WWE Monday Night RAW #1289 – 05.02.2018
Wells Fargo Arena – Des Moines, Iowa

Gale komentują: Michale Cole, Corey Graves, Jonathan Coachman

Połowę wyników pisałem na szybko w pracy, więc jeżeli znajdziecie jakieś błędy, to dajcie znać w komentarzach, a jak wstanę, to poprawie 🙂

Elimination Chamber Qualifying Match
Roman Reigns def. Bray Wyatt
Przed walką Bray wspomniał o ich rywalizacji z przeszłości. Bray przypomniał, że na Elimiantion Chamber został mistrzem WWE. Roman odpowiedział na backstage’u, że to on pójdzie na WrestleManie, gdzie Brock nie powstrzyma go od zostania mistrzem Universal. Po walce pojawił się Matt Hardy, który wykonał Twist of Fate na Wyatt’ccie.

Seth Rollins jest na backstage’u z Jasonem Jordanem i chce się upewnić, że Jason jest w 100% gotowy do walki. Jordan odpowiada twierdząco. To jest ich ostatnia szansa na mistrzostwa Tag Team RAW.

Tag Team match
Finn Balor & Karl Anderson def. The Revival
Przed walką The Revival zaproponowało walkę Tag Team zamiast zapowiadanego singles matchu. The Balor Club zaakceptowało propozycję.

WWE Photo

Na backstage’u jest Sasha Banks oraz Bayley. Obie rozmawiają o Asuce, Bayley prosi o jakieś rady do jej walki z The Empress of Tomorrow, ale Sasha odmówiła, mówiąc, że zostawi je dla siebie.

Tag Team match
Mustafa Ali & Cedric Alexander def. Tony Nese & Drew Gulak

WWE Photo

W ringu jest Kurt Angle, który zaczyna mówić o historycznym Royal Rumble matchu oraz o przyszłym Elimination Chamber matchu. W walce wystąpi prócz Alexy Bliss – Bayley, Mandy Rose, Sasha Banks, Mickie James oraz Sonya Deville. Angle ustalił również walkę Nia Jax vs. Asuka na Elimination Chamber PPV. Nagle przerywa mu mistrzyni Kobiet RAW Alexa Bliss. Alexa mówi, że Kurt robi złe decyzje i według niej powinien być taki sam EC match jak dla Brocka Lesnara, czyli walka o miano pretendenta. Alexa mówi również o tym, że Angle nie bierze na równo kobiet i mężczyzn. Jako przykład podała swój ostatni pojedynek na PPV, którym było TLC, a Brock zmierzył się na Royal Rumble. Angle pyta się fanów czy chcą, aby Bliss broniła swojego mistrzostwa w Elimination Chamber, fani odpowiadają twierdząco. Alexa odpowiada, mówiąc, że zasługuje na szacunek i odchodzi.

WWE Photo

Singles match
Asuka def. Bayley

WWE Photo

Elimination Chamber Qualifying match
The Miz def. Apollo Crews
Przed walką Miz powiedział, że zostanie pierwszym wspólnym mistrzem Interkontynentalnym i Universal.

Seth Rollins jest na backstage’u z Kurtem Anglem i Jasonem Jordanem. Ponownie tematem rozmowy jest stan zdrowia Jordana. Trenerzy stwierdzili, że nie może walczyć. Angle sugeruje, aby przegrali walkę, ale nagle przychodzi Roman Reigns, który odchodzi z Rollinsem bez żadnego słowa.

RAW Tag Team Title match
The Bar def. Roman Reigns & Seth Rollins via DQ
Podczas walki pojawił się Jason Jordan. Cesaro chciał go zaatakować, ale ten skontrował atak i zaatakował „The Swiss Supermana”.

Seth Rollins jest na backstage’u z Jasonem Jordanem. Seth nazwał Jordana samolubnym sukinsynem. Kurt Angle radził, aby Jordan poszedł do domu.

Singles match
Nia Jax def. Vanessa Floyd
Po walce Renee Young poinformowała, że jeżeli Nia Jax pokona Asukę na Elimination Chamber, to otrzyma miejsce w walce o mistrzostwo kobiet na WrestleManii 34. Nia Jax powiedziała, że Asuka jej nie może pokona i po Elimination Chamber będzie musiała nosić swoją maskę na stałe. Również po EC nie będzie „The Empress of Tomorrow”, bo kiedy z nią skończy, to będzie „The Empress of Yesterday”.

Singles match
Mickie James def. Sonya Deville
Po walce Absolution zaatakowało Mickie James, ale na pomoc przybiegła Alexa Bliss.

W następnym tygodniu odbędzie się Fatal 4-Way match – Bray Wyatt vs. Matt Hardy vs. Finn Balor vs. Apollo Crews, zwycięzca będzie ostatnią osobą w Elimination Chamber matchu.

Triple Threat match
Elias def. John Cena, Braun Strowman
Podczas walki Braun Strowman wykonał Running Powerslam na Cenie i próbował również na Eliasie, ale ten skontrował i szybko przypiął Johna Cene. Po walce Strowman wykonał kilkukrotnie Running Powerslam na Eliasie oraz na Johnie Cenie.

Strowman drops Cena and Elias with multiple Running Powerslams!

————————————————
Zdjęcia: WWE.com