WWE Monday Night RAW #1300 – 23.04.2018
Scottrade Center – Saint Louis, Missouri

Gale komentują: Michale Cole, Corey Graves, Jonathan Coachman

Wszystkie błędy poprawie około 15, bo pisałem w stanie ledwo żywy (dopiero wróciłem z pracy i jestem śpiący :p)

Show rozpoczęło uczczenie chwilą ciszy śmierci Bruno Sammartino. Potem otrzymaliśmy wideo poświęcone jego pamięci.

W drodze na ring WWE Universal Champion Brock Lesnar z Paulem Heymanem. Paul zaczyna przechwalać się wygraną na WrestleManią 34 nad Romanem Reignsem, wspominając także o tym, że Lesnar zdominował wcześniej Johna Cene i Undertakera. Brock zabiera każdego do królestwa Suplex City. To nic dla niego nie znaczy, bo Brock nie zastanawia się nad przeszłością, ale nad przyszłością, bo ta już w piątek w Arabii Saudyjskiej zmierzy się z Romanem Reignsem w Steel Cage matchu. Ta walka nie była pomysłem Romana, a Brocka, gdyż WWE podpisało z nim taki kontrakt, że nie mieli innego wyboru. Lesnar chce skończyć z Reignsem. Nagle przerywa Roman, który wpatruje się z Lesnara i mówi, że nie wie, jak wróci do domu, ale wie jedno … wróci do USA z tytułem Universal … i możesz uwierzyć w to! Reigns wychodzi z areny.

Singles Match
Elias def. Bobby Roode (11:15)

Matt Hardy jest na backstage’u. Mówi on o przyszłości, którą jest title shot na Greatest Royal Rumble. Zanim to nastąpi, to zmierzą się z The Ascension.

Tag Team Match
Bray Wyatt & Matt Hardy def. The Ascension (Konnor & Viktor) (3:55)

W ringu jest Sami Zayn i Kevin Owens. Nadszedł czas na premierę nowego segmentu – The Sami & Kevin Show. Kevin mówi, że zrobili to, gdyż ktoś musi zastąpić The Miza. Oboje twierdzą, iż wygrają 50-osobowy Royal Rumble match. Ich dzisiejszym gościem jest Generalny Menadżer RAW Kurt Angle. Owens daje mu tanie krzesło ogrodowe i mówi, że na SmackDown byli prześladowani, ale mają nadzieje, że na RAW będzie im dobrze. Dobre wrażenie zrobiła szefowa Kurta – Stephanie McMahon. Angle wspomina o kontuzji jej ręki po ataku Rondy Rousey i jest zdziwiony, że mogła podpisać kontrakt. Oboje ostrzegają go, że musi uważać, bo potrzebuje tej pracy. W końcu ma piątkę … szóstkę dzieci (Kevin przypomina o Jasonie Jordanie). Angle mówi, że jest miły i dlatego chce, aby Sami i Kevin spłacili inwestycję … walcząc z Bobbym Lashleyem i Braunem Strowmanem.

Seth Rollins jest na backstage’u z Bo Dallasem i Curtisem Axelem. Oboje proponują mu bycie ich pomagierami, ale Seth ostatecznie odchodzi.

Tag Team Match
Dolph Ziggler & Drew McIntyre def. Titus Worldwide (Apollo Crews & Titus O’Neil) (2:05)
Po walce Ziggler powiedział, że nikt nie chronił jego pleców od pierwszego dnia, ale teraz ma Drewa, który jest niebezpieczny. McIntyre zgadza się z tym, że jest niebezpieczny. Tak wygląda supergwiazda WWE, a on nie jest tym, co WWE chce, ale pobudką, którą potrzebuje to miejsce. Dolph dodaje, że nie muszą się popisywać, gdyż oni to show.

Na backstage’u Kurt Angle jest z Chadem Gable. Kurt sprowadził Chada jako pojedynczego zawodnika. Nagle pojawia się Jinder Mahal, który nie rozumie, dlaczego Angle zrobił coś takiego. Mahal chce udać się na SmackDown i odebrać mu mistrzostwo, ale Angle się nie zgadza. Gable sugeruje, aby Jinder miał trochę szacunku do GM’a RAW, ale wkrótce dochodzi do spięcia, a Kurt tworzy walkę.

Singles Match
Chad Gable def. Jinder Mahal (w/Sunil Singh) (8:50)

Na backstage’u Riott Squad powiedziało, że przybyli tu, aby namieszać, a nie być czyimiś przyjaciółkami.

Krótkie wideo od Samoa Joe, gdzie mówi, iż może nie mieć walki na Backlash, gdyż Roman Reigns zostanie zniszczony na Greatest Royal Rumble.

Curtis Axel i Bo Dallas próbowali przekonać Balora, aby być jego pomocnikami, ale nic z tego.

Tag Team Match
Bobby Lashley & Braun Strowman def. Kevin Owens & Sami Zayn (12:05)

W ringu jest No Way Jose, ale przerywa mu Baron Corbin. Baron mówi, że jest byłym mistrzem i jest tutaj, aby ponownie nim zostać. Według niego Jose nie jest na jego poziomie i nie ma mowy, że walka się odbędzie. Jose po odejściu Corbina mówi, że impreza nie musi się kończyć i odchodzi ze swoimi imprezowiczami z areny. Nagle wraca Corbin, który zaatakował Jose, a na koniec dodał Chokeslam Backbreaker.

Segment wideo Alexa Bliss – A Moment of Bliss. Na backlash Alexa udowodni, że prześladowcy nie zawsze wygrywają.

Tag Team Match
Finn Balor & Seth Rollins def. The Miztourage (Bo Dallas & Curtis Axel) (4:55)

WWE Photo

Ten Man Tag Team Match
Alexa Bliss, Mickie James & The Riott Squad (Liv Morgan, Ruby Riott & Sarah Logan) def. Bayley, Ember Moon, Natalya, Nia Jax & Sasha Banks via DQ (15:20)
Podczas walki doszło do chaosu w ringu. Mickie zaatakowała Natalyę, a na pomoc przybyła Ronda Rousey. Ronda próbowała pomóc wstać Natalyi, ale James zaatakowała w plecy byłą zawodniczkę UFC. Zdenerwowana Rousey przybyła na ring, gdzie wykonała Armbar. Następnie pomogła wstać Natalyi i razem odeszli na stage.

————————————–
Zdjęcia: WWE.com