Aby przeczytać raport kliknij “czytaj dalej”

Autor: Stone Cold

Rozpoczynamy kolejny odcinek NXT, w którym poznamy finalistów turnieju o pas NXT.

1.Single match
Jinder Mahal  vs. Richie Steamboat

Jinder zaczął od kopnięcia I wepchnął rywala w narożnik, gdzie zadał mu kilka uderzeń. Potem dusił rywala o liny. Irishwhip i uderzenie łokciem dla Stemboata. Po chwili walka przenosi się przy liny, gdzie Mahal ponownie dusi rywala. Richie odpowiada jednak kopnięciem i uderzeniami. Ponownie w ofensywie Jinder, który kopnął rywala i wykonał irishwhip. Nie udał mu się jednak clothesline, bo Richie prześlizgnął mu się pod nogami i to on wykonał clothesline ? 1 count. Obaj wstają i Stemboat wykonuje arm drag takedown. Po chwili walka znów w stójce. Richie wykręcił rękę rywala, ale Mahal założył headlock i ponownie popchnął rywala na liny. Richie odpowiedział serią punchy, spróbował irishwhipu, ale Mahal skontrował facebusterem o 3 linę. NastępniewykonałStemboatowi running knee ? 2 count. Potem Jinder znów zapiął headlock lecz Richie wydostał się uderzeniami. Następnie Stemboat uderza rywala i odbija się od lin wykonując clothesline. Potem dołożył jeszcze 2 clothesliny. Walka przeniosła się do narożnika gdzie Stemboat dołożył cornersplash, lecz popełnił błąd i Jinder wyniósł go pod german suplex, ale udało mu się wydostać. Stemboat nie trafił z enzuigiri i Jinder miał otwartą drogę do camelclutchu, jednak Richie skontrował to na facebuster. Następnie 2 próby roll-upów od Richiego ? za każdym razem 2 count. Próbował kolejnego przypięcia, ale Mahal skontrował neckbreakerem. Potem Jinder wyniósł rywala na narożnik, ale Richie zepchnął go stamtąd uderzeniami. Nie udał mu się jednak splash. W ten sposób Jinder mógł spokojnie zapiąć camelclutch, który zakończył to starcie.

Zwycięzca: JinderMahal ? 4:34 via submission
(Świetny opener. Bardzo ciekawe zestawienie I duży potencjał obu zawodników dał bardzo dobre starcie. Cieszy zwycięstwo Mahala, które pokazuje, że będzie on siłą dominującą.)

Po przerwie w ringu Heath Slater. One Man Ban ogłosił open challenge, na który odpowiedział Scotty Too Hotty!!!

2.Single match
Heath Slater vs. Scotty Too Hotty

Na początku Scotty poskakał i poklaskał sobie w narożniku. Zwarcie, z którego lepiej wychodzi Slater. Wykręcił on rękę rywalowi, ale Hotty pięknie wydostał się robiąc przewrót w przód. Scotty przejął inicjatywę. Zapiął headlock, następnie mamy odbicie od lin i clothesline. Slater leży a Scotty ponownie odbija się od lin, jednak tym razem Heath go łapie próbując wykonać arm drag takedown ? nieudanie. Liścik w brzuch One Man Bandu i nieudana próba finishera. Slater nie trafia z clotheslinem. Heath ponownie rusza na rywala, ale on wykonał mu arm drag takedown. Scotty zaczął sygnalizować koniec walki, ale trochę za wcześnie, bo przy próbie cornersplashuSlater wystawił nogi. One Man Band rozpędził się i tym razem trafił z clotheslinem. Teraz on zaczął sygnalizować zakończenie pojedynku. Uderzył leżącego rywala łokciem a następnie zasypał mocnymi kopnięciami. Próba przypięcia ? 2 count. Heath zatem wbił rywalowi kolano w plecy i zapiął headlock. Jak zwykle jednak to bywa Scotty wydostał się i zaczął okładać rywala. Heath jednak odpowiedział pięknym neckbreakerem ? 1?2? kickout! One Man Band zaczął tracić czas na kłótnię z sędzią, ale gdy się odwrócił ponownie uderzył Scottyego. Potem lekceważąco kopał rywala, ale ten wymierzył mu z zaskoczenia kilka liści w twarz. Potem odbił się od lin, ale Slater go odepchnął tak, że Scotty prawie wypadł poza ring. Slater myśląc że Scottyego nie ma w ringu otrzymał z zaskoczenia facebuster. W tej sytuacji Hottyemu pozostało wykonać ku uciesze fanów The Worm, które dało pinfall.

Zwycięzca: Scotty Too Hotty ? 3:51 via pinfall
(Średnia walka, która miała na celu ukazanie konfliktu Slatera z legendami. Szkoda tylko że to było aktualne jakiś miesiąc temu przed 1000-cznym Raw. No cóż, WWE niezbyt pomyślało)

Po przerwie The Usos zmierzą się z The Ascension!

<span lang=”EN-US” style=”line-height: 115%;”>3.Tag team match
The Ascension (Kenneth Cameron &Connor O?Brian) vs. The Usos (Jey&JimmiUso)

Zaczęli Kenneth I Jey. Na początek mamy zwarcie, z którego lepiej wyszedł Cameron kopiąc rywala w brzuch. Następnie wykonał Jeyowi kilka headbuttów, ale ten nic sobie z tego nie robiąc odpowiedział uderzeniem. Wbił Kennetha w narożnik i do gry wszedł Jimmi. Bracia Uso odbili rywala od lin, następnie wykonali mu podwójne uderzenie z łokcia i podwójny elbow drop. Po tej akcji Jey zszedł do narożnika, a Jimmi okładał brzuch rywala liściami. Następnie zaczął obijać Kennetha w narożniku, ale ten sprytnie się wydostał wbijając Uso kroczem w liny. Kenneth wykorzystał tę sytuację brutalnie obijając rywala. Następnie wykonał Jimmiemuneckbreaker z drugiej liny. Po tej akcji wrzucił go do swojego narożnika gdzie na zmianę z Connorem maltretowali rywala dokonując szybkich zmian. W końcu Connor nie dokonał zmiany i pozostał w ringu. Wykonał on rywalowi elbow drop z rozbiegu ? 2 count. Następnie założył dżwignię na rękę i wciągnął do swojego narożnika, gdzie dokonał zmiany z Kennethem. Cameron zaczął od mocnych kopnięć a następnie wykonał rywalowi potężny elbow drop ? 2 count. Kolejną akcją czekającą na Jimmiego był headlock. Jimmi wydostał się zadając rywalowi kilka ciosów w brzuch. Następnie wepchnął Kennetha do narożnika, ale był to narożnik Camerona, więc ten dokonał zmiany z 0?Brianem. Kenneth jeszcze dołożył piękny runningneckbreaker a Connor dołożył od siebie High FlyFacebuster ? 1?2?KICKOUT! Connor zdenerwowany takim obrotem spraw zaczął ciągnąć Uso za włosy, ale ten skontrował to na samoan drop. Obaj zawodnicy czołgają się do swojego narożnika i mamy podwójną zmianę. Na dzień dobry Jey wykonał Kennethowi clothesline i crossbody. Następnie potężnie kopnął rywala w brzuch. Kenneth odbił się od lin, ale Uso powalił go pięknym korkociągiem. Następnie Jey wgniótł twarz rywala tyłkiem w narożnik ? 2 count, bo Connor przerywa pin. Do ringu wbiegł zatem Jimmi, który kopnięciem wyrzucił O?Briana z ringu, a tymczasem Cameron złapał Jeya i wyniósł go, ale Uso skontrował superkickiem. Po tej akcji Jey wszedł na narożnik, by wykonać frogsplash, ale zrzucił go Connor. Zauważył to sędzia, który natychmiastowo zarządził DQ!

Zwycięzcy: The Usos ? 4:22 via DQ
(Bardzo dobry pojedynek tagteamowy.  Świetne tempo, ale trochę za krótka ta walka. Powinni dostać przynajmniej 7 min. Rezultat nie zachwyca, bo Ascension mają potencjał i umiejętności a przegrywają z The Usos?)

Po walce Kenneth i Connor szli w stronę Jeya, by się na nim wyładować, ale Uso rzucił się na nich. Po chwili to Ascension w zupełnej przewadze. Nie zważali na dzwoniący gong, tylko wściekle atakowali rywala. Connor przytrzymał Jeya, a Kenneth po odbiciu od lin wykonał mu Spinning Heel Kick. Następnie światło zgasło i Ascension opuścili ring pozostawiając w nim pobitego Jeya.

Jeszcze dziś SethRollins zmierzy się z Michaelem McGillicuttym w drugiej rundzie Gold Rush Championship Tournamentu!

Na zapleczu widzimy jak Briley Pierce zaczepia RichiegoSteamboata, ale zawodnik mówi mu że to zła pora na wywiad. Briley nic sobie z tego nie robiąc gada dalej, ale Richie odpycha reportera i odchodzi.

Następnie przenosimy się do Matta Strikera, którego gośćmi są Hunico i Camacho. Striker spytał co czują po prrażce z Jordanem i Daltonem 2 tygodnie temu. Hunico powiedział, że następnym razem zobaczymy ich właśnie pokonujących Jordana i Daltona.

Potem zobaczyliśmy Raquel Diaz przeglądającą się przed lustrem. Powiedziała, że jest tu po to żeby przeprowadzić metamorfozę NXT. Na koniec jej monologu połączonego z robieniem makijażu Raquel posłała swojemu lustrzanemu odbiciu całusa.

Zapowiedź walki CM Punka z Big Showem i Johnem Ceną o WWE Title na 25 edycji gali SummerSlam ? już w tę niedzielę!

4.Gold Rush Championship Tournament match
Michael McGillicutty vs. Seth Rollins

Jak zwykle zaczynamy od zwarcia I tu po chwili technicznej walki przeważa McGillicutty. Wgniatał rywala w liny, ale sędzia to przerwał. Zwarcie, Rollins zapina headlock i teraz on wpycha rywala w liny, co p
onownie przerywa sędzia. Zdenerwowany McGillicutty dał Rollinsowi liścia. Seth wściekle rzucił się na rywala i próbował skoczyć na leżącego rywala, ale syn Mr. Perfecta uciekł z ringu. Sethpobiegłza nim i za moment ponownie znaleźli się w ringu. Następnie Rollins wyrzuca rywala z ringu za pomocą crossbody i wykonuje mu piękne suicidedive. Wrzucił więc rywala na matę, ale sam nieuważnie wszedł do ringu i otrzymał potężne uderzenie ? 2 count. Wściekły Michael kopał leżącego rywala, następnie wrzucił go do narożnika, aby kontunuować kopanie.  Irishwhip i Rollins wbity w przeciwległy narożnik. A my udajemy się na przerwę.

W przerwie mamy video z konfliktu Brocka Lesnara z Triple H, który zakończy się w niedzielę na SummerSlam!

Po przerwie Rollins odbija się od lin i wykonuje Michaelowi dropkick ? 2 count. Seth spróbował cornersplashu, lecz Michael uciekł i Rollins potężnie uderzył w narożnik. McGillicutty wykorzystał to i wykonał rywalowi facebuster zza pleców. Dołożył do tego backsuplex ? 1?2?Kickout. Potem chciał wykonać kolejny suplex, ale Rollins założył headlock i uderzył rywala łokciem w twarz. Mamy kilka nieudanych prób akcji z obu stron, aż w końcu Michael ponownie wykonał backsuplex ? 2 count. Próba runningneckbreakera zablokowana przez Rollinsa, ale Michael wykonał clothesline. Następnie posadził Setha na narożniku i tam go chwilę poobijał. Następnie nieudanie próbował superplexu, ponieważ Rollins go zablokował i wykonał rywalowi kilka headbuttów i punchy. Seth próbował powerbombu i przy drugiej próbie tej akcji udało mu się wykonać powerbomb w przeciwległy narożnik. Następnie wykonał blackout, które dało mu miejsce we finale.

Zwycięzca: Seth Rollins ? 6:27 via pinfall
(Fajna walka. Obaj pokazali się ze świetnej strony i choć to McGillicutty przeważał prawie cały pojedynek, to Rollins zgarnia imponujące zwycięstwo)

Po walce na ring wszedł JinderMahal, który zaczął się kłócić ze zwycięzcą. Nagle pojawił się GM NXT American DreamDustyRhodes, który zapowiedział walkę Mahala z Rollinsemjuż oficjalniejako pojedynek o pas NXT! Wtedy Jinder wściekle natarł na rywala. Rollins nie pozostał mu dłużny i wykonał dropkick. Następnie clotheslinem wyrzucił Mahala z ringu i zaczął celebrować swoje zwycięstwo, natomiast wkurzony Mahal powoli opuścił arenę.
Tak oto kończymy kolejny epizod NXT, który warto obejrzeć. Mieliśmy 3 świetne walki. Teraz tylko pozostaje nam czekać na pierwszego NXT championa i jego titlereign bo to może wywołać większe zaciekawienie tym programem.

</span>
Autor: Stone Cold

Chcesz wiedzieć kiedy coś nowego dojdzie na blogu, nie możesz znaleźć wyników, raportów, newsów, linków do gal wejdź w link wyżej, zalajkuj nas i bądź na bieżąco