Aby przeczytać raport kliknij “czytaj dalej”

Autor: Stone Cold

Czas na kolejne NXT. W dzisiejszej walce wieczoru czeka nas pojedynek tag teamowy Tyson Kidd & Justin Gabriel vs. Michael McGillicutty & Johnny Curtis. Zobaczymy również konfrontację słowną między Jinderem Mahalem a Sethem Rollinsem.

1.Single match
Derrick Bateman vs. Antonio Cesaro

Pierwszy raz widzę jakiegoś mistrza na NXT. Antonio oczywiście bez pasa, za to ma u swego boku Aksanę. Zaczynamy od zwarcia, z którego lepiej wyszedł Szwajcar. Kilka razy uderzył rywala i przerzucił go przez plecy. Następnie podniósł go za kark i wykonał headbutt. Derrick wpadł do narożnika i tam przez chwilę był okładany przez rywala. Gdy sędzia zaczął liczyć, Cesaro pokłócił się z sędzią i Bateman przejął inicjatywę. Wykonał Irish whip i powalił Szwajcara dropkickiem ? 1 count. Potem Derrick dołożył suplex, sędzia znów doliczył do 1. Bateman wepchnął rywala do narożnika, ale Antonio sprytnie skontrował atak Derricka i nabił go na górną linę. Dołożył jeszcze kilka headbuttów i back suplex ? 1 count. Następnie Antonio sprowadził rywala do parteru ciągnąc go za głowę i wykonał mu elbow drop ? 2 count. Potem trzymał Derricka w headlocku, z którego Bateman się wydostał back suplexem. Potem Cesaro otrzymał kilka ciosów. Szwajcar odbił się od lin, ale otrzymał 2 clothesliny  więc poszedł odpocząć do narożnika. Tam otrzymał corner clothesline. Następnie Derrick powalił rywala i chciał przypiąć, ale Antonio wyturlał się za liny. Tam czekał na Szwajcara arm drag takedown zza 3 liny.  Następnie Bateman chciał dołożyć corner dropkick, ale Cesaro zrobił unik i Derrick wbił się w narożnik. Potem czekał na niego side slam i gotch style neutralizier ? 1? 2? 3?

Zwycięzca: Antonio Cesaro ? 4:02 via pinfall 
(Krótka, przeciętna walka. Panowie niezbyt wiele pokazali i ten pojedynek mnie nie porwał. Na szczęście nie był to sqash.)

Zapowiedź dzisiejszej walki wieczoru oraz konfrontacji Mahala z Rollinsem.

Po przerwie mamy video o tytułach w WWE, do których dołączy NXT Championship.

2.Single match
Tamina Snuka vs. Sofia Cortez

Sofia zaczęła pojedynek od kłótni z rywalką, za co dostała z liścia. Snuka wykonała rywalce arm drag takedown, ale nieuważnie podeszła do rywalki, która podłożyła jej nogę nabijając na liny ? 1 count. Cortez zaczęła kopać rywalkę, ale nabiła się brzuchem na głowę Taminy. Portorykanka wściekle rzuciła się na rywalkę i zaczęła ją dusić. Potem założyła jej nogami klamrę na brzuch. Tamina wydostała się, ale Sofia ponownie założyła tę samą dźwignię. Snuka wstała i wbiła rywalkę w narożnik. Cortez podbiegła w stronę rywalki, ale tam czekało na nią uderzenie łokciem, którym została powalona. Tamina odbiła się od lin i trzepnęła rywalką o matę łapiąc ją za włosy. Dołożyła do tego superkick ? 2 count. Następnie wykonała Sofii body slam ustawiając ją sobie pod superfly splash, który pomyślnie wykonała zgarniając zwycięstwo.

Zwycięzca: Tamina Snuka ? 2:47 via pinfall
(Krótki pojedynek. Obie panie dobrze się pokazały, ale niestety Sofia przegrała. Wielka szkoda bo ma ogromny potencjał i umiejętności, a jobbuje Taminie?.)

Po walce Tamina celebrowała zwycięstwo na narożniku, z którego zrzuciła ją Raquel Diaz. Napisała ona na czole leżącej Snuki literkę ?L? (Loser).

Przypomnienie o czekającej nas dzisiaj konfrontacji finalistów turnie
ju o NXT Championship.

3.Single match
Kassius Ohno vs. Jake Carter

Na początek zwarcie I mocno techniczna walka z obu stron. Carter pięknie powalił rywala i uderzył barkiem ? 0 count. Potem Jake został wrzucony do narożnika, gdzie został uderzony, ale potem to on znalazł się w ofensywie i obijał Kassiusa w narożniku. Następnie dołożył arm drag takedown. Potem wykonał body slam i odbił się od lin, ale Ohno uciekł za liny. Przez chwilę dusił on Kassusiusa o liny, ale kłócił się z sędzią i otrzymał mocne uderzenie ? 2 count. Ohno zaczął obijać rywala przy linach, potem wbił go w narożnik. Tam na Cartera czekał big boot. Następnie Kassius wykonał rywalowi kilka headbuttów i założył headlock, z którego Jake wydostał się uderzeniami. Mimo to Ohno zdołał go kopnąć kolanem i dołożył kilka uderzeń, ale chybił z big bootem i to Carter przeszedł do ofensywy. Wykonał on Kassiusowi suplex i side slam ? 2 count. Potem Ohno odbił Cartera od lin, ale ten kopnął go w głowę. Jake rozpędził się na rywala, ale ten pchnął go na liny i wykonał KO, które dało pinfall.

Zwycięzca: Kassius Ohno ? 3:54 via pinfall
(Dobry, szybki pojedynek. Obaj panowie pokazali co umieją i tę walkę można zaliczyć na plus dzisiejszej gali.)

Po walce Ohno kopał rywala w narożniku, ale wybrzmiała muzyka Richiego Stemboata, który wbiegł do ringu i uchronił Jake?a przed dalszym obijaniem przez Kassiusa.

Przypomnienie SummerSlam Axcess.

Kolejne wideo o NXT Championship.

4.Tag team match
Michael McGillicutty & Johnny Curtis vs. Tyson Kidd & Justin Gabriel

Zaczynają Tyson I Michael. McGillicutty wepchnął Kidda do narożnika i zaczął go dusić. Walka znów przeniosła się na środek ringu, gdzie młody Mr Perfect wykręcał rywalowi rękę wbijając w nią swój łokieć. Tyson sprytnie wydostał się z tej dźwigni przy linach i sam wykręcił rękę rywala pomagając sobie linami. Michael biegł w stronę Tysona, ale ten wykonał arm drag takedown. Zmiana i do gry wchodzi Justin. Przy wejściu od razu wykonał roll up ? 1 count. Następnie Justin wykonał arm drag takedown i zmienił się z Kiddem. Przed wyjściem cisnął rywalem z katapulty w stronę Tysona, który uderzył go głową. Roll up dla Michaela ? 2 count. Następnie wywrócił on rywala i założył Michaelowi dźwignię na rękę oraz wpuścił Justina. Panowie razem wykonali Michaelowi irish whip, podwójne uderzenie łokciem i podwójne kopnięcie ? 2 count. Justin trzymał rywala w headlocku, ale McGillicutty się wydostał. Przez chwilę mamy techniczną wymianę ciosów między zawodnikami, aż w końcu Justin wskoczył na narożnik. Curtis chciał go stamtąd zrzucić, ale to Gabriel wyrzucił Curtisa poza ring. Odwróciło to jednak jego uwagę na tyle, że Michael wykonał mu potężny clothesline ? 2 count. Michael założył zatem headlock, a my udajemy się na przerwę.

Po przerwie w ringu są Curtis i Gabriel. Przewagę uzyskał Johnny po wbijaniu Justina głową w narożnik. Curtis wpuścił do ringu Michaela, który od razu nadział się na kopnięcie, ale odpowiedział przez wbicie Gabriela w narożnik i obijał go tam. Do gry wszedł znowu Curtis. Michael przytrzymał mu Justina tak, by ten go potężnie kopnął. Następnie Johnny wbił z całej siły Justina w narożnik ? 1 count. Potem wykonał suplex ? 2 count – i założył headlock. Justin wydostał się, ale Curtis wyniósł go na plecy i przerzucił na drugą stronę, a potem zmienił się z Michaelem. McGillicutty zaczął od mocnych kopnięć z kolana ? 2 count. Potem dusił rywala w swoim narożniku i wpuścił Curtisa. Johhny przerzucił rywala za głowę i wbił mu kolano  w plecy wykręcając ręce. Justin wydostał się kopnięciami i odbił się od lin, ale Curtis wykonał arm drag takedown ? 2 count. Johnny wspiął się na narożnik i wykonał sommersault, ale Justin uciekł i Curtis potężnie trzepnął o matę. Mamy zmianę z obu stron. Tyson wybił się z górnej liny uderzając Michaela w głowę. Później kopał rywala i powalił go misile dropkickiem. Dało to 2 count. Michael przeczołgał się do swojego narożnika, a Tyson pobiegł w jego stronę. Niestety McGillicutty podłożył mu nogę i Tyson uderzył głową w ochraniacz na narożniku. Michael wpuścił do gry Curtisa. Heelowie wykonali kombinację side slam ? leg drop ? 1?2? Justin przerwał pin. Curtis wyniósł Tysona na narożnik i chciał wykonać superplex, ale Kidd powalił go headbuttami. Kanadyjczyk chciał wykonać top rope moonsault, ale spadł z narożnika, bo źle stanął na linie. Curtis mimo to odczuł tę akcję, bo Kidd spadł prosto na niego. Tyson wykonał swinning neckbreaker ? 2 count ? pin przerwał Michael. McGillicutty został wyrzucony z ringu przez Gabriela. Tyson wpuścił do walki Justina. Kidd wyniósł Curtisa, a Justin wykonał neckbreaker po skoku z 3 liny! Ta kombinacja dała im zwycięstwo.

< /span>
Zwycięzcy: Tyson Kidd & Justin Gabriel ? 7:51 via pinfall
(Bardzo dobry pojedynek. Wszyscy zawodnicy pokazali swoje umiejętności i cieszy zwycięstwo face?ów, którzy są bardzo niedoceniani w WWE?)

Po przerwie Seth Rollins stanie twarzą w twarz z Jinderem Mahalem.

Przenosimy się na backstage, gdzie z Brileyem Piercem jest Kassius Ohno. Pierce powiedział, że Richie Stemboat wyzywa Kassiusa na pojedynek. Ohno powiedział, że kocha zadawać ból i widzieć jak inni cierpią. Stemboat będzie następną jego ofiarą, której cierpienie będzie oglądał.

W ringu jest już Byron Saxton. Powiedział, że za tydzień poznamy pierwszego NXT Championa. Będzie to jeden z jego gości. W drodze na ring Seth Rollins. Zaraz po nim w ringu zjawił się Jinder Mahal.

Saxton spytał Rollinsa co dla niego oznacza szansa na zdobycie tytułu. Rollins powiedział, że przez całe życie marzył o tym, by być posiadaczem jakiegoś tytułu w WWE, więc dana mu szansa znaczy dla niego wszystko. To marzenie o pasie mistrzowskim pojawiło się już gdy pierwszy raz oglądał WWE. Teraz stoi o krok od szansy na spełnienie marzenia i nie ma żadnej opcji i żadnego człowieka, który sprawiłby że za tydzień opuści Full Sail University z pustymi rękami.

Byron zadał to samo pytanie Jinderowi. Zaczął on mówić coś po hindusku, ale potem zwrócił się do Rollinsa mówiąc, że opowiedział on wzruszającą historię, ale Rollins jest jak ci wszyscy ludzie ? przegrany. Dla Mahala zostanie pierwszym NXT Championem to nie marzenie ? to przeznaczenie. Jest uosobieniem gwiazdy, która powinna zapisać się w historii jako pierwszy mistrz NXT. Co do Setha, to za tydzień, gdy będzie opuszczał arenę uświadomi sobie, że jego marzenia zostały zniszczone przez Jindera Mahala.

Seth powiedział Jinderowi, że to on jest przegrańcem. Wtedy panowie zaczęli wściekły brawl, z którego lepiej wyszedł Rollins wyrzucając Mahala z ringu. Za tydzień jeden z tych zawodników będzie pierwszym NXT Championem.

Tak kończy się ten dość dobry epizod NXT. Mieliśmy fajne 2 ostatnie walki i bardzo dobry segment końcowy, który podgrzał atmosferę przed przyszłotygodniowym wyłonieniem pierwszego mistrza NXT.

Bardzo proszę o komentowanie mojej pracy i gali.
Z góry dziękuję.

Autor: Stone Cold

Chcesz wiedzieć kiedy coś nowego dojdzie na blogu, nie możesz znaleźć wyników, raportów, newsów, linków do gal wejdź w link wyżej, zalajkuj nas i bądź na bieżąco