Aby przeczytać wywiad kliknij “czytaj dalej”

Już dziś odbędzie się 1000cznym odcinek RAW, poniżej możecie znaleźć wywiad z Mr. Mahon’em który został przeprowadzony dla strony WWE.com. Vince opowiada w nim o historii RAW oraz przyszłości


Ponieważ zbliżamy się do 1000cznego odcinka RAW musimy zapytać – kto wymyślił nazwę “RAW”?

Ja. Nazwa RAW wyszła z mojej głowy. Starałem się wymyślić słowo, które uosabiało by wszystko co chcieliśmy mieć w programie. To musiało być wytrwałe, to musiało być ostrzem, to musiało być konfrontacyjne i RAW pasowało idealnie

Jakie były inne nazwy które nie zostały użyte?

Jestem pewien że były inne nazwy ale naprawdę nie mogę przypomnieć sobie żadnej z nich. Pamiętam tylko że gdy “Raw” przyszło mi do głowy nie było wątpliwości że to właśnie to

Nie było rozważeń np. nad nazwą Nitro?

Nie

Mówiąc o Nitro, co było najlepszą częścią posiadanego w tamtym czasie głównego rywala?

Ogólnie mówiąc, dobra konkurencja jest dobra dla produktu. To trzyma w napięciu oraz zmusza do dostosowania się

I Raw właściwie wyrzuciło konkurencje z rynku. Czy to show jest największym osiągnięciem?

Nie wydaje mi się że wyrzuciliśmy WCW z rynku. To na pewno nigdy nie było naszą intencją. To był sposób myślenia Ted’a Turner’a i WCW ale nie WWE. Zobacz, jeżeli marnujesz całą energie aby zabić coś innego to twój produkt cierpi. Jeśli nie próbujesz zabijać kogoś innego, to ten ktoś wróci do Ciebie, a kiedy wróci nie będziesz musiał nic poprawiać w swoim domu, ta zasada występuje na przykład w walce, inny facet ciągle Cię bije i wiesz wtedy że ten sukinsyn sam zmęczy się bardzo szybko

Tak więc, zamiast martwić się o WCW, koncentrowaliście się na rozbudowaniu Monday Night Raw i jak najlepiej można było to uczynić?

Absolutnie. Ja nie spoglądałem na nich. Oczywiście, słyszałem o nich od innych ludzi ale nie miałem czasu by zwracać na to uwagę. Nie chciałem wiedzieć co WCW robi, chciałem wiedzieć co dzieje się w WWE. Oni robili wszystko by nas skrzywdzić, mieli zasoby by nas zaatakować. My nie mieliśmy środków aby zrobić to samo, więc musieliśmy robić aby nasz produkt był lepszy. Po tym jak zabrakło im sposobów jak nas skrzywdzić zdali sobie sprawę że nie mają dużego produktu. Oni spadli w wszystkim tak szybko jak to możliwe, zajmowali się tylko krótkotrwałymi sprawami, co pracowało na dobro WWE

Co najbardziej pamiętasz z 11 stycznia 1993 roku kiedy było pierwsze Raw?

Chciałem wrócić do naszych korzeni. Chciałem aby pierwsza audycja miała mały, intymny, hałaśliwy tłum i ja z pewnością nie byłem rozczarowany atmosferą w Manhattan Center. Jak tylko ruszyliśmy z RAW jeszcze przed wejściem na antenie wiedzieliśmy że jesteśmy na czymś specjalnym

Kiedy był moment że wiedziałeś że Raw będzie porządnym długoterminowym sukcesem?

Od samego początku. Lecieliśmy bez żadnej ochrony na żywo w TV. Była i nadal jest energia z Raw niepodobna do niczego innego podczas wizji. Wszystko co robimy, i wszystko co mówimy, jest natychmiast odczuwalne. Nie ma szans na powtarzanie.

Ale z ekscytującej telewizji na żywo jest również szansa na wpadkę, prawda?

To wydobywa bezwzględnie to co jest najlepsze w ludziach, co jest dobre. Ale również wydobywa absolutnie to co jest najgorsze w ludziach, co także jest dobre. Ludziom nie przeszkadza widzenie wraku pociągu.

Jakieś najnowsze “train wrecks” przychodzące do głowy?

Szczerze mówiąc, nigdy nie byłem w pełni zadowolony z show. I nie sądzę bym kiedykolwiek był. Jestem zawsze z nastawieniem “no, może mogłem zrobić to inaczej”, albo “może byśmy dodali więcej tego a zabrali więcej z tego”. A to wyłącznie na podstawie reakcji widzów. Jednak powodzenie show jest ogólną rzeczą. To nie tylko opiera się na ratingach. Istnieje tak wiele różnych sposobów aby ocenić czy seria spektakli była sukcesem.

Jakieś przemyślenia na temat wprowadzenia Raw w Manhattan Center? Przez wzgląd na stare czasy?

Prawdę mówiąc myślałem o tym. Jednak cechą nostalgii jest to, że ludzie jak i fani WWE, wydają się być bardziej pamiętliwi na temat gwiazd a nie miejsc. Publiczność jest zainteresowana osobowościami a nie w jaki sposób biznes ewoluował.

Kto był najważniejszą gwiazdą w trakcie ewolucji Raw?

Nie ulega wątpliwości że takie gwiazdy jak Triple H, The Rock, Shawn Michaels i Undertaker mieli olbrzymi wkład w tą federacje, ale jeśli mam wybrać tylko jedną osobowość która jest przykładem tego Raw które chciałem mieć to był to “Stone Cold” Steve Austin.

Czy “Stone Cold” Steve Austin był największą przyczyną Ery Attitude w WWE?

Popełniasz błąd, Era Attitude rozpoczęła się na długo przed “Stone Cold’em”. Bret Hart jako pierwszy odcisnął się na dupie Mr McMahona. Gdy publiczność odpowiedziała na ten incydent pozytywnie coś wiedziałem. Wspaniałą rzeczą w tym, co robimy jest to, że mamy każdego wieczoru grupę dyskusyjną – naszych fanów. Uważasz że dajesz im to co chcą a później oni przenoszą się do ciebie. Raw się zmieniło. Raw w dalszym ciągu jest elastyczne, aby zachować wierność tego co fani WWE chcą widzieć. Dlatego Raw wyprodukowało najwięcej godzin niż jakikolwiek inny program telewizyjny w historii.

Jak podporządkować się pomiędzy fanami zaspokajanymi iż dorastali oglądając “Ere Attitude” i próbującymi użerać się w nowej?

Jest to delikatny balans. Przed rozpoczęciem Raw w powrocie do systemu terytorialnego, mój ojciec miał coś do powiedzenia. On wierzył, bardziej niż reszta promotorów, że przyszłość branży była w “rozrywce”. RAW pozostaje tej koncepcji wierne, ponieważ Raw jest pokazem różnorodności. Wymień cokolwiek i Raw to posiada. Akcja, dramat, sprawność fizyczna … Raw naprawdę ma to wszystko.

Czy cel Raw był taki sam od samego początku – bycie rozrywką fanów?

Czasem to zostaje przesadzone jednak jedną rzecz którą robimy zawsze to uśmiechy na twarzach ludzi. I robimy to w skali globalnej, pomimo koloru skóry lub różnych kultur, czy cokolwiek innego. To fajna sprawa robić coś takiego. Na przykład pamiętam Tribute to the Troops w Iraku w 2007 roku, kazano nam być bardzo ostrożnym bo niektórzy z mieszkańców nie są zbyt zachwyceni Amerykanami. Więc kiedy wylądowaliśmy dużo ludzi patrzyło na nas bardzo lekceważąco ale gdy popatrzeli jeszcze raz zdali sobie sprawę że patrzą na gwiazdy WWE i przyszli jak oszalali


Tak więc 1000 odcinków RAW już prawie jest. Co jest celem patrząc w kierunku odcinka dwutysięcznego WWE Monday Night Raw?

Celem będzie pozostać elastycznym i dostosować się tak aby WWE mogło dać publiczności to czego chcą. Dwadzieścia lat od teraz, kto wie co będzie na końcu?

Po tych wszystkich latach i wszystkich odcinkach, Raw jest nadal oficjalną dominującą siłą w poniedziałkowe wieczory. Śmiało, Vince, możesz poklepać się po plecach.

1000 odcinek Raw to niezwykły kamień milowy. Nasza spółka powinna być dumna. Nasze gwiazdy powinny być dumni. I co najważniejsze, nasi fani powinni być dumni. I to jest Mr McMahon.

By być na bieżąco polub nasz fanpage
(Pamiętaj także o wybraniu tych ustawień na fanpage’u
najedź na “Lubisz To” -> Ustawienia.. -> Wszystkie wydarzenia)