WWE Monday Night RAW #1298 – 09.04.2018
Smoothie King Center – Nowym Orleanie, Luizjana

Gale komentują: Michale Cole, Corey Graves, Jonathan Coachman

Pierwsze show po WrestleManii rozpoczyna Komisarz RAW Stephanie McMahon, która na ring wchodzi wolno i trzyma się za rękę, która jest w temblaku. Fani witają ją chantami „poddałaś się”. Stephanie bierze mikrofon i mówi, że spodziewała się czegoś więcej od nich. McMahon mówi, iż fani muszą przyznać, że wczoraj jedna kobieta zaskoczyła wszystkich z powodu przemiany … chodzi oczywiście o … Stephanie. Steph dodaje, że zasługuje na klepnięcie po plecach i zaprasza na ring Ronde Rousey. Stephanie mówi, że lepsza kobieta wygrała wczoraj wieczorem. Według niej Ronda jest przykładem i wzorem dla kobiet. Fani chantują „zamknij ku*wa ryj”, a Stephanie próbuje jak najszybciej to zmienić i prosi o doping dla jej przyjaciółki „Rowdy” Rondy Rousey. Obie przytulają się … po chwili Ronda zmienia swoją minę i wykonuje Arm Bar! Po chwili puszcza i opuszcza ring. Na ringu szybko pojawili się lekarze WWE, którzy pomogli Stephanie, a w tym momencie fani chantowali „zasługujesz na to” oraz „Na Na Na Na Hey Hey-ey Goodbye”. JoJo poprosiła o trochę szacunku dla Stephanie, ale fani odpowiedzieli wielkim buczeniem.

W ringu jest nowa mistrzyni Kobiet RAW Nia Jax. Fani powitali ją chantami „zasługujesz na to”. Chwilę później pojawiła się Alexa Bliss, która powiedziała, że Jax jest wielkim tyranem oraz dodała kilka żartów na temat wagi Jax. Fani chantowali „dupek (asshole)”. Zrozpaczona Bliss mówi, że Jax z zimną krwią pobiła Mickie. Nia jest zimna w środku i dlatego nie ma na dziś partnera. Nowa mistrzyni każe się jej zamknąć i przedstawia swoją partnerkę … Ember Moon!

Nia Jax is all smiles one night after defeating Alexa Bliss for the Raw Women's Championship at WrestleMania.

Tag Team match
Nia Jax & Ember Moon def. Mickie James & Alexa Bliss

Na backstage’u jest Generalny Menadżer RAW Kurt Angle, który rozmawia przez telefon. W przyszłym tygodniu odbędzie się Superstar Shakeup. Nagle przychodzą nowi mistrzowie Tag Team RAW – Braun Strowman, Nicholas. Braun ujawnił, że rezygnują z tytułów, gdyż Nicholas jeszcze uczy się, ale gdy skończy szkołę, to wrócą po tytuły. Nicholas obiecuje, że ktoś dostanie te ręce.

Singles match
No Way Jose def. John Skyler

The Bar chce odzyskać swoje tytuły mistrzowskie, gdyż Braun i Nicholas zrezygnowali. Angle mówi, że nie ma takiej opcji, gdyż przegrali z dziesięciolatkiem. Kurt ogłosił kilka walk Tag Team nazwanych „Tag Team Eliminator”, zwycięzcy zmierzą się z The Barem o mistrzostwa RAW Tag Team na Greatest Royal Rumble 27 kwietnia.

Tag Team Eliminator match
The Revival def. Luke Gallows & Karl Anderson

Shatter Machine!

W ringu jest nowy mistrz Interkontynentalny Seth Rollins. Fani witają go chantami „zasługujesz na to”. Rollins powiedział, że to najgłośniejszy „burn it down” jaki słyszał. Fani więc zaczęli chantować „burn it down”. Seth powiedział, że w końcu wrócił Seth Freakin’ Rollins! Fani chantują „Grand Slam Rollins”. Teraz każdy członek The Shield jest Grand Slam Championem, nagle przerywa mu Finn Balor. Finn mówi, że musi zrzucić coś z siebie, fani chantują „too sweet”. Seth mówi, że Rollins zasługuje na to, bo był najlepszym człowiekiem ostatniej nocy … ale to był Triple Threat z The Mizem. Był przegrany, był zwycięzca oraz człowiek, który chciał więcej. Finn wyzywa do walki Rollinsa, ale przerywa mu The Miz oraz Miztourage. Miz mówi, że Rollins nie zasługuje na to i cieszy się, że mógł przerwać tę uroczystość. Fani nazywają go dupkiem. Miz twierdzi, że uczynił mistrzostwo IC najbardziej prestiżowym, a na WrestleManii 34 chciał walczyć bez Miztourage, bo wtedy nie mieliby wymówek. Seth twierdzi, iż Miz właśnie przyznał, że nie potrafi wygrać bez Miztourage. Były mistrz mówi, że teraz jest zmienionym mężczyzną, bo dwa tygodnie temu został ojcem pięknej córki. Jego porażka doprowadziła do płaczu jego córkę, żonę oraz jego samego. Seth jest dumny, iż Miz przyznał się do płaczu … bo to wszyscy robią, gdy próbują oglądać walkę Miza. Rollins sugeruje wykorzystanie klauzuli rewanżu. Miz odmawia i poinformował, że wykorzysta swój rewanż na Backlash. Jednakże dzisiaj mogą zmierzyć się z walce 3 vs. 2 … nagle powraca Jeff Hardy! Jeff dołącza do Setha & Balora. Miz oraz Miztourage opuszczają ring i najwyraźniej mamy ustalony main event!

Rollins is pumped to join Dean Ambrose and Roman Reigns as a Grand Slam Champion.... and claims he didn't let The Miztourage come to the ring last night because The Kingslayer and Extraordinary Man would use that as an excuse.WWE Photo

Singles match
Mandy Rose def. Sasha Banks
Podczas walki Bayley przez przypadek uderzyła Sashę. Po walce Bayley opuściła arenę, a Banks poszła za nią. Później na ringu pojawiła się Paige, która powiedziała, że oglądanie Battle Royal na WrestleManii było dla niej bardzo trudne, bo urodziła się, aby występować w ringu. Paige nie może walczyć z powodu kontuzji, a dzisiaj jest najtrudniejsza rzecz, którą musi zrobić … fani chantują „dziękujemy Paige”. Paige dziękuje każdej kobiecie z backstage’u, gdyż jest dumna, iż mogła być częścią tej dywizji. Wszystkie zbudowały coś ogromnego. Paige dziękuje również swojej rodzinie, gdyż bez niej nie byłaby tutaj, Danielowi Braynowi oraz WWE Hall of Famerowi Edge’owi, z którym rozmawiała w ten weekend. Paige dziękuje na koniec WWE za umożliwienie występowania tutaj przez 4 lata. Tutaj w swoim debiucie zdobyła mistrzostwo Divas. Fani chantują „dziękujemy Paige” oraz „to jest twój dom”. Paige dziękuje fanom i mówi, że to zawsze będzie jej dom. Na koniec zostawia koszulkę oraz mikrofon na środku ringu i odchodzi na backstage.

W ringu jest Elias, który po wczorajszej nocy wie, że WWE podąrza z Eliasem. W ciągu jednego roku stał się muzyczną twarzą WWE. Ludzie zapłacili, aby zobaczyć tam jego występ. Dzisiaj kontynuuje swoją piosenkę … przerywa mu były mistrz ECW oraz United States Bobby Lashley! Fani powitali go chantami „witaj z powrotem”. Lashley w ringu wykonał neckbreaker oraz podniósł Eliasa i utrzymał go kilka sekund w powietrzu, po czym zakończył to slamem.

Elias claims he's become one of the biggest musical stars in the world...WWE Photo

Na backstage’u do Kurta Angle przychodzi Sami Zayn i Kevin Owens. Oboje szukają pracy jako Tag Team. Angle mówi, że jego dywizja jest pełna, ale słyszał, że TNA zatrudnia ludzi. Owens mówi, że nie musi zatrudniać obu. Sami jest zdziwiony, a Kevin mówi, że on ma rodzinę i dzieci. Angle ustalił, że oboje zmierzą się, a zwycięzca zostanie zatrudniony.

W ringu jest Heath Slater i Rhyno. Slater mówi, że potrzebuje tej pracy, bo ma dzieci. Oboje chcą zmierzyć się z jakimś tag teamem. Na ich wyzwanie odpowiadają … byli mistrzowie NXT Tag Team Authors of Pain! Wraz z nimi jest ich menadżer WWE Hall of Famer Paul Ellering.

Tag Team match
The Authors of Pain (w/WWE Hall of Famer Paul Ellering) def. Heath Slater & Rhyno
Po walce Rezar i Akam opuścili ring. Paul Ellering szedł z nimi, ale nagle zatrzymali go i opuścili arenę sami.

W ringu jest mistrz Universal Roman Reigns. Roman zbiera sporo buczenia. Reigns mówi, iż wczoraj dostał mocne lanie, ale dzisiaj … Brocka Lesnara nie ma tutaj. Szczerze mówiąc, to nadal nie wie, co się wczoraj stało. Roman twierdzi, że Vince McMahon nie mógł zmrużyć oka, ale wie, że Brock to piekielny człowiek biznesu. Lesnar miał wrócić do UFC, ale WWE podpisało z nim nowy kontrakt. Dzisiaj z internetu dowiedział się, że zmierzy się z nim w steel cage matchu. Jeżeli WWE dalej będzie go umieszczało w walkach z Lesnarem, to w końcu zostanie mistrzem Universal. Reigns opuszcza mikrofon i … powraca Samoa Joe! Joe naśmiewa się z Reignsa. Roman co tydzień mówił, że tylko on może pokonać Lesnara, a wczoraj okazało się to kłamstwem. Reigns okłamał swoich fanów, rodzinę i samego siebie, ponieważ nie może przyznać, że zawsze jest lany, gdy spotka się z Lesnarem w ringu. Na Backlash Joe będzie czekał na Romana, gdy Lesnar już zniszczy go w Arabii Saudyjskiej.

Reigns promises that this story ends with him becoming Universal Champion if they keep putting him in the ring with Brock Lesnar.

Tag Team Eliminator match
Matt Hardy & Bray Wyatt def. Titus Worldwide

The Woken One and The New Face of Fear advance in the Tag Team Eliminator Tournament!

Singles match
Sami Zayn vs. Kevin Owens – Double Count Out
Żaden z nich nie dołączył do rosteru RAW.

... and neither Superstar earns a contract to join Raw!

Na backstage’u jest Jeff Hardy, Finn Balor oraz Seth Rollins. Jeff zatrzymuje się, gdy widzi Matta Hardy’ego. Matt jest zadowolony widząc, że Jeff pokonał swój „złamany” stan. Jeff mówi, iż został mu wiadomość, ale prawdopodobnie została „usunięta”. Matt przyznaje, że wygrał dzięki pomocy Braya Wyatta. Wyatt wita „Brata Nero”, Jeff pyta się go, jak się czuje, a Bray odpowiada, że … wspaniale. Balor i Rollins nie rozumieją o co chodzi, ale Jeff wzrusza ramionami i odchodzi.

W następnym tygodniu – Superstars Shak-Up, Sasha Banks vs. Bayley oraz The Revival vs. Matt Hardy & Bray Wyatt (zwycięzcy zmierzą się z The Bar na Greatest Royal Rumble).

Six-Man Tag Team match
Jeff Hardy, Finn Balor & Seth Rollins def. The Miz, Curtis Axel & Bo Dallas
Po walce Jeff wykonał Twist of Fate, Finn Balor wykonał Coup de Grace na Bo Dallasie, Jeff dodał Swanton, a Rollins Black Out. Później powtórzyli to na Curtisie Axelu.

After the match, Jeff takes down Dallas with a Twist of Fate!And Rollins puts the finishing touches on the beatdown!Jeff, Seth and Finn stand tall as Raw concludes!

———————————————-
WWE.com