Aby przeczytać raport kliknij “czytaj dalej”Pierwsze SmackDown po najważniejszej gali w roku otwiera David Otunga. Popijając kawkę przedstawia nikogo innego jak nowego GM’a SmackDown John’a Laurinaitis’a. John ma nowy titantron oraz theme, które przypomina muzykę na koniec Gwiezdnych Woje. Laurinaitis mówi, że zrobi to czego brakowało w przeszłości. Używa on “People Power” i dziękuje Teddy’emu Long’owi za staż pracy na SmackDown i zobowiązuje do wyjścia na ring. Teddy mówi, że jest bezrobotny, ale to dobrze bo może się wypowiedzieć na temat Johnny’ego. Ace stara mu się dać pracę jeżeli powie że Johnny jest lepszy od niego. Teddy nie jest zachwycony pomysłem, John pyta się Longa jak będzie płacił za naukę swoich dzieci w szkołach wyższych? Podobno Rada Dyrektorów WWE uchwaliła fundusz dla Teddy’ego Longa rok temu, a teraz jest on w posiadaniu GM’a SmackDown. Johnny sugeruje, że Teddy powinien przyjść tą pracę, aby fundusz był bezpieczny. Teddy mówi, że Johnny jest od niego lepszy więc John zaprasza go do stanowiska jego pracy. Teddy odpowiada czy to jest bezpieczne? Laurinaitis odpowiada że może mu zaufać. Laurinaitis postanawia rozpocząć Smackdown, pierwszą walką będzie Handicap Match Mark Henry i David Otunga vs. R-Truth. Oczywiście to jest przypadek.

Walka #1: Handicap Match R-Truth vs. David Otunga & Mark Henry

David atakuje pierwszy. Zawodnicy dają sobie kilka slapów, następnie Irish Whip do narożnika w wykonaniu Otungi ale efektowny przeskok nad przeciwnikiem. Kolejny efektowny unik i Jumping Corkscrew Kick. The Truth podgrzewa publikę i wykonuje punch’a, Irish Whip oraz Lie Detector. Po próbie pinu zmiana z Markiem. Kilka ataków ze strony R-Truth’a, odbija się od lin i tutaj nie miał szans z The World’s Strongest Man’em który wykonał mu Big Boot’a. Abraham Washington ogląda walkę na backstagu. Potężny Irish Whip i próba Body avalanche’u w narożniku ale kontra. R-Truth skoczył na Henrego i niestety World’s Strongest Slam. Próba pinu ale David Otunga chcę zmianę i tak też się dzieje. Otunga przypina R-Truth’a i koniec.

Zwycięzcy: David Otunga & Mark Henry (2:04)

Wygrany zespół świętuje ale … Pyro … IT’S THE BIG RED MONSTER KANE. Następnie na ring wchodzi Randy Orton a więc mamy rewanż z WrestleManii.
Walka #2: No DQ Match
Randy Orton vs. Kane

Kilka punch’y od Randala ale po chwili Kane także daje kilka punch’y i kilka ataków z kolana oraz podbródkowy. Clothesline i The Viper jest już po za ringiem. Kane dołącza do niego i The Apex Predator atakuje The Big Red Monster’a ale po chwili kontra. Kane przyciągnął Ortona do stołu komentatorskiego i zaatakował jego głową w stół. The Devil’s Favorite Demon chcę zaatakować Vipera o metalową część narożnika ale kontra i Kane ląduje po za stołem spikerów. Ponownie punche i próba ataku o schody ale kontra. Kane atakuje kilka razy przeciwnika o schody dokładają podbródkowego. Walka przenosi się na rampę i Orton zostaje zaatakowany o podstawę stagu. The Big Red Machine wszedł na Stage i The Apex Predator wykonuje kilka punch’y. Próba potężnego punch’a ale kontra i próba Chokeslam’u. Także nie udana i kilka ataków ze strony Żmiji. Próba RKO ale Kane odpycha przeciwnika i Tornado DDT. Powrót z przerwy i jesteśmy już na ringu. The Big Red Monster rozwiązuje ochraniacz na narożniku i próba ataku o to ale kontra i kilka ciosów. Próba Irish Whip ale Kane wykorzystuje swoją siłę i to on wykonuje Irish Whip oraz Corner clothesline. Próba pinu ale tylko do dwóch. The Big Red Machine wykonuje niski Dropkick. Następnie Kane jest na narożniku ale Orton wstaje i rusza liną a Monster upada. Randy wykonuje dwa Clothesline i Dropkick a następnie … Scoop Slam!. Próba Rope-Hung DDT ale kontra. Kane wyciąga przeciwnika za ring i Irish Whip ale kontra i to Randy wykonuje Irish Whip na barierki oraz Clothesline. Próba Rope-Hung DDT ale na zamiast liny jest barierka ale kontra i próba Tombstone Piledriver ale ponownie kontra i Orton odpycha przeciwnika na narożnik ale Kane się odwraca i Big Boot. Krzesła lądują na ringu. Walka powraca na ring. Apex Predator atakuje The Big Red Monster’a gdy ten jest przy linach. Randy bieżę krzesło i  kilka ataków z niego. The Viper ustawia sobie krzesło i Rope-Hung DDT! Próba pinu … ale JESZCZE NIE! Próba RKO ale kontra i kilka ataków z krzesła od The Devil’s Favorite Demon. Próba pinu … ale tylko do dwóch!. Kane ustawia krzesło i Chokeslam jednak nie. RKO!!!!

Zwycięzca: Randy Orton (10:21)

Walka godna rewanżu moim zdaniem oczywiście. A jakie jest Wasze? Piszcie.
Powtórka z RAW gdzie Sheamus wykonał Brogue Kick na Alberto Del Rio
Jeszcze dziś Nowy Mistrz Wagi Ciężkiej Sheamus zmierzy się z Alberto Del Rio

</div>

Walka #3: Ryback vs. Barry Stevens

Barry Stevens przed walką odnosi się do tłumu i zaczyna ich obrażać, a zawodnicy zastanawiają się kto jest jego przeciwnikiem. Jego przeciwnikiem jest Ryback. Zwarcie i Ryback sprowadził przeciwnika do narożnika i tam go atakuje. Ryback wykonuje Press Slam oraz Fisherman’s Muscle Buster.

Zwycięzca: Ryback (1:10)

Na ring wchodzi Daniel Bryan z AJ Lee ale nie jest w dobrym humorze. Publiczność skanduje “YES YES YES YES YES YES YES”. Daniel bierze mikrofon i mówi, że istnieje jedna pozytywna rzecz w tym tygodniu, że w końcu może myśleć o tym jak to się stało. AJ mówi że on jest wielkim zawodnikiem oraz wielkim człowiekiem. Ona nie jest jedyną osobą która tak myśli. Bryan odpowiada, że on słucha ludzi i zapamiętał kiedy publiczność skandowała “YES”, na WrestleManii oraz RAW gdy jeszcze go nie było w ringu. Daniel myśli o tym i zastanawia się czy to było wspieranie go czy wyśmiewanie się z niego. Osiemnaście sekund. On pokonał dwóch gigantów w klatce na Royal Rumble. Pokonał pięć osób w Eliminatin Chamber. Osiemnaście sekund. Ten pocałunek to był pocałunek śmierci. Daniel mówi AJ że to jej wina. Był mistrzem świata na swojej pierwszej WrestleManii. Marzył o tym jak był małym dzieckiem a AJ to zepsuła. Chcę wiedzieć czy AJ jest zadowolona z siebie, ona jest zadowolona. Daniel ma prawo do rewanżu z Sheamusem, niech AJ zacznie płakać nad cheeseburgerem bo bardzo go lubi. Bryan mówi, że musi pozbyć się wszystkich ciężarów. Daniel mówi, że nie będzie z nią rozmawiać za kulisami lub gdziekolwiek, ma nadzieję, że pocałunek na WrestleManii był ostatnim pocałunkiem. Każe on jej wejść z jego ringu. Daniel odwraca się plecami do AJ, a ona odchodzi.

Były Intercontinental Champion Cody Rhodes jest przy stole spikerów.

Walka #4: Heath Slater vs. Big “WrestleMania Baby WOOOOOOOOOOOOO” Show

Big Show daje video Cody Rhodes Moment czyli nic innego jak tylko powtórka z WM’ki.
Rozpoczynamy walkę i The World’s Largest Athlete wykorzystuje swoje gabaryty. HeadButt i Chop w narożniku. Irish Whip do narożnika, Show biegnie na niego i kontra. Heath podcina Big Show’a i odbija się od lin ale Chop! Irish Whip i wbił się Big Show w Heath’a. Chokeslam, który kończy walkę.

Zwycięzca: Big Show (1:15)

Cody po walce próbował zaatakować Big Show’a gdy on wykonywał W.M.D  na Slaterze ale to mu się nie udało.
 
Powtórka z RAW gdzie Jericho rozbił butelkę po alkoholu.
BackStage: Johnny mówi do Sheamusa, że jest nowy dzień nowej ery na SmackDown. Sheamus pyta go co oznacza “People Power”. John odpowiada że oznacza to profesjonalizm. Sheamus mówi że robi to jedynie dla publiczności, poradził sobie z tchórzliwym chłopcem który kryje sie za dziewczyną więc poradzi sobie z aroganckim bogatym chłopczykiem który myśli że jest lepszy niż ktokolwiek inny.
Walka #5: Nikki Bella vs. Beth Phoenix

Na ring przybywa także Kelly Kelly. Beth od początku walki atakowała przeciwniczkę ale Kelly Kelly ją rozproszyła i Nikki wykonała Bella Buster.

Zwyciężczyni: Nikki Bella (1:01)

Video poświęcone kilka dni temu zmarłemu Chief’owi Jay’owi Strongbow’owi. [RIP]

Damien Sandow, to jeden z wielu stałych bywalców w FCW, debiutuje on na Smackdown a dokładnie na video. Mówi o tym, jak dużo rozrywki uległo zmianie.

Powtórka z ostatnich części Proma John’a Ceny oraz powrót Brock’a Lesner’a.

Powtórka z RAW gdzie Albe
rto otrzymał Brogue Kick’a

Walka #6: Sheamus vs. Alberto del Rio

Po WM’ce Sheamus stracił nie co pop?u od publiczności.
Zwarcie i Sheamus przerzuca przeciwnika. Irish Whip i The Great White wykorzystuje swoją siłę. Alberto atakuje rywala nogą. The Essence of Excellence atakuje Celtyckiego Wojownika w narożniku. Sheamus odpycha go i podwójny Big Boot. Sheamus na narożniku i próba Flying Clothesline ale nieudany. Po chwili The Celtic Warrior wykonuje Rolling Hills. Kilka ataków z kolana. Alberto łapię za rękę przeciwnika i atakuje nią o liny. Następnie na ringu także atakuje rękę Sheamus’a. Po chwili próba Cross Armbreaker ale kontra. Próba Brogue Kick ale także kontra. Del Rio jest po za ringiem. Powrót z przerwy i Sheamus wykonuje Slingshot. Kilka ataków i próba swojego rozpoznawczego ataku czyli forearm clubs. Meksykański Arystokrata nie daje kolejnego ataku, Sheamus się odsuwa i biegnie na Alberto jednak Del Rio unika ataku. Gdy Celtic Warrior jest na linach to otrzymuje Step-up enzuigiri.  Alberto dołącza do rywala i atakuje go o schody. Powrót na ring i próba pinu ale tylko do jednego. Sheamus wychodzi z dźwigni. Del Rio kontruje atak i atakuje rękę oraz wykonuje Dropkick. Kolejna dźwignia na rękę i także Celtycki Wojownik z niej wychodzi. Irish Whip Sheamus czeka na przeciwnika ale spotyka go noga Alberto. The Great White wykonuje Irish Curse. Sheamus wykonuje Comeback. Great White szykuje się na Brogue Kick ale rozprasza go Ricardo Rodriguez a Del Rio bierze krzesło. Sheamus atakuje Rodriguez i Alberto, bierze krzesło a Del Rio zaczyna się poruszać jak by dostał nim dostał dlatego sędzia uznaje DQ.

Zwycięzca: Alberto del Rio (DQ) (07:38)

Po walce Sheamus chciał zaatakować swojego rywala krzesłem ale sędzia mu je zabrał dlatego referee otrzymał Brogue Kick’a!!

I tak kończymy pierwsze SmackDown po WM’ce.

Oceny walk:
R-Truth vs. David Otunga & Mark Henry 0,25/5
Randy Orton vs. Kane 3/5
Ryback vs. Barry Stevens 0,25/5
Heath Slater vs. Big Show 0,25/5
Nikki Bella vs. Beth Phoenix -/5
Sheamus vs. Alberto del Rio 2,5/5

Ocena show: 7/10 ? wszystko uratowały walki Kane vs Orton i Del Rio vs Sheamus oraz segment Bryan?a i Big Johnny?ego reszta to walki squash