WWE Monday Night RAW #1287 – 22.01.2018
Barclays Center – Brooklyn, Nowym Jorku

Gale komentują: Michale Cole, Corey Graves, Booker T

25 rocznicę RAW otwiera Jim Ross i Jerry Lawler z Manhattan Center Grand Ballroom. Oboje witają nas i przenosimy się do Barclays Center w Brooklynie. Tam w ringu jest już Stephanie McMahon i Shane McMahon, którzy zapraszają na ring osobę, która jest odpowiedzialna za RAW … Vincent Kennedy McMahon. Vince dziękuje za pop, a Stephanie ma dla niego prezent – pamiątkową plakietę RAW 25. Vince mówi, że jest piękna, ale wygląda trochę tanio … w końcu jesteśmy w Brooklynie. Chairman nie może uwierzyć, że po 25 latach otrzymuje jakąś tabliczkę. Następnie McMahon mówi, że wszyscy tu dziękują wszystkim, ale on ma tylko jedną osobę, które chce podziękować … jest to Vince McMahon! Vince zrobił to wszystko sam i nie potrzebował nikogo innego … Szkło pęka i pojawia się WWE Hall of Famer Stone Cold Steve Austin! Vince mówi, że Austin wygląda świetnie, ale matka natura nie była dla niego samego zbyt łaskawa. On sam jest członkiem AARP, ma problemy z sercem, ma artretyzm, a jego kości są bardzo kruche. Nawet teraz mieszka w domu spokojnej starości … ale Shane jest w kwiecie wieku. Shane lata przez ring i jest w świetnej formie. SCSA podnosi ramię Shane’a … i wykonuje Stunner! Vince bierze piwo i oboje piją je. Vince chce wyjść, ale muzyka zostaje wyłączona. Ponownie stukają się piwem i … STUNNER! Chwilę później wstaje Shane i kolejny STUNNER!

Shane & Stephanie introduce the man who has made Raw the institution it is today...Shane & Stephanie present their father with a plaque...Stunner!Another Stunner!

Eight Man Tag Team Match
Asuka, Bayley, Mickie James & Sasha Banks def. Absolution (Mandy Rose & Sonya Deville), Alicia Fox & Nia Jax (w/Paige) (Czas walki: 12:05)
Po walce Asuka zrzuciła z narożnika Mickie James, a potem z ringu Bayley oraz Sashę Banks!

WWE Photo

RAW General Manager Kurt Angle jest na backstage’u z sędzią. Kurt nie może sobie dzisiaj pozwolić na chaos z Kanem, Braunem Strowmanem i Lesnarem. Nagle wchodzi Jonathan Coachman, Harvey Wippleman oraz The Brooklyn Brawler. Następnie WWE Hall of Famer Teddy Long, Bruce Prichard jako Brother Love. Na koniec pojawia się The Boogeyman ze swoimi robakami.

Przenosimy się do Manhattan Center, gdzie The Undertaker wchodzi na ring, a zapowiada go WWE Hall of Famer Howard Finkel. Deadman mówi, że przez 25 lat kopał dziury i każdy, kto znalazł się po ciemnej stronie, został pogrzebany. Niektórzy próbowali wracać za grobu, ale wszyscy zawiedli. Teraz nadszedł czas dla tych, którzy polegli, aby odpocząć … w pokoju.

Na backstage’u The APA grają w karty z Heathem Slaterem i Rhyno. Nagle przychodzi WWE Hall of Famer Ted DiBiase Sr., który rzuca na stół plik gotówki i pyta, jaka jest ich cena. The Million Dollar Man siada i dołącza do gry.

JoJo zapowiada byłych Generalnych Menadżerów RAW General Managers – John Laurinaitis, WWE NXT General Manager William Regal oraz Eric Bischoff. Następnie pojawił się Generalny Manager SmackDown Daniel Bryan, który dołączył do pozostałych na stage’u.

The Miz makes his entrance to challenge Roman Reigns for the Intercontinental Title and has a tense staredown with Bryan.

WWE Intercontinental Title Match
The Miz (w/Bo Dallas & Curtis Axel) def. Roman Reigns (c) (Czas walki: 12:25)
NOWY MISTRZ INTERKONTYNENTALNY: THE MIZ

WWE Photo

MVP, Bracia Hardys oraz SmackDown Tag Team Champions The Usos dołączyli do gry w karty.

Chrisian jest w ringu w specjalnej edycji The Peep Show. Chrisian opowiada o tym, jak dużo wie o tag teamach, bo był dziewięciokrotnym mistrzem Tag Team. Dzisiaj jego gośćmi są obecni mistrzowie Tag Team RAW Jason Jordan i Seth Rollins. Rollins zaczyna mówić, ale przerywa mu Jordan. Fani od razu buczą i przerywają mu Sheamus i Cesaro. The Bar rozmawia z Jordanem w drodze na ring i mówią, że to nie jego tata jest do bani, to Jordan jest do bani. Jordan atakuje The Bar, a Seth pomaga mu, wykonując clothesline oraz suicide dive. Jason trzymał Cesaro, a Rollins próbował wykonać swój atak kolanem, ale Cesaro uciekł, a atak otrzymał Jordan.

WWE Photo

Charly Caruso jest na backstage’u z mistrzynią RAW Women’s Alexą Bliss. Charly pyta ją, czy Bliss myśli, że nadal będzie mistrzynią po WrestleManią 34. Bliss jest obrażona i mówi, że nie jest tylko mistrzynią, ale boginią. Nagle pojawia się mistrzyni SmackDown Women’s Charlotte, która mówi, że jest mistrzynią RAW tylko dlatego, że ona jest na SmackDown. Według niej Bliss straci tytuł na WrestleManii. Pojawia się Ric Flair, który mówi, że jego córka będzie mistrzynią, dopóki nie zdecyduje się zakończyć kariery. Wooooooo!

Natalya i Titus Worldwide dołączyli do gry w karty.

Singles Match
Bray Wyatt def. Matt Hardy (Czas walki: 5:55)

WWE Photo

Na stage’u pojawiają się najlepsze kobiety z ostatnich lat – The Bella Twins, Maryse, Kelly Kelly, Lilian Garcia, WWE Hall of Famer Jacqueline, Torrie Wilson, Michelle McCool, Terri Runnels, Maria Kanellis & WWE Hall of Famer Trish Stratus.

Na backstage’u jest Elias oraz … Chris Jericho. Chris komentuje chustę Eliasa i mówi, że napisał o nim piosenkę. Elias nie chce mu pożyczyć gitary, ale Y2J ma swoją. Jericho śpiewa o tym, że nie chce chodzić z Eliasem, bo jest głupim idiotą i … dodaje go na listę!

W ringu jest Elias, który chce śpiewać o legendach WWE. Elias śpiewa o m.in. Rocku, Undertakerze i Johnie Cenie. Nagle przerywa mu John Cena, który zostaje powitany śpiewem „John Cena Suck”. John mówi, że broni Brooklyn przed głośnym „dupkiem”, ale Elias mówi, aby Cena zamknął swoje cholerne usta, bo nikt nie chce go słyszeć. John śmieje się z Eliasa, który mówi, że zniszczył jego moment. Cena chce, aby Elias zrobił coś z tym, ale ten nie przyjmuje rozkazów od Johna oraz tych idiotów. Elias postanowił jednak zaatakować Cene, ale ten skontrował i wykonał Five Knuckle Shuffle. Przy próbie Attitude Adjustment Elias wykonał Low Blow. Następnie zniszczył gitarę na jego plecach i wykonał Drift Away.

The New Day dołączyło do gry w karty. Milion Dollar man wygrał grę, a segment kończy się jednym, wielkim … DAMN!

Mark Henry jest na backstage’u z WWE Hall of Famerem The Godfatherem. Godfather przedstawia mu kobietę, Olivię i opowiada o tym, jak Henry był znany jako Sexual Chocolate, ale Mark dodaje, że sporo się zmieniło, ale Godfather jest nadal taki sam. Henry przechodzi do Olivii, ale Godfather mówi, że to jego żona.

Tag Team Match
Heath Slater & Rhyno vs. Titus Worldwide (Apollo Crews & Titus O’Neil) (w/Dana Brooke) – No Contest
Po walce pojawiają się The Dudley Boyz, którzy atakują Slatera. Segment kończy się wykonaniem 3D na stół!

Charly Caruso jest na backstage’u z WWE Championsem AJ Stylesesm. Charly pyta go o Handicap match, ale AJ przerywa jej i przedstawia osobę, która zrobi z nim wywiad … WWE Hall of Famer „Mean” Gene Okerlund. Styles mówi w stylu Hulka Hogana „powiem Ci coś Mean Gene”, potem w normalnym głosie opowiada o tym, jak pokona „Kami” na Royal Rumble.

Przenosimy się do Manhattan Center … ARE YOU READY! Pojawia się Shane Michaels oraz Triple H. Shawn chce opowiadać historie, ale Hunter mówi, że nie może tego tutaj opowiedzieć. Triple H opowiada o Ricku Rudzie, Cynie i innych legendach WWE. Manhattan Center jest domem dla RAW, a DX jest tutaj, aby zadeklarować, że będą na czele przez następne 25 lat … „are you ready!” Do ringu dołącza The New Age Outlaws – Billy Gunn & „Road Dogg” BG James oraz Sean ‚X-Pac” Waltman. Fani chantują „1-2-3”, X-Pac mówi, że jest to zjazd DX, ale nie może odbyć się 25-lecie RAW bez … pojawia się The Razor Ramon. WWE Hall of Famer Scott Hall po przerwie zaczyna „hey yo!” Hall mówi, że nie można zrobić party na RAW bez The Bad Guy. Hall dodaje, że oglądał RAW z obu miejsc, ale RAW 25 jest po prostu zbyt słodkie. Pojawia się The Balor Club – Luke Gallows, Karl Anderson & Finn Balor. Wszyscy robią Too Sweet i pojawia się The Revival.

Tag Team Match
Balor Club (Karl Anderson & Luke Gallows) (w/Billy Gunn, Finn Balor, Razor Ramon, Road Dogg, Shawn Michaels, Triple H & X-Pac) def. The Revival (Dash Wilder & Scott Dawson) (Czas walki: 1:50)
Po walce Dawson podszedł do Halla, a ten rzucił w niego wykałaczką. Potem Waltman dodał X-Factor, Dogg kilka punchy, Gunn Fameasser. Dash otrzymał Sweet Chin Music od HBK’a oraz Peddigre od The Game’a. Na koniec Finn Balor wykonał Coup de Grace na Dashu. SUCK IT!

Pedigree!Coup de Grâce!

Do ringu wchodzi Kurt Angle, który zaprasza na ring Brauna Strowmana, Kane’a. Paul Heyman mówi, że jego klient nie jest tu na wycieczkę po nostalgii, jest tutaj, by walczyć. „Are you ready?” „The Reigning Defending Undisputed WWE Universal Heavyweight Champion … BROCK LESNAR!”. Lesnar wchodzi, a Strowman zaatakował Kane’a. Lesnar na rampie zaatakował Brauna i wykonał F5 na Kane. Strowman wrócił na ring, gdzie zaatakował Bestię. Walka przenosi się poza ring, gdzie Strowman wykonał Powerslam na stół!

WWE PhotoWWE Photo... and sends him crashing through the announce table with the Running Powerslam!

——————————
Zdjęcia – WWE.com