WWE Monday Night RAW #1301 – 30.04.2018
Centre Bell – Montreal, Kanada

Gale komentują: Michale Cole, Corey Graves, Jonathan Coachman

Show rozpoczyna Roman Reigns, który zostaje powitany przez ogromne buczenie. Podczas jego wejścia widzimy zakończenie jego walki z Brockiem Lesnarem w Arabii Saudyjskiej oraz tweeta sędziego Chada Pattona, którzy przyznał się do złej decyzji. Generalny Menadżer RAW Kurt Angle również odniósł się do decyzji na YouTube. Gdy Roman podniósł mikrofon, buczenie stało się głośniejsze. Po chwili Reigns powiedział, że nie będzie się usprawiedliwiał, bo nie ma takiej potrzeby. Widzieliśmy co się stało, więc teraz patrzymy na prawdziwego mistrza WWE Universal. Fani chantują „Roman ssie”, a Big Dog dodaje, że powinien być mistrzem Universal, ale nie nim nie jest. Wielu fanów wątpiło w niego i straciło wiarę, ale faktem jestem, iż dotrzymał słowa – pokonał Lesnara w klatce. Reigns chciałby powiedzieć to w twarz Brocka, ale oczywiście go tutaj nie ma … więc zwróci swoją uwagę na innego mężczyznę … z którym spotka się w niedziele … na telebimie pojawia się Samoa Joe, który naśmiewa się z porażki z Brockiem. Joe mówi, iż na Backlash uśpi go. Później przerywa Jinder Mahal, który mówi, iż nienawidzi wymówek, ale Jeff Hardy oszukiwał na Greatest Royal Rumble. Mahal mówi, że dzisiaj będzie musiał zmierzyć się z nim. Nagle przerywa mu Sami Zayn, który zostaje powitany ogromnym popem (show odbywa się w jego rodzinnym mieście). Sami mówi, że niektórzy narzekają z powodu porażki na GRR, ale on nie był w stanie jechać z powodu poważnego bólu głowy, który spowodował Bobby Lashley. Dzisiaj czuje się znacznie lepiej, a co może być lepszego od zmierzenia się z Romanem Reignsem w jego rodzinnym mieście. Następnie przerywa mu Kevin Owens, który również zostaje powitany ogromnym popem. Kevin mówi, iż wie, że Sami może pokonać Romana, ale fani chcą widzieć Owens vs. Reigns. Ze względu, iż trójka jest zainteresowana walką z Romanem, to proponuje konkurs popularności. Owens sprawdza kto jest ulubieńcem fanów i najwięcej popu otrzymuje … KO. Nagle Reigns atakuje Owensa, ale od razu cała czwórka radzi sobie z nim. Na pomoc przybiega Bobby Lashley, ale czwórka zawodników równiez radzi sobie z nim. Później przybiega Braun Strowman, który pierw radzi sobie z zawodnikami, ale chwilę później potrzebował pomocy, którą udzielił Lashley i Reigns. Cała czwórka celebrowała zwycięstwo.

WWE PhotoLater tonight, Strowman, Reigns and Lashley will battle KO, Zayn and Mahal!

Singles match
Elias def. Bobby Roode
Przed walką Elias powiedział, że osiągnął nowy poziom sławy, której nikt nie potrafi zrozumieć.

WWE Photo

Tag Team match
The Authors of Pain def. Jean-Paul & Francois
Po walce Akam powiedział, że The Book of Pain pozostaje otwarta. Rezar dodał, że będzie w niej rozdział dla każdej drużyny na RAW.

W ringu jest mistrz Interkontynentalny Seth Rollins, podczas jego wejścia widzimy powtórkę z walki na Greatest Royal Rumble. Seth mówi, iż ostatni miesiąc jego kariery był dziki i dzisiaj jest z bandą maniaków. Rollins otrzymuje kolejny pop od fanów. Fani chantują „zasługujesz na to”, a Seth mówi coś po francusku i już po angielsku dodaje, że nie chce być taki jak Brock Lesnar. Seth chce być walczącym mistrzem i chce walczyć z każdym … nagle przerywa … Finn Balor! Balor przypomina, iż na GRR był bardzo blisko zdobycia tytułu. Rollins wygrał, ale ledwo ledwo. Mieli cztery pojedynki i wynik to 2-2, więc nadszedł czas na wyjaśnienie tego, kto jest lepszy. Finn proponuje walkę na dzisiejszym RAW o mistrzostwo Interkontynentalne. Seth zastanawia się i przypomina, że ma walkę z Mizem … ale jest walczącym mistrzem, więc może to zrobić. Nagle przerywa Bo Dallas i Curtis Axel, którzy nadal używają theme songu Miza. Axel proponuje, aby martwili się o siebie. Miztourage wchodzi do ringu, gdzie pokazują koszulki z twarzami całej czwórki. Według Bo koszulka przedstawia Czterech Jeźdźców WWE. Rollins po rozmowie z Finnem odmawia, a Axel jest smutny. Chwilę później dochodzi do brawlu, którzy wygrywają face’owie. Na koniec Finn zaatakował Rollinsa i powiedział, iż Seth musi być skoncentrowany na nim.

WWE PhotoWWE PhotoWWE Photo

Singles match
Ruby Riott def. Sasha Banks

Wideo „Moment Bliss” ze smutną Alexą, która opowiada o znęcaniu się. W tym odcinku wspomina podróż do Disney World z Nią Jax, która cały czas ją nękała.

Renee Young jest na backstage’u z Titusem O’Neilem. Titus mówi, że wejście szło zgodnie z planem, ale upadł. Ma on nadzieje, że ten incydent zainspiruje ludzi do … pojawia się Baron Corbin, który mówi, iż nierozumie, dlaczego Renee marnuje czas na Titusa.

Wideo od Braya Wyatta i Matta Hardy’ego. Nowi mistrzowie RAW Tag Team przedstawiają książkę The Light & The Darkness. Książka opowiada hostirę Bryana i Matta.

Six-man Tag Team match
Bobby Lashley, Roman Reigns & Braun Strowman def. Jinder Mahal, Kevin Owens & Sami Zayn

WWE Photo

Singles match
No Way Jose def. Baron Corbin
Podczas walki pojawił się Titus, Apollo Crews i Dana Brooke. Po krótkiej scenie z przeskokiem nad rampą i nieudanym wejściu na ring, Jose wykorzystał rozproszenie Corbina i wykonał Roll-up.

Singles match
Natalya def. Mickie James
Podczas walki Bliss próbowała rozproszyć Natalyę, ale Ronda sprawiła, iż Bliss zaczęła uciekać. Po walce nagle pojawiła się Nia Jax, a Bliss ponownie uciekła. Jax weszła do ringu, gdzie po chwili patrzenia na Ronde podniosła jej i Natalyi ręce do góry.

WWE Photo

Wideo od Drewa McIntyre i Dolpha Zigglera. Drew powiedział, że pokażą, dlaczego nie są jak inni zawodnicy. Oni nie przyszli ukraść tego show, po prostu je wezmą.

WWE Intercontinental Championship match
Seth Rollins def. Finn Balor

Rollins will defend his championship against The Miz at WWE Backlash this Sunday, streaming live on WWE Network!

————————————–
Zdjęcia: WWE.com