WWE Friday Night SmackDown #853
Wells Fargo Arena, Des Moines, Iowa
Gale komentowali: Michael Cole, Booker T & Jerry Lawler

WWE Tag Team Title Match
The New Day def. The Lucha Dragons
Przed walką Big E powiedział, że zasługują na nagrodę Tag Team Roku jak nikt inny, ale mimo tego, że nie dostali tej nagrody, to nikt nie zrujnuje im Bożego Narodzenia.Na backstage’u odbywa się Świąteczne przyjęcie Santino Marelli. Cobra zawiesza gwiazdę na choince a po chwili ściąga je inna ręka (chyba Stardusta).

Życzenia od Dolpha Zigglera, Charlotte, Tylera Breeze’a oraz Romana Reignsa.

Renee Young jest z Deanem Ambrosem na backstage’u. Dean mówi o sześciu szwach po main evencie z Sheamusem oraz o tym, jak zamierza pokonać Zigglera i Owensa w main evencie SmackDown.

Eight-man Tag Team match
The Wyatt Family def. The Dudley Boyz, Ryback & Kane

Tyler Breeze i Summer Rae są na przyjęciu Santino, ale wychodzą, bo nie ma dekoracji. Stardust i The Ascension są winni braku jedzenia i dekoracji. Do Santino i reszty dołącza Neville, który sprzeciwia się Ascension. Potem dołącza Titus O’Neil, który mówi, iż trzeba uratować święta, ale aby to zrobić trzeba pokonać The Ascension.

Tag Team match
Rusev & Alberto Del Rio def. The Usos
Po walce League of Nations świętują wygraną a Sheamus na koniec szykuje się do Brogue Kick’u. Nagle pojawia się Roman Reigns, który wyciąga Sheamusa z ringu i rzuca go w stół komentatorski. Del Rio atakuje Romana, ale radzi sobie i atakuje Del Rio Superman Punchem. Na koniec Uso wykonuje Superkick na Rusevie a Reigns dodaje Superman Puncha.
Życzenia świąteczne od Deana Ambrose’a, Santino Marelli, Becky Lynch oraz The New Day.

Battle for Christmas
Team Santino (Neville & Titus O’Neil) (w/Santino Marella) def. The AscensionRenee Young jest na backstage’u z Dolphem Zigglerem. Dolph mówi, że rok 2016 będzie rokiem Zigglera.

Singles match
Charlotte def. Brie Bella
Podczas walki pojawił się Team B.A.D, Naomi wylała Egg Nog na Becky. Potem dosżło do brawlu a Charlotte miała to gdzieś i zakończyła walkę. Po walce Becky nie była szczęśliwa.Renee Young jest na backstage’u z Kevinem Owensem, który mówi, że tytuł Interkontynentalny jest jego tak samo, jak nagroda Breakout Star of the Year. Owens na koniec dodaje, że zamieni to SmackDown w The Kevin Owens Show a Renee wygląda śmiesznie.

Triple Threat o pas WWE Intercontinental
Dean Ambrose def. Dolph Ziggler, Kevin Owens
Po walce Dean świętuje zwycięstwo.
———————————————————————–
Fot.: WWE.com
Gify: hiitsmekevin.tumblr.com i wrestlingwithtext.com • Hunico & Camacho WWE

  Tak jest Dean ! Może on przywróci dawną moc temu pasu . Bo co jak co ale tytuł US i IC wymaga push’u i to mocno .

 • TheTrixter

  Ciekawe kiedy zrobią jakieś BattleRoyal.

 • Konstantin

  Tak szczerze powiem. Do Reignsa nic nie mam. Lubię go nawet-głównie za to jakim jest człowiekiem poza WWE. Ale bądźmy poważni.Po co dają mu taki gimmick terminatora?. To jest już trochę wnerwiające. Bo już od ponad miesiąca można to obserwować. Rozumiem że takiego gościa może grać Lesnar bo ma i doświadczenie z UFC,wygląd i dodatkowo managera. Ale Reigns jako taki terminator face słabo wygląda. Przy nim Owens,Rollins, Cesaro(gdyby miał managera), Wyatt czy nawet Rusev wyglądają jakby mieli już pewne miejsce w Hall of Fame. Rozumiem,że WWE musi go promować no ale nie za taką cenę. Bo ratingi znowu im zaczną spadać. Bo to taki fatalny sezon przed RR, gdzie feud pod WHC Title musi być naprawdę dobry bo na RR będzie przecież tylko RR match, WHC Title,Tag Team Title, Diva Title i może dadzą jakiś zapychacz. Dlatego feudy Del Rio czy Ambrose teraz będą mniej ludzi obchodzić. Bo i tak te pasy nie będą bronione na PPV.
  Co do reszty. Nie wiem jak dla was ale mi się wydaję że WWE buduję przed RR Owensa i Wyatta i nie zdziwię się jeśli to oni między sobą rozstrzygną ten mecz.

 • Konrad Sobieszek

  SmackDown świetne. Szczególnie otwarcie i Main Event były przednie.

  New Day pokonali po bardzo dobrym meczu Luchadorów i teraz tylko obronić przed Usosami zostaje. A potem wielki powrót do głównej karty WM-ki Tag Teamów. Kto jak kto, ale oni zasługują na to, by wejść na WM-kę z pasami jak nikt inny. I tam te pasy stracić po świetnym programie i pojedynku. Tak to trzeba zrobić.
  Co do samej walki. New Day oszukując tyle podczas walk pokazuje jak dużo znaczą te pasy dla nich, a Luchadorzy i Usosi tak starając się o nie też umacniają ich pozycje. Osobiście najlepsze feudy teraz są o te pasy, które w lecie nie znaczyły nic lub bardzo mało. A kichę kręci się przy głównym pasie i przy US.

  Wyatt i rodzinka utknęli w tak martwym punkcie. Powinni teraz ogólnie przed Rumble szerzyć terror, a nie skupiać się na tym feudzie, który jest zakończony na dobrą sprawę. Ogólnie widać, że WWE nie ma kompletnie pomysłów teraz na nic i plączą się we wszystkim. Jednak ta kontuzja Setha okazała się większą stratą niż wszyscy myśleli. Jedyne co jest teraz w WWE logiczne to feud o IC (który o zgrozo już się zakończył), feud o TT i divy. Cała reszta to duże nic.

  Spodobało mi się jak Liga trzymała jednego z Usosów i na jego twarzy był pas US, żeby Sheamus zrobił na nim Brouge Kicka. Fajny motyw, mam nadzieję, że kiedyś do tego dopuszczą, np. w feudzie z Ceną który wkrótce się rozpocznie. Co do Romana. Jeśli ktoś czyta uważnie moje komentarez to powinien wiedzieć, że właśnie tak sobie wyobrażałem jego rolę. Właśnie jako taki bohater atakujący tych, którzy atakują “tych dobrych”. Tyle, że on powinien zostać zwolniony w tamten poniedziałek, a wtedy jego akcje miałyby znacznie lepszy wydźwięk. Wtedy to byłoby coś w co mógłbym emocjonalnie zainwestować. A tak tylko widać, że Liga to wycieraczka dla Romana. I to strasznie denerwuje. Bo potem już tylko HHH i Lesnar. A potem koniec. I okaże się, że WWE jest nigdzie z Romanem.

  Pominę tą walkę z Santiną w roli głównej i przejdę do div. Fajnie to się wszystko dalej rozwija. Po prostu w końcu normalny feud. Aż chce się oglądać.

  No i Main Event. Uwielbiam to, że w końcu IC dostało Main Eventowy slot na SmackDown. Tak powinno być. IC jest bezpośrednim następcą WHC. Co do samej walki to genialne widowisko. Ten Running Senton Owensa na przeciwnikach poza ringiem, Senton z Zigglerem zapinającym Sleepera na leżącym Deanie, czy genialne combo Dirty Deeds + Zig Zag to bez wątpienia najlepsze spoty meczu, który miał jednak dużo więcej. Świetny Triple Threat dokładnie tak powinny wyglądać te mecze. Cały czas bili się w trójkę. Najlepsze jest zachowanie Deana w jego walkach. Obijany jest cały czas w meczu, a mimo to daleko do wrażenia towarzyszącemu wygrywaniu meczy przez Cenę. Chodzi mi o to, że wcale nie czuć tego, że na końcu używa sygnatury i finishera i wygrywa tylko wygląda to jak na prawdę wyrównany pojedynek. Fajnie wykorzystali te dekoracje, ale szkoda, że w momencie gdy Owens nie spadał z rampy nie wymyślili jakiegoś efektownego spotu, tylko po prostu go tam wrzucili. Myślę, że to była najlepsza walka tego roku na SmackDown, a kilka fajnych pojedynków na nim było jak: Champions vs. Champions: Bryan i Cena vs. Kidd&Cesaro, Cesaro vs. Rusev, czy dowolna inna walka Cesaro na Smacku 😀

  Świetne RAW, znacznie lepsze od średniego RAW.

 • Błażej Waldowski

  Dobre SD. Zarówno i śmieszne jak i dobre pod względem pojedynków. New Day jak ich nie kochać? 🙂 Ostatnia walka po prostu miód. Oby tak dalej. A Roman jako terminator na razie mnie przekonuje. Widać, że nie ma na razie większego pomysłu na niego ale wg mnie sprzedaje się jako taki kozak.