WWE Monday Night RAW #1168 – 12.10.2015
Allstate Arena, Chicago w stanie Illinois
Gale komentowali: Michael Cole, Byron Saxton & John Bradshaw Layfield
 
Powtórkę znajdziecie m.in. na Fight-Poland.com
Show otworzyło wideo Kane’a, który rozmawia przez telefon ze Stephanie McMahon i Triple H’em. Kane jest dzisiaj odpowiedzialny za RAW i ma swoje zadania wykonać profesjonalnie. Kane woła członka załogi WWE i każe poinformować Rollinsa, że dzisiaj zmierzy on się w Lumberjack matchu z Kanem.
 
Na ring wchodzi Dean Ambrose, który wita nas na RAW i chce walki. Następnie na ring wchodzi Randy Orton, który ujawnia, że połączy siły z Ambrose’m w walce z Braunem Strowmanem i Lukiem Harperem na Hell In a Cell. Przerywają im mistrzowie Tag Team The New Day, którzy przypominają o swoim ataku na Dolpha Zigglera i Johna Cenę. Big E mówi, że oni zrobili to, czego nie umiało The Shield, The Authority, Evolution czy Legacy. Nagle na titantronie pojawia się Kane, który ustala walkę Ortona i Deana z New Day.
Tag Team match
The New Day def. Randy Orton & Dean Ambrose
Podczas walki, gdy Randy szykował się do RKO na ring wbiegł Big E, którego zaatakował Dean, ale Kofi skontrował i popchnął Ortona na Ambrose’a a potem wykonał roll-up.
Kane na backstage’u ustala także walkę Reigns vs. Strowman.
 
Singles match
Nikki Bella def. Naomi
Naomi rozproszyła Brie, która została natychmiast zaatakowana przez Sashe. Mimo to Nikki udało wykonać się Rack Attack i wygrać walkę.
Wideo gdzie Byron Saxton pytał fanów i najbardziej niekonwencjonalną Dive lub zawodnika WWE. Większość z nich powiedziała, że Paige. Byron Saxton jest na backstage’u właśnie z Paige gdzie diva dziękuje fanom i wyciąga z marynarki Saxtona batonik i odchodzi.
 
Na ring wchodzi WWE United States Champion John Cena, który opowiada o Chicago i rozpoczyna Open Challenge. Rywalem Johna jest Dolph Ziggler.
 
WWE United States Title Match
John Cena def. Dolph Ziggler
Kane na backstage’u ogląda walkę Ceny i nagle dzwoni do niego Triple H, który ma problemy z podróżą a w tle Steph krzyczy na stewardese. Hunter ma zadzwonić później.
 
Tag Team match
The Dudley Boyz def. The Ascension
Tag Team match
Sheamus & King Barrett def. Neville & Cesaro
Promo Brauna Strowmana
 
Singles match
Roman Reigns def. Braun Strowman via Count-Out
Przed walką Roman powiedział, że to wszystko między nim a Wyattem rozpoczęło się od Money in the Bank a na Hell in a Cell się to zakończy. Roman otrzymał chanty “what?” oraz “boring”. Na stage’u Wyatt powiedział kilka słów na temat Reignsa i wysłał do niego Brauna. Podczas walki Roman wykonał Superman Puncha a Braun wleciał aż za stół komentatorski. Po walce Wyatt Family otoczyło ring a Reigns wydostał się i odszedł. Bray upadł na kolana i powiedział “Follow The Buzzards” po czym otrzymał Puncha od Romana.
Na backstage’u Triple H dzwoni do Kane’a i powiedział, że jadą do areny. Kane mówi, że main eventem jest walka Rollinsa w Lumberjack matchu a rywalem jest właśnie Kane. Hunter ma problemy z dzwiękiem i nie usłyszał kto jest rywalem Rollinsa.
 
Singles match
Ryback def. Rusev
WWE ogłosiło oficjalnie, że Rusev oświadczył się Lanie. Po walce Summer Rae wzięła mikrofon i pokazuje nam artykuł TMZ o Rusevie i Lanie, którzy się zaręczyli. Summer jest zła na Ruseva i nazywa go małym chłopcem. Na koniec dodaje, że już nigdy nie będzie tracić czasu na tego egoistycznego, zazdrosnego, leżącego drania. Ona strzela mu z liścia i odchodzi. Rusev z ringu krzyczy na nią.
Singles match
Kevin Owens def. Kalisto
Po walce Owens wziął swój pas i powiedział, że jest to The Kevin Owens Show.
Tag Team match
Brie Bella & Alicia Fox def. Charlotte & Becky Lynch
Na backstage’u ponownie do Kane’a dzwoni Triple H i nie jest on zadowolony z walki Rollinsa oraz także tego, że rywalem będzie Kane. Hunter zaleca nie wyjść Kane’owi do main eventu.
 
Rollins rozmawia na backstage’u z Big Showem i ma nadzieje, że Show pomoże mu w main evencie. Big Show śmieje się z niego i dodaje, że ma świetne poczucie humoru. Nagle podchodzi do niego Corporate Kane i mówi, że Hunter oznajmił, że Kane nie może być w main evencie, ale spokojnie znajdzie odpowiedni zamiennik.
 
Promo walki Undertakera z Lesnarem.
 
Na najbliższym RAW pojawi się Shawn Michaels, Ric Flair, Brock Lesnar i Undertaker (Stone Cold niestety chyba nie).
 
Lumberjack Match
Demon Kane def. Seth Rollins
Podczas walki doszło do brwalu “drwali” dobrych ze złymi, który wygrali ci źli. Zaatakowali oni Kane’a potem w ringu i Big E chciał dodać swój atak, ale Kane wstał i wraz z nim w ringu pojawili się dobrzy drwale, którzy zaatakowali tych złych. Potem Kane wykonał Tombstone na Rollinsie i wygrał pojedynek.


 

———————————————————————–
Fot.: WWE.com
Gify: hiitsmekevin.tumblr.com i wrestlingwithtext.com • Wrestling Up

  Trochę słabe raw.[nie licząc main eventu]

 • UNLEASHED.The.Animal.Batista

  Main event super Kane jak za dawnych dobrych lat co znaczy ten chant do Romana “boring” ?

  • Wojciech Grzegorz Kubiak

   Pewnie to, że wszyscy fani bardzo pragną Batisty

   • LoboTaker

    Ej, bez takiego heat’u na niego, już przestał o nim ciągle gadać, to idzie na plus 😀

  • LoboTaker

   Chodzi o ciągle ciągnięty program Wyatt’ów z Reignsem i Ambrosem

   • Konrad Sobieszek

    Mi się wydawało, że po prostu nudziła ich przemowa Romana, bo na Wyatta dobrze zareagowali. Po prostu na arenie było dużo smarków.

    • LoboTaker

     Możliwe.

   • UNLEASHED.The.Animal.Batista

    Aha ok dzięki

 • Konrad Sobieszek

  No to lecimy. Mam nadzieję, że nie będę za te moje recki dostawał heatu jak Clobberin…

  RAW niczym nie porwało. Na plus można zaliczyć segment początkowy. Zawsze przyjemnie się ogląda cokolwiek co nie zaczyna Authority. Dean odwalił świetną robotę i wydaje mi się, że jest obecnie jedyną gwiazdą MR (oprócz Owensa), która nie da się pożreć New Day pod względem mica. Wszystko w początkowym segmencie grało od początku do końca. Ciekaw jestem jak ta współpraca między Deanem, a Randym na HiaC się skończy, ale heel turn myślę, że tu żaden nie nastąpi. New Day świetne jak zawsze.
  Pierwsza porażka Teamu BAD od bardzo dawna. Szkoda, bo Naomi chyba jako jedyna z poprzedniego rosteru nie powinna być jobberem, nawet po tym jak nowe postaci się pojawiły na scenie. Ziarno niezgody zostało zasiane i być może zobaczymy rozłam wśród następnej grupy. Ogólnie to wiadomo, że do tego musi dojść, ale czy nie lepiej poczekać, z tym do momentu gdy Sasha będzie już Legit Championem? Wtedy z tego byłby ciekawy storyline, a tak to można przewidzieć im przyszłość maksymalnie do Survivor Series. Jak pogorszyć oglądanie meczu div? Dać Brie mikrofon….
  US Open Challenge. Ech ile to razy Ziggler kontrował AA? 5, 6? Jakoś tak. Jedna kontra na Fam-assera całkiem ładna trzeba przyznać. Sam mecz mnie wynudził – panowie są świetnymi workerami, ale tylko wtedy gdy mają kogoś kto mecz poprowadzi. Walki zarówno Ceny i Zigglera z Owensem, Cesaro, Rollinsem czy Rusevem są znacznie bardziej ciekawe. Poza tym czuję się po tym meczu, jakby Ziggler został pogrzebany. Tyle co on zrobił w tym ringu to przesada. A został przypięty po 1 AA… On wszystkich swoich finisherów i sygnatur użył, nawet tych z czasów heelowych jak ten wielokrotny Elbow Drop którego już szmat czasu nie widziałem. No i chyba nadchodzi heel turn… niestety.
  2 szybkie squashe. Warte odnotowania tylko to, że Cesaro zebrał piękną reakcję od fanów. I ogólnie to nie on jobbnął tylko Neville. Ciekawe do czego to zmierza, bo przegrywa już któryś raz w ten sam sposób mecz. Za dużo tych potencjalnych heel turnów.
  Muszę przyznać, że jak Romek zaczął speech to zacząłem robić ćwiczenia z algebry (a oglądałem RAW na żywo), jednak przerwałem w momencie gdy usłyszałem chanty “booooring” ciekaw byłem jak wybrnie z tego. Na początku mu nie szło. Nawet się zaczął jąkać. Ale potem odpowiedział w (dla mnie) zadowalający sposób. Coś tam pytanie “A co byście zrobili na moim miejscu?”. Przez walkę zrobiłem wszystkie ćwiczenia i zdążyłem na tą słabiutką końcówkę. Nie wiem do czego oni zmierzają. Push Strowmana trzeba zatrzymać, ale czy w walce 1 na 1 nie powinien jednak jeszcze wygrywać? Warte odnotowania, że Bray jako jedyny heel (oprócz zawsze cheerowanych Owensa i New Day) zebrał dobrą reakcję.
  Walka Ryback z Rusevem to szybszy mecz niż ten ze SmackDown. Ważne było to co stało się po meczu. Summer odchodzi od Ruseva, ale do idealnej sytuacji daleko. Myślę, że Rusev i Lana mogą zebrać heat z zaplecza za to co zrobili. Nie chodzi o samo zaręczenie ale o fakt, że oświadczyli to całemu światu. Z drugiej strony Ameryka to w końcu wolny kraj. Tak czy inaczej Creative’y dopiero teraz mają bagno. Najlepiej by było aby Rusev zrobił sobie przerwę aż do ślubu, bo za bardzo pogmatwane to się teraz stało. Po prostu nie ma opcji aby w tym momencie dojść do jakiś sensownych rzeczy z jego postacią.
  2 następne walki bardzo mało znaczące dla czegokolwiek. KO dalej niszczy, a Paige rozprasza Charlotte i atakuje Natalyę. Nic nowego.
  Cały główny wątek tego RAW skupiał się na tym, że Kane jest przy władzy bo nie ma tam Authority i co jakiś czas mają rozmowy telefoniczne. Pomysł sam w sobie bardzo słaby, a z dodatkiem słabych żartów to już w ogóle tragedia. Seth pojawia się w ringu. Oprócz segmentu przed walką nie było go w ogóle na RAW. Zawsze było go pełno podczas RAW, a teraz… Walka nie porwała, najlepszą częścią walk były dwa momenty: przed wejściem Kane’a gdy publika skandowała “CM Punk” oraz New Day przez całą walkę, a szczególnie tuż przed finishem. Ciekaw jestem, jak Seth ma sobie poradzić z Kane’m, gdzie na dobrą sprawę, jego wizerunek ucierpiał raz: gdy Dudley Boyz wykonali na nim 3D. A tak to solo on ciśnie wszystkich. Podczas meczu rozłożył solo całe New Day (które jest pushowane). Tylko Big Show go położył (po co?). Ciekaw jestem jak Rollins ma wiarygodnie pobić Kane’a na HiaC.
  Gala wyjątkowo nic nie wnosząca, mogłem nie zarywać nocy. Na plus początek, New Day, i publika, o której prawie nie wspomniałem, a było kilka chantów dobrych. Reszta nie porwała mnie w ogóle.

  BTW. Pytanie do adminów? Czemu na początku był na innej stronie ten artykuł?

  • UNLEASHED.The.Animal.Batista

   Serio myślisz że komuś będzie się chciało to wszystko czytać ;d?

   • Konrad Sobieszek

    Może… Ja lubię czytać cokolwiek kto coś myśli na temat czegokolwiek w wrestlingu. Nawet takie długie wywody. A ja po prostu wylewam z siebie to co sądzę o RAW.

   • Konrad Sobieszek

    Może… Ja lubię czytać cokolwiek kto coś myśli na temat czegokolwiek w wrestlingu. Nawet takie długie wywody. A ja po prostu wylewam z siebie to co sądzę o RAW.

   • Patrycja Warzecha

    Przykładowo mi chce się to czytać 😉

   • Patrycja Warzecha

    Przykładowo mi chce się to czytać 😉

    • UNLEASHED.The.Animal.Batista

     to powodzenia ;p

 • Pingback: Zapowiedź: WWE RAW 7/03/2016 | WWEPolska - Royal Rumble 2016()