WWE Tuesday Night SmackDown #976 – 01.05.2018
Centre Bell – Montreal, Kanada

Gale komentują: Tom Phillips, Corey Graves & Byron Saxton

Show otwiera Paige, która poinformowała, że Shane McMahon nie jest dzisiaj obecny na show z powodu Greatest Royal Rumble. Jako Generalna Menadżerka SmackDown po sytuacji z GRR – walki Nakamury ze Stylesem – postanowiła dodać do walki stypulację No DQ.

Show rozpoczyna The Miz z kolejną edycją MizTV. Miz wysłał ostrzeżenie do mistrza Interkontynentalnego Setha Rollinsa, z którym zmierzy się na Backlash. A-Lister poinformował, że Daniel Bryan został zbanowany w MizTV. Dzisiaj jego gościem jest obecny mistrz United States Jeff Hardy. Miz mówi, iż Jeff kilka tygodni temu nawiązał kontrakt z Randym Ortonem … więc dzisiaj mamy również drugiego gościa Randy’ego Ortona! Miz próbował rozpocząć jakąś rywalizację między Ortonem i Hardym, ale oboje nie są źli na siebie. A-Lister sugeruje, że Randy powinien uderzyć RKO Hardy’ego, ale Viper odpowiada, iż nikt nie będzie mówił mu, kiedy i gdzie ma uderzyć. Orton następnie powiedział, że odbierze mistrzostwo na Backlash, a Hardy mówi, iż może próbować. Następnie przerywa Shelton Benjamin, który mówi, iż Orton nie zasługuje na szansę, jeżeli ktoś ze SmackDown zasługuje na title shot, to właśnie on. Shelton próbował wejść do ringu, ale Randy od razu zaatakował go. Na pomoc podbiegł Miz, a potem do akcji wtrącił się Jeff, który wykonał Whisper In the Wind i MizTV zostało zakończone.

Tag Team match
Randy Orton & Jeff Hardy def. The Miz & Shelton Benjamin
Po walce Orton wykonał RKO na Jeffie.

WWE Photo

Renee Young jest na backstage’u z The IIconics i Carmellą … której jednak nie ma. Peyton i Billie naśmiewają się z Renee i mieszkańców Kanady. Obie mówią, iż pokonały Asukę w jej pierwszym pojedynku na SmackDown, a gdy Renee próbuje powiedzieć, co dokładnie się tam stało, to odwołują Young. The IIconics wprowadza mistrzynie kobiet SmackDown Carmellę, która mówi, iż pokonała Charlotte Flair i w niedziele zrobi to samo. Dzisiaj pokaże wszystkim, dlaczego Mella jest pieniędzmi.

Tom Phillips poinformował, że Daniel Bryan nie jest dopuszczony do walki na dzisiejszym SmackDown z powodu obawy przed infekcją klatki piersiowej.

Na backstage’u jest The Bar oraz The New Day. Po krótkim segmencie z pancakesami Sheamus proponuje walkę z Xavierem Woodsem.

Na backstage’u jest Rusev, Aiden English oraz … Lana. Aiden odchodzi, a Lana mówi, iż coś trzyma go przed pójściem dalej. Rusev zastanawia się czy może być coś lepszego od posiadania własnego święta … codziennie? Przychodzi English, który zabiera swój płaszcz.

W ringu jest Big Cass, który przypomina, iż jest z Nowego Jorku, a tam ludzie są lepsi niż z innych miast. On z kolei jest lepszy od wszystkich, łącznie z Danielem Bryanem. Prawdziwa gwiazda WWE ma 7 stóp wysokości. Daniel jest mały i słaby, a kiedy zmierzą się na Backlash, to nie będzie 5-cio gwiazdkowego pojedynku … będzie to 5-cio sekundowy mecz … Jednakże, po co czekać do Backlash? To może odbyć się już dzisiaj. Pojawia się … karł ubrany jak Daniel Bryan. Cass robi sobie z niego żarty, a Karzeł kopie Cassa. Po kolejnej dawce żartów wykonuje Big Boot. Sędziowie przybiegają na ring, The Big Bambino odchodzi.

W ringu jest Renee Young oraz WWE Champion AJ Styles. Renee mówi o nowej stypulacji walki na Backlash, a AJ nazywa Nakamurę oszustem i tandetą. Shinsuke może grać w swoje gry, ponieważ będzie to No DQ match. Jednakże to nie jest ważne, gdyż będzie próbował bronić swojego złota. Renee przypomina, iż po wydarzeniach z Greatest Royal Rumble Nakamura chce teraz przeprosin. Mistrz WWE mówi, iż powinien zostawić Nakamurę na Arabskiej Pustyni, bo zrujnował WrestleManię 34, zrujnował jego walkę z Danielem Bryanem i zaatakował jego przyjaciela. Nakamura to tchórz atakującym od tyłu, ale w niedziele będzie inaczej. AJ też umie łamać zasady, a po Backlash twarz Shinsuke będzie twarzą tortur. Nagle pojawia się Samoa Joe, który mówi, iż AJ jest tutaj i robi widowisko pełne wściekłości i gniewu, ale nie jest nastawiony na prawdziwy pojedynek, bo powinien być skoncentrowany na jego walce z Romanem Reigsem. AJ wkrótce zmierzy się z przeznaczeniem … którym jest Joe. Nagle słyszymy theme song Nakamury … który atakuje od tyłu mistrza WWE low blowem. Po chwili Nakamura wykonuje Kinshasę i naśmiewa się z AJ’a.

WWE Photo

Na backstage’u jest Becky Lynch, która bierze porażkę z zeszłego tygodnia na siebie. W pokoju jest również Asuka i Charlotte Flair, które dzisiaj nauczą szacunku Carmelli i The IIconics.

Singles match
Xavier Woods def. Sheamus

WWE Photo

Na backstage’u jest Paige, Mandy Rose oraz Sonya Deville. Absolution gratuluje Paige zostania Generalną Menadżerką SmackDown i chcą widzieć, dlaczego zostały wezwane. Paige wybiera Mandy, a Rose myśli, że została wybrana do walki o mistrzostwo. Okazuje się, że Mandy zmierzy się z Becky. Deville i Mandy myślały, że otrzymają trochę specjalnego traktowania, ale Paige mówi, iż Absolution … nie żyje.

Kolejne promo Zeliny Vegi na temat debiutu Andrade „Cien” Almasa. Po jego debiucie SmackDown zmieni się.

Six-Womens Tag Team match
Asuka, Charlotte Flair & Becky Lynch def. Carmella, Billie Kay & Peyton Royce

WWE Photo

————————————————-
Zdjęcia: WWE.com