WWE Friday Night SmackDown #847
Data emisji: 12 listopada 2015, data nagrania: 10 listopada
Manchester Arena – Manchester, Anglia

Powtórka gali dostępna już na fight-poland.com, jednak w wersji bez edycji. 

The Wyatt Family otworzyło Smackdown promem w ringu. Bray wyzwał Kane’a i Undertakera na pojedynek na Survivor Series gdzie z Brothers of Destruction zmierzy się dwóch wybranych przez niego członków Wyatt Family. Promo przerwał Fandango co ustawiło pojedynek Fandango vs. Braun Strowman.

Singles Match
Braun Strowman def. Fandango via bear hug
Bray po walce ponownie wziął mikrofon i domagał się odpowiedzi na jego wyzwanie do końca tej nocy.

WWE World Heavyweight Title Tournament First Round Match
Neville def. King Barrett

Wywiad The Usos z Renee Young.

Barrett zatrzymał się jeszcze w ringu w czasie reklam i dał promo na temat Wayne’a Rooneya. King oznajmił, że poprosi Vince’a, aby WWE nigdy nie wracało do Manchesteru. Zanim Barrett udał się na zaplecze pojawił się jeszcze Undertaker. Barrett zapytał go czy może mu w czymś pomóc oraz groził swoim Bullhammerem. Na nic się to zdało, gdyż Undertaker miał tylko jeden cel, zaatakował Anglika, wykonał Chokeslam oraz po chwili namysłu dwukrotnie Tombstone Piledriver.

WWE World Heavyweight Title Tournament First Round Match
Kalisto def. Ryback
Zawodnicy podali sobie dłonie przed pojedynkiem, który nie był zbyt ciekawy, gdyż nie było pomiędzy Kalisto i Rybackiem dużej “chemii”. Po walce Ryback podniósł rękę Kalisto w geście zwycięstwa.

WWE World Heavyweight Title Tournament First Round Non Title Match
Alberto Del Rio def. Stardust
Według fanów zgromadzonych na arenie, Stardust w tym pojedynku grał face’a.

Wywiad Romana Reignsa z Renee Young. Roman powiedział, że nie jest “sprzedawczykiem” i dlatego odmówił Triple H’owi.

Tag Team Match
The Usos (Jey Uso & Jimmy Uso) def. The Wyatt Family (Erick Rowan & Luke Harper) by DQ
Do dyskwalifikacji doprowadziła ingerencja ze strony Braya i Brauna. Po tym, jak Wyattci obili Usos, pojawiły się klasyczne gongi oraz głos Undertakera, który zaakceptował wyzwanie.

Dark match
Roman Reigns def Bray Wyatt

Aktualna tabelka turniejowa: • Dean Ambrose

  Jeny Alberto wygrał z Stardust’em ? Kalisto z Ryback’em ? Teraz Alberto z Kalisto ? Myślałem że będzie coś lepszego w stylu Ryback vs Alberto. Szczerze mówiąc też myślałem że ktoś zaingeruje w walkę Alberta przez co przegra i doprowadzi o walkę o pas ale US. KO vs Neville? Setny raz. Wyjdzie Reigns vs Alberto i KO vs Ambrose. A tak poza tematem szkoda mi najbardziej takiego zawodnika jakim jest Cody Rhodes . Vince go ostro zniszczył najbardziej z całego rosteru.. Tkwi w beznadziejnym gimmick’u. I chyba stajni . Pamiętam jego walki z Big Showem o pas IC na Wrestlemani 28 który przegrał a następnie go odzyskał na Extreme Rules . ! Feud z Ortonem po prostu super. I można było ? Teraz są braki w rosterze wypadało by to wykorzystać .. Orton , Big Show wyszli na ludzi a on ? Tylko Vince tak potrafi.

  • 666skisiu666

   Tak samo Barrett, gość od Nexusu przez walki o pas wwe z Ortonem feudem z Ceną itd. teraz kładzie się po plaskaczu… eh wwe to kpina

   • Dean Ambrose

    Właśnie , a jest więcej tak zeszmaconych zawodników .. oby jak najszybciej Hunter przejął pałeczkę .

    • Jeff Hardy

     Cody jeszcze jakoś się tam trzyma. Najbardziej zeszmacili zdecydowanie Ruseva. Kiedyś bestia nie do pokonania a teraz eh…

     • Dean Ambrose

      A teraz jobberka . Jak Fandango który pokonywał Y2J, Curtis Axel były mistrz IC i paru innych . A Vince stawia cały czas na Big Showa , Jaśka , Ortona , Sheamusa itd zamiast wykorzystać teraz ich .

 • Dawid Przysowa

  Nie zdziwiłbym sie gdyby doszło do walki roman Reigns vs Ambrose o pas na survivor series 2015

  • Daro

   Każdy tak przewiduje i najprawdopodobniej tak będzie, co być może będzie skutkowało tak bardzo oczekiwanym pojedynkiem Reigns vs Ambrose vs Rollins o pas WWE World Heavyweight Champion na WrestleManii.
   Tyle że jak dojdzie do walki Reigns vs Ambrose na survivor series to Roman pewnie przejdzie heel turn 😉

   • Jeff Hardy

    To jest jedyna możliwość. Nie oszukujmy się na 16 wrestlerów 3 miało jakiekolwiek podstawy do walki o pas. Romek, Ambrose i Sheamus bo ma walizkę. Ew. na siłę jeszcze Owens. Reszta to w sumie jobberzy lub feudujący z kimś. Największym WTF tego turnieju jest Big Show, Kalisto i Titus bo oni nawet za bardzo nie walczą na Raw.

 • Alvaro815

  Kalisto vs. Del Rio …. hmmmmm pachnie to typowym feudem o miano najlepszego zawodnika z Meksyku coś na miarę starego Del Rio vs. Rey Mysterio 🙂 byłoby fajnie 🙂

 • Szymon.Wiosna

  Jaki cudem kalisto pokonał ryback co sie dzieje ryback ? ja myslałem ze on wygra kalisto i wygra del rio i finale przegra reignsa a tu taka niespodzianka

  • Arek Bujnik

   Nie wiesz że to wszystko jest ustawione?

 • Konrad Sobieszek

  Udało mi się znaleźć wersje na necie, gdzie jest ten segment Barreta i Takera, tylko trochę ucięty przed wejściem DeadMana. Powiem tak. Barret tym promem przyćmił pozostałe segmenty w tym roku. Zniszczył New Day, Ambrose’a, Rollinsa, Owensa i każdego innego. Taker wchodzi do ringu swoim typowym wejściem, wszystkich ciarki przechodzą, stoi w ringu przed Barretem, a ten: “Czy mogę ci w czymś pomóc kolego?” no zniszczył po prostu traktując przez cały speech Deadmana jak jakiegoś nooba. Najlepszy segment roku. Aż szkoda, że nie będzie go w telewizji.
  Co do reszty SmackDown. Wszystko skupiało się na Wyatt Family oraz turnieju.
  A więc ma to być zwykły mecz tagowy tak? A więc to ma być pierwsze Survivor Series gdzie nie ma być meczu z eliminacjami? No ładnie… W ogóle całkiem nieźle zaprezentował się Harper. Najlepiej wypadł oprócz Braya. W ogóle można zauważyć, że jest bookowany jako taka prawa ręka Braya. Najwierniejszy zwolennik i wyznawca. Szkoda, że na razie to są tylko takie smaczki, a nie realne pokazanie jego pozycji.
  Pierwszy mecz Strowmana z Fandango. Oczywiście Fandango pojawił się na SmackDown. Znając życie to pojawiłby się też na RAW, ale nie było czasu przez turniej. WWE pamięta jak świetnie Fandango prezentuje się w Anglii. Walka sama w sobie do zapomnienia.
  Pierwszy mecz turnieju nie był zbyt obfity w efektowne spoty, jednak było to starcie, które bookingiem przypominało walkę na PPV. Walka wydaje mi się najdłuższa na gali. Mocno przez cały mecz wyglądał Barret, ale przegrał. Walka Neville vs. Owens to zawsze dobra walka, choć ciekaw byłbym jak wyglądałaby walka Barreta z Owensem. Może kiedy indziej.
  Drugi mecz turnieju to zupełna niespodzianka. Kilka dni temu zdałem sobie sprawę przy jednym z meczy Rybacka, jakie możliwości mid-carderom daje pokonanie go. Do tej pory zawsze miał silny booking, ale nie wygrywał najważniejszych meczy. Teraz pokonuje go Kalisto. Świetny ruch, gdyż na Rybacka wydaje mi się, że obecnie nie ma większych planów. Natomiast Kalisto zaczyna sobie wyrabiać pozycję jako nowy Rey Mysterio. I dobrze. Fajnie by było, gdyby jeszcze Alberto pokonał, ale nie musi. I tak teraz fani będą się uważniej przypatrywać jego postaci. Na dobrą sprawę jakby wygrał teraz z np. Zigglerem to zdobyłby wystarczające momentum, aby iść na Owensa lub Del Rio. Jedyne zmartwienie to co teraz z Rybackiem?
  Sam mecz to festiwal botchy. Dwa z nich były koszmarne. Jeden to wina Rybacka, który nie mógł dokończyć suplexa. Wina za drugi leży po stronie Kalisto i sędziego. Ten pierwszy nie utrzymał nogi na linie. Sędzia natomiast za szybko przerwał pin. Przez chwilę myślałem, że Ryback zaraz sturnuje na Smack Down, ale na szczęście nie.
  Speech Del Rio i Zeba w końcu odsłonił coś więcej na temat tego storylinu. To nie jest takk, że teraz uważam, że to dobry pomysł, ale w końcu dowiedzieliśmy się mniej więcej o co chodzi. A chodzi o to, że We dwójkę uważają, że tylko ich dwa narody są na tyle kompromisowe, że tylko one mogą się zjednoczyć bez niepotrzebnej nienawiści. I tu wypunktowali słabość Wielkiej Brytanii. To wyjaśnia też dlaczego tak nie lubią ludzi z ich krajów takich jak Swagger. Fajnie, że coś się ruszyło.
  Nie tyle Stardust grał face’a, co randomowego jobbera. Była to walka, gdzie emocji nie było żadnych. Walka nie porwała. Zwycięzca przewidywalny.
  Speech Romana na backu mógł być.
  Main event dobry jako walka. Solidnie opowiedziana historia. Szkoda, że Harper i Rowan nie mogli dostać czystego zwycięstwa, ale trzeba chronić Usos od porażek jak mają mieć dłuższy feud z New Day.

  Gdyby nie turniej, to SmackDown byłoby najnudniejsze w roku. Zero div, zero Main Eventowyh gwiazd (nie licząc Takera). ZERO NEW DAY!!! 🙁 Słabe walki.
  To wszystko złożyło się na to, że ciężko było je oglądać. Gdyby nie segment z Barretem i Takerem, to publiczność wyszła by w połowie i żądaliby zwrotu kosztów. No ale segment jako tako uratował SmackDown.

  • LoboTaker

   Tego segmentu nie będzie w TV? Szkoda, bo chciałam go zobaczyć w lepszej jakości 🙁

 • Arek Bujnik

  Boże..Barrett rozwalił system 😀 “Mogę w czymś pomóc?” – jak asystent w jakimś sklepie,ale no normalnie padłem ze śmiechu

  • LoboTaker

   “W czymś ci pomóc, kolego? Coś zgubiłeś?” – ewidetnie najlepszy segment roku 😀