WWE Monday Night RAW #1187 ? 22.02.2016
Joe Louis Arena – Detroit w stanie Michigan
Gale komentowali: Michael Cole, Byron Saxton & John Bradshaw Layfield

Przed RAW po przyjeździe Deana Ambrose’a do Joe Louis Arena zaatakował go Brock Lesnar.

W ringu jest Vince McMahon, który przedstawi zwycięzcę nagrody Vincent J. McMahon Legacy of Excellence. Vince mówi, że dzisiejszej nocy nigdy nie zapomnimi. Nagrodę otrzymuje Stephanie McMahon. Steph przychodzi do ringu i chce wygłosił przygotowane przemówienie, ale przerywa jej SHANE MCMAHON! Shane wchodzi do ringu, a fani chantują “holy s–t”. Vince chce się przywitać, ale jego syn nie chce. Shane mówi, że ta nagroda jest kroplą, która przelała czarę goryczy. Jest ona dobrym pomysłem, ale powinna należeć do kogoś, komu się należy, a taką osobą nie jest Stephanie. Vince chce porozmawiać z nim na backstage’u, ale Shane odpowiada, że Vince mówił mu zawsze, aby zawsze robił to twarzą w twarz. Steph przypomina, że Shane’a nie było 6-7 lat, podczas gdy ona i jej mąż WWE World Heavyweight Triple H zajmował się tą federacją z krwi, potu i łez. Shane informuje Steph, że ona oraz jej mąż prowadzą tę federację do upadku. Stephanie chce, aby jej brat opuścił jej ring, ale Shane odpowiada, że to jest ring Vince’a, który proponuje mu pieniądze. Shane odpowiada, że tu nie chodzi o pieniądze tylko o to, aby federacja była znowu na szczycie. Vince przyznaje, że jest w tym trochę prawdy, a Stephanie opuszcza ring. Vince zdenerwowany pyta się czego chce Shane. Ten odpowiada, że kontroli nad RAW. Vince odpowiada, że kontrola nad RAW to kontrola nad całym WWE. McMahon powiedział, że Shane dostanie to, co chce, jeżeli Shane wygra, ale jeżeli przegra to dostanie kontrolę nad swoją głową. Shane-O Mac zgadza się, a Vince ustala …rywalem Shane’a na WrestleManii jest … UNDERTAKER! … w HELL IN A CELL!

Shane accepts, and his father reveals that he will have to defeat The Undertaker ...

Tag Team match
The New Day def. The Lucha Dragons & Neville

JoJo jest na backstage’u z Romanem Reignsem i pyta o WrestleManię 32. Reigns mówi, że czekał na to, tylko on i Triple H.

Na ring wchodzi Brock Lesnar oraz Paul Heyman. Heyman zrobił standardowe powitanie i mówi, że każdy segment Lesnara jest głównym wydarzeniem. Heyman mówi także o tym, co działo się na Fastlane. Lesnar wykonał zemstę na Ambrosie przed RAW atakując i wgniatając Ambrose’a w szybę limuzyny. Heyman drwi z walki Huntera z Reignsem, a potem chwali Lesnara, który teraz potrzebuje nowego rywala na WrestleManię. Nagle słychać syreny i pojawia się karetka, z której wychodzi Dean Ambrose. The Lunatic Fringe przewraca się, Lesnar uśmiecha się i odchodzi. Dean bierze mikrofon i mówi, iż Lesnar może pocałować jego dupę, bo jest niezniszczalny, a Brock przekona się o tym na swojej skórze. Ambrose wyzywa Lesnara do walki No Holds Barred Street Fight matchu na WrestleManii! Lesnar wraca i wykonuje F5, a Heyman powiedział, że jego klient przymuje wyzwanie.

Tag Team match
The Usos def. The Ascension
Przed walką pojawili się The Dudley Boyz, którzy przypomnieli, że ich dziedzictwo zostanie określona przez ich osiągnięci a nie przez stoły. D-Von dodał, że Rikishi powinien nauczyć Usosów szacunku.

Na ringu jest Chris Jericho, który mówi, że nie lubił AJ Stylesa, kiedy ten zadebiutował na Royal Rumble. Y2J miał z nim trzy walki i każda z nich była lepsza od poprzedniej. Walka na Fastlane była fenomenalna. Jericho zaprasza na ring AJ Stylesa. Y2J gratuluje mu, a potem dodaje, że teraz Styles musi przejść wyżej, aby zostać mistrzem WWE. Chris jeszcze raz gratuluje AJ Stylesowi, ale nagle pojawiają się Social Outcasts. Social Outcasts obrażają Y2J’a, a Slater nazywa go tchórzem. Jericho wyzywa Slatera od dupków oraz proponuje walkę Tag Team. Chris powiedział na koniec, że oficjalnie są zespołem oraz zaraz dadzą nauczkę tym czterem głupkom w Detroit.

Styles come to the ring to stand face to face with Jericho. But The Social Outcasts interrupt.

Tag Team match
Chris Jericho & AJ Styles vs. Heath Slater & Curtis Axel

Na backstage’u Steph jest zdenerwowana tym, co się stało. Hunter pocieszył Steph mówiąc, że początek tej nocy był zły, ale dobrze się skończy.

Goldust jest z R-Truthem na backstage’u. Truth jest zły na Goldusta, ale ten przeprasza go za sytuację z Fastlane. Goldust ma także ciasto, na którym jest napis “I’m Sorry”. Truth nie chce jego przeprosin oraz ciasta, a na pewno nie chce … Goldust mówi, że wie, iż ten nie chce współpracować z nim i dlatego powinni być partnerami, bo potrafi przewidzieć jego każde słowo. Truth na koniec rozwala ciasto na twarzy Goldusta.

Six-man Tag Team match
The Wyatt Family def. Ryback, Kane & Big Show

Singles match
Sasha Banks def. Naomi
Podczas walki pojawiła się Becky Lynch, która zaatakowała Tamine. Po walce pojawiła się natomiast Charlotte z Ricem Flairem, która naśmiewa się z The Bella Twins. Charlotte poinformowała, że The Authority ustaliło walkę Sashy z Becky, a zwycięzca zmierzy się z nią na WrestleManii o jej pas Divas.

Michael Cole poinformował, że The Godfather zostanie wprowadzony do WWE Hall of Fame 2016.

Singles match
Roman Reigns def. Sheamus (w/King Barrett, Rusev, Alberto Del Rio) via DQ
Podczas gdy sędzia odliczał już do 9 countów, pojawił się Triple H. Między nim, a Reignsem doszło do brawlu. Hunter zniszczył Romana (pojawiła się duża ilość krwi), a na koniec wykonał Pedigree na schodki.

——————————————
Zdjęcia – WWE.com
Gify – Hiitsmekevin.tumblr.com • Hakkio

  To było chyba najlepsze RAW w tym roku.

 • Alyih

  jaram się jak dziecko tym, że Shane O-Mac powrócił, czekałem na to, do tej pory oglądam jego przecudne akcje gdy był aktywny, i najlepszy z najlepszych finiszerów Coast to Coast.

 • hbkfans

  MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEGA
  RAW!

 • Łukasz Kamieniak

  shane vs undertaker nie MO rzliwe ta walka jest zupełnie nie potrzebna ciekawe czy taker się zgodzi

  • Alyih

   Fakt, bo bardzo bym chciał wygranej Shane’a na Wrestlemanii, ale z Undertakerem nie będzie to możliwe, WWE wciąż robi z niego potężnego wojownika:/ (to z Lesnarem to wyjątek, z wiadomych przyczyn)

  • Mateusz Skazaniec

   A co ma Taker teraz do gadania. Walka przecież zaplanowana była miesiąc temu. Imo Schane zawsze może skraść show jak np: spadnie z klatki

 • THE VIGILANTE STING

  Raw 9 na 10, końcówka po prostu wymarzona :V szkoda że nie zaczął się jeszcze feud o pas IC ale chyba najważniejsze walki już mamy tylko z kim zawalczy wyatt? moze jako rodzinka vs liga narodów

  Takiego Triple H’a chciałbym widzieć na każdym Raw 😉

  • Rafiki90

   A nie mówiłem, że stypulacja? xD No Holds Barred Street Fight – właśnie tak Ambrose Asylum opanuje Suplex City! xD

 • Karol Różański

  Fajnie by było jakby Shane przejął kontrole nad Raw i był taką opozycją dla authority ale wiadomo, Takera drugi raz nie podłożą. Jedyne wyjście to takie że jakieś wydarzenia sprawią że Shane z Takerem w TT będą walczyć przeciwko komuś ale to wątpliwy scenariusz.

  • Alyih

   Wypluj te słowa, jakie tt jak to są dwa wielkie indywidua.

   • mykonto96

    Shane indywidua? serio? Spoko fajna postać, ale bardziej jako menager a nie zawodnik wolałbym żeby Shane wystawił za siebie jakiegoś zawodnika, na pewno była by lepsza walka.

    • THE VIGILANTE STING

     dokładnie też tak myśle że jak Vince wystawił Takera to Shane za siebie np powienien wystawić Stinga i byłoby to lepsze :V

 • Łukasz Kamieniak

  mam pytanie co się dzieje z jefem hardim w TNA

  • Arek Bujnik

   Hardy feuduje z Mattem o pas

 • Artur Pieczyński

  Powrót Shane’a, zakrwawiony Roman i Triple H jako face – sporo się działo. Śmieszne jest to, że WWE promuje Romana jako babyface’a a i tak go nikt nie lubi :v Raw bardzo dobre, coś czuję push dla Rybacka i walkę może z Kalisto o pas na Wrestlemanii. Raw bardzo dobre, najlepsze od dawna.

 • Jacek

  nie sądze aby walka shane’a z takerem doszła do skutku, jeśli tak będzie to chyba najgorszy możliwy wybór i WWE właśnie straciło jednego widza.

  • Konrad Sobieszek

   Ludzie dajcie spokój, za bardzo się napaliliście na Stinga…

   • Jacek

    Nie musi to być Sting, ale Shane McMahon? Porażka.

    • Konrad Sobieszek

     Czemu? Akurat Shane potrafi walczyć w ekstremalnych stypulacjach. Szczerze, to trochę się boję o niego, czy nie pomyśli, aby spaść na Takera z tej klatki, bo zabiłby i siebie i Umarłego…

    • PM Rock

     Porażka? Shane to świetny wybór, dużo lepszy niż Cena, Goldberg może nawet niż Sting. Ten gość to legenda Attitude Age. Jak jeszcze dodamy stypulacje tej walki to w ogóle już dochodzi się do wniosku, że nie można było lepiej wybrać.

     • Jacek

      Na pewno nie lepszy niż Sting, dla mnie Shane nie mieści się nawet w Top20 osób z Attitude Ery, ale widzę wyjście z sytuacji, które zadowolić może wszystkich. Shane sam nie ma szans w Hell in a Cell przeciw Takerowi, w ten sposób nie zdobędzie kontroli nad Raw (a Raw potrzebuje nowego kierunku). Więc, gdy Shane zacznie ostro przegrywać i wszyscy sądzą, że to koniec pojawia się Sting (zjeżdża z góry na linie, a jak) wyciąga kij baseballowy, mamy interakcje między dwoma tytanami, kilka wymian i Sting wygrywa przeciw zmęczonemu Takerowi, Shane 3 count i koniec. W ten sposób porażka Takera jest uzasadniona, Shane dostaje władze nad RAW, fani dostają Sting vs Taker, Sting wreszcie wygrywa coś (dokonuje czegoś), co ma znaczenie, pomaga zmienić kierunek RAW, oddając go w ręce Shane’a – to ma sens skoro był odpowiedzialny za WCW invasion. Można zamknąć Monday Night Raw i podążyć nowym kierunkiem tym jednym ruchem. Patrząc najobiektywniej jak potrafię ta walka nie może być tak prosta jak teraz wygląda – hell in a cell taker vs mcmahon, ktoś się wtrąci, dojdze nowa stypulacja etc.

     • PM Rock

      Powiem szczerze, że twój pomysł mi się podoba nawet sam nad tym myślałem. Taker kontroluje walkę , demoluje klatkę później wchodzi na szczyt, zrzuca z niego Shane [czemu nie:)]. Gdy nagle pojawia się jak to napisałeś Sting na linie i panowie zaczynają walkę na szczycie klatki. Po chwili Sting wrzuca Takera do środka klatki, a Shane powoli się wczołguje do ringu przypina i wygrywa. W ten sposób mamy nowe władzę i początek feudu pomiędzy Takerem i Stingiem.

      P.S A co do tego lepszy czy nie lepszy to kwestia gustu 🙂

     • Nugat14

      Wy******laj juz z tym stingiem stary..

     • Jacek

      Po Wrestlemanii, ok?

     • Patrycja Warzecha

      56 latek za niedługo mający pojawić się w HoF i bodajże 51 letni Taker mają wykręcić dobrą walkę?Może jakieś 5-7 lat temu.Teraz to praktycznie niemożliwe.Oprócz tego Sting prawdopodobnie nadal zmaga się z kontuzją.Zdecydowanie lepiej będzie gdy Grabarz zmierzy się z młodszym(46!) Shane’m 😉 Walka będzie ringowo na wyższym poziomie,pojawi się krew i pewnie będzie wiele ciekawych spotów.Przypomnij sobie walkę Stinga z Rollinsem na NoC.Praktycznie gdyby nie Seth to tej walki by nie było-Sting jest już w sile wieku i widać było na nim okropne zmęczenie.Przestańmy w końcu marzyć o Stingu,bo naprawdę to nie jest możliwe.Cieszmy się tym,że Vince w końcu powoli zaczyna rozumieć,że jego wybory nie są zawsze dobre,i zaczyna działać,aby w WWE było lepiej.

     • Jacek

      Moim zdaniem to wcale nie są działania na lepsze, jeszcze wszystko zdążą zepsuć. A Sting wyglądał bardzo dobrze w walce z Rollinsem, póki nie trafił w ten turnbuckle, ponoć nic mu nie jest, czuje się dobrze i może zaryzykować walkę przed operacją, to nie jest kontuzja, która eliminuje go z 1 pojedynku, albo jakiejś krótkiej wymiany, w której nie musi wiele robić. Przecież będzie obecny podczas Wrestlemania week, więc jakoś go wykorzystają. Sama interakcja między Takerem a Stingiem dla mnie jest wystarczająca.Napisałem już co chciałem, nie każdy się musie zgadzać ;). I nie każdy jest wpatrzony w Shane’a jak w obrazek.

     • Patrycja Warzecha

      Ja w Shane’a wpatrzona nie jestem wcale,po prostu moim zdaniem to właśnie on jest tą “lepszą opcją”,ale każdy ma swoje zdanie ?

     • Jacek

      Otóż to ;), zobaczymy co z tego zamieszania wyniknie.

     • Mateusz Skazaniec

      Ta na pewno wwe po śmierci Owena da Stingowi zjechać z lin. Na pewno

     • Jacek

      HBK to zrobił na Wrestlemaniii, minęło wiele lat – nie widzę problemu.

     • Mateusz Skazaniec

      Jeśli mnie pamięć nie myli to Hbk zrobił to fakt, ale jeszcze przed tragedią Harta

 • Tomasz Pisarczyk

  Chcieliśmy turnu Ambrose’a a mamy turn Rybacka. No cóż… Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Dla tego koksika to chyba ostatnia szansa na pokazanie czegoś, co da mu push.

 • Konrad Sobieszek

  No ładnie. RAW dało nam dwie nowe walki na WM, obie ze stypulacjami. Było ciekawie, choć walki pozostawiały dużo do życzenia. Odwrotność FastLane, gdzie jedynie walki były dobre, ale show – nudne.

  Zaczynamy od shokera, czyli powrotu Najlepszego z McMachonów. Niezwykły moment, sam skakałem i wydawałem dziwne dźwięki przez bitą minutę. Ale chyba każdy z nas mniej więcej tak wyglądał.
  https://twitter.com/FlashTheCamper/status/701941492189777920
  Powiem tak: Pomysł na walkę fajny. Wydaje mi się, że WWE ma jakąś specjalną szufladkę z gotowymi storyline’ami na sytuacje awaryjne. Bo trochę tak to wygląda. Oczywiście wygra Undertaker. Tu nie ma wątpliwości praktycznie. No ale zobaczymy. Mogli tą zapowiedź rozłożyć w czasie. Byłoby czym wypełnić te 6 tygodni. Teraz Shane już nie musi się dłużej pojawiać… aż do Wrestlemanii.

  A ogólnie rzecz biorąc to stracili epicki motyw, aby Roman był cheerowany jak cholera na Wrestlemanii. Bo w Main Evencie mogliby dodać właśnie stypulację z federacją na szali. Jeśli Roman by wygrał – Shane przejmuje RAW. Od razu Roman byłby cheerowany. Problem w tym, że WWE nie chce, aby Shane wygrał więc walczy z Takerem.

  Ogólnie jednak pomysł dobry. W końcu coś niespodziewanego, od razu się lepiej oglądało.

  4 walki tagowe na jednym RAW… 4. Teddy Long bookuje czy co?

  Pierwsza to klasyk z 2015 – New Day vs. Lucha Dragons i Neville. Muszę przyznać na początku walki nie mogłem się za bardzo skupić, bo jeszcze przeglądałem twittera i facebooka, ale końcówka fajnie wyglądała. Neville 450 Splash z krawędzi, a potem Kalisto 450 Splash z Neville’a – cudny spot. Ogólnie jednak dziwie się, że nie chronią bardziej Kalisto. Powinien dostać mecz, który by wygrał. Poza tym nie oszukuje teraz nic, ale New Day vs. Lucha Dragons z oboma pasami na szali to materiał znacznie lepszy na WM, niż feud New Day z Ligą.

  Brock i Dean w Street Fight meczu – W porządku. Sam segment mógł być, ale ten motyw z wjeżdżającą karetką jest trochę oklepany. Heyman jest Heymanem i jest genialny.

  Usos mogą walczyć na WM z Dudley Boyz? Ciekawe. Dwie walki czysto dla tagów, dwie mają być dla div… WWE bardzo dba o roster w tym roku. Całkiem fajnie to się wszystko układa.

  Wydawało mi się, że Chris i AJ pokonają Social Outcast, a potem będzie heel turn Y2J’a. Nic się takiego jednak nie stało. Ciekaw jestem co jest w planach dla Y2J’a, bo podobno AJ ma walczyć o Interkontynentalny. Szkoda tylko, że znów nie pozwalają mu mówić. Ale Chris ładnie go wypromował w oczach marków. Bo smarkom i smartom nie trzeba go było promować.

  Kolejny segment R-Trutha i Goldusta. Myślałem, że ten tag-team się uformuje już po FastLane, ale będziemy musieli zaczekać zdaje się. Segmenty te coraz trudniej się ogląda.

  Kto by pomyślał, że w teamie z Big Showem i Kanem, to Ryback przejdzie randomowy heel turn 😀 Na back dał całkiem dobrze wyjaśniające sytuację promo. Sięga po brass ring? OK. Zobaczymy gdzie to go zaprowadzi.

  Sasha i Becky będą walczyć, o tytuł contenderki, czy to będzie Triple Threat? Z proma Charlotte, które tak ciężko było słuchać, nie zrozumiałem. Mówi jak do dziecka. Ciężko się tego słucha.

  Godfather w Hall of Fame. Jakoś wielką postacią nie był, a i pewnie zostałby zwolniony przy pierwszej lepszej okazji, gdyby nie był przyjacielem Undertakera. No ale jednak – Hall of Fame. Niech ma.

  Sheamus vs. Roman. Gdyby nie to, że HHH napisał na twiterze, że chyba musi przypomnieć wszystkim kim jest, to bym sobie darował końcówkę. No ale wyszedł i absolutnie zniszczył Romana. Czasami w WWE pojawiała się krew, ale Roman tak krwawił, jakby PG Era skończyła się na FastLane. Swoją drogą to show było ogólnie mało PG. Vince i słowa na f, Dean też się popisujący, Godfather w HoF, Krew i łzy Romana… Tylko heel turnu Ceny brak 😀

  RAW miało dobra proma. Nie wszystkie, ale ogólnie mogły być. Walki nie powaliły ani zestawieniem, ani jakością. Nie było Owensa, a oprócz trzech Main Eventowych feudów wszystko stoi na razie w miejscu. To może być ciekawa droga na WM.

  • Konstantin

   O PG Erze też tak pomyślałem,no kurcze. Heyman też przeklinał 🙂 W ogóle ostatnio WWE odchodzi od tego bo jednak dzieci i tak znają słownictwo czy krew w filmach 🙂
   Co do Shane.To ja nie uważam,że może przegrać. Jak dla mnie to czekają nas zwroty akcji w tym feudzie. Może on dozna kontuzji i ktoś będzie musiał go zastąpić. Albo Undertaker zmieni stronę. No bo kurcze. To jednak Umarlak. Byłby tak po stronie władz? To byłby idealny moment na heel turn Ceny.

   • Konrad Sobieszek

    Po prostu znając WWE to oni polecą po najmniejszej linii oporu. Na ten moment nie ma szans na wygraną Shane’a, chociaż marzę o tym, by to się stało, głównie żeby coś zaczęło się dziać z Authority.

    • PM Rock

     A czemu według ciebie Shane nie ma szans? Shane’owi specjalnie dali Zmarłego żeby właśnie wszyscy myśleli, że nie ma on z nim szans. Po co w takim razie według ciebie wracał by po tylu latach? Żeby przegrać taki pojedynek, przecież to nie ma żadnego sensu. Undertaker’owi i tak teraz nie robi różnicy czy w rekordzie będzie miał 22-1 czy 22-2 a wygrana Shane’a to może być coś wielkiego. Być może będzie też tak jak napisał Konstantin a więc Shane dostanie kontuzji i wystawi swojego przedstawiciela np.Stinga. Zobaczymy jak to będzie, wreszcie coś zaczyna się dziać. Ja osobiście wieże, że Shane wygra walkę z Takerem.

     • Konstantin

      Ale szczerze mówiąc szkoda że Undertaker przegrał wtedy z Lesnarem bo taka walka o wladzę byłaby idealna do przerwania streaku. Ja tam mam nadzieję,że Shane wygra. I choćby tylko dla tej walki zarwę nockę. Bo reszta walka wydaje się strasznie przeciętna jak na razie.

     • PM Rock

      A Lesnar vs Ambrose w No Holds Barred to według ciebie przeciętna walka? Moim zdaniem pachnie tu zwycięstwem Ambrosa.

     • Konstantin

      Tu akurat dobra walka się szykuję ale wychodzi to o czym dawno się pisze. Ambrose nie ma odpowiedniej podbudowy. Gdyby był choć raz mistrzem to bym to bez wahania kupił. I gdyby to była walak o coś. A tak to mam wątpliwości. Ale pewnie wykręcą walkę gali. Będą mieć narzędzia,jakieś ciekawe spoty też pójdą w ruch.

     • THE VIGILANTE STING

      Przecież Ambrose był mistrzem WWE WHC jakoś przed Money in the bank

     • PM Rock

      Racja nosił pas od Elimination Chamber do Money in the Bank

     • Patrycja Warzecha

      Został mistrzem,ale potem powiedziano że to “pomyłka”,bo uderzył sędziego i wyszło na dyskwalifikację.Mistrzem oficjalnie nie był,a pas zabrał sobie “tak o”.

     • PM Rock

      Wiem, napisałem przecież, że “nosił” pas co nie oznacza, że był mistrzem 🙂

     • THE VIGILANTE STING

      Ale można powiedzieć że był przez chwile tą najważniejszą postacią w WWE xD

     • Diego Lopez

      Nie był.

     • Jeff Hardy

      Oficjalnie nie był przecież on ten pas wtedy ukradł Sethowi.

     • Konrad Sobieszek

      Nie sądzę, aby jedynymi osobami, które pokonały na Wrestlemanii Takera mieli zostać Brock i Shane. Chodzi o to, że sam Shane chciał się odciąć od wrestlingu, a wrócił by pomóc przy Wrestlemanii i jednocześnie zakończyć swój rozdział w WWE. Za rok być może Hall of Fame itp. Na pierwszy rzut oka to byłaby piękna historia, ale patrząc bliżej – nie ma szans, zbyt dużo jest przeciw Shane’owi.

     • PM Rock

      No widzisz a ja czytałem, że Shane właśnie chce znów zacząć bawić się w wrestling dlatego kupił niedawno trochę udziałów od Steph i prawdopodobnie wkrótce zmieni na stołku swojego ojca.

     • Konrad Sobieszek

      Rzeczywiście, było chyba coś takiego. Więc może jednak rzeczywiście… choć nadal ciężko mi będzie wierzyć w zwycięstwo Shane’a, to jakiś promy nadziei się pojawił.

 • Artur Pieczyński

  Jeśli Shane ma to wygrać, to będzie to jeden z najlepszych pojedynków roku, poleje się krew. Ta Wrestlemania może nie będzie mieć kilku gwiazd jak Cena czy Orton, ale może być naprawdę dobra… Jestem tylko ciekawy czy powrót Shane’a ma na celu tylko podniesienie ratingów przed Wrestlemanią, czy rzeczywiście jest to wielki powrót na kilka lat.

 • Jakub Gagat

  Myślicie, że wygra Shane z Undertakerem ?

  • ambrose555

   Wątpie, raczej nie będą niszczyć serri undertakera 😉

   • Jakub Gagat

    tęz tak myślę ale może byc inaczej

   • Jeff Hardy

    Jakiej serii, chodzi ci o streak zakończony na wieki wieków amen na Wrestlemanii XXX przez Brocka Lesnara?

 • Majkel King

  Możecie sie ze mna nie zgodzic. Wiem ze Shane McMahon pewnie jest w dobrej forimie i jest super zawodnikiem o czym swiadcza jego walki w przeszlosci ale nie chce mi sie wierzyc ze to on sie zmierzy z The Undertakerem na WrestleMani32. I co tak juz poprostu by sie zgodzic i bysmy mieli drugi Main Event bez zadnych innych emocji. To nie pasuje wszystko do siebie. Wydaje mi sie ze SHane wystawi przedstwieciela i moze nim byc Cena lub Sting. Chociaz nie wiem ze Cena wystapi przeciwko Szefoowi Vincentowi ale Sting pewnie zrobilby to z ogromna checia 🙂 a Wy jak myslicie ????

 • Artur Pieczyński

  A może Corporate Ministry 2016?

 • Dravath

  Jak dla mnie NAJLEPSZY powrót w historii WWE/WWF , WWE oglądam dopiero od końca 2009 roku ale nadrobiłem okres wcześniejszy i jak dla mnie ten powrót był zaje#isty. 😀

 • Arek Bujnik

  Shane wrócił!? OMG….Ale żeby miał walkę z Takerem? Trochę lipa bo nie ma jako takiej podbudowy tego feudu. Już nawet Cena byłby lepszy chyba

 • Nikodem Przybysz

  Shane wrócił hehe 🙂 Może być dobra walka z Takerem 🙂 …

 • Przemo XD

  Attitude Era wróciła!!! xd

 • Konstantin

  Kurcze,40 komentarzy już o godzinie 14. Normalnie to nawet nie było 10 komentarzy do tej godziny 😀

  • THE VIGILANTE STING

   już równe 100 :V

 • john ślina

  ta walka shane z undertakerem … coś mi nie pasuje w sumie to mecz FACE vs FACE o to zeby FACE rzadzil wwe . więc na dobrą sprawe shane ma wiele do zdobycia taker prawie nic więc na logike na nastepnym raw under powinien przejsc turn ( moim zdaniem LIGA RZUCI SIE NA SHANE przyjdzie TAKER pomoże mu wtedy mamy vincenta który mówi ,, EEE ANDRZEJ JAK WYGRASZ TO IDZIESZ NA MEIN EVENT ” mamy turn i feud godny walki roku/ 5-lecia, podobno stypulacje do brocka vs deana i mamy 4 rozwiązania)
  1.dean i taker wygrywają ,ambrose zostaje mistrzem i feud z romanem
  2.dean i taker wygrywają ,andrzej zostaje mistrzem i feud z braunem ( no i turn (troche bez sens ale zawsze coś… po za tym bedzie miał ostatnie panowanie)

  3.shane i dean wygrywają- triple threat dean vs romek vs tryplak-NUDA(NAJGORSZE ROZWIO, ALE JEDNAK NIE MA DYREKCJI CZYLI +)
  4BROCK I ANDRZEJ – W MAIN EVENCIE ROMEK WSZYSTKICH TERMINATOZY( NAJBARDZIEJ PRAWDOPODOPODONE)

  W SUMIE NIC Z TEGO SIE PEWNIE NIE ZDARZY ALE I TAK NAPISZCIE CO O TAKICH ROZWIĄZANIACH SADZICIE

 • Dante

  Według mnie może być ciekawie ponieważ Brock dopiero pojawi się najszybciej na SummerSlam więc po co miałby wygrywać z Ambrosem. W tym meczu może wygrać Ambrose i dostać push a Romek może przegrać, chyba już samo WWE widzi jaki cheer dostał Hunter kiedy go rozwalał i to może zadecydować. Reings przegrywa, na RAW wchodzi Dean i mówi że wygrał z Brockiem i teraz jego kolej na walkę bo pokonał byłego mistrza Bestię i gościa który walczył o to aby być przetendentem pzed WM i mieliby storyline już do SummerSlam o pas WWEWHC bo tam by się zmierzył z Brockiem. Extreme Rules Dean wygrywa potem Payback (akurat by pasowało) znowu Ambrose. Potem kotś kto powraca np. Cena czy Orton i Money in the Bank załatwione i na SumerSlam powraca Brock. Zapomniałem o Battleground tam jakiś tag-team mecz z Romkiem czy coś.

  • THE VIGILANTE STING

   nie wziąłeś pod uwage Rollinsa który wróci zapewne koło Payback może Extreme rules

 • Darek Góra

  ja chcialbym zeby wygral shane ale bardzo lubie stephanie i dlatego chce zeby shane przegral zreszta sting przyszedl po ilu latach do wwe i swoja 1 walke przegral wiec teraz shane tez moze przegrac i oby tak bylo

  • john ślina

   kto kolwiek ją lubi , przyznaj ze poprostu masz podniete jak wychodzi w krótkiej spódniczce XDDDDDDDDDDDDDDD

   • Darek Góra

    Nie po prostu pasuje jej ta rola jest zajevmbista przy mikrofonie szkoda że tak żadko walczy

   • Darek Góra

    chodzi mi o to że zajebiście pasuje do tej roli gra nieugięta i tego się trzyma to lubię jej postać a nie to jak wygląda

 • Jeff

  Coś mi tu śmierdzi… Na najważniejszej gali roku, ba najważniejszej od lat (Vince chce pobić rekord) dostajemy walkę Undertaker vs Shane… Super się cieszyłem z powrotu Shane, ale ten pojedynek z Deadmanem NO! NO! NO! Nie wierzę, że Vince da nam coś takiego. Myślę, że Vince jest już tak zdesperowany i zmęczony, że jest gotów zostawić WWE w rękach syna. Shane pokazał już, że ma głowę do biznesu, więc Vince powinien być spokojny. Ten storyline zazębia się z fikcją i faktami, Shane mówi o spadających akcjach, ratingach itp. Kto w realu i w rzeczywistości WWE nie znosi Vince’a, Stephanie i Triple H? CM Punk! Niedawno mówiłem, że nie ma szans, aby Punk powrócił, ale gdy Chairmanem zostanie Shane, powrót Phila jest bardzo możliwy. CM Punk głównie krytykował Vince’a i cały zarząd. Boże ile bym dał, żeby to się spełniło! Nawet kosztem drugiej porażki Takera na WM.

  • PM Rock

   A co według ciebie jest złego w walce Shane McMahon vs Undertaker? Shane był znany z tego, że był bardzo hardcorowym zawodnikiem, więc w stypulacji HiaC jego szansę z coraz słabszym Grabażem rosną. A co do walki, to tu nie o samą walkę akurat chodzi a o otoczkę jaka się wokół niej teraz się wytworzyła. Chodzi mi o o tą stypulacje i o to, że wiele się mówiło iż Shane może niedługo zmienić ojca na stołku co też dodaje smaczku tej walce.

   • LoboTaker

    Ja raczej się pytam, czy Shane jest ZDOLNY do walki? Bo widząc wcześniejsze zdjęcia Umarlaka, to jakoś się o niego nie martwię. I tak – bardzo bym chciała, by Shane zdobył kontrolę nad fedką, ale jednak nie kosztem Taker’a ;__;

    • PM Rock

     A czemu niby ma być niezdolny? Jakim kosztem Takera? Jedna porażka nie przekreśli całej wielkiej kariery Zmarłego, a fani bardziej go pokochają za tą porażkę niż za zwycięstwo z kim kolwiek innym.

     • Jeff

      hmm jedna porażka, jedna porażka… no jeszcze jedna porażka dla historii Takera wielkiej krzywdy by nie zrobiła, ale jeśli ta porażka będzie z kimś pokroju Stinga, Ceny, Goldberga, CM Punka czy nawet pieprzonego Romka.

     • PM Rock

      Shane to jest ktoś większego pokroju niż Romek i tu chyba nie masz żadnych argumentów żeby zaprzeczyć

     • AssCrackBandit

      Przegrana Takera nie jest tak tragiczna. Gdyby miał po tej walce zakończyć karierę a kreatywni by tego nie zrąbali. Jego przegrana mogłaby na zawsze zostać zapamiętana jako ” Ten pojedynek który otworzył nową erę w WWE “

     • PM Rock

      Otóż to, tu nie chodzi o wynik, chodzi o to co po tej walce może się stać. Jeśli Taker przegra to WWE może znowu wrócić na dobre tory. Czasem dla dobra sprawy trzeba poświęcić nawet tak wybitną jednostkę.

     • Mateusz Skazaniec

      Nie kumam, czemu traktuje się Schane jak jakiegoś jobbera.
      To jest Mcmahan przecie. Czołowa postać zawsze i wszędzie. Gdyby chciał tatuś dałby mu kilka razy pas, ale na szczęście/niesczęście Schani się czymś takim nie interesował. Do tego stypulacja przemawia do kilku niezłych spotów. Nie wiemy czy Schane jakiś czas się nie przygotowywał do powrotu. Co jak co , ale on by nie przyszedł sobie od tak.

     • PM Rock

      Masz rację, powtarzam to po raz kolejny Shane to jest legenda WWE, nie wiem czemu nie którym to tak ciężko zrozumieć. Wystarczy włączyć sobie dzisiejsze Raw i posłuchaj jaką reakcje zebrał Shane’a. To była jedna z najlepszych reakcji w historii. Pamiętacie słowa Warriora “Żaden z adeptów WWE nie staje się gwiazdą wyłącznie dzięki sobie. Serce każdego kiedyś ustanie. Jego płuca wydadzą ostatni oddech. Jeśli to co ten człowiek uczynił w swoim życiu sprawiło, że u innych podniósł się puls, krew zaczęła szybciej płynąć ich żyłami i uczynił coś większego niż życie, jego treść, jego duch, stanie się nieśmiertelny ” Cena czy Romek mogą sobie wygrywać po 50 pasów, ale nigdy nie będą takimi legendami jak Shane McMahon.

     • LoboTaker

      To byłaby jego DRUGA porażka. No wiesz, ja już bym jednak wolała jakiś zwrot akcji, itp.

     • PM Rock

      No rzeczywiście dwie porażki przy 22 zwycięstwach to straszna rysa w jego karierze. Nie mówiąc już o pozostałych jego osiągnięciach. Zrozumcie(pisze do wszystkich fanów Takera), że gdyby doszło do tej walki to przegrana Zmarłego była by Best for Bussines 🙂

     • LoboTaker

      Niby tak. Na jednym forum jest jednak rozkminiane, czy może Taker nie odwróci się od Vince’a i pomoże Shane’owi.

   • Jeff

    Shane ma już 46 lat, to nie jest ten sam młody Shane O’Mac. Ostatni raz w ringu znajdował się 7 lat temu, to bardzo długi okres czasu. Walka Shane – The Undertaker zarobi mniej niż walka Sting – The Undertaker, Cm Punk – The Undertaker, czy nawet Goldberg – The Undertaker. Jeśli dojdzie do wali Shane – Taker będę za Shanem, bo Vince powinien już udać się na emeryturę.

    • PM Rock

     Nie jestem pewien czy walka Shane vs Taker zarobi mniej od tych przez ciebie wymienionych, może walka Sting vs Taker rzeczywiście zarobiła by więcej, ale chyba tylko ta, jak już wspomniałem tu nie chodzi tylko o walkę ale o to story które się stworzyło. Ojciec vs Syn, Stara Władza vs Nowa, tu chodzi wyłącznie o to, przykro mi to mówić ale Taker jest tu tylko bardzo mocnym dodatkiem, ale mimo wszystko tylko dodatkiem. Główni aktorzy to Shane i Vince to o nich tu chodzi.

     • Patryk Woś

      To mógł walczyc z Vincem jesli o nich 2 chodzi, a nie szmacić najwieksza legende Wrestlemanii. Undertaker powinien walczyc z kims jak HHH. Co do Shane’a to moglby walczyc z np. Wyattem.

     • john ślina

      shane vs wyatt (prosze cie to by było takie słabe )
      taker vs HHH ( z tego co pamietam 3 i 4 lata temu była taka walka )
      Ps. gdzie ty widzisz szmacenie w wystąpieniu w jednej z najwiekszych walk w historii , prawdziwym main evencie , walce która może rozpocznie nową ere

     • Patryk Woś

      Czemu słabe ? Pewnie lepsze niż Cena vs Wyatt na WM , a przecież Shane nie jest Main Eventerem , a Undertaker jest więc Undertaker powinien walczyć z kimś jego pokroju i jego gabaretach, a Wyatt z Shanem by mogli odwalic dobre show, nie świetne ale dobre.. przecież Shane nie jest głównym zawodnikiem WM..tylko pobocznym, może w walce z Wyattem to hy była np 5 walka WM pod względem ważności a teraz jak walczy z Takerem to będzie jedną z najważniejszych walk, a przeciez tempo tego pojedynka będzie okropnie wolne

     • PM Rock

      Chłopie, sam udział w walce w której wygrany przejmuję władzę nad Raw jest ogromnym wyróżnieniem. To pokazuje, że Taker ma bardzo mocną pozycje w WWE, bo przecież zamiast niego mógł walczyć każdy a jednak to on doznał takiego zaszczytu.

 • Nawalbrzych

  No i to się podoba ^^ oby krew pojawiła się także na WM ^^

 • pawel300611

  YES! YES! YES! Mam nadzieję, że to początek nowej ery, czegoś wielkiego. Shane po zdobyciu władzy mógłby tworzyc genialne show, ale najpierw ma na drodze undertakera. To jednak może być naprawdę świetna WM. Raw wg mnie było świetne. Nie obylo sie bez zapychaczy jednak moja ocena to solidne 8/10. A wy co sądzicie o nadchodzącej WM i dzisiejszym RAW?

 • Hunico & Camacho WWE

  10/10 😉 . Tylko szkoda Ambrose trochę

 • Artur Pieczyński
  • PM Rock

   A co to za różnica, skoro Byron podał mu ten płyn to znaczy, że było to zaplanowany i oznacza iż chcieli w tym segmencie krwi. Gdyby krew była prawdziwa była by taka możliwość iż jest to przypadkowe rozbicie, a tu przypadku nie było WWE chciało nam pokazać krew.

   • Artur Pieczyński

    Myśl o tym, że Roman złamał sobie nos była naprawdę miła :v Dobrze, że zaplanowali ale z drugiej strony wiesz o co mi chodzi 😉

   • Kamil

    Tylko żeby Reigns nie przyszedł na SC jak gdyby nigdy nic, a jeśli ma się pojawić to nich zrobi coś pokroju Ambrose’a, czyli niech wejdzie obolały, pobity itd. ale bez karetki xd

 • Diego Lopez

  Zajebiste raw, nie obyło się bez paru zapychaczy ,ale mniejsza z tym. Tylko jaki by był sens gdyby miał przegrać Taker ,wątpię ,żeby to się stało. Jedna porażka mu starczy, druga zdecydowanie nie. Więc jak już to albo wygra Taker, albo coś innego się wydarzy. 😉

  • PM Rock

   A jakie znaczenie ma teraz dla Takera druga porażka skoro i tak seria już jest przerwana?

   • Diego Lopez

    No żadna, ale streak nie powinien być dwa razy przerwany xD 🙂

    • PM Rock

     Streak’u już nie ma, więc jak Shane miał by go przerwać?

     • Diego Lopez

      Nie w tym rzecz, nie o to chodziło.

     • Diego Lopez

      No to to wiadomo,że nie ma już streak’u, ale nie o to mi chodziło.

 • PM Rock

  Dobra wypowiem się teraz sam bo na razie wszystkim tylko komentuję 🙂 Więc według mnie RAW było świetne, oczywiście było kilka minusów, ale zupełnie niezauważalnych. Początek gali niesamowity, kiedy usłyszałem “Here comes to Money” to aż zdębiałem, otworzyłem tylko usta i tak gapiłem się w ekran dobre 2 minuty. Walka Shane vs Taker i to jeszcze o władzę i to jeszcze w Hell in a Cell to według mnie świetne rozwiązanie. Być może w drodze do WM się trochę pozmienia i Taker jednak stanie po stronie Shane, bo rzeczywiście dziwne było by gdyby teraz miał walczyć dla Dyrekcji, choć Grabarz to dość uniwersalna postać i myślę, że przejście na ciemną stronę mocy też wchodzi w grę. Świetna końcówka w zupełności zrekompensowała wynik Fastlane, jeśli Vince teraz się nie obudzi to już chyba nigdy. Przecież Hunter to najbardziej znienawidzony Heel ostatnich lat, a tu proszę cała arena mu kibicuję, ciekawe jak Vince to sobie wytłumaczy.

  P.S Już nie mogę się doczekać tego odcinka na Extreme a dokładnie końcówki i tego co powie Supron na reakcje fanów 🙂

  • john ślina

   znając suprona zamiast zwrocic uwage na fanów powie coś w stylu – TO JEST KOMPLETNIE NIE PROFESJONALNE ZACHOWANIE ZE STRONY TRYPLAKA ŻEBY TAK ulubienca fanów ZARAZ PO WYCZERPUJĄCEJ WALCE Z SHEAMUSEM ATAKOWAC , ZERO SZACUNKU , PEWNIE JAKBY ROMUŚ NIE BYŁ ZMECZONY TO BY BYŁO NA ODWRÓT -CO WIDZIELISMY NA TLC , ZERO ZASAD W TYM WWE ( moze zabronic im na siebie atrzec po walce) ……………” WŁASNIE SŁYSZYMY OBURZENIE FANÓW NA TRYBUNACH” – zaloze sie ze powie tak słowo w słowo

   • Patrycja Warzecha

    To jest więcej niż pewne xd Czekam aż w końcu zrobią coś z Supronem

   • THE VIGILANTE STING

    czasami też nie mogę z tego jak John Cena wchodzi i cała publiczność ,, john cena sucks” a supron mówi że wchodzi ulubieniec publiczności xD

    • john ślina

     XDDDDDDD . z tego co ostatnio widziałem to nazywali tak romana na royal rumble – bo 2 lata temu dostał slammy

     juz widze jak nazywaja tak setha XDDDDDDDDDDD

     • PM Rock

      Na Slammy jak publika za nim szalała, nawet słowem się nie zająknęli 🙂

     • PM Rock

      Na Slammy jak publika za nim szalała, nawet słowem się nie zająknęli 🙂

    • PM Rock

     Z Ceną już trochę się uspokoili, ale teraz rozpływają się nad Romkiem. Mnie najgorzej wkurza jak szmacą w komentarzu New Day, nieważne czy publiczność krzyczy ND Sucks czy ND Rocks dla nich zawsze to jest New Day Sucks.

 • Artur Józwa

  Ta Wrestlemania jednak może być jedną z najlepszych. Jak na razie to świetne walki się zapowiadają. Ja jestem wielkim fanem różnych stypulacji i dla mnie jest to świetna wiadomośc że będzie HiaC match oraz że walka Deana z Lesnarem nie będzie zwykłym singlowym meczem.

  • Senek PL

   dla mnie to samo ostatnie WMki to brak jakichkolwiek stypulacji

 • Kawcio

  Słabe raw

  • PM Rock

   Racja, słabiutkie chyba najgorsze od kilku dobrych lat 🙂

  • Artur Pieczyński

   Nom, brakowało Johna Ceny i szkoda że Reigns nie rozwalił sam całego rosteru ;d no ale Fastlane było genialne więc jeśli Raw miałoby być dobre to by było za dużo….

  • Senek PL

   mozna popatrzec na twoj avatar odrazu wiadomo z kim mamy do czynienia – ROMAN REIGS!@!

 • Senek PL

  Ja nie wiem o co wami chodzi z tym Takerem, dlaczego mialby przechodzic na dobra strone mocy? Przecież w feudzie z Lesnarem to on mi sie tak wydawało tym złym. Marzeniem było by jakby Cena jednak zawalczył z Takerem bo wiadome ze Shane ma juz swoj wiek i w tym go ogranicza juz nie bedzie taki hardkorowy jak pare lat temu, a jakby taki Cena walczył to by było ciekawie 🙂

  • PM Rock

   Taker jest jeszcze starszy niż Shane, więc nie wiem o co chodzi ci z tym wiekiem. Jeśli ta walka była już od dawna zaplanowana to Shane na pewno już sporo trenuje więc myślę, że nie ma co się o niego martwić.

  • Artur Pieczyński

   46 lat to jeszcze nic strasznego – siwe włosy może i ma ale mają je też młodsi ludzie. Shane jest tylko 3 lata starszy od The Rocka (młodszy o 2 lata od jego filmowego kolegi Vin Diesela), jest młodszy o rok od Triple H, od Undertakera o 5 lat, o 11 lat od Stinga, 3 lata od Kane’a, jest rówieśnikiem Chrisa Jericho itd itd. Nie jest to już może 35 letni Shane, ale w tym wieku zdecydowanie wciąż można wykręcać bardzo dobre walki.

 • Artur Pieczyński

  Tak sobie rozkminiłem – wiele osób narzekało, że porażka z Lesnarem na WMce Takera nie miała dobrego promo, nie była czymś specjalnym, nie zapowiadało się na coś wow – tutaj jest to jedna z pierwszych walk zaplanowanych, stawką jest władza nad Raw, a powróciła jedna z najbardziej hardkorowych postaci federacji… w dodatku Shane nigdy nie przegrał na Wrestlemanii :v

 • Błażej Waldowski

  Jak dla mnie zajebiste RAW.

 • PM Rock

  No kurcze 103 komentarze 🙂 Co tu się dzieje.

  • Patrycja Warzecha

   Kiedy ostatni raz było tu więcej niż 65 komentarzy :)? Dzisiejsze RAW wywarło spory wpływ na fanów,oby tak dalej ?

   • PM Rock

    Raw było bardzo dobre, ale wydaje mi się, że to osoba Shane’a wywarła taki wpływ na wszystkich. No bo teraz wszyscy się zastanawiają co dalej, czy Shane wygra? Czy zostanie na dłużej? Czy to tylko story czy rzeczywistość? Czy Vince odda stołek prezesa synowi? Wystarczyła iskra w postaci Shane’a i wszystko eksplodowało. Jeśli Vince tego nie wykorzysta i nie odda władzy w ręce syna to będzie głupcem.

   • Jacek

    Tu się zgadzamy ;).

 • AssCrackBandit

  Aż sam skomentuje. To co się teraz dzieje wygląda na przebudzenie z jakiegoś strasznie długiego zimowego snu zwanego ” PG “. Przekleństwa , krew , Tryplak w końcu obija ryj Romanowi. Może przesadzam ale pop jaki Shane dostał był chyba większy od tego przy debiucie Stinga na SS. Ilość osób, które skomentowały powrót Shane’a i widzą w tym zwiastun nadchodzących zmian przeszła chyba najśmielsze oczekiwania kogokolwiek z WWE. Fastlane zawiodło na całej linii jeśli chodzi o wykorzystanie potencjalnych turnów ( dodam jeszcze jobberkę Wyatt Family ). Może to wszystko dlatego że najlepsze kąski zachowali na RTW ? Mam wielką nadzieję, że Shane rzeczywiście wrócił na dobre i poprowadzi to wszystko w nowym kierunku. Taker już nieraz udowodnił że potrafi zrobić ” What’s best for buisness”. Jeśli będzie to wymagać podłożenia się Shane’owi to zrobi to. Vince postanowił dać Face vs Face. Dawno tego nie było . Możliwości są ogromne zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, że gdyby rzeczywiście Shane wygrał i przejął kontrolę parę osób, które odeszły od WWE z powrotem by się federacją zainteresowało. Kto wie może za jakiś czas będziemy się patrzeć na ten powrót jako powrót do korzeni WWE ?

  • szymoneqo

   Aż się miło czyta jak tak dużo komentarzy 🙂

  • PM Rock

   Masz racje z tym przebudzeniem, odnosząc się trochę do niedawnej premiery GW, mamy Przebudzenie Mocy w WWE 🙂

  • Xerer

   Pamietajmy ze pop zalezy rowniez od “jakosci” crowdu;

   • AssCrackBandit

    Pewnie że tak. Co nie zmienia faktu że crowd widzi w Shane’nie rolę takiego wybawcy od całej szopki Authority i stąd jeszcze większa reakcja. 😀

  • Kaczy123

   Przypominam że Face vs Face było ostatnio na SvS Romek vs Dean o pas wwe whc, ale z resztą się zgadzam, a i Face vs Face vs Face było też na FL xDD

   • AssCrackBandit

    Ha ha no tak ale mam tu na myśli takie Face na które ludzie naprawdę chcą cheerować. A Romek dostaje reakcje niczym nieziemski Heel.

 • murugo

  RAW świetne, przyznam, że brakowała mi efektu WOW w WWE ostatnimi czasy i mam, no proszę SHANE MCMAHON, nie spodziewałam się tego, ale powrót cieszy nawet bardzo.
  Chciałabym podziękować osobie, która napisała ten mini raport, bo wykonała kawał dobrej roboty.
  Roman w końcu dostał po swojej “baby face” (przyznam, że należało się 😀 )
  Walka Lesnara i Deana, przyznaje, początkowo byłam rozczarowana tym, że takiemu Lesnarowi dają kogoś takiego jak Dean (nie chodzi mi o to, że Dean jest beznadziejny, ale zwyczajnie o to, że nie jest takim pakerem, widziałabym go raczej z HHH) jednakże zaczynam myśleć, że może wyjść z tego całkiem fajny pojedynek.
  Oczywiste wydaje się, że na WM Szarlotka zmierzy się z the Boss i ta druga wygra. W sumie Szarlotka jako mistrzyni mi się nie podoba, głównie wygrywa po interwencjach swojego ojca (takie moje zdanie).

  • PM Rock

   Z the BOSS i z Lynch.

   • murugo

    ale chyba ma być pojedynek, który wyłoni jedną rywalkę

    • PM Rock

     A to możliwe. Przyznam, że ja całą gale byłem podekscytowany jak dzieciak tym powrotem Shane’a i jego walką z Undertakere’am, mogłem coś przeoczyć 🙂

  • Kamil

   Co jak co ale CM Punk posturą przypomina Deana a walczył z Lesnarem. Dobrze że to jest walka bez zasad bo można teraz uwierzyć że Dean wygra.

   • murugo

    właśnie o to mi chodziło, bo gdyby to była standardowa walka to Dean nie miałby szans, a tak właśnie może być ciekawie 😉
    a co do CM Punka to mimo wszystko więcej w ringu pokazywał niż Dean i jego walka z Lesnarem jest jedną z moich ulubionych 😉

 • Dawid Przysowa

  Shane i tak przegra walke z Undertakerem więc niech sie on tak nie napala…..A ogólnie mówiąc to było najlepsze raw jakie mogło być a jeszcze lepsza była końcówka……wkońcu ktoś sprał dupe romanowi

  • PM Rock

   Widzę kolejny fan Takera do nas dołączył 🙂

   • AssCrackBandit

    Coś czuję że ta walka to będzie naprawdę coś pięknego. Szkoda że to nie Main Event. Widząc to jak Taker przypakował zastanawiam się czy Shane podobnie jak ojciec, kiedy ściągnie koszulę będzie miał 6-pak jak się patrzy.

    • PM Rock

     Ja pójdę o krok dalej i powiem, że to może być jedna z największych walk w historii.

 • Hunico & Camacho WWE

  Czytam i czytam i tylko Shane , Undertaker .. A ja tu widzę też chyba heel turn Rybacka no i jakieś plany w końcu co do jego osoby ! 😉

 • Xerer

  Wszystko zostalo opisane, każdy ma swoja wizje w ktora strone wwe pojdzie teraz… Ja tylko dodam, że strasznie mi sie podoba theme Charlotte, dokladniej jakies pierwsze 10 sek tego utworu, aż czasami ciarki mam 😀 Ciary jednak szybko przechodza jak widze ze bierze mikrofon w swoje rece :/

  • PM Rock

   dobre 🙂 Jeśli chodzi o Divy to ja lubię theme’y Sashy(według mnie jeden z najlepszych w całym rosterze) i Becky (trochę mniej go lubię, ale i tak bardzo dobry).

   • THE VIGILANTE STING

    ja mam ciary jak słysze theme song Paige to jest mój ulubiony :V

 • Radzio Radiksen

  Bardzo ciekawe raw powrót Shane hm cud miód tylko pyt następuję czy Shane wygra i czy Undertaker pomoże mu w tym?Jednak trzeba pamiętać że Undertaker nie przywiązuje specjalnie wysokiej wagi do zwycięstw na Wm.Może być że Deathman chcąc się przysłużyć dla rozwoju da wygrać Shane.

  • AssCrackBandit

   To jest dokładnie o co powinno w tej walce chodzić.

   • Radzio Radiksen

    Skoro Undertaker podsuwał Vincowi propozycje zawodników którzy mogli by streak przełamać np orton.To myślę że pomoże Shanowi gdyby nie patrzeć Undertaker pomagał promować zawodników np Bray Wyatt, Brock.A gdyby pomógł Shane to by może nawet większy rozwój był dla wwe co za tym idzie byli by promowani młodzi wrestlerzy itp

  • PM Rock

   Nie przywiązuje specjalnie wysokiej wagi do zwycięstw na Wm? To jakaś literówka czy co?

   • Radzio Radiksen

    tak drobna literówka przypadkowa

 • Artur Pieczyński

  Undertaker dominuje w walce z Shane’em, jest bliski zwycięstwa ale nagle pojawia się Sting i atakuje Undertakera, Shane to wykorzystuje i przypina Takera i dostaje Raw, a Sting z Takerem poprowadzą feud i zmierzą się np na Summerslam. To dobry pomysł, dwa w jednym ;v

  • PM Rock

   Tak już gdzieś taki scenariusz przedstawiałem. Myślę, że starcie Taker vs Sting na SS było by nawet lepszym pomysłem niż starcie na WM, ponieważ nie było by tego musu na wygraną grabarza który jest legendą WM.

   • Jacek

    Właściwie to ja pierwszy o tym napisałem (żeby nie było!), pojawiło się wideo na youtubie – Shane zawsze ma “backup plan”. Więc scenariusz ze Stingiem jest możliwy, ale równie dobrze może to być zapowiadany na gale Rock lub (tak powiem to niestety) Cena.

    • PM Rock

     Rzeczywiście sorry. Pomyliło mi się już to, bo wcześniej pisałem, że Shane może wystawić Stinga jako swojego przedstawiciela. Za dużo już powoli tych opinii i domysłów 🙂

 • PM Rock

  Do 200 chyba dzisiaj nie dojdzie, ale 140 jest 🙂

  • THE VIGILANTE STING

   więcej trzeba pisać xD

   • PM Rock

    to piszmy

 • Krystian Szczepara

  Nie wiem czy taki koment już tutaj padł ale co wy na to?

  Taker poobijał Shane’a. Vince się cieszy za klatką. Nagle taker pokazuje w stronę Vinca podcięte gardło. Kładzie się na matę, kładzie na sobie jakąś część ciała przeciwnika i daje się przypiąć przez co Shane dostaje RAW.

  • PM Rock

   Był już, ktoś to wymyślił

  • PM Rock

   Może lepiej takie coś- Taker dominuje Shane’a, wykonuje Piledriver , a nagle gaśnie światło i pojawia się Kane (tak jak podczas debiutu) i wykonuje mu Chokeslam, poczym kładzie Shane’a na Takerze.

 • PM Rock

  No i jest 150 🙂 Czytałem, na Wrestlingnews, że Shane nie ma na razie żadnej funkcji w zarządzie WWE. Zobaczymy jak to będzie, być może Vince po prostu odda mu role prezesa.

 • Majkel King

  Nic do Shanea nie mam ale kurcze cos mi sie wydaje ze Shane bedzie mial kogos kto za niego i w jego imieniu bedzie wlaczyc….sluchajcie Sting by pasowal bo Vince zawsze niszczyl pamiec o WCW, Sting przegral z Triple H i Sting moglby odebrac wladze Vinceowi za to ze zniszczyl WCW i to by bylo najlepsze dla biznesu !! 🙂

  • AssCrackBandit

   Jeśli Sting powróci to raczej w takiej roli jak na SVS. Odwróci wynik walki albo uwagę Takera . Miał kontuzję grożącą zakończeniem kariery. Nic dziwnego że WWE woli postawić na Shane’a.

 • Majkel King

  SZczerze mowiac tutaj rozne rzeczy moga sie wydarzyc….gra jest otwarta bo nie wydaje mi sie aby przez kolejne tyogdnie Shane spokojnie czekal na walke z Takerem…przeciez ten feudn nie moze byc salbo prowadzony…cos sie zmieni 🙂 STING VS UNDERTAKER A SEDZIA SPECJALNYM MA BYC STONE COLD !!!

  • UNLEASHED.The.AnimaI.Batista

   Ale ty masz bujną wyobraźnie xD

   • PM Rock

    Czemu? Akurat Steve Austin jako sędzia specjalny to bardzo realny scenariusz.

    • AssCrackBandit

     Bardziej widziałbym tutaj tą zapowiadaną rolę Rocka.

     • Walkers Jp

      Rock niech spierdala

 • Konrad Sobieszek

  Wow, komentowałem rano i na trochę ludzi tu zostawić i jaka burza się zrobiła.

  Ale czytając niektóre komentarze odniosłem wrażenie, że sprawa jest u nas na portalu wyolbrzymiona. Jasne, stawka jest wysoka, ale nie wydaje mi się, żeby tak dużo się zmieniło. Zwiastujecie początki nowej ery itp. ale WWE nie odejdzie od PG, a to RAW miało podgrzać emocje, dlatego działo się kilka rzeczy, które nie były PG. Nawet jeśli Shane wygra, to wątpię aby dostał wszystko na tacy od razu. Może tylko charakter byłby managerem RAW? Po prostu nie wydaje mi się, aby to było planowane od miesięcy. To krzyczy planem awaryjnym wręcz.

  A co do udziału Takera i płaczu niektórych. Owszem Taker nie pasuje do tej walki jako postać. Owszem, jest to niespodziewane zagranie i niektórzy mogą się czuć, jakby to nie był oponent dla Takera. Owszem, jest to chyba pierwsza od Streak vs. Career match, gdzie nikt nie chce, aby któryś z uczestników przegrał. I to jest dobre. Streak nie istnieje, więc walka z Takerem nie powinna już być budowana w dawnym stylu, gdzie challenger chce pobić Takera itp. On tu jest narzędziem, a cała jego otoczka robi resztę. Po raz pierwszy pytania stawiane przy matchu Takera na WM nie jest, czy Taker przegra, tylko czy Shane wygra. I to jest dobre.

  Co do rozwiązań ze Stingiem etc. Jeśli Shane ma to wygrać, to myślę, właśnie, że powinno to być po interwencji. Może nie Stinga, bo Borden przechodzi na emeryturę. Ale np. Cena, który i tak miał mieć feud z Takerem. Albo ktoś niespodziewany. Jest dużo możliwości.

  W każdym bądź razie radzę ochłonąć. Wiem, że to jest dobry początek drogi na WM, ale jeśli zrobicie sobie zbyt wysokie oczekiwania i wyśnicie wygraną Shane’a i w końcu do tego nie dojdzie – to może się odbić na odbiorze dla was całej Wm, która może być niesamowita, szczególnie środek karty oraz Ambrose – Lesnar. Miejcie to w świadomości.

  • PM Rock

   To wytłumacz mi po co w takim razie robili by walkę z taką stypulacją? Po to, że by tylko się odbyła i stypulacja przepadła. Jeśli już zdecydowali się na taki krok by dać taką stypulacje to moim zdaniem na 80% wygra Shane’a. Może rzeczywiście zapowiedzi o przyjściu nowej ery są trochę zbyt optymistyczne, ale fani znaleźli w Shane’a szansę na zmianę na lepsze i nie ma co ukrywać, że Shane jest tą długo wyczekiwaną szansą.

   • Konrad Sobieszek

    Przyznaj, że to by było bardzo w stylu WWE

    • PM Rock

     Ok WWE robi różne głupoty, ale pomyśl sobie po co mieli by dodawać tak poważną stypulacje do walki jeśli w ogóle by jej nie wykorzystali? To przecież totalna głupota nawet jak na WWE.

     • Konrad Sobieszek

      Cóż, jak dla mnie to właśnie pokazali w Triple Threat na FastLane.

      OK rozumiem o co ci chodzi. Po prostu nie chce mi się wierzyć, że po tym jak szukali kto ma walczyć z Takerem nagle pomyśleli “Hej niech Shane wygra w walce z Takerem tą federację!”. To wszystko jest planem awaryjnym jak dla mnie i WWE po prostu zrobiło to tylko, żeby dać jakiś motyw.

     • PM Rock

      Co pokazali?

     • AssCrackBandit

      A co jeśli Vince doszedł w końcu do wniosku że czas przekazać pałeczkę szefa ? Postanowil tylko jeden warunek : Shane wystąpi w tym całym storyline, jeden ” decydujący ” mecz na Wmce z taką stypulacją kiedy wszystko jest już od strony prawnej gotowe i szykowane pod nowego szefa. Zresztą reakcja Vinca na pop dla Shane’a też jest zastanawiająca. Jeśli próbował nie cieszyć się z faktu że właśnie tak go witają to mu nie wyszło. Jasne że to może byc po prostu kolejne kreatywne zagranie , które potem zostanie skomemtowane : Jak widzicie nikt nie jest w stanie pokonać władzy The Authority. I tej ciężkiej pracy , której tak niedoceniacie. Natomiast sama myśl że istnieje szansa jakiejkolwiek zmiany na lepsze jest bardzo kusząca.

     • Konrad Sobieszek

      Że mogą zrobić dobrą historię, że wydaje się, że słuchają fanów i zaczynają o nich dbać, a tu wygrana Romana praktycznie znikąd, pomimo mocnej promocji Ambrose’a, pomimo publiki. Roman był chowany cały storyline i nagle z nim wyskakują.

      Zobaczymy następne RAW. Jak dla mnie reakcja na portalu (bo na na przykład angielskich i amerykańskich stronach walkę tą wcale nie reaguje się entuzjazmem jak tu) jest przesadzona.

     • PM Rock

      Ale przecież ty piszesz o czym innym i ja o czym innym. Mi chodzi o to, że taka stypulacja nie może być przypadkiem i było by głupotą gdyby taka stypulacja była dodana tylko ot tak. A ty mi piszesz o wynikach Fastlane? Dogadujemy się jak głuchy ze ślepym 🙂

     • Konrad Sobieszek

      Chodzi mi o wykorzystanie potencjału. Nie przywołałem FastLane z przypadku. Podczas Triple Threatu tyle rzeczy mogło się wydarzyć. Jakiś turn, jakiś nieczysty finish. Interwencja Wyatt’ów była niemal pewna. I nic się nie wydarzyło. Nie zdziwiłbym się jak na Wrestlemanii wszyscy oczekują, ze coś się stanie, a tu pin na Shane’ie 1-2-3. O to mi chodziło cały czas.

     • PM Rock

      Rozumiem, ale porównujesz dwa różne przypadki.

     • Konrad Sobieszek

      Porównuje dwa różne, bo dwóch identycznych porównywać nie ma sensu.

      Dopiero jedno RAW za nami, ale jak dla mnie entuzjazm jest za wysoki.

     • PM Rock

      Skąd możesz wiedzieć ,że to plan awaryjny a nie dawno przemyślana zagrywka. Przecież oni już od pół roku mogli mieć tą walkę ustaloną i nic nikomu nie mówić. Przecież rywal dla Undertakera nie był znany to, że były spekulacje na temat Ceny nie znaczy, że WWE zamierzało zorganizować ten pojedynek. Zrozum Vince ma już 70 lat, pomimo jego przeróżnych czasem głupich decyzji ,on na pewno wie, że jego czas się zbliża do końca i musi dlatego zostawić komuś stanowisko prezesa. Gdyby Shane’a chciał znowu zacząć się w to bawić to nie oszukujmy się jest pierwszy w kolejce.

     • Konrad Sobieszek

      Nie mieli tej walki ustalonej. Miało być Cena vs. Undertaker. Po prostu miało. To jest plan awaryjny. Rozumiem, że można być podekscytowanym tą wizją, ale… Tyle lat Shane mówił, że kończy z wrestlingiem. Cały czas HHH był promowany i robiony na kolejnego Chairmana. Spekulacje na temat walk Takera były potwierdzane, najapierw Cena, potem Strowman. Jeśli planowali to od pół roku, to bardzo dobrze utrzymali sekret i bardzo dużo angażowali w to, aby mylić tropy. Ale nie chce mi się wierzyć. Wątpię w to po prostu.

     • PM Rock

      Ok,niech będzie, bardzo trudno do czego kolwiek cię przekonać. Piszesz, że miało być Cena vs Taker, ale skąd ty to wiesz, masz wujka w WWE? Przecież nie można wierzyć wszystkim spekulacją czy plotką. Być może celowo podsyłali te plotki, by wszystkich zmylić. Mówił, że kończy z wrestlingiem. No kurcze przecież on ma wrestling we krwi, to tak jakby ptak skończył z lataniem. Co do HHH, to jego bym właśnie bardziej nazwał planem awaryjnym. Gdyby Shane jednak nie chciał zostać prezesem wtedy na miejsce Vince’a wchodzi Hunter.

     • Konrad Sobieszek

      Nie mam wujka, ale było za dużo plotek, nie wszytskie mogły być nieprawdziwe. Było, że Cena jest planowany. Potem kontuzja i było, że nie mają do końca pomysłu. Potem Strowman, ale reakcja Internetu była taka, ze się wycofali z tego pomysłu. W końcu mówiło się, że ktoś, kto nie ma stałego kontraktu zawalczy na Wrestlemanii z Takerem. I nagle okazuje się, że Shane ma z nim walczyć. To jest plan awaryjny, nawet jeśli WWE miało plany na taki storyline, to nie myśleli by mieszać w to Takera i Manie 32.

      A co do HHH jako planu zapasowego. To prawda. HHH był planem zapasowym, ale nie po to to on rządzi i dzieli NXT, żeby skończyć jak Kevin Dunn. Nawet jeśli Shane wygra, to będzie to tylko storyline.

     • PM Rock

      Chyba, że Shane będzie chciał znów zacząć bawić się w wrestling to wtedy HHH zostanie z NXT. Wszystko teraz zależy od Shane’a, myślę iż pomimo wszystkich nie porozumień to kiedy Vince będzie miał do wyboru między zięciem a synem to wybierze syna na nowego prezesa.

     • Konrad Sobieszek

      Szczerze? Nawet jeśli Shane rzeczywiście by chciał wrócić, to nie dostałby wszystkiego na srebrnej tacy. Hunter udowodnił, że potrafi robić dobrą promocję i może być dobrym bookerem. Shane miał zawsze jakąś rolę w Creative Teamie, ale nigdy nie pokazywał się sam jako booker. Założę się, że Shani i Vince zdają sobie z tego sprawę.

   • AssCrackBandit

    A co jeśli Vince doszedł w końcu do wniosku że czas przekazać pałeczkę szefa ? Postanowil tylko jeden warunek : Shane wystąpi w tym całym storyline, jeden ” decydujący ” mecz na Wmce z taką stypulacją kiedy wszystko jest już od strony prawnej gotowe i szykowane pod nowego szefa. Jasne że to może byc po prostu kolejne kreatywne zagranie , które potem zostanie skomemtowane : Jak widzicie nikt nie jest w stanie pokonać władzy The Authority. I tej ciężkiej pracy , której tak niedoceniacie. Natomiast sama myśl że istnieje szansa jakiejkolwiek zmiany na lepsze jest bardzo kusząca.

 • PM Rock

  Takie tylko retoryczne pytanie, czy ktoś z was pamięta jeszcze, że na WM ma pojawić się Rock? Ja się szczerze przyznam, że zapomniałem 🙂

  • Xerer

   Ja szczerze przyznam, że mam go w dupie :/

  • Walkers Jp

   a co mnie ten jobber obchodzi

 • UNLEASHED.The.AnimaI.Batista

  Pięknie Shane powrócił i Hunter zemscił sie na romku cudowne zakończenie tego raw