WWE Monday Night RAW #1290 – 12.02.2018
SAP Center – San Jose, California

Gale komentują: Michale Cole, Corey Graves, Jonathan Coachman

Show rozpoczyna John Cena, który mówi, że WrestleMania może stworzyć karierę, może przywrócić legendy za grobu i jest to najważniejszy moment w karierze zawodnika WWE. Cena dodaje, że musi wygrać Elimination Chamber, bo inaczej po raz pierwszy od 15 lat nie będzie pewien czy ma drogę do WrestleManii. Nagle przerywa mistrz Interkontynentalny The Miz, który pojawia się wraz z Bo Dallasem i Curtisem Axelem. Miz mówi, że będzie jedną z głównych postaci WrestleManii, bo będzie podwójnym mistrzem. John mówi, że Miz nie ma najmniejszych szans z Lesnarem i jeżeli taki pojedynek się wydarzy, to będzie to ostatni pojedynek Miza. Cena proponuje walkę z Mizem, przegrany wchodzi jako pierwszy do klatki Elimination Chamber. The Miztourage atakują Johna, a Miz mówi, że jest mądrzejszy od Ceny i akceptuje wyzwanie. Nagle pojawia się Kurt Angle, który mówi, że nie powinniśmy w taki sposób zaczynać RAW, ale podoba mu się pomysł z walką i dlatego akceptuje ją … jednakże Axel i Dallas zostają wyrzuceni z ringu.

Singles match, przegrany wchodzi jako pierwszy w Elimination Chamber matchu
John Cena def. The Miz

Matt Hardy powiedział na backstage’u, że wygra dzisiejszy main event i zamieni Elimination Chamber w Deletion Chamber.

Tag Team match
The Revival def. Luke Gallows & Karl Anderson

Do ringu wchodzi Kurt Angle, który ogłasza, że Ronda Rousey podpisze kontrakt z WWE w ringu na Elimination Chamber. Angle ogłosił również, że jego syn Jason Jordan miał ostatnio operację szyi i nie będzie obecny na WrestleManii 34. Nagle przerywa mu Seth Rollins, któremu jest przykro z powodu tego, co stało się z Jordanem i mówi, że to dobry chłopak. Seth opowiada o tym, jak w przeszłości również ominął WrestleManię z powodu kontuzji i w tym roku nawet nie ma go w Elimination Chamber matchu. Angle sugeruje, że może znaleźć nowego partnera dla Rollinsa, ale ten nie chce być częścią RAW, chce być RAW. Dlatego też chce walki z Brockiem Lesnarem i mistrzostwa Universal na WrestleManii. Angle niestety mówi, że nie może odwołać dzisiejszego main eventu. Seth proponuje mu Fatal 5 Way, Kurt nie jest przekonany, ale pyta się fanów, którzy są za pomysłem Rollinsa. Angle dodaje Setha do dzisiejszego main eventu.

Bray Wyatt na backstage’u powiedział, że wygra dzisiejszy main event i pokona Brocka Lesnara na WrestleManii.

Singles match
Bayley def. Sasha Banks
Po walce do ringu wpada Nia Jax, która atakuje obie zawodniczki. Następnie Charly Caruso podeszła do Jax na stage’u. Nia mówi, że Bayley i Sasha doprowadzili Asukę do granic możliwości, a teraz zniszczyła je w ciągu kilku sekund. Jest tylko jedna kobieta, która może pokonać Asukę i jest to ona.

Na backstage’u Roman Reigns i Seth Rollins mówią o Elimination Chamber. Pojawia się The Bar, którzy śmieją się z Jordana i Ambrose’a.

Titus O’Neil przeprowadził wywiad z Apollo Crewsem. Dana Brooke utworzyła catchphrase dla Apollo „Crews Can’t Lose”.

RAW Women’s Champion Alexa Bliss jest z Mickie James na backstage’u. Alexa próbowała przekonać Mickie do bycia razem w Elimination Chamber, ale Mickie zgodziła się być tylko jej partnerką na dzisiejszym RAW.

Tag Team match
Sonya Deville & Mandy Rose def. Mickie James & Alexa Bliss
Po walce Absolution zaatakowały Mickie, ale pomogła jej Bliss.

WWE PhotoWWE Photo

W ringu jest Elias, który śpiewa o Elimination Chamber. Nagle pojawia się Braun Strowman z wielką wiolonczelą. Strowman śpiewa o Eliasie i Elimination Chamber. Potem Braun mówi, że nie zna własnej siły i złamał struny, więc nie może już więcej grać. Teraz może zrobić tylko jedno. Braun idzie do ringu z wiolonczelą. Elias błaga go, aby nie wchodził do ringu. Strowman wchodzi, ale Elias go atakuje. Braun oczywiście kontruje i uderza Eliasa. Następnie wykonuje Running Powerslam. Elias próbuje uciec, ale Strowman dopadł go i zaatakował wiolonczelą!

Singles match
Roman Reigns def. Sheamus

Ivory zostanie dodana w tym roku do WWE Hall of Fame.

Second Chance Fatal 5 Way
Seth Rollins vs. Finn Balor vs. Bray Wyatt vs. Matt Hardy vs. Apollo Crews – No Contest
Walkę wygrał Seth Rollins i Finn Balor przypinając w tym samym czasie Braya Wyatta. Jednakże ostatecznie nie wiadomo kto przypiął pierwszy.

Rollins and Bálor each pin Wyatt for the 1-2-3!As announced by Kurt Angle on Facebook Live several moments later, Rollins and Bálor will both enter the Elimination Chamber, which will have seven Superstars for the first time ever!

————————————————
Zdjęcia: WWE.com