WWE Tuesday Night SmackDown #975 – 24.04.2018
KFC Yum! Center – Louisville, Kentucky

Gale komentują: Tom Phillips, Corey Graves & Byron Saxton

Show otwiera The Miz w MizTV i od razu przypomina, że wszyscy mają się zamknąć, gdy jego ręka jest w górze. Później mówi, iż A-Lister powraca na SmackDown, co czyni ponownie A Show. Miz deklaruje, iż wygra mistrzostwo Interkontynentalne na Greatest Royal Rumble w piątek w Arabii Saudyjskiej i przywróci tytuł na SmackDown. Następnie zaczyna mówić o jego dzisiejszym gościu – Danielu Bryanie. Od czasu, gdy urodziła się jego córka, to zmienił się i jeżeli Bryan chce uderzyć go w twarz, to niech to zrobi teraz. Zamiast Daniela pojawia się Big Cass, który mówi, iż Miz potrzebuje gościa i właśnie dlatego tutaj jest. Cass opowiada o kontuzji, a kiedy już został dopuszczony do powrotu, to pojawił się Bryan i nikt już nie mówił o nim. To pokazuje, iż żyje on w cieniu zwykłego małego człowieka. Kiedyś był taki jak on, ale wyrósł na 7 stóp i nie musiał pracować w Japonii, ani w federacjach niezależnych na całym świecie. Teraz nie będzie już żył w cieniu Daniela Bryana. Cass naśmiewa się z chantów „Yes!” i rzuca mikrofonem.

Na backstage’u Daniel Bryan został znaleziony ranny.

Tag Team Match
The IIconics (Billie Kay & Peyton Royce) def. Asuka & Becky Lynch (10:43)
Przed walką The IIconics ośmieszały Becky i Asukę. Podczas walki Peyton wykorzystała liny do przypięcia Becky Lynch.

WWE Photo

Renee Young jest na backstage’u przed pokojem Shane’a McMahona. Nagle wyszedł z niego AJ Styles, który powiedział, że Shane dał mu szansę zmęczenia Nakamury przez piątkowym Greatest Royal Rumble. Dzisiaj Nakamura będzie musiał połączyć siły z Rusev Day. Nie będzie to Handicap match, ale nie powie, kto będzie jego partnerami, gdyż są „zbyt słodcy”.

Zelina Vega i Andrade „Cien” Almas wkrótce zadebiutują na SmackDown.

Bracia Usos są na backstage’u, nagle dołącza do nich Naomi. Jimmy chce, aby jego żona obiecała, że nie przyjdzie podczas walki. Naomi ma złe przeczucie co do walki i prosi go, aby zaczął być poważny. Jimmy próbuje uspokoić ją, mówiąc, iż dzisiaj pokona Rowana, a w piątek odbiorą im mistrzostwa Tag Team SmackDown.

Singles Match
Jimmy Uso (w/Jey Uso) def. Rowan (w/Harper) (4:55)
Podczas walki pojawiła się Naomi, która przy zgaszonych światłach tańczyła na stage’u. Jey zaatakował Harpera, a Jimmy wykorzystał rozproszenie i przypiął Rowana przy pomocy rollupu.

WWE Photo

W ringu jest Renee Young, która zapowiada Carmelle, a później Charlotte Flair, ale przerywa jej Carmella, która narzeka na brak szacunku. Według niej to nie jest do przyjęcia, aby tak przedstawić mistrzynie. To już nie królestwo Flair, teraz należy to do niej. Carmella mówi o „Mellabration” z zeszłego tygodnia, a ze względu na to, iż jest mistrzynią, to teraz każdy po wideo z jej udziałem wstanie i będzie bił brawo. Po powrocie z wideo fani w bardzo skromnej ilości biją jej brawo. Carmella proponuje ponownie puszczenie wideo, ale tym razem przerywa jej Charlotte Flair. Mistrzyni SmackDown śmieje się z niej, a Renee prosi o bycie profesjonalistą. Charlotte podpisuje kontrakt i po chwili Flair atakuje głową Carmelli o stół. Następnie pretendenta opuszcza ring, a Carmella próbuje dojść do siebie.

WWE Photo... and flips the table on top of the champion!

Aiden English odmówił wywiadu na backstage’u.

Singles Match
Shelton Benjamin def. Randy Orton (7:33)
Pierwotnie w drodze na ring był Jeff Hardy, ale przerywał mu Randy Orton, który zajął jego miejsce w ringu. Później podczas walki ktoś zaatakował Jeffa Hardy’ego, który był obecny przy stole komentatorskim. Randy zdjął maskę tej osoby i okazało się, iż to Sunil Singh. Po wykonaniu na nim RKO Benjamin wykorzystał rozproszenie i po Paydirt wygrał walkę.

WWE PhotoWWE Photo

The New Day jest na backstage’u celebrując ich książkę The Book of Booty. Nagle pojawia się The Bar, Sheamus i Cesaro zapewniają, że w piątek wygrają mistrzostwa RAW Tag Team.

Renee Young jest na backstage’u i czeka na informacje o Danielu Bryanie. Bryan po chwili wychodzi i informuje, iż będzie gotowy na 50-osobowy Royal Rumble match. Daniel poinformował również, iż Paige ustaliła pojedynek z Big Cassem na Backlash. Na koniec DB powiedział, iż w ringu każdy jest na tej samej wysokości, a Cass będzie klepał.

Promo Samoa Joe, gdzie mówi, iż jeżeli jakimś cudem Roman przetrwa walkę z Lesnarem i odbierze mu mistrzostwo, to on na Backlash mu je zabierze.

Six Man Tag Team Match
Aiden English, Rusev & Shinsuke Nakamura def. The Club (AJ Styles, Karl Anderson & Luke Gallows) (10:22)
Shinsuke Nakamura pojawił się przy nowym theme songu (taki sam jak poprzedni, ale ten ma słowa oraz dodano gitarę). Po walce AJ Styles zaatakował Nakamurę, ale po chwili ten odpowiedział Low Blowem. Anderson probował pomóc, wbiegając przed AJ’a i tym samym to on otrzymał Kinshasę. Shinsuke nie skończył i na oczach Stylesa ponownie wykonał Kinshashę na Karlu.

Karl Anderson saves Styles from a Kinshasa, but Nakamura drops Anderson with two Kinshasas while forcing AJ to watch!WWE Photo

————————————————-
Zdjęcia: WWE.com