Już w niedziele odbędzie się 29 odsłona Survivor Series. Tradycyjne już walki eliminacyjne Survivor Series budowały nowych, w późniejszych czasach wspaniałych wrestlerów. Kto z tych wszystkich pojedynków został prawdziwym ostatnim mężczyzną na nogach? Kto osiągnął to wyróżnienie w najbardziej imponującym stylu?

10. Roman Reigns
Całe mnóstwo gwiazd wygrywało w pojedynke, niestety kilku z nich nie udało się osiągnąć tego, co Roman Reigns. W swoim pierwszym Survivor Series matchu Reigns walczył wraz z resztą “braci” z The Shield oraz z Real Americans a ich rywalami byli bracia Usos, Cody Rhodes, Goldust i Rey Mysterio. Czterech z jego rywali zostało pokonanych właśnie przez Romana Reignsa w jednym z najbardziej dominujących występów na Survivor Series w całej historii. Reigns już w niedziele stanie przed kolejnym wyzwaniem, gdy będzie mógł po raz pierwszy zdobyć pas WWE World Heavyweight w turnieju właśnie o ten pas.

WWE.com

9. Aja Kong
Oczywiście Reigns nie był pierwszą osobą, która pokonała czterech rywali w jednym Survivor Series matchu. Ten zaszczyt należy do Aja’i Kong (ta z lewej), która osiągnęła ten wyczyn około 18 lat temu, kiedy to przypięła Sakie Hasegawa, Chaparita Asari, Kyoko Inoue i Alundre Blayze. Ponadto walka ta była pojedynkiem 4 vs. 4 co sprawia, że Kong była nieuchwytna, ale niestety mimo tego jej push nie poszedł zgodnie z planem. Pierw miała zmierzyć się z Blayze, ale Alundra odeszła z WWF do WCW wraz z pasem Women’s a wkrótce po tym Kong odeszła z WWF.

WWE.com

8. Tito Santana
Santana nie może pochwalić się samodzielnym zwycięstwem, ale za to jako pierwszy wygrał Survivor Series match więcej niż raz na danym show. Taki przypadek miał miejsce na Survivor Series 1990, kiedy to Tito pojawił się w zespole z Nikolai’em Volkoffem oraz The Bushwackers pokonując The Mercenaries. Chwilę potem w Main Evencie gali Tito wystąpił w drużynie The Face Team wraz z Ultimate Warriorem i Hulkiem Hoganem mierząc się z The Heel Team (Ted DiBiase, Rick Martel, The Warlord oraz Power and Glory (Hercules & Paul Roma). Mimo tego, że Santino nie był tym, który przetrwał wszystko to zasługuje na 8 miejsce w rankingu.

WWE.com

7. Big Show
Rekord Big Showa jest jeszcze lepszy niż Santany. Największy Atleta Świata na Survivor Series 1999 wystąpił w walce One-on-Four i co ważniejsze wygrał, pokonując Big Boss Mana, Godfathera, Viscere oraz Prince’a Alberta. Kilka lat później na Survivor Series 2004 Show pojawił się w drużynie Guerrero, która to pokonała drużynę Kurta Angle a Gigant był jednym z przetrwałych. Po raz trzeci Show wygrał w 2010 roku, kiedy to pojawił się w drużynie Rey’a Mysterio.

WWE.com

6. Dolph Ziggler
Dolph Ziggler jest człowiekiem, któremu udało się już dwa razy samodzielnie wygrać Survivor Series. Pierw w 2011 roku w drużynie Barretta przeciwko drużynie Ortona a po raz drugi w 2014 roku, kiedy to Show Off wyeliminował Kane’a, Luke’a Harpera oraz Setha Rollinsa z lekką pomocą debiutującego w WWE Stinga.

WWE.com

5. Ric Flair
Ric Flair jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych legend WWE, jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie wspaniała kariera Flaira. Ric Flair pierwszy raz wygrał Survivor Series match w 1991 roku w dość niezwykłych okolicznościach. Podczas walki doszło do brawlu poza ringiem, a sędzia zdyskwalifikował wszystkich prócz osoby, która była w ringu… Rica Flaira, który został zwycięzcą. Drugi raz miał miejsce w 2006 roku, Ric Flair pojawił się w zespole Legend a rywalami byli członkowie Spirit Squad. Flair wyeliminował Mikey’a, Johnny’ego oraz Kenny’ego i był jedynym zawodnikiem, który przetrwał to Survivor Series. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w tym dniu Flair miał 57 lat i to z jego wspaniałą karierą zapewnia mu 5 miejsce na tej liście.

WWE.com

4. The Rock
The Rock to kolejny zawodnik, który aż dwa razy wygrał Survivor Series match pozostając samemu w ringu. Pierwszy raz miało to miejsce podczas debiutu jako Rocky Maivia w 1996 roku. Drugi raz większość z Was zapewne kojarzy, ponieważ miało to miejsce w 2001 roku, gdy Team WWF zmierzył się z Teamem Alliance a stawką było wszystko.The People’s Champ wyeliminował trzech rywali w tym ostatniego rywala Stone Cold’a Steve’a Austina.

WWE.com

3. Hulk Hogan
Ostatnią trójkę zaczynamy od Nieśmiertelnego Hulka Hogana. The Hulkster był czołową postacią w pierwszych latach Survivor Series. W pierwszej odsłonie tej gali Hogan poczuł smak porażki, ale już rok później wraz z długowiecznym przyjacielem/rywalem Randym Savage?em odniósł zwycięstwo. Rok później Hogan ponownie wygrał, ale tym razem został już jedynym ocalałym w walce z drużyną Million Dollar Mana. Kolejny rok i kolejna wygrana we wspomnianym wcześniej Main Evencie Survivor Series 1990, gdzie znowu został jedynym ocalałym.

WWE.com

2. Ultimate Warrior
Ultimate Warriorowi udało się być aż trzy razy jedynym ocalałym na Survivor Series. Pierw w 1988, następnie w 1989 oraz we wspomnianym przed chwilą Survivor Series 1990, gdzie prócz Main Eventu Warrior pojawił się w Openerze gali w walce The Warriors z drużyną Mr. Perfecta.

WWE.com

1. Randy Orton
Pierwsze miejsce zarezerwowane jest dla Randy’ego Ortona, który ma takie same osiągnięcia na Survivor Series jak Ultimate Warrrior. Jednakże Randy Orton w sumie wyeliminował trzynastu zawodników a Warrior tylko siedmiu. Te statystyki wzmacniają karierę Ortona w Survivor Series. Po raz pierwszy pojawił się na SS w 2003 roku, kiedy to był jeszcze członkiem Evolution, ale na tej gali wystąpił w drużynie Erica Bischoffa. Orton od tamtego czasu rozwinął się w Legend Killera, lidera Legacy czy w Apex Predatora. Niestety w tym roku Ortona zabraknie na Survivor Series z powodu kontuzji barku.

WWE.com

—————————————————-
Fot.: WWE.com
Źródło tłumaczenia: WhatCulture.com