WWE Monday Night RAW  #1148 – 26.05.2015

Nassau Coliseum – Long Island w stanie Nowy Jork (ostatni event WWE w tej arenie)
Gale komentowali: Michael Cole, Booker T & John Bradshaw Layfield

Powtórkę znajdziecie m.in. na Fight-Poland

Przed rozpoczęciem RAW na arenie pojawił się Vince McMahon, który podziękował fanom zgromadzonym w Nassau Coliseum za to, że pojawili się na ostatnim evencie, jaki będzie miał miejsce przed zamknięciem tej hali.

Ostatnie RAW w drodze do Elimination Chamber otworzyło wideo na temat Dnia Pamięci w USA. W drodze na ring The Authority, a w międzyczasie pokazane zostało wideo z zeszłotygodniowego RAW. Seth wziął mikrofon i powiedział, że Dean Ambrose w zeszłym tygodniu działał jak zwykle, czyli jak bandyta. Authority pod przymusem dało mu title shota i to nie było najlepsze dla biznesu. Hunter chciał zwolnić za to Deana, ale Rollins prosił, aby tego nie robił. Triple H zaprasza na arenę Deana i dodaje, że jeżeli ten się nie pojawi to odbierze mu title shota. Ambrose pojawia się na stage’u i mówi, że to wszystko potrzebowało tylko kilku krzeseł i pustaków. Dean mówił także o tym, że jest duża szansa, aby złoty chłopiec Authority został zastąpiony przez kogoś, kogo nazywają wariatem albo jak wszyscy inni po prostu twarzą WWE. Ambrose udaje się na ring i nagle rozbrzmiewa theme song Romana Reignsa, który wchodzi na arenę. Steph zatrzymuje ich i ogłasza pierwszą walkę na dzisiejsze show – Kane & Seth Rollins vs. Roman Reigns & Dean Ambrose.

Dean Ambrose, gif, WWE, RAW, Reaction, wrestling

Tag Team Match
Dean Ambrose & Roman Reigns def. The Authority (Kane & Seth Rollins) (w/Jamie Noble & Joey Mercury) (Czas trwania walki – 12:53)
Po przypięciu przez Rollup, Seth Rollins był bardzo zdenerwowany.


Renee Young jest z Deanem Ambrosem na backstage’u pytając go o kontrakt. Nagle podchodzi J&J Security, którzy drwią z Ambrose’a. Dean nie wytrzymuje i atakuje Mercury’ego i Noble. Ambrose nie zauważył i uderzył kamerzystę (Will Ferrara z ROH), z czego nie był zadowolony.

Dean Ambrose, gif, WWE, RAW, wrestling

Singles Match
Rusev def. R-Truth (1:00)
Rusev ponownie został… Bułgarem. W trakcie walki do areny przyjechali aktorzy z serialu „Ekipa”. Po walce Rusev wziął mikrofon i nakazał Lanie pojawienie się w ringu. Gdy Lana pojawiła się w ringu, Rusev starał się ją przekonać do powrotu do niego. W pewnym momencie Lana wyszła z ringu a Rusev krzyczał mówiąc, że nie poddał się na Payback. Rusev dodał, że Lana kłamała i że to on jest jej właścicielem. Lana nazywa Ruseva kłamcą oraz dodaje, że nie będzie słuchać już jaskiniowca Ruseva. Na stage’u pojawia się Dolph Ziggler, którego Lana całuje.Na backstage’u jest Seth Rollins, Triple H oraz Dean Ambrose. Do Ambrose’a dołącza kamerzysta, który został zaatakowany oraz dwóch policjantów. Hunter pyta się kamerzysty czy został zaatakowany przez Ambrose’a, kamerzysta odpowiada, że tak, ale to był przypadek. Seth przerywa mu, a dwaj policjanci aresztują Deana.

Singles Match
Ryback def. King Barrett (3:54)
Triple H & Stephanie McMahon są na backstage’u. Hunter powiedział, że Ambrose nie będzie w stanie podpisać kontraktu na swoją walkę, więc Steph zaczęła się zastanawiać z kim Rollins zmierzy się na Elimination Chamber. Nagle wchodzą aktorzy z serialu Ekipa i mówią, że Seth może walczyć z nimi. Turle reklamuje nowy film, w którym wystąpi także, Ronda Rousey i tutaj Stephanie powiedziała, aby poszli oni do swojej szatni.
<span style=”font-family: Trebuchet MS, sans-serif;”>
Singles Match
Neville def. Stardust (3:18)
Przed walką Stardust podszedł do Stephena Amella, czyli gwiazdy serialu Arrow. Po walce na ringu pojawił się Bo Dallas, który zaatakował Neville’a w kontuzjowane kolano.

Segment na backstage’u z aktorami z serialu Ekipa. Eric rozmawia z Zackiem Ryderem a reszta chłopaków z Summer Rae, Laylą, Emmą & Alicią Fox. Eric mówi, że mają coś do zrobienia i zostawiają Divy.

Singles Match
Sheamus def. Dolph Ziggler (10:20)
Po walce Dolpha Zigglera zaatakował Rusev. Na Smackdown zobaczymy pojedynek Ryback vs. Rusev.

Alexander Rusev, Lana, gif, WWE, RAW, wrestling

WWE United States Champion John Cena wchodzi na ring i rozpoczyna mówić o swojej walce z Kevinem Owensem, który pokonał na Takeover Samiego Zayna. Cena rozpoczyna open challange a na stage’u pojawiają się aktorzy z serialu Ekipa. Eric mówi, że bardzo się cieszy, że jest tutaj, ponieważ od dzieciństwa uwielbia WWE. Aktorzy wprowadzają rywala dla Johna Ceny … Long Island Boy Zack Ryder!


WWE United States Title Match
John Cena (c) def. Zack Ryder (4:05)
Po walce Cena pomaga wstać Ryderowi i cała szóstka świętuje. Nagle od tyłu Cenę atakuje Kevin Owens, który wykonuje Powerbomb. Owens podnosi pas mistrzowski NXT i depcze po pasie US.

You tried - Zack Ryder, John Cena, gif, WWE, RAW, Counter, Splash, wrestling
Zack Ryder, John Cena, gif, WWE, RAW, Kick, wrestling

Na backstage’u Triple H, Stephanie i Rollins są pewni, że Dean Ambrose się już dziś nie pojawi.

Singles Match
Tamina (w/Naomi) def. Paige (3:35)
Przy stole komentatorskim zasiadły siostry Bella. Po walce Naomi i Snuka patrzyły na Bellaski.


Przed kolejną walką The New Day narzekają na to, że muszą brać udział w Elimination Chamber matchu, nagle pojawia się Kane, który utworzył walkę The New Day vs. Cesaro, Tyson Kidd, Los Matadores, The Ascension, The Prime Time Players & the Lucha Dragons, czyli 10 on 3 handicap match.

Ten On Three Handicap Match
The New Day (Big E, Kofi Kingston & Xavier Woods) def. The Ascension (Konnor & Viktor), Los Matadores (Diego & Fernando), The Lucha Dragons (Kalisto & Sin Cara), The Prime Time Players (Darren Young & Titus O’Neil), Cesaro & Tyson Kidd by DQ (0:49)
Tylko New Day stało zostało na nogach w ringu i sędzia zakończył walkę, ich celebrację przerwał Cesaro i Kidd. 

Xavier Woods, gif, WWE, RAW, wrestling

Jak się okazuje kamerzystę na Deana popchnął Seth Rollins.

W ringu obecne było Authority, więc czas na podpisanie kontraktu. Steph mówi o tym, jak Ambrose zaatakował kamerzystę i aresztowany, więc pomimo tego, że dostał title shota, nie będzie mógł podpisać kontraktu. Authority nie ma innego wyboru jak ogłosić, że Seth Rollins będzie… Roman Reigns pojawia się na arenie. J&J Security, Seth Rollins oraz Kane atakują Romana. Kane wykonuje Chokeslam a chwilę później słychać syreny i na arenę wjeżdża policyjne auto… którym steruje Dean Ambrose! Ambrose atakuje J&J Security pałką policyjną, a następnie zajmuje się Kanem. Seth atakuje Deana, ale na pomoc przychodzi Roman Reigns, który wykonuje Superman Punch na Big Red Monsterze a Ambrose dodaje Dirty Deeds. Roman podaje Ambrose’owi kontrakt a ten go podpisuje.

Dean Ambrose, gif, WWE, RAW, wrestling

Dark Match
Randy Orton def. Bray Wyatt

—————————–

Karta na niedzielne Elimination Chamber:

Kick-off (pre-show):

MizTV z Danielem Bryanem

Główna część gali:

Singles Match o pas WWE World Heavyweight
WWE World Heavyweight Champion Seth Rollins vs. Dean Ambrose
Seth Rollins (c) vs. Dean Ambrose

Singles Match
John Cena vs. Kevin Owens

Triple Threat match o pas Divas

Nikke Bella (c) vs. Paige vs. Naomi

Intercontinental Championship Elimination Chamber Match
R-Truth vs. Sheamus vs. King Barrett vs. Ryback vs. Dolph Ziggler vs. Rusev

Tag Team Championship Elimination Chamber Match
Los Matadores vs. The Ascension vs. The Lucha Dragons vs. The New Day (c) vs. Cesaro & Tyson Kidd vs. The Prime Time Players

Singles match

Neville vs. Bo Dallas

——

Fot. WWE.com
Gify wrestlingwithtext.com