Widmo narkomanii nawiedza świat wrestlingu od dziesięcioleci. Od lat osiemdziesiątych zażywanie narkotyków wymknęło się spod kontroli, powodując poważny problem. Wrestlerzy zażywają narkotyki, sterydy anaboliczne, nadużywają leków przeciwbólowych czy po prostu nadużywają alkoholu. Te “wspomagacze” zabrały z tego świata takie legendy prowrestlingu jak Bam Bam Bigelow, Crash Holly, Brian Adams, Matt Borne, Johnny Grunge, Luna Vachon, Miss Elizabeth, Mr. Perfect, Test czy Sensational Sherri. Ten artykuł jest poświęcony zawodnikom, którzy przezwyciężyli nałóg i przejęli kontrolę nad swoim życiem. Dodatkowo każdy fan przekona się, z czym mają problemy zawodnicy, którzy dla nas występują. Mamy nadzieje, że do tych zawodników dołączy Scott Hall, który ostatnio ponownie powrócił do swoich nałogów…

 
WWE.com
10. Kurt Angle
Kurt Angle, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w historii tego biznesu, przeszedł do prowrestlingu po fenomenalnym początku jako amatorski zapaśnik, który na swoim koncie miał złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich z 1996 roku mimo poważnego urazu szyi, czterech naciągniętych mięśni, dwóch przepuklin dyskowych i dwóch złamań kręgów. Kurt zawsze był w grze, ale jakoś musiał ukoić ten ból. Angle nadużywał leków przeciwbólowych, biorąc czasem 60 tabletek dziennie. Kilkukrotny mistrz WWE miał też problemy z alkoholem, które mieszał właśnie z tymi lekami. Kurt w 2006 roku opuścił federację, ale Vince był bardzo zaniepokojony jego stanem zdrowia. The Olympic Gold Medalist po odejściu z WWE przeszedł do TNA a w międzyczasie został aresztowany cztery razy za jazdę pod wpływem alkoholu. Ostatnie zatrzymanie skłoniło Kurta do rehabilitacji, która się powiodła. Kilkanaście miesięcy temu Angle chciał wrócić do WWE gdzie zakończyłby karierę, ale tak się nie stało. Kto wie, może Triple H nadal uważa, że Angle jest nieodpowiedzialny? Trochę to niesprawiedliwe, bo Kurt zrobił ogromne postępy i dlatego znalazł się w tym artykule.
 
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:X-Pac_111007.jpg
9. Sean Waltman
Sean znany jako 1-2-3 Kid, X-Pac czy Syxx jest jednym z zawodników ocalałych z wypadku samochodowego. Przez pewien czas jego nazwisko było synonimem beznadziejnego uzależnienia, jego kariera prowrestlera stała się historią ku przestrodze. Waltman brał metaamfetaminę czy leki na receptę a w 2002 roku i tak na przykład, gdy był w TNA przed walką z AJ Stylesem wstrzyknął sobie właśnie metaamfetaminę. Zaniepokoiło to jego starego przyjaciela Triple H’a, który chciał zapłacić za rehabilitację X-Paca. Niestety Pac prawdopodobnie nie przyjął tej oferty, bo zaledwie kilka lat później a dokładnie w 2008 roku próbował popełnić samobójstwo. Na szczęście w 2011 roku poddał się odwykowi i dzięki temu mogliśmy zobaczyć go na tysięcznym RAW lub WrestleManii 31 jako członka D-Generation X.
 
CBN.com
8. Lex Luger
Larry ?Lex Luger? Pfohl był prowrestlerem, który rozpoczął swoją karierę w roku 1985. Leki na receptę i popijawa były znakiem dla osób, które “ciężko pracowały i sporo grały”. W 2003 roku Pfohl dostał dwa razy potężnego KO-Puncha od życia ? jego partnerka Elizabeth Hulotte, którą bardziej znacie jako Miss Elizabeth, przedawkowała w ich wspólnym domu, a po przeszukaniu tego mieszkania Lex został aresztowany za posiadanie dużej ilości narkotyków i skazany na 5 lat w zawieszeniu i tysiąc dolarów grzywny. W 2006 roku został Chrześcijaninem i skończył z narkotykami, dzięki czemu żyje do dziś i jest bardzo pozytywnym człowiekiem.
 
AP
7. Marc Mero
Podobnie jak wielu innych w tym biznesie, Marc Mero miał problemy z alkoholem i narkotykami w tym sterydami. Różnica jest taka, że Mero miał te problemy na długo przed wejściem do świata prowrestlingu. Gdy Mero został już wrestlerem przedawkował i trzykrotnie był bliski śmierci. Mero rozgniewał kilka osób z WWE po śmierci Chrisa Benoita otwarcie mówiąc o problemie z używaniem sterydów, podczas gdy WWE próbowało zagłuszyć informacje o przemocy. Obecnie Mero stara się ostrzegać młode osoby przed narkotykami dając wykłady w szkołach czy uczelniach.
 
wwe.com
6. Joey ?Mercury? Matthews
Joey Mercury znany przede wszystkim z tag teamu MNM a dla nowych fanów WWE z J&J Security, podobnie jak Mero swoją drogę z narkotykami rozpoczął w młodym wieku. Joey mieszał alkohol, heroinę i kokainę i nie było to dla niego nic nowego, bo przecież narkomanem był od ponad 15. lat. W swojej “karierze” Mercury przedawkował trzy razy i zniszczył dziesięć samochodów, będąc pod wpływem środków odurzających. W 2006 roku podjął się rehabilitacji, ale po paskudnej kontuzji twarzy po Ladder matchu uzależnił się od leków przeciwbólowych. Ostatecznie został odesłany do domu, ale nie z powodu przepisów WWE, a z polecenia samego Vince’a McMahona. Do zerwania z nałogiem zmotywowały go … kredyty, których nie mógł spłacać. Dodatkowo Joey dostał pomoc od CM Punka, który pomógł mu ze spłatą zadłużenia oraz z nałogiem. Od tamtego czasu Merucury jest jedną z najbardziej szanowanych osób na backstage’u WWE.
 
WWE.com
5. Shawn Michaels
W pewnym momencie swojej kariery Shawn Michaels był najgorzej wychowanym zawodnikiem w prowrestlingu. Łączenie leków przeciwbólowych i tzw. stymulantów ośrodkowego układu nerwowego było czymś regularnym. To połączenie wymazało HBK-owi kilka chwil spomiędzy lat 1996 a 1998, jednak z pomocą przyjaciół wypełniał puste pola. Powrót Shawna został zaplanowany na WrestleManie 17, jednak Hunter znalazł go w bardzo złym stanie, a Vince wysłał go do domu i HBK wziął do serca to przesłanie. Dzięki wsparciu swojego kościoła wrócił rok później wolny od uzależnienia. Shawn jest obecnie z dala od egoistycznego, paskudnego ćpuna i jest prawdziwą inspiracją dla wielu młodych zawodników.
 
Tumblr
4. Eddie Guerrero
Kolejnym na liście 10 zawodników, którzy poradzili sobie z nałogiem, jest jeden z najbardziej uwielbianych zawodników w całej historii WWE ? Eddie Guerrero. Eddie miał poważne problemy z alkoholem i lekami przeciwbólowymi co prawie rozbiło jego karierę, małżeństwo i ciało. Pijany Guerrero rozbił swój samochód i prawie się zabił, powodując obrażenia, które mogłyby sparaliżować niejednego człowieka. Eddie miał szczęście i wrócił do prowrestlingu, jednak to tylko zwiększyło jego uzależnienie od leków przeciwbólowych i alkoholu. W 2001 roku jego żona Vickie była bardzo blisko rozstania z nim a samo WWE zmusiło Eddiego do rehabilitacji. Niestety, Latynos nie był do tego gotowy i po miesięcznym odwyku powrócił do nałogu, wtedy też został aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu. Federacja zwolniła go, a Eddie dopiero po tym uwolnił się od uzależnienia oraz naprawił swoją reputacje, walcząc na scenie niezależnej. WWE niemal natychmiast przywróciło go, robiąc z niego nowego mistrza Interkontynentalnego.
 
WWE.com
3. William Regal
William w latach 90. uzależnił się od narkotyków, które z czasem były ważniejsze niż jego praca w ringu. Podczas pobytu w WCW Steven Regal został aresztowany i wywieziony z samolotu za między innymi “oddawanie moczu na stewardesę”. To oraz niesławna walka z Goldbergiem doprowadziły do zwolnienia Regala. Matthews bardzo łatwo zdobył prace w WWF, ale podczas rozmowy kwalifikacyjnej z McMahonem i Jimem Rosem zemdlał. Jego kariera w WWF słabła. William pewnego dnia zamknął się w swoim domu przez kilka tygodni, gdzie zażywał narkotyki, powodując uszkodzenie mózgu. Matthews obudził się dopiero w szpitalu i od tamtego czasu jest wolny od swoich nałogów. Obecnie Regal jest GM’em NXT gdzie jego 32-letnie doświadczenia zdobyte na całym świecie pomagają szkolić przyszłych mistrzów WWE.
 
WWE.com
2. Goldust
Dustin Runnels, starszy syn nieżyjącego już, wielkiego Dusty’ego Rhodesa, którego gimmick był jednym z najlepszych w biznesie prowrestlingu. Jednakże bycie synem “Amerykańskiego Snu” ma swoje pułapki. Runnels często przed walką brał koks, leki przeciwbólowe, a gdy wstawał z łóżka leki zwiotczające mięśnie. Biorąc po 40 tabletek dziennie, Dustin stawał się coraz to większym ćpunem. Często pożyczał pieniądze na tabletki i wódkę potem nie mając z czego oddać. Goldust podobnie jak Eddie i William musiał upaść tak nisko, aby wydostać się z tego dołu. W 2008 roku Dustin przeszedł na odwyk, jednak nie było to takie proste, aż w końcu w 2013 roku Runnels odzyskał zdolność do walki tworząc ze swoim bratem Codym Tag Team. Miejmy nadzieje, że WWE wynagrodzi to Goldustowi i wkrótce obejrzymy większy feud Goldusta i Cody’ego Rhodesa, a nie Stardusta.
 
WWE.com
1. Jake ?The Snake? Roberts
Każdy, kto oglądał film dokumentalny “Beyond The Mat”, który opowiada historie Jake ?The Snake? Robertsa i ciemną stronę jego życia, wie, że Jake walczył z uzależnieniem przez dziesięciolecia. Przez długi czas pokonywały go narkotyki i alkohol. Z Beyond The Mat dowiedzieliśmy się także, że Roberts w 1999 roku upadł tak nisko, jak się tylko dało. Jego wszystkie relacje zostały zrujnowane właśnie przez narkotyki. W 2012 roku rozważał samobójstwo, ale dzięki pomocy jego przyjaciela DDP’iego udało mu się wygrać z nałogiem. Dzięki Jodze Jake schudnął i odzyskał zdrowie, witalność oraz kondycje. W zeszłym roku “The Snake” został wprowadzony do Hall of Fame, gdzie wygłosił jedno z najlepszych przemówień Hall of Famerów w historii WWE. Kilka tygodni temu Jake skończył 60 lat i miejmy nadzieje, że jeszcze nie raz zobaczymy go na RAW lub innym evencie WWE.
To jest artykuł o dziesięciu osobach, które przezwyciężyły nałóg, a nie Top10 dlatego numerki są przypadkowe. Dla mnie każdy, kto pokonał swój nałóg i nie powraca do niego, jest bohaterem.
 
Źródło tłumaczenia: whatculture.com  • Wojciech Grzegorz Kubiak

    Mam deja vu

  • Krisss

    Czy tylko według mnie już był tu kiedyś ten artykuł ??

    • Był, ale po przeniesieniu na WordPressa go nie było, dlatego dodałem tzw. reupload.