WWE Monday Night RAW #1173 – 16.11.2015
Bon Secours Wellness Arena – Greenville w stanie Karolina Południowa
Gale komentowali: Michael Cole, Byron Saxton & John Bradshaw Layfield

Na stage’u pojawili się zawodnicy WWE a na titantronie została wyświetlona flaga Francuska z logiem Wieży Eiffla, po czym została oddana chwila ciszy dla ofiar ataków terrorystycznych w Paryżu.


 

Druidzi pojawiają się po otworzeniu RAW i pojawia się The Undertaker oraz Kane, czyli Brothers of Destruction. Druidzi otaczają ring a Undertaker mówi, że prawdziwa armia ciemności stoi przed nami. Zemsta czeka na The Wyatt Famili, którzy próbowali dotrzeć do ich dusz. Deadman dodaje, że nie ma człowieka, który może pokonać Ciemną Stronę. Kane przejmuje mikrofon i mówi, że kiedy próbuje się coś ukraść z piekła, można się poparzyć. Kane zarezerwował miejsce dla Wyattów na Survivor Series … w najgłębszych czeluściach piekła. Brothers of Destruction zdecydowali już o ich losie i to sprawi, że nie spoczną w pokoju. Nagle pojawia się Bray Wyatt oraz reszta jego rodziny. Bray mówi, że przez 25 lat Undertaker dominował i zaszczepił strach. 25 to wystarczająco długo i nadszedł czas na nową Armię Ciemności. Wyatt dodaje, że to nie oni kontrolują los a właśnie Wyatt. Światła gasną a druidzi mają maski owiec. Wyatt śmieje się i mówi “run!”, druidzi wbiegają na ring, ale Taker i Kane radzą sobie z nimi. Wyatt wysyła Rowana, Harpera i Strowmana, ale tym razem zatrzymuje ich, po czym dodaje, że przeznaczeniem Undertakera i Kane’a jest Survivor Series.
WWE World Heavyweight Title Tournament Quarter Final Match
Kevin Owens def. Neville (Czas walki:10:45)Kevin Owens na backstage’u rozmawia z Triple H’em, ale nie słyszymy co mówią.

Singles Match
Tyler Breeze (w/Summer Rae) def. R-Truth (Czas walki:4:07) 

WWE World Heavyweight Title Tournament Quarter Final Match
Dean Ambrose def. Dolph Ziggler (Czas walki:16:45)
Po walce Ambrose wziął mikrofon i powiedział, że gdy zdobędzie pas WWE World Heavyweight wyrzuci wszystkie zasady przez okno. Więcej akcji, mniej gadania, więcej pyro i innych szalonych rzeczy, Ambrose zmieni  WWE w Ambrose Asylum.  

Six Man Tag Team Match
The New Day (Big E, Kofi Kingston & Xavier Woods) def. Ryback & The Usos (Jey Uso & Jimmy Uso) via DQ (Czas walki:5:47)
Przed walką Xavier Woods powiedział, że ma dosyć mówienia o Undertakerze, bo ważniejszy jest pierwsza debiutu najbardziej zabawnej grupy w historii WWE. Podczas walki Big E uderzył Rybacka w twarz a ten się że złościł i zniszczył New Day.


Big E. Langston, gif, WWE, RAW, Dance, wrestling

 

Triple H rozmawia z Cesaro na temat dzisiejszego pojedynku. Hunter wierzy, że to może być czas, aby odmienić czas Cesaro i udowodnić, że jest człowiekiem.

WWE World Heavyweight Title Tournament Quarter Final Match
Roman Reigns def. Cesaro (Czas walki:20:23)
Przed walką Roman Reigns powiedział, że on nigdy się nie sprzeda Authority.


 

Grafika poświęcona WWE Hall of Famerowi Nick’owi Bockwinkel’owi, który zmarł w ostatnią sobotę w wieku 80 lat.

Tag Team Match
The Dudley Boyz (Bubba Ray Dudley & D-Von Dudley) def. The Ascension (Konnor & Viktor) (Czas walki:3:12)

 

Renee Young jest na backstage’u z Zebem Colterem i WWE United States Championem Alberto Del Rio. Zeb mówi, że dzisiaj Del Rio wygra oraz cały ten turniej. Nagle pojawia się Triple H i dodaje, że Del Rio zaczynał jako człowiek ludzi a teraz może zostać tym mężczyzną.

WWE World Heavyweight Title Tournament Quarter Final Match
Alberto Del Rio (w/Zeb Colter) def. Kalisto (Czas walki:10:05)

Alberto Del Rio, Kalisto, gif, WWE, RAW, Finisher, wrestling

 

Nadszedł czas na podpisanie kontraktu na walkę o pas Divas. W ringu pojawia się Paige i Charlotte. Charlotte powiedziała, że zawsze chciała być jak Paige, a potem wspomniała swojego zmarłego brata Reida i dodała, że Paige była przy niej, gdy zmarł. Paige odpowiedziała, że od pierwszego dnia ich znajomości zaczęła wykorzystywać ją. Charlotte odpowiada jej, że nie rozumie Paige, bo teraz to nie Paige jest mistrzem a ona. W niedziele Charlotte jest pewna, że nie straci pasu na rzecz kogoś takiego jak Paige. Paige odpowiada, że jej mowa jest żenująca a chwilę potem obraża Rica Flaira. Mistrzyni Divas odpowiada, aby się zamknęła, bo nie dotrwa do Survivor Series. Paige odpowiada jej, że w jej małym bracie nie ma za dużo walki. Charlotte się wkurzyła i zaatakowała Paige. Sędziowie WWE przychodzą i rozdzielają dwie divy.———————————————————————–
Fot.: WWE.com
Gify: hiitsmekevin.tumblr.com i wrestlingwithtext.com • Jeff Hardy

  Eh i kolejne słabe RAW. Jedyne ciekawe rzeczy dzieją się o ironio u Div. Mam nadzieję że Paige wygra na SS bo na tym MNR pocisnęła ją kontkretnie.
  Co do pasa WWE to już chyba nikt nie ma wątpliwości że wygra i tak Romek a szkoda bo to była duża szansa na porządny push dla Cesaro ale lepiej mieć drewno niż porządenego face’a

 • Konstantin

  Dla mnie słabe RAW. Najlepszy segment z divami. Mam nadzieję,że to rozpocznie nowy rozdział u babek. Do końca miałem nadzieję,że Reignsowi w walce przerwie Owens bo dla mnie to było zbyt oczywiste że wygra on z z Cesaro. Najlepsza walka ćwierćfinałowa dla mnie to chyba Del Rio-Kalisto.Szkoda tylko,że publiczność nie kupiła tego.No i jeszcze ten fail z maską Kalisto 🙂 Czyli na SS będzie pewnie tak: półfinały i finał, starcie WF z BoD, pewnie New Day spotka się z Uso’s,walka Div i pewnie dadzą jakiś SS match by tradycji stało się zadość. Co do WHC to czuję,że może być jakaś niespodzianka. Federacja wie,że jeśli wygra Reings to może stracić trochę oglądających.

  • Rafiki90

   Konstantin, czy sprawa z maską była zamierzona, czy niechcący? Jeśli pierwsze, to może były początek feudu. Jeśli drugie, to mam coraz gorsze zdanie o Alberto jako zawodniku… ;/

   • Konstantin

    Był to raczej przypadek 🙂 Ale to może być jakiś początek feudu tych zawodników. Bo trudno znaleźć odpowiedniego przeciwnika dla Del Rio.

 • Artur Józwa

  Mam pytanie , bo ostatnio nie jestem na bieżąco . Czy dojdą jeszcze jakieś walki do SS bo widzę że jest ich tylko 5 i czy odbędzie się tradycyjny pojedynek 5 vs 5 ?

  • Jeff Hardy

   Po tej tygodniówce wiemy dokładnie tyle ile po kontuzji Rollinsa. Czyli 3 walki w turnieju, divy i BoD. Obawiam się że tak może wyglądać cała karta tego PPV. Pewnie jeszcze po Smack Down dojdzie walka New Day z Usos, walki jobberów, może Ziggler z Breezem, ale to i tak mało jak na PPV z wielkiej czwórki.

 • Konrad Sobieszek

  RAW mimo, że przewidywalne jeśli chodzi o ćwierćfinały, to spełniło swoje zadanie.
  Początkowy segment był fajny. Szkoda, że zrobili go dopiero po zeszmaceniu Wyatt Family. Mimo wszystko dobry pomysł. Szkoda że ten storyline tak ucierpiał w Anglii. Stał się wtedy nic nie warty.
  Ćwierćfinały to przede wszystkim bardzo dobre mecze. Trzy świetne walki i jedna średnia to bardzo dobry wynik. Każda ze świetnych walk prezentowała inną dynamikę. Owens i Neville było gwarancją świetnej walki z efektownymi spotami ze strony Neville’a oraz kilku fajnych kontr i powerhouse’owych ruchów KO. Ambrose i Ziggler postawili na techniczny wrestling, a cały pojedynek przypominał próbę schwytania przeciwnika w pułapkę. Bardzo dobrze rozegrane, dawno takiego meczu nie widziałem. No i perełka, jedna z najlepszych walk telewizyjnych w roku. Cesaro i Reigns dostali najwięcej czasu. Ich mecz wywoływał najwięcej emocji, i aż szkoda, że nie był Main Eventem. Efektowne kontry, piny, powerhouse’owe ruchy. Cesaro udowadnia, że jest możliwe jednym z najlepszych wrestlerów świata jeśli chodzi o walkę. Mimo, że wykonuje wiele spotów, które zawsze wyglądają pięknie (różne wariacje z Europan Uppercuts – Running, Springboard, czy z wyniesieniem, Dropkick na przeciwnika na siedzącego na cornerze, Sharpshooter z nikąd, czy ten piękny Small Package). Jednak w każdej walce pokazuje coś nowego. Tutaj była ta gwiazda po linach w celu uniknięcia ciosu Romana. Coś pięknego. Walka Alberta i Kalisto była mocna botchowana. Szkoda, bo można na pewno było z tego więcej wycisnąć.
  Jeśli chodzi o resztę Show. Podobało mi się zachowanie Triple H. Każdy kto ma szansę zmierzyć się z Romanem odbył z nim pogawędkę. Szczególnie ta z Cesaro przypadła mi do gustu. Bardzo szczera była.
  Doczekaliśmy się pierwszej wygranej Breeze’a w MR. Szkoda zmarnowanego potencjału, bo myślę, że mógł w turnieju w pierwszej rundzie pokonać np. Neville’a, aby potem dopiero odpaść. A tak to zdobywa zwycięstwo nad R-Truthem, które kompletnie nic nie znaczy.
  Podobała mi się przemowa Deana. Z resztą podobała to za mało powiedziane. Dorzucił speechem ostro do pieca, przez co najbardziej prawdopodobna teoria spiskowa, w której to on przyjmuje ofertę Triple’a stoi teraz po znakiem zapytania. Niby HHH w wywiadzie z Colem powiedział, że ktoś jest szalony na tyle, by przyjąć tą szansę. Ale czy po myśli Authority jest wywrócić show do góry nogami? Bardzo ciekawy speech.
  Jeśli chodzi o tag teamy. Zacznę od pojawienia się Dudley Boyz. Mimo wszystko mam nadzieję, że Usos nie zdobędą pasów tak szybko. Powiem więcej. Marzę o tym, aby na TLC był mecz Usos, Dudley Boyz i New Day o pasy tag team w TLC meczu. To by było świetne. Jak dla mnie mogli by występować nawet w Main Evencie tej gali, ale wiem, że są na to małe szanse.
  Co do ciekawszej walki. Powtórzę się już któryś raz: GENIALNI NEW DAY. Czyste złoto. I ich speech były świetne. Bo widzicie, Dudley Boyz było łatwo zdissować, bo mają bardzo żywe i kolorowe gimmicki, a na dissach cały program można było zrobić. Usos z drugiej strony są bladzi i nijacy pod względem gimmicków, więc ciężko było wymyślić coś dobrego. Odniesienie się do kontuzji nie było najmocniejszym punktem, ale druga część była już genialna. Motto dla Bigiego od Dziadka to fajny pomysł, by później też jakoś wykorzystywać w przemowach. Podczas walki byli jeszcze lepsi. Ta prowokacja Bigiego wymierzona w Rybacka to szczyt. Swoją drogą. Usos przegrywają drugi mecz z rzędu z New Day na RAW. Jedyna wygrana to ta z tagowej walki eliminacyjnej. Jak oni niby mają być wiarygodni do startowania do pasów?
  Wracając jeszcze do Rybacka. Spodobało mi się jak zniszczył New Day samemu. Taki powinien być, a nie jakieś motywujące książeczki. W ogóle fajny pomysł. Ryback vs. New Day. Może kiedyś…
  No i czas na segment kończący RAW. Nie mogłem uwierzyć, że to divy będą “maineventować” RAW. Rzeczywiście coraz bardziej na nie stawiają. Poza tym feud jest prowadzony wzorowo trzeba przyznać. Gdyby ni było tej całej otoczki z turnującą przez miesiąc Paige, to może byłoby to ciekawe od samego początku. Ale trzeba przyznać, że podbudowanie dwóch rywalek, gdzie inne zawodniczki takie jak Becky tylko na tym zyskały, to sztuka, której nawet przy bookowaniu mężczyzn dawno Creative Team nie pokazał. Co do segmentu. Paige ratowała co się da. Charlotte ma strasznie słaby charakter w Main Rosterze. Paige z kolei świetnie się odnajduję w roli (jakby tego nie ująć) suki. Dzięki zagraniu na końcu starła złe wrażenie z przemowy Charlotte, a sama zebrała heat konkretny. Szykuje się, że to będzie trzecia najważniejsza walka w karcie po finale i walce Wyatów z Takerami. Na pewno dojdzie jeszcze New Day vs. Usos i może Breeze vs. Ziggler
  Śmiałbym się, jakby na Smack Down doszło do wieloosobowego brawlu z jobberami i co lepszymi mid carderami, co doprowadzłoby do Tradycyjnego SSeries Meczu… w Kick Offie 🙂
  RAW dobre

 • Diego Lopez

  Nie wiem czemu, ale wszystkie raw bo hiac wydają mi się takie ospałe ,nudne. Może dlatego ,że nie idzie to wszystko w kierunku tradycyjnego eliminacyjnego meczu tak jak rok temu, mam nadzieje iż tak czy owak pojawi się ten tradycyjny mecz, bo bez niego to mi trochę nie pasuje do takiej gali jaką jest survivor series.