pin fall. OK

  Aj Styles i Chris Jericho na backu byli ok. W końcu mają wyjaśnienie, aby Chris wypowiadał się za AJ’a. Poza tym Mark był bardzo zabawny. Wyszedł trochę na idiotę, ale to pasuje do ludzi takiej postury. Stereotyp po prostu.

  Walka KO i Big Showa trwała bardzo krótko, aczkolwiek, to jak Owens sprzedał chopa Big Showa zasługuje na wszystkie Oscary. Poza tym widzieliśmy jeszcze Chokeslam i jakiś dziwny spot przy cornerze. Najpierw wyglądało jakby Big Show chciał polecieć na KO z trzeciej liny, potem KO zaczął markować superplex z narożnika, potem Show go odepchnął i wydawało się, że zrobi ten spot z nurkowaniem, jednak KO podszedł, chwilę się siłowali i w końcu Big Show wylądował na linie na swoich “tater totsach” i zsunął się z ringu co doprowadziło do count-outu. Dziwny mecz z dziwnym bookingiem. Nie dość, że KO w ogóle nie było na RAW, to na Smackdown dostaje taki segment i walkę. Jeśli AJ i Y2J idą po pasy tagowe zapewne w 3-wayu tagowym z New Day i Ligą, to co zostaje dla Owensa? Zayn? To chyba najbardziej możliwa opcja, ale ludzie – Sami będzie dzień po walce z Nakamurą. Dla tych co nie znają Japończyka, to wiedzcie, że Suplexy Lesnara przy stylu Shinsuke są jak kładzenie dziecka do łóżka. Nie wiem, czy Sami byłby w stu procentach w takiej walce.

  Natalya vs. Becky to był typowy zapychacz. Nie wydarzyło się tam nic co by zmieniło lub sugerowało zmianę czegokolwiek u div. Może z wyjątkiem tego, że Naomi i Taminą zmierzają w jakimś kierunku. Jeśli mają być dwa mecze div, to one mogą być w nich dużymi faworytkami.

  Golden Truth wygląda, jakby powoli zaczęło się formować. Mają jeszcze 5 tygodni, więc kto wie, może nie 3-way o pasy tagowe, tylko 4-way? Zobaczymy. Najwyżej skończą w Andre The Giant Memorial Battle Royal. I pewnie wyeliminują się z niego.

  Segment New Day w końcu mnie zadowolił, po kilku tygodniach posuchy wrócili na poziom. Żarty z Ligi i Y2AJ były ok. Ostatni gag, że niby kąpią się razem – dziwny trochę. Pasujący do nich, ale dziwny. BTW jeśli ktoś jeszcze nie widział:

  Ostatnia walka była cacy. New Day pokazuje coraz więcej ruchów tagowych. Oprócz Unicorn Stampede i ich finishera tagowego – Big Ending + Diving DDT, dodali zaprezentowane w tym meczu combo Superkick od Kofiego i Dropkick od Xaviera dla siedzącego oponenta oraz pokazane też na RAW combo Xaviera i Bigiego dla leżącego przeciwnika złożone z Leg Dropa (Xavier) oraz Splashu (Big E). Fajnie, że rozwijają się trochę pod względem czystego wrestlingu, nie tylko entertainmentu. Bardzo mi się podobało jak rozpisali Jericho i AJ jako team. Szczególnie motyw, gdzie Chris uratował P1 przed Trouble in Parradise. dziwne, że face’owe teamy częściej nie są bookowane, gdzie jeden członek się poświęca, aby drugi mógł wygrać. Motyw pisze się sam. Motyw mi się bardzo podobał też, bo w końcu nie widziałem tam hot tagu, który mnie bardzo denerwuje w meczach tagowych, a który jest normą w wrestlingu. W tej walce tego nie było i cały odbiór tej walki był odświeżający jak na walkę tagową Made by WWE.

  SmackDown polecam dla segmentów i Main Eventu, resztę można przewinąć, gdyż niewiele tam się działo.

  I jeszcze takie przemyślenie. SmackDown ostatnio zaczęło mi się bardzo podobać ze względu na to, że w porównaniu do RAW, które skupia się głównie na segmentach Main Eventowych i Main Evencie epizodu, podczas, gdy środek rostere jest tam traktowany po macoszemu, SmackDown jest takim miejscem gdzie środek karty właśnie może rozwinąć skrzydła i zaprezentować dobry wrestling. Jednak tym razem jedyne dobre walki były te tagowe, podczas gdy trzy walki singlowe skończyły się nieczysto, a o czwartą mało kto dbał. Trochę się boję, że znów SmackDown będzie pomijalne, ale mam nadzieję, że to tylko przez wydarzenia z RAW.

 • ambrose555

  Kto wygra walizke mitb ???

  • Konrad Sobieszek

   Na razie wybiorę Owensa. Reigns wydaje mi się, że będzie jeszcze miał wtedy pas, Ambrose nie będzie potrzebował, bo i tak będzie challengerem w tamtym czasie, Rollins jak wróci to od razu po pas, a jedyną inną opcją jest AJ, ale tak od razu walizki mu nie dadzą. Stawiam Owensa przed WM. Jednak trzeba zauważyć, że w tamtym roku każdy myślał, że Ambrose będzie miał walizeczkę.

   • PM Rock

    A Wyatt?

    • Konrad Sobieszek

     Widzicie, jak dla mnie walizka jest błogosławieństwem i przekleństwem. Każdy zawodnik, raz w karierze może ją zdobyć. I tylko raz. I o ile widziałbym w przyszłości Braya z walizką, to jednak zawsze ten reign z pasem po cash-inie jest traktowany trochę jak przypadek. Jedyne dwa przypadki, w których champion był lepiej traktowany to Edge i Seth. Najpierw niech Bray zdobędzie pas, bo nie chcę, aby jego cash-in miał być odebrany jako przypadek, tylko raczej jako “powrót na tron antychrysta” – coś w tym klimacie

 • Artur Pieczyński

  Trochę się na Smackdown zawiodłem, nawet Wyattów nie było – chętnie obejrzałbym Wyatt vs Owens zamiast Big Show vs Owens i ich walkę na WMce, chociaż AJ vs Owens o czym się ostatnio mówi też by było dobre. Najlepszy moment wieczoru to chyba wyciągnięcie tego tamponu Stephanie prze Triple H, ale to że chcą aby Roman dostał ten pop na WMce to znaczy, że na 99% on ją wygra niestety.

 • Błażej Waldowski

  Słabe SD. 2 walki w sumie, ale za to bardzo dobre1 solidny pokaz a ME mistrzostwo, dobrze, że Henry nic nie robił bo tylko spieprzyłby ten mecz. New Day przegrywa ale nie traci nic na tym, a dwójkowe/trójkowe akcje z każdą walką wyglądają coraz lepiej,
  Xavier rozwinął się fantastycznie. Ogólnie wg mnie słabe SD za to z mocną dobrą końcówką.